Skocz do zawartości

Które nowe auto z grupy VW najszybciej do odbioru?


maspex

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w firmie zmieniają flotę i model finansowania. Mam czas do końca stycznia, aby wybrać/zamówić do produkcji auto z grupy VW (VW, Skoda - bez Audi, Seat mi nie odpowiada). Dzwonię po salonach, ale nikt nic nie wie konkretnie jaki jest lead time na wybrany model, a mi zależy na czasie.

Macie może informacje z pierwszej ręki, ile orientacyjnie czeka się na Passat, Superb, Arteon ew. Tiguan? Który model byłby najszybszy do odbioru od zamówienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, maspex napisał:

Cześć, w firmie zmieniają flotę i model finansowania. Mam czas do końca stycznia, aby wybrać/zamówić do produkcji auto z grupy VW (VW, Skoda - bez Audi, Seat mi nie odpowiada). Dzwonię po salonach, ale nikt nic nie wie konkretnie jaki jest lead time na wybrany model, a mi zależy na czasie.

Macie może informacje z pierwszej ręki, ile orientacyjnie czeka się na Passat, Superb, Arteon ew. Tiguan? Który model byłby najszybszy do odbioru od zamówienia?

Od 9 do 18 miesięcy.

  • Dzięki 1
  • Haha 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, maspex napisał:

Dziękuję za info!  Wyjdzie na to, że pewnie będę musiał brać coś z placu 😕 

Powodzenia. Właśnie jestem na etapie poszukiwania Octavii. Prawie nic nie ma. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, maspex napisał:

Dziękuję za info!  Wyjdzie na to, że pewnie będę musiał brać coś z placu 😕 

Dość optymistyczny scenariusz zakładasz. W poniedziałek byłem na przeglądzie na Połczyńskiej. W salonie wystawione trzy samochody. Wszystkie zamknięte bo sprzedane - golf i arteon R oraz chyba t-roc. Na placu pustki, takie że nie mają czego nawet pokazać. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość optymistyczny scenariusz zakładasz. W poniedziałek byłem na przeglądzie na Połczyńskiej. W salonie wystawione trzy samochody. Wszystkie zamknięte bo sprzedane - golf i arteon R oraz chyba t-roc. Na placu pustki, takie że nie mają czego nawet pokazać. 
W Rzeszowie w piątek mieli na stronie od ręki... jednego passata...

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Konrad` napisał:

Dość optymistyczny scenariusz zakładasz. W poniedziałek byłem na przeglądzie na Połczyńskiej. W salonie wystawione trzy samochody. Wszystkie zamknięte bo sprzedane - golf i arteon R oraz chyba t-roc. Na placu pustki, takie że nie mają czego nawet pokazać. 

 

Chyba jestem, miałem jechać na Połczyńską właśnie coś pooglądać, zmartwiłeś mnie. Po prostu wezmę cokolwiek Opiekun Klienta VW zaproponuje od ręki w budżecie, ale serio chciałem sobie w końcu wybrać auto jakie ja chcę 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superba w tym roku niby nie ma szans zamówić i odebrać nie wcześniej jak za 10-12 miesięcy - takie info z salonu z tamtego tygodnia.Dzwonic po dealerach i pytać co stoi wolnego i brać od razu bo tak się teraz auta sprzedają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, STYLON napisał:

Superba w tym roku niby nie ma szans zamówić i odebrać nie wcześniej jak za 10-12 miesięcy - takie info z salonu z tamtego tygodnia.Dzwonic po dealerach i pytać co stoi wolnego i brać od razu bo tak się teraz auta sprzedają.

Ostatnio pan że skody powiedział mi że sprzeda mi auto jak od niego dokupię akcesoria za 6 kpln. ;l

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, delco napisał:

18 miesięcy brzmi jak jakiś żart... Kiedyś zwiedzałem fabryke Morgana w Worcestershire i mówili o 8-12 miesiącach ;) 

Takie czasy, że statki szybkiej płyną ze wschodu niż laweta przyjedzie z zachodu ;l Pozostają koreańce, japońce, tam ponoć wszystko idzie płynnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Nawet Francuzi lepiej ogarniaja niz NIemcy ;]

 


 

Dzisiaj rozmawiałem co z moim autem, co to już miesiąc wisi z adnotacja „w produkcji”. 
 

Najgorsze słowo na K w branży to słowo „kiedy”… nikt nic nie wie. 

