Skocz do zawartości

auto do 8000


jqr

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebne jest jednak drugie auto w rodzinie, budżet 8000zł wliczający pierwsze rzeczy do zrobienia, czyli na zakup raczej bliżej 6k

z oczekiwań: ESP, 4 drzwi, wielkość conajmniej kompakt, benzyna >1.6, >2000r., auto do ogarnięcia dla amatorskiego mechanika

 

przeglądając ogłoszenia z okolicy, to astry, focusy, laguny i e46

obejrzałem jednego focusa i niestety zmęczony oraz e46 i byłem w sumie zaskoczony, że robiło dobre wrażenie - a nigdy nie szukałem bmw

próbuję jeszcze namówić szwagra, żeby mi oddał "moje byłe" stilo, ale nie chce

 

podświadomie szukam coś z małą ilością elektroniki, czego szukać jeśli miałbym dalej podjechać ? - jeszcze miesiąc mam służbówkę i jeżdżę sporo po kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jqr napisał:

potrzebne jest jednak drugie auto w rodzinie, budżet 8000zł wliczający pierwsze rzeczy do zrobienia, czyli na zakup raczej bliżej 6k

z oczekiwań: ESP, 4 drzwi, wielkość conajmniej kompakt, benzyna >1.6, >2000r., auto do ogarnięcia dla amatorskiego mechanika

 

przeglądając ogłoszenia z okolicy, to astry, focusy, laguny i e46

obejrzałem jednego focusa i niestety zmęczony oraz e46 i byłem w sumie zaskoczony, że robiło dobre wrażenie - a nigdy nie szukałem bmw

próbuję jeszcze namówić szwagra, żeby mi oddał "moje byłe" stilo, ale nie chce

 

podświadomie szukam coś z małą ilością elektroniki, czego szukać jeśli miałbym dalej podjechać ? - jeszcze miesiąc mam służbówkę i jeżdżę sporo po kraju

 

Laguna 2 benzynowa. Dobrze wyposażone, trwałe silniki, nadające się pod lpg jeżeli zajdzie potrzeba. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra i Golf będą najtańsze w naprawach. Części sa wszędzie i bardzo tanie. W tym budżecie powinny mieć progi i podłogę. Focus juz niekoniecznie, dodatkowo naprawa np. tylnego zawieszenia będzie droga w porównaniu do wartości auta.

 

Może jak znajdziesz jakąś Hondę lub Toyotę po 2000r. z dobrą blachą(łatwo nie będzie) to też warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pozytywnie zaskoczony Meganką. Z silnikiem 2.0 spełnia Twoje oczekiwania. Jestem mechanikiem amatorem. Ogarniam elektronikę w tym aucie, elektrykę (czujniki, instalacje podtlenku ;), szyberdach elektryczny, podnosniki szyb, swiatła, wycieraczki, zamki itp). Wymieniałem tarcze z przodu, z tyłu, klocki, przewody hamulcowe, kompletne wahacze przód. Moze nie brałbym się za silnik, za gruba robota. Na duzy plus zabezpieczenie antykorozyjne. Aktualnie 302 kkm (1.6L, 2004), silnik bez remontu, z tego polowa na podtlenku. Jak się go nie kręci wysoko, to pomiedzy wymianami na dwoje babka wrózyła, czy trzeba bedzie dolewac oleju (5W40).

Ceny czesci dla przykladu, klocki przód 120, tyl 50, tarcza tył z łozyskami 200 (dobrymi lozyskami), wahacz przedni kompletny 180 (Renault OE), elektrozawór KZFR 250 (Renault OE), najdroższy rozrząd, z wymianą 1400. Z powazniejszych usterek to zatarty alternator i cieknąca chłodnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z renault to problem z elektryka i elektronika. Znajomi Clio 2 i Laguna 2... Auta dawały ciała podczas jazdy i umierały na ulicach.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zbliżonym budżecie sprzedałem swojego Puga 307 SW. 2 litry benzyny + gazownia. W tej wersji miejsca w środku ogrom (miałem wyrzucony środkowy fotel tylnego rzędu a dwa pozostałe przesunięte do środka - prawie jak w vanie). Wyposażeniowo ta wersja tez była bez zastrzeżeń - w sumie to jak zacząłem szukać nowego auta to się zdziwiłem że po 15 latach auta nadal nie mają wszystkiego w standardzie co było tam (a to w końcu zwykły Peugeot).

