Skocz do zawartości

Które nowe auto z grupy VW najszybciej do odbioru?


maspex

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Wg mnie sporo ludzi wybiera T-roca zamiast Golfa 8.

Tych drugich to praktycznie nie widuje.

Ja nie wiem po co oni w ogóle golfa 8 wyprodukowali-to juz robi sie nudne, trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejść

Mogli bardziej od razu się skupić na t rocu i byłby mega hit sprzedaży

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Pado said:

Ja nie wiem po co oni w ogóle golfa 8 wyprodukowali-to juz robi sie nudne, trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejść

Mogli bardziej od razu się skupić na t rocu i byłby mega hit sprzedaży

 

 

T-roc to moze byc hit sprzedazy, ale raczej wsrod uzytkownikow prywatnych.

Golf pewnie dalej bedzie sie wysoko na listach sprzedazy i dobrze radzil we wszelkiej masci flotach, ktore jeszcze opieraja sie modzie.

Zawsze lepiej miec 2 modele niz 1 bo sumarycznie sprzeda sie tego wiecej ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

T-roc to moze byc hit sprzedazy, ale raczej wsrod uzytkownikow prywatnych.

Golf pewnie dalej bedzie sie wysoko na listach sprzedazy i dobrze radzil we wszelkiej masci flotach, ktore jeszcze opieraja sie modzie.

Zawsze lepiej miec 2 modele niz 1 bo sumarycznie sprzeda sie tego wiecej ;]

 


 

Raczej we flotach kariery nie zrobi bo to kupa straszna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2022 o 09:21, Pado napisał:

Ja nie wiem po co oni w ogóle golfa 8 wyprodukowali-to juz robi sie nudne, trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejść

Mogli bardziej od razu się skupić na t rocu i byłby mega hit sprzedaży

 


odpowiedź jest banalnie prosta. Golf jest od lat najlepiej kupowanym samochodem w Europie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2022 o 09:21, Pado napisał:

Ja nie wiem po co oni w ogóle golfa 8 wyprodukowali-to juz robi sie nudne, trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejść

Mogli bardziej od razu się skupić na t rocu i byłby mega hit sprzedaży

 

Nie każdy chce dopłacać do cros coś tam. Nie każdy chce mieć twardą deskę jak w Fabia itd....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, KJO napisał:


odpowiedź jest banalnie prosta. Golf jest od lat najlepiej kupowanym samochodem w Europie. 

 VII był fajny, w końcu jakoś wyglądał po V i VI, bajery i silniki też fajne i w miarę dobre, a teraz VIII znowu wygląd z czapy + problemy z elektroniką

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, bielaPL napisał:

 VII był fajny, w końcu jakoś wyglądał po V i VI, bajery i silniki też fajne i w miarę dobre, a teraz VIII znowu wygląd z czapy + problemy z elektroniką

 

Miałem dwa Golfy 7 i uważam ten model za optymalny samochód miejski, dobrze wykonany, wzór dla klasy a do tego bardzo ładny.

 

8ka w porównaniu do 7ki to naprawdę padaka pod każdym względem. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, komandos80 napisał:

VII fajnie wyglada w porownaniu z VI?
przeciez one wygladaja praktycznie tak samo :)

prawie tak samo, prawie robi różnice, VII w końcu była stylistycznie ładna i dopieszczona, te V i VI z zaokrąglonymi światełkami to jakoś mi nie pasowało do całości

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, TomekD000 napisał:

 

no tak, jeden i drugi ma budę, koła, szyby, lusterka nawet :] 

 

Jak dla mnie to całkiem inne auto, inne wnętrze, nawet inne silniki.

