Skocz do zawartości

moto na poczatek


lefff

Rekomendowane odpowiedzi

co polecicie na poczatek? cos ponad 1000 ccm, ponad 120 kuca, porzadna liczba Nm? troche latek już jeżdze samochodem, kiedys jakies PRLowskie wymysly.
Zadałeś pytanie trochę jak żart, ale potraktujmy poważnie. Napisz coś więcej odnośnie preferencji, jakie drogi, jakie trasy, bardziej do turystyki? I dlaczego musi być taki mocny?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, janusz napisał:

Zadałeś pytanie trochę jak żart, ale potraktujmy poważnie. Napisz coś więcej odnośnie preferencji, jakie drogi, jakie trasy, bardziej do turystyki? I dlaczego musi być taki mocny?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

dlaczego zart? asfalt, turystyka i miasto, musi byc mocny bo taki chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
dlaczego zart? asfalt, turystyka i miasto, musi byc mocny bo taki chce
No to może https://www.ktm.com/pl-pl/models/travel/ktm-1290-super-adventures2022.html, a jak więcej terenu to "R"
Kolega takiego "ujeżdża", fajny sprzęt i dość uniwersalny.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, janusz napisał:

No to może https://www.ktm.com/pl-pl/models/travel/ktm-1290-super-adventures2022.html, a jak więcej terenu to "R" emoji848.png
Kolega takiego "ujeżdża", fajny sprzęt i dość uniwersalny.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

 

niezly niezly ale moze cos mniej takiego pseudo enduro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może https://www.ktm.com/pl-pl/models/travel/ktm-1290-super-adventures2022.html, a jak więcej terenu to "R"
Kolega takiego "ujeżdża", fajny sprzęt i dość uniwersalny.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


O taki 6109e7fd6a008c936526929a9281ce69.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezly niezly ale moze cos mniej takiego pseudo enduro?
Może ktoś inny doradzi, ale tym ktm'em cisnął na autostradzie 240 bez problemu, i na seryjnych oponach w lekki teren spokojnie wjedzie. Zawieszenie ustawia "z kompa", ciekawe moto.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie bardziej asfalt, nie chce zadnego terenu, moze jakas haya bo wyglada, ze chyba szybkie, jakies kawaski jest chyba 1400, to powinno sie jakos odpychac
Nie doradzę, bo za cienki jestem, ale popatrz na bmw "tour", może któryś model Ci podpasuje.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lefff napisał:

co polecicie na poczatek? cos ponad 1000 ccm, ponad 120 kuca, porzadna liczba Nm? troche latek już jeżdze samochodem, kiedys jakies PRLowskie wymysly.

coś rocznikowo najnowocześniejszego z mapami zapłonu i innymi wspomagaczami

a jak nie masz kasy to bandita 1200 - w sumie nie napisałeś jaki budżet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś rocznikowo najnowocześniejszego z mapami zapłonu i innymi wspomagaczami
a jak nie masz kasy to bandita 1200 - w sumie nie napisałeś jaki budżet
bandit to kiepski jest i stary nawet ten nowszy tam chyba 1250

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lefff napisał:

no wlasnie bardziej asfalt, nie chce zadnego terenu, moze jakas haya bo wyglada, ze chyba szybkie, jakies kawaski jest chyba 1400, to powinno sie jakos odpychac

 

Hayka szybko Ci się znudzi, ten silnik za gładki jest. Może H2? Jest potencjał jak mocy zabraknie. Tylko BMW unikaj!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lefff napisał:

mówisz żeby bety unikać? H2 no jest lans, moc też chyba styknie

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka
 

moim zdaniem mało lepiej mieć te ponad 400KM pod tyłkiem

https://www.mobile.de/pl/Motocykl/Inne-Boss-Hoss-LS3-2016/vhc:motorbike,pgn:1,pgs:50,srt:price,sro:desc,mke:1400,exp:false/pg:vipmotorbike/327687470.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie idźmy tą drogą

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie jakis leszczyk, takich speców z yt to ja olewam

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Dobra kolego, bo wątek trochę wygląda jak żart. Napisz od kiedy masz prawko i jakie doświadczenie na moto? Ja nie twierdzę, że jako pierwsze nie może być mocne, ale to przeważnie jest zły wybór. Tak jak z nartami, jeśli nie umiesz jeździć i kupisz odrazu "fajne twarde" to też się nauczysz, ale więcej się namęczysz i na początku będziesz miał mniej frajdy niż na "miękkich". Myślę, że z moto będzie podobnie, albo będziesz się długo "bał" jego mocy, albo szybko "się nauczysz" i rozwalisz, bo nie opanujesz (czego Ci nie życzę). Wg. mnie lepiej mieć słabszy sprzęt (na początku) i się go nie bać, niż używać "ze strachem" manetki. Oczywiście na słabszym też można się rozwalić jak się nie ma oleju w głowie.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra kolego, bo wątek trochę wygląda jak żart. Napisz od kiedy masz prawko i jakie doświadczenie na moto? Ja nie twierdzę, że jako pierwsze nie może być mocne, ale to przeważnie jest zły wybór. Tak jak z nartami, jeśli nie umiesz jeździć i kupisz odrazu "fajne twarde" to też się nauczysz, ale więcej się namęczysz i na początku będziesz miał mniej frajdy niż na "miękkich". Myślę, że z moto będzie podobnie, albo będziesz się długo "bał" jego mocy, albo szybko "się nauczysz" i rozwalisz, bo nie opanujesz (czego Ci nie życzę). Wg. mnie lepiej mieć słabszy sprzęt (na początku) i się go nie bać, niż używać "ze strachem" manetki. Oczywiście na słabszym też można się rozwalić jak się nie ma oleju w głowie.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

I się nie udało rozpętać gownoburzy, ech. Ale dziękuję moderatorowi za zdjęcia wysłane na priv

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, janusz napisał:

Dobra propozycja, "miasto, turystyka..." Kolega już wyjaśnił (przyznał się), że żartował emoji6.png

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Wiem, wiem. Przecież Hajka dla żółtodzioba to też żart. Pozdro!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2022 o 10:29, bielaPL napisał:

6200 pojemności ??? to sam silnik waży chyba wiecej jak całe moje moto :panic:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że pytający robi to dla beki, ale duże pojemności wcale nie muszą być tylko dla wyjadaczy. Nie mniej jednak na początek lepiej poszukać coś lżejszego, łatwo skręcającego i dobrze hamującego. Ja polecam Simsona S51 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że pytający robi to dla beki, ale duże pojemności wcale nie muszą być tylko dla wyjadaczy. Nie mniej jednak na początek lepiej poszukać coś lżejszego, łatwo skręcającego i dobrze hamującego. Ja polecam Simsona S51 
Żeby kupić S51 to trzeba być walniety, sprawdź sobie ceny

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, lefff napisał:

Żeby kupić S51 to trzeba być walniety, sprawdź sobie ceny

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka
 

https://www.olx.pl/d/oferta/simson-s51-enduro-CID5-IDLbPW0.html#5203149e9f

15k ;] naprawdę można fajniejsze zabytki w tej cenie znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.