Edytowane przez chojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2022 o 17:05, maspex napisał:

Cześć, w firmie zmieniają flotę i model finansowania. Mam czas do końca stycznia, aby wybrać/zamówić do produkcji auto z grupy VW (VW, Skoda - bez Audi, Seat mi nie odpowiada). Dzwonię po salonach, ale nikt nic nie wie konkretnie jaki jest lead time na wybrany model, a mi zależy na czasie.

Macie może informacje z pierwszej ręki, ile orientacyjnie czeka się na Passat, Superb, Arteon ew. Tiguan? Który model byłby najszybszy do odbioru od zamówienia?

 

To się zmienia z dnia na dzień i bardziej zależy od wyposażenia/silnika niż konkretnego modelu. Ja zamówiłem Kodiaqa pod koniec września i już jest w produkcji a są ludzie którzy zamawiali w maju i jeszcze terminu nie mają... 

  • bakłażan 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KJO napisał:

 

To się zmienia z dnia na dzień i bardziej zależy od wyposażenia/silnika niż konkretnego modelu. Ja zamówiłem Kodiaqa pod koniec września i już jest w produkcji a są ludzie którzy zamawiali w maju i jeszcze terminu nie mają... 

 

 

Dokładnie, wybierzesz deficytową opcje i auto kwitnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, chojny said:

 

 

Dokładnie, wybierzesz deficytową opcje i auto kwitnie. 

 

Chyba padli ofiara swojego "sukcesu", gdzie praktycznie kazdy model mozna bylo skonfigurowac na miliony sposobow.

W autach z KR/JP wybierasz 2-3 opcje + jakie pakiet i gotowe, wiec pewnie duzo latwiej to ogarnac.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Chyba padli ofiara swojego "sukcesu", gdzie praktycznie kazdy model mozna bylo skonfigurowac na miliony sposobow.

W autach z KR/JP wybierasz 2-3 opcje + jakie pakiet i gotowe, wiec pewnie duzo latwiej to ogarnac.

 

Dokładnie, w Korei i w Japonii magazyny dostawców pełne części, wiedzieli co, dla kogo i w jakich ilościach robią. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Chyba padli ofiara swojego "sukcesu", gdzie praktycznie kazdy model mozna bylo skonfigurowac na miliony sposobow.

W autach z KR/JP wybierasz 2-3 opcje + jakie pakiet i gotowe, wiec pewnie duzo latwiej to ogarnac.

 

Dokładnie tak. Teraz jest tak że full asystenci, kamery 360, lepsze audio jest tylko w wersji L&K, nawet w RS która jest droższa nie można tego zamówić. Ludzie którzy czekają na inne wersje niż L&K musieli zrezygnować z tych rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała grupa VW ma opóźnienia, kasują zamówienia, podnoszą ceny już zamówionych aut itp. Generalnie cyrk.

 

Nie tak dawno znajomy dealer Volvo dał mi jedyną słuszną w tych czasach odpowiedź na pytanie kiedy będzie zamówione XC60: "Co mam Panu odpowiedzieć - jak przyjdzie to będzie".  Co ciekawe - auto zamówione pod koniec października zeszłego roku przypłynie z Chin w drugiej połowie marca. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2022 o 21:30, Konrad` napisał:

Dość optymistyczny scenariusz zakładasz. W poniedziałek byłem na przeglądzie na Połczyńskiej. W salonie wystawione trzy samochody. Wszystkie zamknięte bo sprzedane - golf i arteon R oraz chyba t-roc. Na placu pustki, takie że nie mają czego nawet pokazać. 

Tak właśnie jest. Od strony Sochaczewskiej mają skład i już parę miesięcy temu stały tam w zasadzie jakieś rozbitki do naprawy tylko :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dakota napisał:

Cała grupa VW ma opóźnienia, kasują zamówienia, podnoszą ceny już zamówionych aut itp. Generalnie cyrk.

 

W poniedziałek mi diler powiedział, że na dzisiaj potwierdza że auto jest w produkcji, utrzymują cenę i wyposażenie. Tylko nie pytać kiedy będzie, bo produkcja to też czakanie na placu wyprodukowanego auta na brakujące elementy... 

 

Jest cyrk. 

 

Chcieliśmy zmienić jeszcze jedno auto w domu ale po rozmowie w BMW zdecydowaliśmy się przeczekać najbliższy rok.  

