Skocz do zawartości

Zakup Lexusa


Kiwal

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja prosta, ale w obecnych czasach moze i troche bardziej zlozona.

 

Jak sie kupuje w PL Lexusy - mozna tam liczyc na rabaty czy cos w tym stylu?

Jakies dodatki przy grupach zawodowych/leasingach, itp?

 

Dzwonilem dzis przez pol dnia do salonu w Lodzi, dodzwonic sie nie da. Handlowiec krotko mowiac mnie totalnie olal - "Pan sobie popatrzy na stronie", kalkulacje sobie pan policzy, itp.... 

 

Ktos ma doswiadczenie z ta marka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kiwal napisał:

Sytuacja prosta, ale w obecnych czasach moze i troche bardziej zlozona.

 

Jak sie kupuje w PL Lexusy - mozna tam liczyc na rabaty czy cos w tym stylu?

Jakies dodatki przy grupach zawodowych/leasingach, itp?

 

Dzwonilem dzis przez pol dnia do salonu w Lodzi, dodzwonic sie nie da. Handlowiec krotko mowiac mnie totalnie olal - "Pan sobie popatrzy na stronie", kalkulacje sobie pan policzy, itp.... 

 

Ktos ma doswiadczenie z ta marka?

Ja byłem w grudniu w Lexusie w Warszawie (Radość). Obsługa bardzo dobra. Na nowego Nx z miejsca dostałem 15% rabatu, doradzili mi konfig i przygotowali ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kiwal napisał:

Sytuacja prosta, ale w obecnych czasach moze i troche bardziej zlozona.

 

Jak sie kupuje w PL Lexusy - mozna tam liczyc na rabaty czy cos w tym stylu?

Jakies dodatki przy grupach zawodowych/leasingach, itp?

 

Dzwonilem dzis przez pol dnia do salonu w Lodzi, dodzwonic sie nie da. Handlowiec krotko mowiac mnie totalnie olal - "Pan sobie popatrzy na stronie", kalkulacje sobie pan policzy, itp.... 

 

Ktos ma doswiadczenie z ta marka?

 

Łódzki salon Lexusa to jakaś kpina, auta jak mają jakiekolwiek na wystawce to zazwyczaj to, co pożyczają od innych salonów spoza miasta. Jazda próbna podobnie, trza ściągnąć auto by się przejechać... To jest niestety problem umiejscowienia tego salonu w miejscu, gdzie miejsca za dużo nie ma, ale to pewnie wiesz, bo w tym budynku pracowałeś... :P

 

Natomiast polecam salon w Wawie (Żerań), swego czasu tam byłem przed kupnem swojego, przymierzałem się wtedy do auta i gabarytów. Obsługa miła, na pytania wszelakie bez problemu odpowiedzieli.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kanu napisał:

 

Łódzki salon Lexusa to jakaś kpina, auta jak mają jakiekolwiek na wystawce to zazwyczaj to, co pożyczają od innych salonów spoza miasta. Jazda próbna podobnie, trza ściągnąć auto by się przejechać... To jest niestety problem umiejscowienia tego salonu w miejscu, gdzie miejsca za dużo nie ma, ale to pewnie wiesz, bo w tym budynku pracowałeś... :P

 

Natomiast polecam salon w Wawie (Żerań), swego czasu tam byłem przed kupnem swojego, przymierzałem się wtedy do auta i gabarytów. Obsługa miła, na pytania wszelakie bez problemu odpowiedzieli.

 

 

OK, czyli zostalem standardowo potraktowany.

Auta do jazd testowych nie maja;-)

 

PS. Nie dane mi bylo pracowac w tym budynku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ghost2255 napisał:

 

O, to zupełnie jak w VW :phi:

W BMW nie jest inaczej - dlatego sie na nich obrazilem i szukam japonca.

