Skocz do zawartości

Malowanie ścian...


Blues_Brother

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

W tym roku czeka mnie odmalowanie dwóch mieszkań, żona marudzi i mama już ze 2 lata zgłasza potrzebę. 

Dłużej tego nie odwlekę, razem 12 pomieszczeń ze 150m2 podłogi.

Czy jest jakiś tani agregat malarski do użytku domowego który podoła temu zadaniu z powtórką co 3-4 lata?  Czy pędzle i wałek. Jestem domowym malarzem, żadnym specjalistą.

 

Ściany to typowe blokowisko z lat 70-80.

 

Net podaje agregat malarski dedry 700W za 303zł obecnie, ale jak poczytałem opinie to różnie piszą. A co na to praktycy?

 

Ktoś podpowie? Jestem skłonny do 500zl wydać.

 

Do tej pory, pędzel i wałek. Przy dobrej organizacji mieszkanie w 3-4 dni można oblecieć bez wyprowadzki. W sumie to dłużej schodzi z wynoszeniem, obklejaniem i zabezpieczanie niż z malowaniem.

 

Czekam na propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem na etapie malowania w nowym domu. Około 1600m² tynków. I szczerze mówiąc to kuweta pędzelek, wałek 25 cm i cieniutki do szpalet, oraz pączek do narożnikow wystarcza w zupełności. No i kij do mieszania farby przed wlaniem do kuwety. Ale ze wszystkiego co potrzebne najważniejsza jest cierpliwość. Położyć trzy warstwy na tylu m² to szlag trafia. Ale już prawie koniec. Jeszcze dwa pokoje i można robić podłogi.

Edytowane przez karolchyla
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syn kupił pistolet do malowania z górnej półki choć ja jemu odradzałem bo opinie takie sprzęty maja kiepskie, pomalował garderobę i mówi że wyszło kiepsko

ponieważ pistolet pluł trochę farbą i wyszły morki, a po drugie czy widziałeś ekipę malarską z takim elektrycznym pistoletem czy raczej z wałkami?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Waldek40 napisał:

syn kupił pistolet do malowania z górnej półki choć ja jemu odradzałem bo opinie takie sprzęty maja kiepskie, pomalował garderobę i mówi że wyszło kiepsko

ponieważ pistolet pluł trochę farbą i wyszły morki, a po drugie czy widziałeś ekipę malarską z takim elektrycznym pistoletem czy raczej z wałkami?

 

Nowe inwestycje praktycznie w całości są malowane pistoletami.

No ale tam jest prościej, bo do oklejenia są wyłączenie okna i gniazdka/łączniki.

 

Im mniejsza powierzchnia i bardziej skomplikowana i wymagająca oklejania, tym sens maleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2022 o 18:09, Blues_Brother napisał:

Panowie,

W tym roku czeka mnie odmalowanie dwóch mieszkań, żona marudzi i mama już ze 2 lata zgłasza potrzebę. 

Dłużej tego nie odwlekę, razem 12 pomieszczeń ze 150m2 podłogi.

Czy jest jakiś tani agregat malarski do użytku domowego który podoła temu zadaniu z powtórką co 3-4 lata?  Czy pędzle i wałek. Jestem domowym malarzem, żadnym specjalistą.

 

Ściany to typowe blokowisko z lat 70-80.

 

Net podaje agregat malarski dedry 700W za 303zł obecnie, ale jak poczytałem opinie to różnie piszą. A co na to praktycy?

 

Ktoś podpowie? Jestem skłonny do 500zl wydać.

 

Do tej pory, pędzel i wałek. Przy dobrej organizacji mieszkanie w 3-4 dni można oblecieć bez wyprowadzki. W sumie to dłużej schodzi z wynoszeniem, obklejaniem i zabezpieczanie niż z malowaniem.

 

Czekam na propozycje.

pistoletem też trzeba umieć malować, mieć dobrą farbę i dobrzy agregat z pistoletem :P idzie więcej farby i nieporównywalnie dokładniej trzeba wszystko obkleić :) no i nie da się mieszać kolorów w poszczególnych pomieszczeniach :P ja bym szedł jednak w wałek

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.