Jump to content

Michelin crossclimate 2

Camel
 Share

Recommended Posts

Zamówiłem crossclimate 2 - zobaczymy co to teraz. Miałem 1 i były super.

225/40 r18 

cena chora , jak wszystkiego obecnie.

edit

moze ktoś ma 2 ?

edit 2

wybierałem z pośród goodyear, continental i michelin.

Jak prawdziwy członek AK posortowałem od najdroższych i kupiłem Michały 🤣 

edit 3

miały pójść najtańsze z najtańszych obecnie czyli Dębice, ale moja żona pała taka radością do polskich opon co do fiata i komentarz był krótki lecz treściwy: „chyba Cię poyeeeeepiiiiiippp”.

Edited by Camel

• Camel changed the title to Michelin crossclimate 2

Niestety, mam ponad roczne CC+ (CC2 jeszcze nie było) i 4 miesięcznie GY 4 Seasons Gen-3 ;]

Być może jesienią 2022 kupię kolejne wielosezonowe i będą to CC2 :hehe:

W dniu 26.01.2022 o 21:55, deszczowyRoman napisał:

to nie sa juz polskie opony, produkuja je we francji

Z pewnością, ze 20 lat temu niekoniecznie już było polskie, bo miały inny kraj produkcji. Nokian też jest ruski, widziałem Made in Russia, a GY są polskie, bo było Made in Poland :facepalm:;l

dobra opony zjechały. Ale "mięsa" nie mają za dużo jako nowe może do 7mm max muszę zmierzyć.

Oplatane jakimś wzmocnionym sznurkiem - nowa technologia do 300 km/h 😳

Jakoś na dniach zjadą nowe fele, zamiast szerokości 7,5 cala zapodam 8 - ładniej się ułożą 🤣 i będziemy testować.

W dniu 1.02.2022 o 13:24, Camel napisał:

dobra opony zjechały. Ale "mięsa" nie mają za dużo jako nowe może do 7mm max muszę zmierzyć.

Oplatane jakimś wzmocnionym sznurkiem - nowa technologia do 300 km/h 😳

Jakoś na dniach zjadą nowe fele, zamiast szerokości 7,5 cala zapodam 8 - ładniej się ułożą 🤣 i będziemy testować.

Mam CC2 w rozmiarze 235/60/18 i uważam że są bez rewelacji. Na mokrym spod świateł ciężko ruszyć, trzeba bardzo ostrożnie z gazem. Co będzie na śniegu nie wiem, ale niebawem wybieram się w góry i łańcuchy będą na wyposażeniu auta.

• Like 1

• 2 weeks later...
W dniu 1.02.2022 o 13:24, Camel napisał:

Pociesze cię, że GY Vector gen 3 też mają mało tego bieżnika. Zdziwiony byłem, że nowe opony mają tyle bieżnika ile moje 6 letnie zimówki z nalotem kilkunastu kkm

• 3 weeks later...
W dniu 25.01.2022 o 08:46, Camel napisał:

Zamówiłem crossclimate 2 - zobaczymy co to teraz. Miałem 1 i były super.

225/40 r18 

cena chora , jak wszystkiego obecnie.

edit

moze ktoś ma 2 ?

edit 2

wybierałem z pośród goodyear, continental i michelin.

Jak prawdziwy członek AK posortowałem od najdroższych i kupiłem Michały 🤣 

edit 3

miały pójść najtańsze z najtańszych obecnie czyli Dębice, ale moja żona pała taka radością do polskich opon co do fiata i komentarz był krótki lecz treściwy: „chyba Cię poyeeeeepiiiiiippp”.

I jak ci się na CC jeździ? 

Ja w tym roku muszę zmienić, po dwóch latach, na mokrym to jakiś absurd jest. 

Mojej ex zamówiłem zwykle Dębice, widziałem na samochodach klientów pozakładane, nie nowe, lecz guma po czasie znacznie miększa niż w moich Cc po 2 latach. 

Sam teraz rozglądam się za oponami dla mnie i chyba sobie odpuszczam markę Michałów 

W dniu 25.01.2022 o 08:46, Camel napisał:

Zamówiłem crossclimate 2 - zobaczymy co to teraz.

[...]

moze ktoś ma 2 ?

Mam od listopada. 

Nie było w tym roku warunków do prawdziwego przetestowania. 

Na mokrym i cienkim śniegu ok. Nie było różnicy po poprzednich Nokianach WR D4 (które spisywały się rewelacyjnie). 

Jedynie na początku zimy był na jezdni lekki i cienki lód pod warstwą śniegu i tutaj miałem mieszane uczucia. 

Wydaje mi się, że w tej, konkretnej sytuacji Nokiany spisałyby się lepiej. 