Edytowane przez chojny
  • Lubię to 1
  • bakłażan 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Dakota napisał:

Nie tak dawno znajomy dealer Volvo dał mi jedyną słuszną w tych czasach odpowiedź na pytanie kiedy będzie zamówione XC60: "Co mam Panu odpowiedzieć - jak przyjdzie to będzie".  Co ciekawe - auto zamówione pod koniec października zeszłego roku przypłynie z Chin w drugiej połowie marca. 🙂

Ciekawe, tylko że w CHRL na EU robią wersje bez hybryd, które u nas nie są dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sherif napisał:

Ciekawe, tylko że w CHRL na EU robią wersje bez hybryd, które u nas nie są dostępne.

Handlowiec z Katowic twierdzi, że XC 60 z silnikiem B4 jest robione w ChRL, mam to na piśmie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, kaczorek79 napisał:

Wczoraj jeden z moich stałych klientów przyjechał nowym T-roc R. Zamawiał we wrześniu.

To termin expressowy. ;] do nas jeszcze nie dotarły octavie zamówione w czerwcu. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak było. Po niektórych częściach, np. reflektor, czy amortyzator, widziałem, że produkowane przed Świętami w grudniu, a auto wydane kilka dni temu z datą produkcji 2022. Dziady sprzedali samochód za prawie 200 k i wypuścili w śnieg na oponach letnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kaczorek79 napisał:

Pewnie tak było. Po niektórych częściach, np. reflektor, czy amortyzator, widziałem, że produkowane przed Świętami w grudniu, a auto wydane kilka dni temu z datą produkcji 2022. Dziady sprzedali samochód za prawie 200 k i wypuścili w śnieg na oponach letnich.

A jesli auto A 100kzl to wtedy można na letnich?

 

Zwykłe auto, zwykła cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kaczorek79 napisał:

Pewnie tak było. Po niektórych częściach, np. reflektor, czy amortyzator, widziałem, że produkowane przed Świętami w grudniu, a auto wydane kilka dni temu z datą produkcji 2022. Dziady sprzedali samochód za prawie 200 k i wypuścili w śnieg na oponach letnich.


 

Na zimówki kumplowi nie starczyło? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, chojny napisał:


 

No to co masz pretensje do salonu jak to klienta decyzja? 

Tam od razu pretensje. Szczegółów nie znam, ale wcześniej brał od nich nową Skodę, później nowego T-roca 2.0 tsi 4motion, teraz T-roc R, to chociaż mogli go na zimówkach wypuścić nie rozmawiając o kosztach, ale pewnie dealer też umie liczyć. Dobra, nie było tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2022 o 17:05, maspex napisał:

Cześć, w firmie zmieniają flotę i model finansowania. Mam czas do końca stycznia, aby wybrać/zamówić do produkcji auto z grupy VW (VW, Skoda - bez Audi, Seat mi nie odpowiada). Dzwonię po salonach, ale nikt nic nie wie konkretnie jaki jest lead time na wybrany model, a mi zależy na czasie.

Macie może informacje z pierwszej ręki, ile orientacyjnie czeka się na Passat, Superb, Arteon ew. Tiguan? Który model byłby najszybszy do odbioru od zamówienia?

Tak znajomy zamówił w czerwcu 2021 Kodiaqa, aktualnie mowa jest o 2023, jak zrezygnuje z kilku opcji wyposażenia :palacz:

  • Haha 3
  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2022 o 21:50, Maciej__ napisał:

 

Najdrozsza mozliwa specyfikacja danego modelu, wiec pewnie ma priorytet na produkcje :ok:

 

 

Albo sobie dobrze poradzili z komponentami w dobie covidu.

T roc wyprzedził tiguana w DE, zresztą innych też. jak kupowałem go w 2019 to był jeszcze rzadkim widokiem, dziś widuje codziennie nawet po kilka sztuk... Nie wiem skąd ten fenomen bo te statystyki to jeszcze model przed FL, a jednak konkurencja spora i często mniej plastikowa niz model przed FL...

 

Screenshot_20220123-090913_Firefox.jpg

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Pado said:

 

Albo sobie dobrze poradzili z komponentami w dobie covidu.

T roc wyprzedził tiguana w DE, zresztą innych też. jak kupowałem go w 2019 to był jeszcze rzadkim widokiem, dziś widuje codziennie nawet po kilka sztuk... Nie wiem skąd ten fenomen bo te statystyki to jeszcze model przed FL, a jednak konkurencja spora...

 

Wg mnie sporo ludzi wybiera T-roca zamiast Golfa 8.

Tych drugich to praktycznie nie widuje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.