Skocz do zawartości

Michelin crossclimate 2


Camel

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem crossclimate 2 - zobaczymy co to teraz. Miałem 1 i były super.

225/40 r18 

cena chora , jak wszystkiego obecnie.

 

edit

moze ktoś ma 2 ?

edit 2

wybierałem z pośród goodyear, continental i michelin.

Jak prawdziwy członek AK posortowałem od najdroższych i kupiłem Michały 🤣 

edit 3

miały pójść najtańsze z najtańszych obecnie czyli Dębice, ale moja żona pała taka radością do polskich opon co do fiata i komentarz był krótki lecz treściwy: „chyba Cię poyeeeeepiiiiiippp”.

 

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2022 o 21:55, deszczowyRoman napisał:

to nie sa juz polskie opony, produkuja je we francji

 

Z pewnością, ze 20 lat temu niekoniecznie już było polskie, bo miały inny kraj produkcji. Nokian też jest ruski, widziałem Made in Russia, a GY są polskie, bo było Made in Poland :facepalm:;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra opony zjechały. Ale "mięsa" nie mają za dużo jako nowe może do 7mm max muszę zmierzyć.

Oplatane jakimś wzmocnionym sznurkiem - nowa technologia do 300 km/h 😳

Jakoś na dniach zjadą nowe fele, zamiast szerokości 7,5 cala zapodam 8 - ładniej się ułożą 🤣 i będziemy testować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2022 o 13:24, Camel napisał:

dobra opony zjechały. Ale "mięsa" nie mają za dużo jako nowe może do 7mm max muszę zmierzyć.

Oplatane jakimś wzmocnionym sznurkiem - nowa technologia do 300 km/h 😳

Jakoś na dniach zjadą nowe fele, zamiast szerokości 7,5 cala zapodam 8 - ładniej się ułożą 🤣 i będziemy testować.

 

Mam CC2 w rozmiarze 235/60/18 i uważam że są bez rewelacji. Na mokrym spod świateł ciężko ruszyć, trzeba bardzo ostrożnie z gazem. Co będzie na śniegu nie wiem, ale niebawem wybieram się w góry i łańcuchy będą na wyposażeniu auta.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.02.2022 o 13:24, Camel napisał:

dobra opony zjechały. Ale "mięsa" nie mają za dużo jako nowe może do 7mm max muszę zmierzyć.

Pociesze cię, że GY Vector gen 3 też mają mało tego bieżnika. Zdziwiony byłem, że nowe opony mają tyle bieżnika ile moje 6 letnie zimówki z nalotem kilkunastu kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 25.01.2022 o 08:46, Camel napisał:

Zamówiłem crossclimate 2 - zobaczymy co to teraz. Miałem 1 i były super.

225/40 r18 

cena chora , jak wszystkiego obecnie.

 

edit

moze ktoś ma 2 ?

edit 2

wybierałem z pośród goodyear, continental i michelin.

Jak prawdziwy członek AK posortowałem od najdroższych i kupiłem Michały 🤣 

edit 3

miały pójść najtańsze z najtańszych obecnie czyli Dębice, ale moja żona pała taka radością do polskich opon co do fiata i komentarz był krótki lecz treściwy: „chyba Cię poyeeeeepiiiiiippp”.

 

I jak ci się na CC jeździ? 

Ja w tym roku muszę zmienić, po dwóch latach, na mokrym to jakiś absurd jest. 

Mojej ex zamówiłem zwykle Dębice, widziałem na samochodach klientów pozakładane, nie nowe, lecz guma po czasie znacznie miększa niż w moich Cc po 2 latach. 

 

Sam teraz rozglądam się za oponami dla mnie i chyba sobie odpuszczam markę Michałów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2022 o 08:46, Camel napisał:

Zamówiłem crossclimate 2 - zobaczymy co to teraz.

[...]

moze ktoś ma 2 ?

Mam od listopada. 

Nie było w tym roku warunków do prawdziwego przetestowania. 

Na mokrym i cienkim śniegu ok. Nie było różnicy po poprzednich Nokianach WR D4 (które spisywały się rewelacyjnie). 

Jedynie na początku zimy był na jezdni lekki i cienki lód pod warstwą śniegu i tutaj miałem mieszane uczucia. 

Wydaje mi się, że w tej, konkretnej sytuacji Nokiany spisałyby się lepiej. 

Edytowane przez ochkarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2022 o 07:59, 4thelement napisał:

I jak ci się na CC jeździ? 

Ja w tym roku muszę zmienić, po dwóch latach, na mokrym to jakiś absurd jest. 

