Skocz do zawartości

usterkowość Tesli


DamianMig

Rekomendowane odpowiedzi

Czy naprawdę jest tak źle z awaryjnością Tesli jak piszą w tym artykule? Tak trochę mi to bajkami zalatuje. Jak się Wam spisują Tesle? które modele są mniej awaryjne, bardziej godne polecenia? Mój szwagier ma opcje wziąć zamiast podwyżki auto firmowe i stwierdził, że może spróbuje elektryka no i celuje w Tesle.

 

https://autogaleria.pl/tesla-awaryjnosc-badanie-satysfakcji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o nowe auta to na S i X jest jakiś horrendalny czas oczekiwania, więc pewnie chodzi o 3 lub Y.
A te, szczególnie z produkcji z Chin, mają już lepszą jakość niż starsze wersje. O awaryjności rocznika 2021 pewnie będzie można powiedzieć coś więcej pod koniec roku.   
 

Trzeba pamiętać jedynie, że Tesla to nie jest klasa premium. Problemem jest to, że większość ludzi, którzy kupili Teslę nie ma żadnego odniesienia do dobrej klasy aut, bo przesiedli się z jakichś popierdółek. Stąd wysoka satysfakcja mimo problemów. No i do tego prowadzą się całkiem OK i mają ogrom gadżetów multimedialnych, które mogą potencjalnie cieszyć. A problemy zdarzały się i będą się zdarzać, trzeba pamiętać, że mówimy o producencie z tylko dziesięcioletnim doświadczeniem (nie licząc pierwszego Roadstera). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, gustuff said:

 Problemem jest to, że większość ludzi, którzy kupili Teslę nie ma żadnego odniesienia do dobrej klasy aut, bo przesiedli się z jakichś popierdółek. 

 

To chyba w Norwegii, gdzie EV jest mocno dotowane ;]

Przy polskich cenach na poziomie 250-300kPLN to raczej tlumow przesiadajacych sie z Pandy lub Tico z LPG moze nie byc ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DamianMig napisał:

Mój szwagier ma opcje wziąć zamiast podwyżki auto firmowe i stwierdził, że może spróbuje elektryka no i celuje w Tesle.

 

czy firma opłaca paliwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, DamianMig said:

Czy naprawdę jest tak źle z awaryjnością Tesli jak piszą w tym artykule? Tak trochę mi to bajkami zalatuje. Jak się Wam spisują Tesle? które modele są mniej awaryjne, bardziej godne polecenia? Mój szwagier ma opcje wziąć zamiast podwyżki auto firmowe i stwierdził, że może spróbuje elektryka no i celuje w Tesle.

 

https://autogaleria.pl/tesla-awaryjnosc-badanie-satysfakcji

 

 

Nie mam Tesli, ale coś tam wiem. 

Najczęstsze niedomagania czy usterki Tesli to problemy z lakierem, uszczelkami, kiepskie spasowanie różnych elementów, problemy z klamkami w S, problemy z drzwiami w X, zaparowane lampy. Kiedyś było więcej niedoróbek, teraz jest mniej. 

Generalnie pierdoły (co nie znaczy, że tylko). 

Ale nawet Tesla z ponadprzeciętną ilością wad daje dużo większa radość z jazdy niż jakikolwiek samochód z mijającej epoki. Dlatego Tesla jest tak wysoko w rankingach satysfakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

To chyba w Norwegii, gdzie EV jest mocno dotowane ;]

Przy polskich cenach na poziomie 250-300kPLN to raczej tlumow przesiadajacych sie z Pandy lub Tico z LPG moze nie byc ;)

 

 

Nie dotowane, tylko zwalniane z niektórych opłat. Nikt mi tu żadnych pieniędzy nigdy nie dał, a nawet gdyby tak się kiedyś wydarzyło to i tak by to było z mojej krwawicy :facepalm:
Z Pandy i Tico to może nie, ale zwykły paździerz w kombi kosztuje circa tyle co M3 z porównywalnym wyposażeniem.
image.png.d3856e63680ead5e36101b7b2c748e14.png 

 

5 godzin temu, HelixSv napisał:

 

Masz coś na potwierdzenie tej tezy?