 

image.png.3ed01e19651c4a5b53b88d20186aa673.png

nie wiem jak wnetrze, ale na zewnatrz to sa dwa takie same samochody, a zdjecia, ktore wrzuciles tylko to potwierdzaja.

no, moze moglbym sie zgodzic, ze VII to delikatny lifting VI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, komandos80 napisał:

nie wiem jak wnetrze, ale na zewnatrz to sa dwa takie same samochody, a zdjecia, ktore wrzuciles tylko to potwierdzaja.

no, moze moglbym sie zgodzic, ze VII to delikatny lifting VI :)

golf to zawsze był lifting ;] 

image.png.ac47af221b469535e9ef6eacf08b5f6a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, komandos80 napisał:

nie wiem jak wnetrze, ale na zewnatrz to sa dwa takie same samochody, a zdjecia, ktore wrzuciles tylko to potwierdzaja.

no, moze moglbym sie zgodzic, ze VII to delikatny lifting VI :)

 

Lifting to inne zderzaki ewentualnie lampy, u tutaj każda blacha jest inna, wspólna może być tylko ogólna bryła auta.
Wskaż drugie auto które po lifcie ma wszystkie blachy inaczej przetłoczone, inne silniki, wnętrze itd


Te zdjęcia potwierdzają dla każdego coś innego :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, komandos80 napisał:

nie wiem jak wnetrze, ale na zewnatrz to sa dwa takie same samochody, a zdjecia, ktore wrzuciles tylko to potwierdzaja.

no, moze moglbym sie zgodzic, ze VII to delikatny lifting VI :)

Przede wszystkim G6 to kółeczka i jajeczka w kształtach, a G7 raczej ostre krawędzie, czyli trójkaty i kwadraty.

  • Lubię to 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2022 o 19:52, kaczorek79 napisał:

Kupił sobie sam i przyjechał właśnie wymienić. Pewnie umie liczyć i za 19" w necie zapłacił ze 2,5 kzł, zamiast w salonie 3,5 kzł.

Malo godnie jak na ak. Tutaj trzeba wszystko w ASO bo straci sie gwarancje. :hehe: Tez tak zawsze robilem a jak dawali gratis w salonie to zawsze najtansze. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, chojny napisał:

 

Właśnie dostałem info że samochód w drodze do dilera. Może się coś odkorkowało. 

 

Oblookaj dokładnie czy ma komplet zamówionego wyposażenia ;)

 

Z ciekawostek o VAG:

Jakoś w wakacje rozmawiałem z dealerem o T-roc i haku holowniczym do niego.

- Paaaaaanie, nie ma haków na rynku, jak pan zamówi to 12 miesięcy czekania może być. 

No OK, nie drążyłem.

 

Koniec końcow zamowiłem Karoqa z placu, z hakiem fabrycznym. Mówię "o! ale sie zajefajnie trafiło!"

I teraz jak patrze na OtoMoto to bardzo dużo Karoków ma zamontowany fabryczny hak 8] Tak jakby to było jakieś must have. A w szczególności do wersji Ambition to ładują.

 

Widać kto wyssał haki z rynku ;)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/21/2022 at 11:46 PM, kaczorek79 said:

Pewnie tak było. Po niektórych częściach, np. reflektor, czy amortyzator, widziałem, że produkowane przed Świętami w grudniu, a auto wydane kilka dni temu z datą produkcji 2022. Dziady sprzedali samochód za prawie 200 k i wypuścili w śnieg na oponach letnich.

Powinien się cieszyć, bo na zimówki może musiałby poczekać kolejne parę tygodni 😄

Swoją drogą nie spotkałem się z tym, by ktoś do lepszej wersji auta (jak np. R w VW) dostał w gratisie opony zimowe. Czasem w gratisie dadzą zimówki, ale z tego co zauważyłem to do podstawowych wersji, gdzie opony wychodzą tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2022 o 11:55, bielaPL napisał:

golf to zawsze był lifting ;] 

image.png.ac47af221b469535e9ef6eacf08b5f6a.png

 

Na swoim przykładzie powiem, że różnice w wersjach Golfa zaczynasz dostrzegać dopiero jak stajesz się posiadaczem Golfa. Przed tym jeden czort. ;]

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Manx napisał:

Swoją drogą nie spotkałem się z tym, by ktoś do lepszej wersji auta (jak np. R w VW) dostał w gratisie opony zimowe. Czasem w gratisie dadzą zimówki, ale z tego co zauważyłem to do podstawowych wersji, gdzie opony wychodzą tanio.