Mojej ex zamówiłem zwykle Dębice, widziałem na samochodach klientów pozakładane, nie nowe, lecz guma po czasie znacznie miększa niż w moich Cc po 2 latach. 

 

Sam teraz rozglądam się za oponami dla mnie i chyba sobie odpuszczam markę Michałów 

Na wywczasach byłem i jeszcze w bagażniku ze mną jeżdżą hihi. Może w przyszłym tygodniu znajdę czas na złożenie kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2022 o 07:59, 4thelement napisał:

guma po czasie znacznie miększa niż w moich Cc po 2 latach

Miękkość gumy to nie jest wyznacznik.

Wiem, że co innego jak robią się 'plastikowe' po kilku latach, ale np jako nowe to takie całoroczne CC czy Bridgestone mają sporo twardszą mieszankę niż np. Kormorany All Season. A Kormorany hamują na mokrym kilka metrów dalej niż Micheliny czy Bridgestone.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, iwik napisał:

 A Kormorany hamują na mokrym kilka metrów dalej niż Micheliny czy Bridgestone.

 

Co do kormoranow to jestem pozytywnie zaskoczony, jak za te pieniadze rewelacja. Wywazaja sie bez problemow, w trasie ciche, na jesieni w deszcz dawaly rade, w zime pelna kontrola, z kazdej zaspy wyjechaly i to w aucie 200+ i dosyc agresywnej jezdzie. Ja je oceniam lepiej jak wczesniejsze wielosezonowe Klebery. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dobra, założyłem dziś.

Jak zwykle świetnie się wyważyły. Jedna felga bez ciężarka a druga 5. Kolejne 15 i 20.

Narazie ostrożnie bo boję się, że się obrócą na feldze - bardzo śliski szuwaks użyli do składania kół. (ciekawe jak długo je "szanować" ? )

Ale po zimówkach nastała ciszaaaaaaaa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jaceq napisał:

Ja w koncu tez zamowilem CC2, dzisiaj jade je zalozyc - zobaczymy jak bedzie

 

Dla mnie jest OK, ale na trasie jeszcze nie byłem. Miałem już CC1 i było bardzo OK.

Dziwi mnie dużo negatywnych opinii na Facebooku na temat tych opon. Może używane kupowali 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Camel napisał:

Dla mnie jest OK, ale na trasie jeszcze nie byłem. Miałem już CC1 i było bardzo OK.

Dziwi mnie dużo negatywnych opinii na Facebooku na temat tych opon.

 

Też mnie dziwi - CC+ sprawdziły się w skrajnych warunkach (w tym zimowych). Gdzieś na testach widziałem, że CC2 są w pewnych punktach trochę słabsze, ale jak tylko trochę to ja nie wiem skąd negatywne opinie. Podobnie jak z GY V AS Gen-3 - Gen2 też niby były ciut lepsze gdzieś tam na końcu skali (też miałem), ale z Gen-3 jak dzik idę w dowolne warunki. Oczywiście spodziewam się jakiejś utraty parametrów po 3 latach, ale raczej bez dramatu. 

 

46 minut temu, Camel napisał:

Może używane kupowali 🤣

 

Może w ogóle na nich nie jeździli. Poczytaj opinie na oponeo dla przykładu ;l

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ochkarol napisał:

Czytając gdziekolwiek, trzeba mieć na uwadze szemrany marketing i na plus i na minus. 

Ciężko odfiltrować do rzeczywistych opinii. 

ja tylko z doświadczenia wiem że "Michały" zawsze mi się dobrze wyważały - właśnie często na 0/0 i dobrze jeździło.

Na GoodYear się raz przejechałem na zimowym w Paseratti i sobie odpuściłem jak pękające na krawężnikach zimowe Kormorany i plastikowe Dębice hihi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2022 o 07:08, ochkarol napisał:

Czytając gdziekolwiek, trzeba mieć na uwadze szemrany marketing i na plus i na minus. 

Ciężko odfiltrować do rzeczywistych opinii. 

 

Przecież to oczywiste, nie chcę używać dosadnych określeń, bo ktoś się jeszcze obrazi. Taki ADAC ma długą historię w fałszowaniu wyników (przepraszam, wyniki oparte na manipulacjach, w których braki udział), a te śmieci z FB czy Oponeo nadają się do palenia w piecu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
W dniu 15.10.2022 o 20:33, futrzak napisał(a):

No to mamy jesień i kupiłem Michelin CrossClimate 2.  Za jakiś czas się dowiem jak w porównaniu do CC+ i GY AS Gen-3 :ok:

Mam w Berlingo od zeszłej jesieni. W pierwszą zime było poprawnie. Wiosna/jesień bdb, lato też bdb. Zobaczymy jak będzie teraz.