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał:

Czyli szukasz dużego auta

vectra C - blacha w miarę się trzyma dobrze, 1.8 122KM prosty i lubi gaz

 

Może też by c 2,2 z początku produkcji C.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady,

mówią żeby nie wchodzić dwa razy do tej samej rzeki, bo miałem vectreC 1.8 po lifcie - skradziona oraz P307kombi 1.6hdi- zajeżdżony na śmierć 

 

ale może trzeba wrócić do korzeni, bo auta wspominam dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bielaPL napisał:

Z renault to problem z elektryka i elektronika. Znajomi Clio 2 i Laguna 2... Auta dawały ciała podczas jazdy i umierały na ulicach.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

No widzisz,  a u mnie zero problemów, tylko kluczem jest to ,że mam z dodatkowego wypasu tylko klimę manualną, bo głowie psuły się upierdliwe pierdoły typu handsfree, czujniki zmierzchu, klimy automatyczne etc.


 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sebaso napisał:

 

GTS’a ;]

 

Dokładnie tak. Świetna jednostka napędowa, oczywiście obkupiona spalaniem. Ale odpalasz po postoju na dworze w minusowych temperaturach, obroty spadają od razu na 600 i silniczek pracuje łagodnie. Przy wyprzedzaniu nie zastanawia się jak 1.5 TSI, czy wcisnąłem pedał do wyprzedzania, czy wyłączyć może cylindry tylko reakcja jest natychmiastowa. Mimo braku turbo, na mieście można jeździć bez wachlowania biegami. A i na trasie przy 120km/h cisza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czachabrava napisał:

 

Dokładnie tak. Świetna jednostka napędowa, oczywiście obkupiona spalaniem. Ale odpalasz po postoju na dworze w minusowych temperaturach, obroty spadają od razu na 600 i silniczek pracuje łagodnie. Przy wyprzedzaniu nie zastanawia się jak 1.5 TSI, czy wcisnąłem pedał do wyprzedzania, czy wyłączyć może cylindry tylko reakcja jest natychmiastowa. Mimo braku turbo, na mieście można jeździć bez wachlowania biegami. A i na trasie przy 120km/h cisza. 

 

Kolega z pracy kupił ostatnio śliczną Vectre C.  GTS jakiś Irmszer. Gnije na placu. Auto pije kolosalne ilości oleju. Elektryka świruje. Zrobił wtryski paliwa to padła dwumasa. Stoi w śniegu, kupił Astrę C za 2500zł bez kata i w końcu jezdzi bezawaryjnie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jqr napisał:

potrzebne jest jednak drugie auto w rodzinie, budżet 8000zł wliczający pierwsze rzeczy do zrobienia, czyli na zakup raczej bliżej 6k

z oczekiwań: ESP, 4 drzwi, wielkość conajmniej kompakt, benzyna >1.6, >2000r., auto do ogarnięcia dla amatorskiego mechanika

 

przeglądając ogłoszenia z okolicy, to astry, focusy, laguny i e46

obejrzałem jednego focusa i niestety zmęczony oraz e46 i byłem w sumie zaskoczony, że robiło dobre wrażenie - a nigdy nie szukałem bmw

próbuję jeszcze namówić szwagra, żeby mi oddał "moje byłe" stilo, ale nie chce

 

podświadomie szukam coś z małą ilością elektroniki, czego szukać jeśli miałbym dalej podjechać ? - jeszcze miesiąc mam służbówkę i jeżdżę sporo po kraju