Prac naukowych brak. Jedynie mogę zaoferować własne obserwacje i przemyślenia na podstawie wielu rozmów z całkiem sporą grupą posiadaczy Tesli, których poznałem przez ostatnie 6 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, gustuff said:

 

Nie dotowane, tylko zwalniane z niektórych opłat. Nikt mi tu żadnych pieniędzy nigdy nie dał, a nawet gdyby tak się kiedyś wydarzyło to i tak by to było z mojej krwawicy :facepalm:
Z Pandy i Tico to może nie, ale zwykły paździerz w kombi kosztuje circa tyle co M3 z porównywalnym wyposażeniem 

 

Tak jak nie znam nikogo kto kupil Passata za 200kPLN, tak samo nikt wsrod realnych znajomych nie jezdzil Tesla.

Wiec te watpliwej jakosci wnioski byc moze maja racje bytu w Norwegii, ale na pewno nie w PL, przynajmniej na chwile obecna.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Tak jak nie znam nikogo kto kupil Passata za 200kPLN, tak samo nikt wsrod realnych znajomych nie jezdzil Tesla.

Ale wcale nie przeszkadza ci to poddawać moich wniosków w wątpliwość :)

Z całym szacunkiem dla współkącikowicza z wątku obok, ale zdaje się, że pewne fakty wspierają moje wątpliwej jakości wnioski (tak wiem - dowód anegdotyczny)
image.png.c9652558c02ecd2360328eeb078ad36f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, gustuff said:

zwykły paździerz w kombi kosztuje circa tyle co M3 z porównywalnym wyposażeniem.

 

A za miedzą jest dość duża różnica...

 

Najtańszy Pasek vs najtańsza Tesla.

Wyposażenie oczywiście inne, tak samo jak zasięg, komfort dla pasażerów z tyłu i praktyczność bagażnika.

 

Z resztą, porównywanie ev i spalinowych nie ma większego sensu. 

 

 

IMG_20220120_191027.jpg

IMG_20220120_191239.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, gustuff said:

To nieźle kroją za Teslę w SE. Odpadły jakieś zwolnienia? 
 

 

Tesla w Szwecji jest najdroższa w EU. Zawsze była.

Pół roku po zakupie każdego nowego EV dostaje się 70000 sek dotacji.

Edytowane przez HelixSv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, HelixSv napisał:

 

Tesla w Szwecji jest najdroższa w EU. Zawsze była.

Pół roku po zakupie każdego nowego EV dostaje się 70000 sek dotacji.

A no racja. Przecież były akcje, że pół roku stały w leasingu, kasa z dotacji, a potem export do NO (pewnie ze zwrotem VAT). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model S 2016, stoi pod fabryką na parkingu.
Aktualnie awaria silnika, wcześniej jakaś pamięć siadła w wyświetlaczu.
Kilka razy nią jechałem i jako auto jest ok.
Właściciel uważa, że to i tak najlepszy samochód na świecie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2022 o 12:46, Lampar napisał:

Model S 2016, stoi pod fabryką na parkingu.
Aktualnie awaria silnika, wcześniej jakaś pamięć siadła w wyświetlaczu.
Kilka razy nią jechałem i jako auto jest ok.
Właściciel uważa, że to i tak najlepszy samochód na świecie.

trochę mi to zalatuje sekciarstwem ;) poczytałem na jednej grupie wlascicieli elektryków to też tak pisali jak ten właściciel - auto sie psuje, nie działa, problem z ładowaniem i stacjami ale auto zajebiste. tylko że szwagier ma tego używać do pracy a nie sie podniecać ;) ma być ok i się nie psuć. ciekawe co zrobi. czekam na kolejne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą teraz to nawet dilerzy w Polsce chcą usuwać z miast starsze auta bez normy Euro 5. Nagle stali się ekologiczni? 🙃

https://dailydriver.pl/nowosci/wydarzenia/dilerzy-chca-stopniowego-wprowadzania-zakazu-wjazdu-starych-aut-do-miast/

 

Niezły impet mają. Zaraz sie okaże, że taniej bedzie kupic nowego elektryka niz jezdzic starym spalinowcem.....

Edytowane przez DamianMig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2022 o 09:37, DamianMig napisał:

Czy naprawdę jest tak źle z awaryjnością Tesli jak piszą w tym artykule? Tak trochę mi to bajkami zalatuje. Jak się Wam spisują Tesle? które modele są mniej awaryjne, bardziej godne polecenia? Mój szwagier ma opcje wziąć zamiast podwyżki auto firmowe i stwierdził, że może spróbuje elektryka no i celuje w Tesle.

 

https://autogaleria.pl/tesla-awaryjnosc-badanie-satysfakcji

 

Tesla to taki jajfon wśród samochodów 😂

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.