Fluence jeździ na nokian weatherproof- zima świetnie, latem wydają się głośne- dla mnie idealne opony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bartolomej napisał(a):

Mam w Berlingo od zeszłej jesieni. W pierwszą zime było poprawnie. Wiosna/jesień bdb, lato też bdb. Zobaczymy jak będzie teraz. 

 

Biorąc pod uwagę, że CC+ przeszły u mnie dobrą ścieżkę testową i były naprawdę ok latem w 40C i zimą na nieodśnieżonych drogach, zaspach itd. to ja nie mam wątpliwości, że będę jeszcze lepsze, bo niezależne testy to pokazują. Tak na świeżo to bardzo fajnie się na nich jeździ, są chyba cichsze od GY AS Gen-3 (zgodnie z etykietką ;) ). Na taki klimat, jaki generalnie mamy w Europie nie widzę innych opon niż wielosezonowe. 

 

5 godzin temu, Bartolomej napisał(a):

Fluence jeździ na nokian weatherproof- zima świetnie, latem wydają się głośne- dla mnie idealne opony.

 

Jakoś mnie ta opona w ogóle nie przekonała, no ale to pewnie kwestia wysoko postawionej poprzeczki ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, futrzak napisał(a):

 

Biorąc pod uwagę, że CC+ przeszły u mnie dobrą ścieżkę testową i były naprawdę ok latem w 40C i zimą na nieodśnieżonych drogach, zaspach itd. to ja nie mam wątpliwości, że będę jeszcze lepsze, bo niezależne testy to pokazują. Tak na świeżo to bardzo fajnie się na nich jeździ, są chyba cichsze od GY AS Gen-3 (zgodnie z etykietką ;) ). Na taki klimat, jaki generalnie mamy w Europie nie widzę innych opon niż wielosezonowe. 

 

 

Jakoś mnie ta opona w ogóle nie przekonała, no ale to pewnie kwestia wysoko postawionej poprzeczki ;]

Ja robię Berlingo max 15 tyś.km. Fluencem żona... 3-4 tysie. Nawet nie myślę o innych niż wielosezon ;]

Przy tych przebiegach posiadanie samochodu to jak fanaberia :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bartolomej napisał(a):

Ja robię Berlingo max 15 tyś.km. Fluencem żona... 3-4 tysie.

 

Ja robię "swoim" prywatnym ~30kkm rocznie - po hasłem "mój" rozumiem ten, którym jeżdżą najczęściej. Żonka robi "swoim" trochę mniej, ale 1kkm na 2 tygodnie to ma :hehe: 

 

6 minut temu, Bartolomej napisał(a):

Nawet nie myślę o innych niż wielosezon ;]

 

Ja oprócz wielosezonu ujeżdżam również sezonowe, ale to w ramach fanaberii. Chciałem zimą pojeździć w górach po "nieużytkach" - kupiłem zimówki premium. :piekna: chciała coś najcichszego to kupiłem jej takie letnie. Stąd mam porównanie na ile gorsze lub lepsze mogą być różne opony. 

 

6 minut temu, Bartolomej napisał(a):

Przy tych przebiegach posiadanie samochodu to jak fanaberia :hehe:

 

Spoko, mam np. taki, który ma przebieg 0 przez ostatnie 693 dni ;]

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku tygodni CC2 na kołach. Subiektywnie wydają się cichsze od moich starych letnich. Zadziwiająco dobrze zachowują się na mokrym asfalcie (byłem autentycznie zaskoczony przyczepnością). Zobaczymy co przyniesie zima...

Edytowane przez kjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michelin CrossClimate 2 zakładałem przed zeszłą zimą. Rozmiar 225x45x18. Jeśli chodzi o jazdę po śniegu i pozostałych warunkach zimowych, to nie miałem zastrzeżeń, spisywały się lepiej niż wysłużone już wiekowo, ale mające nadal 6,5mm bieżnika. Latem w ciasnych zakrętach, szybszym ruszaniu, czy awaryjnym hamowaniu nawet nie myślałem, że to jest "wielosezon", a nie typowa letnia.

