Skocz do zawartości

205/55/16 Które po 2-3 latach nie twardnieją?


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam w ww. rozmiarze Frigo HP2 zimowe. Obecnie jazda 3 sezon, bieżnika ok 5-6mm. Opony z 2019r. Na śniegu tragedia, po ostatniej śnieżycy pod praktycznie żadne wzniesienie nie mogłem ruszyć po zatrzymaniu się. Gdzie inni jakoś tam się wygrzebały poza dostawczakami i ciężarowymi. Od początku sezonu miałem wrażenie że jak tylko coś trochę sniegu sypnęło to było kiepsko. Zarówno podczas ruszania jak i hamowania. W zeszle sezony zachowywały się duzo lepiej. Poleci ktoś coś sprawdzonego co wytrzyma dłużej niż 2 sezony? Nie robię w sezonie zimowym więcej jak 12kkm przeważnie. Rocznie ok 30kkm. Znajomy rozmawiał z jakimś gumiarzem, to stwierdził że tylko Goodyear zimowy opona szybko nie twardnieje, nie starzeje się.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie akcje na zimówkach jak na 1,5 rocznych wielosezonówkach Hankooka. Tego się nie spodziewałem.

Dawno temu miałem Fuldy zimowe w Matizie i spisywały się dobrze przez kilka sezonów - na pewno więcej niż 3.

W Vendze miałem 7 lat właśnie Goodyear i rzeczywiście cały czas były miękkie, bo nawet na koniec zaczęły gubić kawałki bieżnika 😄  Chociaż miały też pecha, bo kiedyś zmieniłem na letnie i w czasie kwietniowego wyjazdu na Rajd Świdnicki musiałem się zmagać ze śniegiem. Więc w kolejnym roku do rajdu zostałem na zimówkach i akurat w dzień dojazdu było 30 stopni.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechalem się dzisiaj żony GP które ma nowe zimówki Fuldy, niebo a ziemia. Zatrzymywałem się na większych wzniesieniach, drogi białe i wygrzebał się bez problemu. Racja że auto lżejsze i HB. Podobną akcję miałem kilka lat temu w Punto 2. Miałem zimówki Yokohamy, dokładnie na 3 sezon na zasypanej drodze pod wzniesienia na 3 biegu zamykałem obrotomierz przy 80KM. Kupiłem nowe Frigo, nie to auto. A i sprawdziłem w Tipo te moje Frigo nieszczęsne, mają 7mm bieżnika

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja te moje Fuldy bardzo dobrze wspominam.

Jako młody kierowca robiłem co weekend trasę 100km na studia. Zimy były wtedy o wiele bardziej śnieżne niż teraz.

Pamiętam jazdę w śnieżycy i po białych drogach. Wiadomo, że 100km nie będę jechać 40km/h, a udało się nie zaliczyć żadnego rowu.

A teraz jak spadną 2cm śniegu to jest paraliż i wszyscy płaczą, że jest ślisko i czekają na piaskarki.... Nie wiem, może rzeczywiście teraz robią takie opony, że po dwóch sezonach się do niczego nie nadają i dlatego te narzekania, ze zimą jest ślisko?

Pewnym potwierdzeniem mogłaby być moja przygoda z wielosezonowymi Hankookami, które niestety w pierwszym roku zimy nie zobaczyły, a w drugim też pod górę nie szło ruszyć. A we wszystkich testach zaczęły czołowe miejsca zajmować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aviator napisał:

Mam Continental Winter Contact TS860 w tym rozmiarze z 2016 roku i nadal bardzo je sobie chwalę. 

miałem takie TS 850 kupione używki od kolegi który je bardzo zachwalał , moje Dębice  na wilgotnej jezdni przy ruszaniu boksowały kołami

a i przy hamowaniu to też był dramat , żeby nie ta wysoka cena nowych opon 215/55/16 to bym bez wahania kupił te continentale,

ale że człowiek chciał trochę przydziadować to kupiłem dwu letnie Goodiery które są o wiele gorsze od continentali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja te moje Fuldy bardzo dobrze wspominam.
Jako młody kierowca robiłem co weekend trasę 100km na studia. Zimy były wtedy o wiele bardziej śnieżne niż teraz.
Pamiętam jazdę w śnieżycy i po białych drogach. Wiadomo, że 100km nie będę jechać 40km/h, a udało się nie zaliczyć żadnego rowu.
A teraz jak spadną 2cm śniegu to jest paraliż i wszyscy płaczą, że jest ślisko i czekają na piaskarki.... Nie wiem, może rzeczywiście teraz robią takie opony, że po dwóch sezonach się do niczego nie nadają i dlatego te narzekania, ze zimą jest ślisko?
Pewnym potwierdzeniem mogłaby być moja przygoda z wielosezonowymi Hankookami, które niestety w pierwszym roku zimy nie zobaczyły, a w drugim też pod górę nie szło ruszyć. A we wszystkich testach zaczęły czołowe miejsca zajmować...
Tylko te Fuldy w GP mam nowe, nie wiadomo co będzie z nimi na 2-3 sezon. Z kolei w tym GP miałem letnie Fuldy w zeszły sezon letni. Na przodzie opony z 2013r i bieżnika 4mm, na tyle opony z 2018r i 6mm. I przy jeździe na mokrym trzymały bardzie fajnie, hamowanie też w porządku. Zaskoczony byłem mimo że na przodzie tylko 4mm bieżnika. Miałem kupić 2 nowe Fuldy na przód, ale trafił mi się komplet nowych Bridgestone za nie wiele większe $ kupiłem 4 szt.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Continental Winter Contact TS860 w tym rozmiarze z 2016 roku i nadal bardzo je sobie chwalę. 
Miałem z kolei letnie Continentala Ecocontact 5, kupione używki razem z felgami 225/45/17. Wówczas miały 4 lata jak na nich jeździłem. Na mokrym dramat. Ale gdzies znalazłem w sieci podobne sugestie jak moje, ktoś narzekał że po paru latach twardnieją i jest lipa. Być może z zimówki jest inaczej.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kończąc temat zakupiłem nowe Kormorany Snow w wersji XL. Na śniegu przepaść na plus w stosunku do 3 letnich Frigo HP2. Na mokrym też dają radę, większe kałuże im nie straszne. Pod względem hałasu nie ma źle jak na tak agresywny bieżnik. Generalnie jestem zadowolony jak za tą cenę, tańsze od Debic.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.