 

A BTW; ciekawe skad taka roznica podejsc - w Czechach gdzie mieszkam, mamy setki samochodow dostepne od reki. Wiec jesli ktos nie ma bzika na punkcie indywidualnej konfiguracji to mozna kupowac np: 630 VW dostepne, dodatkowe +300 w produkcji co mozesz sobie zarezerwowac. Skoda - dostepne na placu dealerow 2500 aut, itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kiwal napisał:

 

 

A BTW; ciekawe skad taka roznica podejsc - w Czechach gdzie mieszkam, mamy setki samochodow dostepne od reki. Wiec jesli ktos nie ma bzika na punkcie indywidualnej konfiguracji to mozna kupowac np: 630 VW dostepne, dodatkowe +300 w produkcji co mozesz sobie zarezerwowac. Skoda - dostepne na placu dealerow 2500 aut, itd


Polska to bogaty kraj i sprzedajemy tak dużo nowych aut jak w Australii więc wszystko się sprzedaje 🙂 A tak do rzeczy: wydaje mi się że jesteśmy dla producentów państwem o mniejszym priorytecie stąd opóźnienia u nas bo trzeba w innych krajach zadbać o klienta.

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, pejus1982 napisał:


Polska to bogaty kraj i sprzedajemy tak dużo nowych aut jak w Australii więc wszystko się sprzedaje 🙂 A tak do rzeczy: wydaje mi się że jesteśmy dla producentów państwem o mniejszym priorytecie stąd opóźnienia u nas bo trzeba w innych krajach zadbać o klienta.

Taaa na Polskę robię tylko po godzinach auta gorzej wykonane i z gorszych materiałów, nie to co na Niemcy :skromny:

Polska  jest znacznie większym rynkiem niż Czechy.

IMHO u nas poprostu był większy popyt na auta, więc się szybciej skończyły.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kanu napisał:

 

Łódzki salon Lexusa to jakaś kpina, auta jak mają jakiekolwiek na wystawce to zazwyczaj to, co pożyczają od innych salonów spoza miasta. Jazda próbna podobnie, trza ściągnąć auto by się przejechać... To jest niestety problem umiejscowienia tego salonu w miejscu, gdzie miejsca za dużo nie ma, ale to pewnie wiesz, bo w tym budynku pracowałeś... :P

 

Natomiast polecam salon w Wawie (Żerań), swego czasu tam byłem przed kupnem swojego, przymierzałem się wtedy do auta i gabarytów. Obsługa miła, na pytania wszelakie bez problemu odpowiedzieli.

 

 

 

Ale ten salon przy rondzie Solidarności w Łodzi to raczej tylko taka "wystawka" salonu w Rzgowie? 

Byłem tam kiedyś oglądać CTka/ISa, udało się pojeździć CT, ale mnie nie zachwycił i jednak poszedłem w stronę pomysłu na ISa... niestety po zmianie koncepcji to zupełna olewka - nie mają akurat ISa i nic nie mogą zrobić. Kazali mi jechać do Rzgowa żeby się przejechać ISem ... pojechałem, a tam nawet nikt nie podszedł. Jak chciałem otworzyć w salonie bagażnik, to mi powiedziano że akumulator rozładowany i nic nie włączę. Byłem dosyć mocno zainteresowanym klientem, ale obsługa tam byłą fatalna i jakoś mnie zniechęciła do siebie. Jak mi kiedyś wróci chęć na Lexa, to zdecydowanie pojadę gdzie poza Łódź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, sherif said:

Taaa na Polskę robię tylko po godzinach auta gorzej wykonane i z gorszych materiałów, nie to co na Niemcy :skromny:

Polska  jest znacznie większym rynkiem niż Czechy.

IMHO u nas poprostu był większy popyt na auta, więc się szybciej skończyły.