 

 

Subaru odbierane zimą otrzymywało letnie i zimowe opony w cenie a mocne wersje do tego voucher na szkolenie jazdy w Szkole Jazdy Subaru... a następnie kierowcy diesli ;) na szkolenie z ruszania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, chojny napisał:

 

 

Subaru odbierane zimą otrzymywało letnie i zimowe opony w cenie a mocne wersje do tego voucher na szkolenie jazdy w Szkole Jazdy Subaru... a następnie kierowcy diesli ;) na szkolenie z ruszania ;)

Super pewnie dlatego maja taka dobra sprzedaż w Europie. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 1.02.2022 o 13:09, chojny napisał:


 

Aktualnie to raczej tak średnio bym powiedział, tak średnio. 

A czego się można spodziewać, jak oferta mocno ograniczona. Np. Forester dostępny tylko z miękką hybrydą, przez co auto ma mniejszy bak i mniejszy zasięg, pali jak smok, a kosztuje majątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...
W dniu 27.02.2022 o 20:39, Pado napisał(a):

Byłem w piątek na przeglądzie i w salonie 4 tiguany (sprzedane zresztą), arteon, id4, golf 8...pustki na placu. Niezłe czasy.

 

W styczniu br. zamówiłem tiguana allspace. Do dnia dzisiejszego nie ma potwierdzonej daty produkcji. Było już niby kilka zaplanowanych terminów. Może teraz zaczną produkcję w tygodniu 48. Choć rozpoczęcie produkcji nie oznacza że samochód będzie gotowy za kilka tygodni. Bo jak twierdzi sprzedawca ma już kilka takich aut, które są w produkcji od kilku miesięcy w tym nawet ubogo wyposażone polo. Podsumowując nie ma reguły. Ponoć teraz schodzi dużo t-roc`a z produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Konrad` napisał(a):

W styczniu br. zamówiłem tiguana allspace. Do dnia dzisiejszego nie ma potwierdzonej daty produkcji. Było już niby kilka zaplanowanych terminów. Może teraz zaczną produkcję w tygodniu 48. Choć rozpoczęcie produkcji nie oznacza że samochód będzie gotowy za kilka tygodni. Bo jak twierdzi sprzedawca ma już kilka takich aut, które są w produkcji od kilku miesięcy w tym nawet ubogo wyposażone polo. Podsumowując nie ma reguły. Ponoć teraz schodzi dużo t-roc`a z produkcji.

 

Allspace to inny przypadek, bo jest produkowany tylko w Meksyku, i na nie zawsze były długie terminy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2022 o 18:59, Dakota napisał(a):

W styczniu miałem odebrać 14 Seatów Leonów - ani dealer, ani importer nie są w stanie powiedzieć kiedy auta dotrą 😞

 

W 10.2021 mieliśmy do odbioru 28 Golfów.

W 10.2022 zjechało 8, dojadą jeszcze 2.

Co z resztą? Nikt nie wie 🙂

 

  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2022 o 23:16, Konrad` napisał(a):

W styczniu br. zamówiłem tiguana allspace. Do dnia dzisiejszego nie ma potwierdzonej daty produkcji. Było już niby kilka zaplanowanych terminów. Może teraz zaczną produkcję w tygodniu 48. Choć rozpoczęcie produkcji nie oznacza że samochód będzie gotowy za kilka tygodni. Bo jak twierdzi sprzedawca ma już kilka takich aut, które są w produkcji od kilku miesięcy w tym nawet ubogo wyposażone polo. Podsumowując nie ma reguły. Ponoć teraz schodzi dużo t-roc`a z produkcji.

 

 

jeszcze musi przypłynąć, kumpel zamawiał allspace'a polifotwego zaraz jak się pojawił to sam transport z meksyku trwał 4,5 miesiąca... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2022 o 16:08, bnow napisał(a):

 

W 10.2021 mieliśmy do odbioru 28 Golfów.

W 10.2022 zjechało 8, dojadą jeszcze 2.

Co z resztą? Nikt nie wie 🙂

 

 

Wydaje się, że miałem jakieś super szczęście, bo w grudniu 2021 zamówiłem chyba najbardziej udziwnioną wersję Golfa jaka mogła być, z wszystkimi komponentami których potencjalnie może nie być ;]

A jednak odbiór byłw sierpniu 2022 ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.