Niestety tak jak ktoś pisał wyżej, jako nowe mają tylko około 6,5mm bieżnika, wierzyłem w marketingowy bełkot producenta, że super technologia, zimą mieszanka mięknie, latem się utwardza, długa żywotność itd. Tym samochodem przejeździłem przez ostatni rok mało, bo max. 10 tys km., wczoraj zmierzyłem bieżnik na tych rocznych CC2 z przodu 5mm, z tyłu niecałe 5,5mm. Czyli opony wielosezonowe na 2 lata, bo przy takim zużyciu nie będzie już bieżnika na trzecią zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2022 o 09:48, klaudio napisał(a):

Michelin CrossClimate 2 zakładałem przed zeszłą zimą. Rozmiar 225x45x18. Jeśli chodzi o jazdę po śniegu i pozostałych warunkach zimowych, to nie miałem zastrzeżeń, spisywały się lepiej niż wysłużone już wiekowo, ale mające nadal 6,5mm bieżnika. Latem w ciasnych zakrętach, szybszym ruszaniu, czy awaryjnym hamowaniu nawet nie myślałem, że to jest "wielosezon", a nie typowa letnia.

Niestety tak jak ktoś pisał wyżej, jako nowe mają tylko około 6,5mm bieżnika, wierzyłem w marketingowy bełkot producenta, że super technologia, zimą mieszanka mięknie, latem się utwardza, długa żywotność itd. Tym samochodem przejeździłem przez ostatni rok mało, bo max. 10 tys km., wczoraj zmierzyłem bieżnik na tych rocznych CC2 z przodu 5mm, z tyłu niecałe 5,5mm. Czyli opony wielosezonowe na 2 lata, bo przy takim zużyciu nie będzie już bieżnika na trzecią zimę.

miałem cc1, teraz mam cc2 i uwierz mi, że spokojnie zrobisz 60 000km, nawet jak bieżnik będzie miał około 4mm będzie oK.

Ja tylko zraziłem się do głośności. CC1 były cichsze - 69 dB a CC2 71 i to słychać, a mam obecnie 225/40 18r.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ochkarol napisał(a):

Przy moich 16-stkach jest podana głośność 69dB dla CC2. 

I jest całkiem ok. 

 

:piekna: raportuje, że wg niej CC2 są cichsze niż DunlopSP Sport BluResponse205/55 R16 91 V, które miały 68dB i lepiej się na nich jeździ.  To w bezpośrednim porównaniu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Dodam coś od siebie.

Miałem zwykle CC, pierwszy wypust, spisywały się ok do jakichś 4 lat, potem na śniegu chyba zrobiły się śliskie ale nie ma pewności bo to był raczej taki zlodzony śnieg a zimy na północnym zachodzie jak na lekarstwo. Pozatym opony na mokrym, suchym super, opony ciche.

Kupiłem CC 2 , również ciche, na śniegu ok, ale mam wrazebie że na suchym są trochę bardziej miękkie niż poprzednie. Nie wiem czy to nie subiektywne odczucie spowodowane lepszym i na więcej pozwalającym zawieszeniem auta czy opony. Do tego wydaje się że zużywają się szybciej, choć tutaj poczekam jeszcze kilka miesięcy by to ocenić. Na tą chwilę z przedniej osi ubyło 1- 1,5 mm w porównaniu z tyłem, a przejechane jakieś 5kkm i to bez szaleństw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2023 o 21:24, ochkarol napisał(a):

A mnie zastanawiają te technologiczne otwory w CC2 

20230308_122216.jpg.625e14027b65dabe41b8736adb4ed2f5.jpg

 

W Hankook Ventus Prime 3 podobnie wyglądały otwory do kontroli geometrii zawieszenia - Visual Alignment Indicator System (VAI). Jak jest tutaj nie wiem 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno na temat tych opon, co mnie zaskoczyło - CC2 w rozmiarze 205/55/R16 wszystko ok, zero zastrzeżeń, dowolna pora roku, w tym śnieg itd., a w innym 215/55/R17 i tutaj spore zaskoczenie. Do tej pory na tym rozmiarze (zgodnie z homologacją, ustawione w systemie) wskazania prędkości samochody (nie licznik, ustawienie tempomatu itd.) było idealnie z prędkością GPS (ustawione -2km/h w systemie) i dokładnie było 2km/h mniej na GPS niż ustawione na tempomacie, teraz mam równo, a powyżej ~120 zaczyna zawyżać i przy 147 na tempomacie mam ~150km/h na GPS. GPS raczej się nie zepsuł, w sumie nic się nie zmieniło poza oponami. Ostatnio miałem GY 4S Gen-3, wcześniej Conti i chyba Pirelli i było idealnie. Zmieniłem tylko na przedniej osi, bo jedną "rozwaliłem" na ekspresówce (coś dużego mi się wbiło w oponę i wypadło) i wygląda na to, że mają większą średnicę niż wcześniejsze - co ciekawe, na jednej GY 4S Gen-3 i Pirelli z zapasu (opona w zasadzie nówka, użyta chyba raz dojazdowo) nie było żadnych różnych we wskazaniach systemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.