Megane lub Scenic 1gen po fl z 1.6/1.8 lub 2.0 16v powinno być dobrym rozwiązaniem. Druga generacja, jeśli znajdzie z ESP w tej kwocie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, NaczelnyFilozof napisał:

 

Kolega z pracy kupił ostatnio śliczną Vectre C.  GTS jakiś Irmszer. Gnije na placu. Auto pije kolosalne ilości oleju. Elektryka świruje. Zrobił wtryski paliwa to padła dwumasa. Stoi w śniegu, kupił Astrę C za 2500zł bez kata i w końcu jezdzi bezawaryjnie 😉

 

Dlatego sie kupuje stare benzyny, a nie dojechane diesele. Wtedy ryzyko wtopy mniejsze. BTW jak wyglada astra C? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, jqr napisał:

potrzebne jest jednak drugie auto w rodzinie, budżet 8000zł wliczający pierwsze rzeczy do zrobienia, czyli na zakup raczej bliżej 6k

z oczekiwań: ESP, 4 drzwi, wielkość conajmniej kompakt, benzyna >1.6, >2000r., auto do ogarnięcia dla amatorskiego mechanika

 

przeglądając ogłoszenia z okolicy, to astry, focusy, laguny i e46

obejrzałem jednego focusa i niestety zmęczony oraz e46 i byłem w sumie zaskoczony, że robiło dobre wrażenie - a nigdy nie szukałem bmw

próbuję jeszcze namówić szwagra, żeby mi oddał "moje byłe" stilo, ale nie chce

 

podświadomie szukam coś z małą ilością elektroniki, czego szukać jeśli miałbym dalej podjechać ? - jeszcze miesiąc mam służbówkę i jeżdżę sporo po kraju


Bym chyba szukał jakiejś Octavii.

Dlatego bo popularna w PL

Chyba tez nie rdzewieje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, czachabrava napisał:

 

Dokładnie tak. Świetna jednostka napędowa, oczywiście obkupiona spalaniem. Ale odpalasz po postoju na dworze w minusowych temperaturach, obroty spadają od razu na 600 i silniczek pracuje łagodnie. Przy wyprzedzaniu nie zastanawia się jak 1.5 TSI, czy wcisnąłem pedał do wyprzedzania, czy wyłączyć może cylindry tylko reakcja jest natychmiastowa. Mimo braku turbo, na mieście można jeździć bez wachlowania biegami. A i na trasie przy 120km/h cisza. 

Jedno z moich marzeń jako nastolatka ;] zazdraszam :oki: kiedyś może jeszcze kupię ;) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, ghost2255 napisał:

Astra i Golf będą najtańsze w naprawach. Części sa wszędzie i bardzo tanie. W tym budżecie powinny mieć progi i podłogę.

 

Z podłogą w VW to bym uważał. Tzn podłoga może jest ale progi takie:

 

Cyknąłem dzisiaj u blacharza, każde nadkole wygląda podobnie :facepalm:

 

Wstępny koszt 3k zł zakładający wstawienie nowych progów.

Auto Golf V nie bite w tych miejscach.

20220202_081512.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, sowik85 napisał:

Ten mój z foto jest z 2008r. Golf 4 ponoć trochę lepszy z tego co blacharze mówią.

Miałem kiedyś golfa 3 i mimo, że wiem że to prehistoria, to o VW mam opinię zgnilaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2022 o 16:48, spad napisał:

 

Laguna 2 benzynowa. Dobrze wyposażone, trwałe silniki, nadające się pod lpg jeżeli zajdzie potrzeba. 

