Skocz do zawartości

EU top 25 - czyli sprzedaz za 2021.


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

Lecimy.

 

Modelowo.

 

3083206c287c49e633a3a75392dc1fb9.jpg

 

aa29ac8ca48504c1754f314f5fa5699b.jpg

 

Dla mnie ciekawe... jakie to wszystko male. W zasadzie pierwszym autem ktore chwyta gdzie indziej, jest pozycja... 13 Hultaj Tuscon.

 

No i 17 .Tesla 3 wyprzedzila wiele 'Made in EU'.

 

Czyli nasuwa sie jeden wniosek, male auta beda musialy w EU byc jeszcze drozsze....

 

 

Marki

 

3466b6b0f897700f99bb35226f32f965.jpg

 

Oczywiscie 'Zemsta@twinsen -a ' na pierwszym miejscu.

 

65f24e99c86ae059ad852e1f635e26df.jpg

 

Zaciekawila mnie pozycja Peugeot, czy to naped przez rynek F czy rzeczywiscie auta na F nie sa takie zle.

 

Ciekawy trend, Asia rzadzi w % przyroscie.

 

Segmentowo, wytlumaczenie dlaczego BMW ma takie wyniki, a nie inne. Duza marza, na odpowiedniej sztuce.

 

SUV, tak moze jednak maly, ale jednak - wbrew niektorym co nie lubia, tez sie staje EU wyznacznikiem auta.

 

4a974d04c4058ddfa04a9633c7be95ed.jpg

 

Dziki JATO za informacje

 

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie spadki minivanow default_yikes.gif
nie oferuja u was citroena c4 grand picasso ?
Citroen jest lepszy niz Bentley...

Wiesz, prestiz panie.🤌

W kolejnosci sprzedaz za 2021.

35.Maserati 560 Up 19.9%
36.Bentley 219 Up 32.7%
37.Ferrari 194 Down 5.4%
38 .Citroen 175 Down 13.8%

Szczerze zadnego Citroen nie widzialem od lat na zywo....

Ale chyba tylko im vans zostaly I to:

64a281b0171acb03ef10d8f857f25332.jpg

Jesli dobrze pamietam, jeszcze jak fabrycznie dystrybucja byla dwa/3 lata temu, to chyba byl.

Sprowadzili chyba tego z 1,000 sztuk I.... stalo. I stalo. Stalo.

Az poszly 2 letnie, nowe auta na aukcji.

Citroen ma niestety typowe EU problemy.

Nikt nie wie co to jest.

Cena jak w EU.

Silnik jak w EU.

Czyli kazdy woli isc po Kia albo z 2.2l Diesel albo z 3.5l V6.

7e535b25e5345b5fc2fb9fcd3b65d5fa.jpg

97194d3f7a51955ad29a015aa6d1fd21.jpg

A szkoda imvho.... ciekawy design

Edit: 500 sztuk nie tysiac

Sent from my SM-N986B using Tapatalk


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli podumowując, Koreańscy producenci najbardziej na plus, Europejscy na minus z wyjątkiem tak zwanych premiumów, które raczej bez zmian. Elektryki co raz wyżej. Ciekawe czy model Fiat 500 jest liczony sumarycznie z tym nowym elektrycznym i starym, bo to dwa całkiem różne auta. Podobnie Yaris. Czy razem z Yaris Cross?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, chojny said:

Ale pięknie Golf 8 zdołował, % na pysk... kto tam krzyczał że to świetne auto i pobije wyniki 7ki? :]

 

Pytanie jaki bylby wynik, gdyby nie problemy z podaza. No i nadal to najlepiej sprzedajace sie auto w EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Pytanie jaki bylby wynik, gdyby nie problemy z podaza. No i nadal to najlepiej sprzedajace sie auto w EU.

 

SUVy VW niewielka strata lub na plusie a Golf w czarnej D, więc sam sobie odpowiedz. ;) 

 

Podpowiem... niewielka różnica, Golf 8 jest zwyczajnie nieudanym samochodem, niedostosowanym do czasów,  jakich przyszło mu walczyć o nowego klienta a starzy klienci się zrazili.  

 

Nowych nie złapali, starych stracili, np. mnie. Uwielbiałem Golfa przez 4 generacje jako najbardziej bezpłciowy dupowóz, który spełniał wszystkie moje potrzeby przemieszczania się w koło komina.  

Edytowane przez chojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, chojny said:

 

SUVy VW niewielka strata lub na plusie a Golf w czarnej D, więc sam sobie odpowiedz. ;) 

Podpowiem... niewielka różnica, Golf 8 jest zwyczajnie nieudanym samochodem, niedostosowanym do czasów,  jakich przyszło mu walczyć o nowego klienta a starzy klienci się zrazili.  

