Skocz do zawartości

Akcje serwisowa - ham reczny


zinger

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, zinger napisał:

Dzwonili ze Skody, ze jest akcja zwiazana z jakims potencjalnym problememem z recznym.

Kod akcji 34M6.

 

Mial juz ktos podobny tel? Ja pewnie dopiero w marcu bede sie umawial, jak szkoly otworza, bo syn ma ASO w poblizu, wiec to ogarnie.

 

Hamulec ręczny? Akcja z zeszłego roku - musiałbyś poszukać bo chyba wzmiankowałem o tym.

 

PS

Jest też akcja zmiany oprogramowania liczników oraz z tego miesiąca dźwigni zmiany biegów, a więc lepiej warto dopytać czy mają części na miejscu.

Edytowane przez wyrozumialy1
aktualizacja PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio minęły 2lata, więc umówiłem się na przegląd. Sama obsługa w Skodzie .. jak w Tesli.

Nic się nie dowiedziałem, dali niby wydruk, że wszystko sprawdzone, usterek brak. Hamulce tył przeczyścili, nie wspominali o akcji serwisowej. Pytałem o sprawdzenie stanu baterii to w biegu dostałem kwitek z testu aku 12V :facepalm:.

Auta nie umyli, bo "w miarę czyste jest i jest zimno":facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2022 o 11:31, sherif napisał:

U mnie ostatnio minęły 2lata, więc umówiłem się na przegląd. Sama obsługa w Skodzie .. jak w Tesli.

Nic się nie dowiedziałem, dali niby wydruk, że wszystko sprawdzone, usterek brak. Hamulce tył przeczyścili, nie wspominali o akcji serwisowej. Pytałem o sprawdzenie stanu baterii to w biegu dostałem kwitek z testu aku 12V :facepalm:.

Auta nie umyli, bo "w miarę czyste jest i jest zimno":facepalm:

 

U mnie ostatnio minęły 2lata, więc umówiłem się na przegląd. Sama obsługa w Skodzie .. jak w Tesli.

 

Rozumiem, że to nie był komplement - jaką Teslę posiadasz?

 

Nic się nie dowiedziałem, dali niby wydruk, że wszystko sprawdzone, usterek brak. Hamulce tył przeczyścili, nie wspominali o akcji serwisowej. Pytałem o sprawdzenie stanu baterii to w biegu dostałem kwitek z testu aku 12V :facepalm:.

 

Nie wiem czy ta akcja czyszczenia bębnów ... to nie "akcja serwisowa"

 

Auta nie umyli, bo "w miarę czyste jest i jest zimno":facepalm:

 

..., a robią to za FREE czy płatne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Syn byl kilka dni temu pod katem tej akcji, auto niby zrobione. Przy okazji kupilem filtr kabinowy i powiedzialem, zeby wymienili bo za cholere nie moge wyczaic gdzie tam trzeba przycisnac, zeby go wyjac (ogladalem filmik na yt ale dalej nie jestem w stanie tego wyjac). Babeczka powiedziala, ze ZA DARMO wymienia i... nie wymienili :ee: tzn zapomnialo im sie.

Wczoraj tam podjechal raz jeszcze i od reki wymienili... za darmo, jak obiecali :)

 

Swoja droga, to juc chyba 3 akcja serwisowa w przeciagu 1.5 roku. W Seacie mialem 1 przez 4 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, zinger napisał:

Syn byl kilka dni temu pod katem tej akcji, auto niby zrobione. Przy okazji kupilem filtr kabinowy i powiedzialem, zeby wymienili bo za cholere nie moge wyczaic gdzie tam trzeba przycisnac, zeby go wyjac (ogladalem filmik na yt ale dalej nie jestem w stanie tego wyjac). Babeczka powiedziala, ze ZA DARMO wymienia i... nie wymienili :ee: tzn zapomnialo im sie.

Wczoraj tam podjechal raz jeszcze i od reki wymienili... za darmo, jak obiecali :)

 

Swoja droga, to juc chyba 3 akcja serwisowa w przeciagu 1.5 roku. W Seacie mialem 1 przez 4 lata.

Przecież to 10s roboty. Już nie pamiętam czy się to pociąga czy wciska, ale własnie na YT było to pokazane ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
  • 5 miesięcy później...

Odnośnie hamulców. Coś zaczęło piszczeć zaraz po ruszeniu i hamowaniu .. przy jeździe do tyłu :bzik:. Piszczy tył, do przodu jadąc nic nie piszczy. Po kilkudziesięciu metrów piszczenie ustaje. Dałem jej dziś trochę w palnik i pojeździłem na ręcznym aż zaczęło z tyłu śmierdzieć. Jak dalej będzie piszczeć trzeba będzie tam zajrzeć.

BTW. ABS chyba nie działa przy hamowaniu na wstecznym :bzik::phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należ co jakiś czas regularnie (najlepiej pierwszego każdego miesiąca😀) co najmniej kilkukrotnie rozpędzić się na wstecznym biegu i zahamować mocno i gwałtownie wciskając pedał hamulca. To powinno zapobiec zastaniu się tylnego zespołu hamulcowemu.

Edytowane przez RadzioAutoKacik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, RadzioAutoKacik napisał(a):

Należ co jakiś czas regularnie (najlepiej pierwszego każdego miesiąca😀) co najmniej kilkukrotnie rozpędzić się na wstecznym biegu i zahamować mocno i gwałtownie wciskając pedał hamulca. To powinno zapobiec zastaniu się tylnego zespołu hamulcowemu.

IMHO tu nie chodzi o zastanie się, bo to nie jest tak, że on trze podczas jazdy czy źle działa. Działa dobrze, tylko piszczy.

Tak staram sie robić raz na 2-3m ogień i w hamulec, ale wcześniej robiłem tylko tak do przodu :phi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.