 

 

Polska pod wzgledem wolumenu jest 5 rynkiem w UE  :ok:

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/sprzedaz-nowych-aut-w-europie-nadal-spada-tak-zle-nie-bylo-od-dawna/mlb8v5p

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Zobaczymy jak ''Nowy ład'' wpłynie na ilość sprzedanych aut w Polsce. Stawiam, że osoby na JDG nie będą tak chętnie kupować aut jak do tej pory.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, pejus1982 said:

 

Zobaczymy jak ''Nowy ład'' wpłynie na ilość sprzedanych aut w Polsce. Stawiam, że osoby na JDG nie będą tak chętnie kupować aut jak do tej pory.

 

Mam cicha nadzieje, ze sprzedaz mocno dupnie i dilerzy beda musieli wrocic do rabatowania...

To co sie ostatnio dzieje na rynku nowych aut to troche przesada ;]

Praktycznie co kwartal nowy cennik i kilka kPLN w gore...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, pejus1982 napisał:

 

Zobaczymy jak ''Nowy ład'' wpłynie na ilość sprzedanych aut w Polsce. Stawiam, że osoby na JDG nie będą tak chętnie kupować aut jak do tej pory.

 

Chyba wiele będzie zależało od tego, jak US będzie patrzył na masowe darowizny samochodów.

 

7 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Mam cicha nadzieje, ze sprzedaz mocno dupnie i dilerzy beda musieli wrocic do rabatowania...

To co sie ostatnio dzieje na rynku nowych aut to troche przesada ;]

Praktycznie co kwartal nowy cennik i kilka kPLN w gore...

 

Podwyżki potrafią być co 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Mam cicha nadzieje, ze sprzedaz mocno dupnie i dilerzy beda musieli wrocic do rabatowania...

To co sie ostatnio dzieje na rynku nowych aut to troche przesada ;]

Praktycznie co kwartal nowy cennik i kilka kPLN w gore...

Koniec roku był trochę specyficzny. Wchodziły nowe cennik na MY, skoczyły waluty, no i inflacja.

Dawali by większe rabaty, gdyby mieli więcej aut do sprzedania. Miejmy nadzieję, ze niedługo skończą się opóźnienia i przestaną ceny rosnąć, ale o tanich autach chyba możemy zapomnieć.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kiwal napisał:

Napiszesz cos wiecej?

Obsluga super doradzili wersje, dobrali finansowanie i to tak, ze przegralo z Volvo 40. Obsluga na 6 z plusem. Hybryda za ponad 170k wynajem wiec splaca na dobra sprawe utrate wartosci. Ale samo auto mnie rozczarowalo dla singielki super z tylu jak w czolgu i na doba sprawe nie rozni sie od Toyoty oprocz ceny. Skoro smarfton to nasze nowe centrum wszeswiata spodziewalbym sie bezprzewodowej integracji i bezproblemowego dzialania a to kuleje a to nie chce sie polaczyc a to co s nie halo. Generalnie to nie moj target polecalem Q3/X2 ale trzeba bylo czekac tylko Volvo I Lexus byly od reki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wujek napisał:Ale samo auto mnie rozczarowalo dla singielki super z tylu jak w czolgu i na doba sprawe nie rozni sie od Toyoty oprocz ceny. Skoro smarfton to nasze nowe centrum wszeswiata spodziewalbym sie bezprzewodowej integracji i bezproblemowego dzialania a to kuleje a to nie chce sie polaczyc a to co s nie halo. Generalnie to nie moj target polecalem Q3/X2 ale trzeba bylo czekac tylko Volvo I Lexus byly od reki.

Zgadzam się z tym, że jest to auto dla singielki, zgadzam się ze media są beznadziejne (navi w 2021 roku w aucie z końcówki 2019 nie potrafiła znaleźć adresu, pod którym mieszkam od 2018, a z palca nie chciała przyjąć :oslabiony: ), oraz uważam że plastiki na boczkach są jak w Tipo( o czym powiedziałem na swoim filmie o UX’ie),  natomiast poza tym jest to bardzo fajny samochód, w którym raczej nie wysra się np. DSG, nie będzie hałasował rozrząd po 60kkm - umieszczony od grodzi, tylko będzie jeździł i jeździł i jeździł aż zgnije ;] . 
 