 

 

To ja tez Ci podpowiem, spora czesc pewnie zamiast Golfa 8 wybrala T-roca albo Tiguana.

Bo taka jest obecnie moda i trendy na swiecie i dziala we wszystkich markach ;)

Klasa D juz praktycznie w ten sam sposob wyginela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

To ja tez Ci podpowiem, spora czesc pewnie zamiast Golfa 8 wybrala T-roca albo Tiguana.

Bo taka jest obecnie moda i trendy na swiecie i dziala we wszystkich markach ;)

Klasa D juz praktycznie w ten sam sposob wyginela.

 

Mi nie musisz, podpowiedz to VW i tym, którzy wierzyli w sukces Golfa 8. :]

 

Jestem starym dziadem więc klasę D sobie zamówiłem, podobno zjedzie w ostatniej paczce w historii. :]

Edytowane przez chojny
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zestawienia wynika że Korea/Japonia się jakoś obroniła w czasie pandemii. A Ci którzy mają kasę rzucili się na Porsche bo może to być ich ostatnia przyjemność w zyciu jeśli zachorują na C-19 i niechcący spotka ich :czacha:. Zastanawia mnie wysoka sprzedaż Daćki. Nie mają tam elektroniki? Szyby na korbkę? :cfaniak:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





 

Klasa D juz praktycznie w ten sam sposob wyginela.



Jesli wierzyc plotkom to koniec BMW 5 series.

BMW Authority Vehicles dostarcza 5 series do floty Highway Patrol do paru stanow.

d432dd411e0179f42c5dd1b7a9d493a1.jpg

Problem jest podobno z tym co moga wyklepac, a iloscia potencjalnych kupcow.

Podatnik placi ok $50k, czyli powiedzmy 150k PLN za 3.0l R6 Diesel BMW 5 series. Cops jezdza tym dwa lata... po czym auto trafia na aukcje za $45k...

Afaik jeden z najtanszych leasingow na rynku

Powod, BMW chce zeby fabryka ciagnela.

Plotka glosi, ,ze 5 series juz jest ostatnim BMW tej serii.

Dlaczego? Otoz BMW Authority Vehicles zaczyna wysylac teraz X5, ta sama specyfikacja, ta sama cena.... podobno produkcja zwalnia.

Coraz wiecej sie x5 pojawia. Ostanie partia miala podobno 600 sztuk 5 series, ok 1/3 zrobila sie X5 bo podobno produkcja zwalnia...


5e2b27a71dc6ca5ec5bf23e55f067c13.jpg

Ergo, imvho segment D jest kaput, w EU przynajmniej.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, OZI napisał:


Coraz wiecej sie x5 pojawia. Ostanie partia miala podobno 600 sztuk 5 series, ok 1/3 zrobila sie X5 bo podobno produkcja zwalnia...


5e2b27a71dc6ca5ec5bf23e55f067c13.jpg

Ergo, imvho segment D jest kaput, w EU przynajmniej.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk


 

 

 

 

 

Ślą wam stare modele? To F15 jest.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A wiesz, że Tucson w Europie jest mniejszy niż ten w Usa czy Ozi?!  
Ciekawe, wiedzialem, ze kia sportage jest, ale nie Tuscon.

Teraz jak pomysle, to ma sens, ta sama platforma.

Inna ciekawostka, ze dawniej, jak Korea nie mogla wyrobic to Hyundai pomagal sobie wysylajac auta z CZ - teraz to raczej mozliwe nie bedzie...

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, grogi napisał:

 

Tucson. Tak jak takie miasto w Arizona. Nie Tuscon!

 

@OZIsłabo zna angielski i to dlatego :) A wracając do tego zestawienia: widać, że w Europie jest duża gęstość zaludnienia, w miastach problem z parkowaniem stąd popularność segmentu B i C. Nawet Corsa/Clio itp. mogą pełnić rolę podstawowego auta przy założeniu że wakacje będą organizowane drogą powietrzną.

Edytowane przez pejus1982
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
Ślą wam stare modele? To F15 jest.  
Te sie pojawily pare miesiecy temu. Nie wiem jak BMW Authority Vehicles sa klepane, czy sciagaja gole z tasmy i wyposazaja, czy gotowe doposazaja.

2b5d965fd7b7cf1b1a9feb4feae42fd1.jpg

Imvho pierwsza opcja ma sens bo np kable musisz ciagnac na podwojne akumulatory.

Ciekawe - dla mnie przynajmniej - jest to, ze np skore dostaja tak jak cywilne wersje. Podobno bylo drozej, jesli by szmate dostaly.

Druga strona, to zazwyczaj wszedzie BMW Authority Vehicles bierze auta z powrotem I niszczy jak sie leasing konczy.