Edited by ochkarol

W dniu 10.03.2022 o 07:59, 4thelement napisał:

I jak ci się na CC jeździ? 

Ja w tym roku muszę zmienić, po dwóch latach, na mokrym to jakiś absurd jest. 

Mojej ex zamówiłem zwykle Dębice, widziałem na samochodach klientów pozakładane, nie nowe, lecz guma po czasie znacznie miększa niż w moich Cc po 2 latach. 

Sam teraz rozglądam się za oponami dla mnie i chyba sobie odpuszczam markę Michałów 

Na wywczasach byłem i jeszcze w bagażniku ze mną jeżdżą hihi. Może w przyszłym tygodniu znajdę czas na złożenie kół.

W dniu 10.03.2022 o 07:59, 4thelement napisał:

guma po czasie znacznie miększa niż w moich Cc po 2 latach

Miękkość gumy to nie jest wyznacznik.

Wiem, że co innego jak robią się 'plastikowe' po kilku latach, ale np jako nowe to takie całoroczne CC czy Bridgestone mają sporo twardszą mieszankę niż np. Kormorany All Season. A Kormorany hamują na mokrym kilka metrów dalej niż Micheliny czy Bridgestone.

• Like 2

4 godziny temu, iwik napisał:

A Kormorany hamują na mokrym kilka metrów dalej niż Micheliny czy Bridgestone.

Co do kormoranow to jestem pozytywnie zaskoczony, jak za te pieniadze rewelacja. Wywazaja sie bez problemow, w trasie ciche, na jesieni w deszcz dawaly rade, w zime pelna kontrola, z kazdej zaspy wyjechaly i to w aucie 200+ i dosyc agresywnej jezdzie. Ja je oceniam lepiej jak wczesniejsze wielosezonowe Klebery. 

• Like 2

• 3 weeks later...

dobra, założyłem dziś.

Jak zwykle świetnie się wyważyły. Jedna felga bez ciężarka a druga 5. Kolejne 15 i 20.

Narazie ostrożnie bo boję się, że się obrócą na feldze - bardzo śliski szuwaks użyli do składania kół. (ciekawe jak długo je "szanować" ? )

Ale po zimówkach nastała ciszaaaaaaaa.

9 godzin temu, jaceq napisał:

Ja w koncu tez zamowilem CC2, dzisiaj jade je zalozyc - zobaczymy jak bedzie

Dla mnie jest OK, ale na trasie jeszcze nie byłem. Miałem już CC1 i było bardzo OK.

Dziwi mnie dużo negatywnych opinii na Facebooku na temat tych opon. Może używane kupowali 🤣

46 minut temu, Camel napisał:

Dla mnie jest OK, ale na trasie jeszcze nie byłem. Miałem już CC1 i było bardzo OK.

Dziwi mnie dużo negatywnych opinii na Facebooku na temat tych opon.

Też mnie dziwi - CC+ sprawdziły się w skrajnych warunkach (w tym zimowych). Gdzieś na testach widziałem, że CC2 są w pewnych punktach trochę słabsze, ale jak tylko trochę to ja nie wiem skąd negatywne opinie. Podobnie jak z GY V AS Gen-3 - Gen2 też niby były ciut lepsze gdzieś tam na końcu skali (też miałem), ale z Gen-3 jak dzik idę w dowolne warunki. Oczywiście spodziewam się jakiejś utraty parametrów po 3 latach, ale raczej bez dramatu. 

46 minut temu, Camel napisał:

Może używane kupowali 🤣

Może w ogóle na nich nie jeździli. Poczytaj opinie na oponeo dla przykładu ;l

2 godziny temu, ochkarol napisał:

Czytając gdziekolwiek, trzeba mieć na uwadze szemrany marketing i na plus i na minus. 

Ciężko odfiltrować do rzeczywistych opinii. 

ja tylko z doświadczenia wiem że "Michały" zawsze mi się dobrze wyważały - właśnie często na 0/0 i dobrze jeździło.

Na GoodYear się raz przejechałem na zimowym w Paseratti i sobie odpuściłem jak pękające na krawężnikach zimowe Kormorany i plastikowe Dębice hihi. 

W dniu 7.04.2022 o 07:08, ochkarol napisał:

Czytając gdziekolwiek, trzeba mieć na uwadze szemrany marketing i na plus i na minus. 

Ciężko odfiltrować do rzeczywistych opinii. 

Przecież to oczywiste, nie chcę używać dosadnych określeń, bo ktoś się jeszcze obrazi. Taki ADAC ma długą historię w fałszowaniu wyników (przepraszam, wyniki oparte na manipulacjach, w których braki udział), a te śmieci z FB czy Oponeo nadają się do palenia w piecu.