Btw wczoraj stojąc na światłach na rogu Nowowiejskiej i Niepodległości przez zmianę przejechały 3 UXy - wiem, że jak to rymował Łona - to o niczym nie świadczy, to nic nie znaczy, ale chwilę wcześniej jadąc tramwajem czytałem ten wątek :hehe:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sebaso napisał:

Zgadzam się z tym, że jest to auto dla singielki, zgadzam się ze media są beznadziejne (navi w 2021 roku w aucie z końcówki 2019 nie potrafiła znaleźć adresu, pod którym mieszkam od 2018, a z palca nie chciała przyjąć :oslabiony: ), oraz uważam że plastiki na boczkach są jak w Tipo( o czym powiedziałem na swoim filmie o UX’ie),  natomiast poza tym jest to bardzo fajny samochód, w którym raczej nie wysra się np. DSG, nie będzie hałasował rozrząd po 60kkm - umieszczony od grodzi, tylko będzie jeździł i jeździł i jeździł aż zgnije ;] . 
 

Btw wczoraj stojąc na światłach na rogu Nowowiejskiej i Niepodległości przez zmianę przejechały 3 UXy - wiem, że jak to rymował Łona - to o niczym nie świadczy, to nic nie znaczy, ale chwilę wcześniej jadąc tramwajem czytałem ten wątek :hehe:

 

to jest odpowiednik Rav4 czy coś innego? Przyznam, że z Lexusów odróżniam tylko płaskie i SUVy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pejus1982 napisał:

 

Zobaczymy jak ''Nowy ład'' wpłynie na ilość sprzedanych aut w Polsce. Stawiam, że osoby na JDG nie będą tak chętnie kupować aut jak do tej pory.

 

ja na pewno mniej chętnie, ale nie przez łady, tylko przez ceny i to co się ogólnie dzieje w motoryzacji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, wujek said:

Obsluga super doradzili wersje, dobrali finansowanie i to tak, ze przegralo z Volvo 40. Obsluga na 6 z plusem. Hybryda za ponad 170k wynajem wiec splaca na dobra sprawe utrate wartosci. Ale samo auto mnie rozczarowalo dla singielki super z tylu jak w czolgu i na doba sprawe nie rozni sie od Toyoty oprocz ceny. Skoro smarfton to nasze nowe centrum wszeswiata spodziewalbym sie bezprzewodowej integracji i bezproblemowego dzialania a to kuleje a to nie chce sie polaczyc a to co s nie halo. Generalnie to nie moj target polecalem Q3/X2 ale trzeba bylo czekac tylko Volvo I Lexus byly od reki.

 

Ale nie wszyscy rozpatruja auto przez pryzmat smartfona czy miejsca z tylu ;]

Moja zona np przez rok nawet nie sparowala jeszcze telefonu ani nie uzyla Android Auto... Z tylu tez nikt nigdy nie jechal do tej pory ;)

Idealnie sie wpasowujesz w obecne trendy, gdzie jakies duperele sa wazniejsze niz to jak auto jezdzi, etc.

 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, komandos80 napisał:

niby tak, bo nawet rozstaw osi ten sam, ale UX jest o ponad 10cm dluzszy.

no i przede wszystkim na tylnych siedzeniach ma troche swiatla, czego w C-HR brakuje :P

 

Dlatego napisałem m, że nie jest to takie 1/1. Generalnie z tylu jest dość mało miejsca - co potwierdziłem testem bazy isofix ;] . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, sebaso said:

Dlatego napisałem m, że nie jest to takie 1/1. Generalnie z tylu jest dość mało miejsca - co potwierdziłem testem bazy isofix ;] . 

 

Co ciekawe to UX ma wymiary zewnetrzne porownywalen z CX5, Tucsonem, Sportage (4,5m).

Natomiast najwiekszym problemem jest IMHO bagaznik, bo to blizej klasy B (280-330l)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Co ciekawe to UX ma wymiary zewnetrzne porownywalen z CX5, Tucsonem, Sportage (4,5m).