Tu przez te wlasnie skorzane siedzenia I to ze wszystkie cywilne dodatki dalej sa, BMW wysyla je na aukcje. Wszyscy zadowoleni.

Rzad, bo ich malo kosztuje.

Drugi wlasciciel, bo ma auto z dobrym service, po kazdym poscigu auta sa przegladane, wiec oszczedzania nie ma, ale jak one jezdza, to inna historia. Silnik zazwyczaj chodzi 24h na dobe.


BMW bo teraz juz trzepie $$ za service I czesci...

949af2f2d111d25e8ceff6a5f13d1108.jpg

f6c05d876961ab632116831e592ede02.jpg

Czyli podejrzewam, ze dlatego F15 a nie G05, zanim wyposazysz jak klient chce, przyplyna to mija pare miesiecy.

Druga sprawa, ze pewnie tez klepanie, masz gwarantowany rynek zbytu, rzadowe kontrakty sa zazwyczaj 10 letnie, czyli BMW opanowalo sobie dochodowy % rynku.

Wysyp tego jest ostatnio M3 zaczely tez sie pojawiac.

9558d268a2e619bd9d3d218ae10cde5a.jpg



1f1d82699a6e5ba262f1074b2328ca4f.jpg

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
[mention=129025]OZI[/mention]słabo zna angielski i to dlatego A wracając do tego zestawienia: widać, że w Europie jest duża gęstość zaludnienia, w miastach problem z parkowaniem stąd popularność segmentu B i C. Nawet Corsa/Clio itp. mogą pełnić rolę podstawowego auta przy założeniu że wakacje będą organizowane drogą powietrzną.
Mogliby to nazwac Santa Fe , latwiej by wszystkim bylo.

Mnie to wlasnie zaciekawilo.

Jak.nawet popatrzysz na ak, to kazdy albo Passat, albo SUV. Przynajmniej takie wrazenie odchodzi.

A tu prosze... malutkie wozki na zakupy maja wszystkie miejsca na podium....

Sent from my SM-N986B using Tapatalk


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pejus1982 napisał:


Ja kupiłem jednego z ostatnich Golfów 7.5 

 

 

Szczęściarz. Miałem 7ke, teraz mam 7,5 i te auta są naprawdę idealne na jazdę koło komina.  Passat jest dla mnie, jednej osoby za duży ale jak przetestowałem Golfa 8 to zwyczajnie nie chciałem mieć z nim nic wspólnego. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
Szczęściarz. Miałem 7ke, teraz mam 7,5 i te auta są naprawdę idealne na jazdę koło komina.  Passat jest dla mnie, jednej osoby za duży ale jak przetestowałem Golfa 8 to zwyczajnie nie chciałem mieć z nim nic wspólnego. 
Rozwin dlaczego pls. Pytam, bo tak samo uwazam...

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, OZI napisał:

Rozwin dlaczego pls. Pytam, bo tak samo uwazam...

Sent from my SM-N986B using Tapatalk
 

 

Od samego otwarcia drzwi samochód sprawia wrażenie taniego auta. Wszystko w tym samochodzie wygląda tanio i tandetnie a jak dotkniesz, to wrażenie się potęguje. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, OZI napisał:

Jak.nawet popatrzysz na ak, to kazdy albo Passat, albo SUV. Przynajmniej takie wrazenie odchodzi.

A tu prosze... malutkie wozki na zakupy maja wszystkie miejsca na podium....

 

W Europie na codzien ludzie chetniej niz w PL jezdza malymi autami, szczegolnie południe z ciasnymi uliczkami w miastach.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chojny napisał:

 

Od samego otwarcia drzwi samochód sprawia wrażenie taniego auta. Wszystko w tym samochodzie wygląda tanio i tandetnie a jak dotkniesz, to wrażenie się potęguje. 

 

Dla mnie najlepiej wykonanym Golfem była seria 6. Natomiast faktycznie w najnowszym wydaniu G8 sprawia wrażenie dużych oszczędności. Takim testem ''białej rękawiczki'' jest jak dla mnie odgłos zamykanych drzwi, który w G8 przypomina Lanosa (z całym szacunkiem do tego pancernego dupowozu).

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2022 o 13:49, pejus1982 napisał:

 

Dla mnie najlepiej wykonanym Golfem była seria 6. Natomiast faktycznie w najnowszym wydaniu G8 sprawia wrażenie dużych oszczędności. Takim testem ''białej rękawiczki'' jest jak dla mnie odgłos zamykanych drzwi, który w G8 przypomina Lanosa (z całym szacunkiem do tego pancernego dupowozu).

Masa ,masa , masa .... By auto ważyło mniej nie jest tak wyciszone jak kiedyś . Dziś lżejsze auta , mniejsze baki , brak koła zapasowego .... powodują delikatnie mniejsze spalanie 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.