Natomiast najwiekszym problemem jest IMHO bagaznik, bo to blizej klasy B (280-330l)

 

Tez skrytykowałem i to kolejny dowód  na to, że to auto dla singielki ew pary, ale on taki ma być :oki:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Ale nie wszyscy rozpatruja auto przez pryzmat smartfona czy miejsca z tylu ;]

Moja zona np przez rok nawet nie sparowala jeszcze telefonu ani nie uzyla Android Auto... Z tylu tez nikt nigdy nie jechal do tej pory ;)

Idealnie sie wpasowujesz w obecne trendy, gdzie jakies duperele sa wazniejsze niz to jak auto jezdzi, etc.

 

Pewnie ze tak dlatego Lexus ma swoich zwolenników. Świat idzie do przodu nawet słuchacze trójki przenieśli się do internetu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pejus1982 napisał:

 

Zobaczymy jak ''Nowy ład'' wpłynie na ilość sprzedanych aut w Polsce. Stawiam, że osoby na JDG nie będą tak chętnie kupować aut jak do tej pory.

Problem polega na tym, że dobrze to już było i dąży się do innego modelu dystrybucji...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem we wspomnianym salonie w Warszawie na Żeraniu. Kupiłem to może za duże słowo, zamówiłem auto do produkcji. Ma być niby w sierpniu. Zamawiałem w październiku. Obsługa bardzo dobra. Rabat od cennika jest w standardzie, i to wychodzi w sumie jakieś 18%.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2022 o 23:51, Kiwal napisał:

Sytuacja prosta, ale w obecnych czasach moze i troche bardziej zlozona.

 

Jak sie kupuje w PL Lexusy - mozna tam liczyc na rabaty czy cos w tym stylu?

Jakies dodatki przy grupach zawodowych/leasingach, itp?

 

Dzwonilem dzis przez pol dnia do salonu w Lodzi, dodzwonic sie nie da. Handlowiec krotko mowiac mnie totalnie olal - "Pan sobie popatrzy na stronie", kalkulacje sobie pan policzy, itp.... 

 

Ktos ma doswiadczenie z ta marka?

 

Ja mam doświadczenie z niekupowaniem Lexusa, ale obsługa była super. Dostałem ciastko i soczek.

:skromny:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Maciej__ napisał:

Mam cicha nadzieje, ze sprzedaz mocno dupnie i dilerzy beda musieli wrocic do rabatowania...

 

Albo podniosą ceny jeszcze bardziej żeby na nowy ZUS zarobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wujek napisał:

Kolezanka niedawno UX brala :phi: Komedia ja bym tego za darmo nie wzial. Wawa Zeran obsluga dobra auto srednie.

 

Moja żona przyszła z hasłem, że jej się podoba ale chyba wybiłem jej to z głowy (a przynajmniej taką mam nadzieję :O).

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Niech podnosza, najwyzej liczba dilerow bedzie musiala sie zmniejszyc bo ilosc sprzedanych aut bedzie duzo mniejsza.

 

Jak podniosą ceny x2 to będzie można 2x mniej sprzedawać.

;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sebaso napisał:

Podobają mi się prezentacje graficzne, które robią zegary i ekran ;] . 

Od prezentacji to jest PowerPoint i tablet ;).

Zegary mają spełniać inną rolę, dlatego tak bardzo spodobało mi się podejście Alfa Romeo do tego tematu, że konsekwentnie będą montować tradycyjne zegary.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sherif napisał:

Od prezentacji to jest PowerPoint i tablet ;).

Zegary mają spełniać inną rolę, dlatego tak bardzo spodobało mi się podejście Alfa Romeo do tego tematu, że konsekwentnie będą montować tradycyjne zegary.

Oby :oki:ale zobaczymy. Tez jestem fanem normalnych zegarów i tez poruszyłem ten temat w odcinku o UX ;)  . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.