Z tym że raczej ta po liftingu w 2004? roku - bo od któregos roku przestała byc królową lawet ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czachabrava napisał:

 

Ja jako nastolatek mialem wlasnie identyczna i zawsze zalowalem ze sprzedalem. Wiec jak wpadlo mi w oko ogloszenie to odrazu pojechalem ;)

Na bogato było  ;] :oki:
poka foty obecnej ;) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, delco napisał:

Z tym że raczej ta po liftingu w 2004? roku - bo od któregos roku przestała byc królową lawet ;) 

Lifting od 2005r był, miałem 2004r, nie powiem złego słowa... Wersja z 2.0mpi, nie ide, manuał i wszystko, nawet sterowanie głosem. Działało i wygodne było... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Pipper napisał:

Końcówka 2007 jeszcze 2ph2 była w sprzedaży :piwko:

Może z jakiś resztek u dealerów* - bo miałem LIII  wyprodukowana w kwietniu albo maju 2007.

 

*Wtedy to auta czekały na kupujacych a nie tak jak teraz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, delco napisał:

Może z jakiś resztek u dealerów* - bo miałem LIII  wyprodukowana w kwietniu albo maju 2007.

 

*Wtedy to auta czekały na kupujacych a nie tak jak teraz ;)

Do maja lub czerwca były klepane w 2007, znalazłem kiedyś taką z datą pierwszej rejestracji luty 2009 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, NaczelnyFilozof napisał:

 

Vectra C 2.2 GTS irmszer to jest wolnossąca benzyna. 

 

A co mamy zgadywać jaki tam jest silnik, równie dobrze 2.2 może być w dieslu. Tak samo jak dołożony pakiet stylistyczny irmschera. Bo nie widziałem jeszcze vectry z 2.2 zrobionego fabrycznie przez irmschera.

Co do kolegi to podejrzewam, ze kupił wszędzie odradzanego 2.2 directa. Kupując pełnoletnie auto klasy D z silnikiem podwyzszonego ryzyka liczył, ze nie dołoży do tego gotówki? Ja przez pierwsze 3 miesiace włożyłem na pakiet startowy 4k, a zrobiłem rozrzad, zawieszenie(przód) i opony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2022 o 15:47, bielaPL napisał:

vectra C - blacha w miarę się trzyma dobrze, 1.8 122KM prosty i lubi gaz

 

wczoraj znajomy linkował na FB Vectrę C, wlazłem w linka i zobaczyłem cenę....

 

https://www.olx.pl/d/oferta/opel-vectra-2-2-155-koni-wyposazenie-cosmo-salon-polska-lpg-CID5-IDNI04a.html

 

8]

 

16 letnie auto. Za ile to finalnie się sprzeda? Za 10? ;] Czy automat + skóra musi tyle w Oplu kosztować? ;]

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomecki napisał:

 

wczoraj znajomy linkował na FB Vectrę C, wlazłem w linka i zobaczyłem cenę....

 

https://www.olx.pl/d/oferta/opel-vectra-2-2-155-koni-wyposazenie-cosmo-salon-polska-lpg-CID5-IDNI04a.html

 

8]

 

16 letnie auto. Za ile to finalnie się sprzeda? Za 10? ;] Czy automat + skóra musi tyle w Oplu kosztować? ;]

 

ale ma kompilacje

awaryjny silnik https://www.motobenzyna.pl/silniki/3218-silnik-2-2-16v-direct-z22yh.html

sedan

i automat....

 

Jak mu to pójdzie za 10 to niech się cieszy ;] 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tomecki napisał:

 

wczoraj znajomy linkował na FB Vectrę C, wlazłem w linka i zobaczyłem cenę....

 

https://www.olx.pl/d/oferta/opel-vectra-2-2-155-koni-wyposazenie-cosmo-salon-polska-lpg-CID5-IDNI04a.html

 

8]

 

16 letnie auto. Za ile to finalnie się sprzeda? Za 10? ;] Czy automat + skóra musi tyle w Oplu kosztować? ;]

 

Kolega siedzi w D na stałe to takie auto tylko w dieslu w zeszłym roku u dealera w rozliczeniu zostawił za 1000 euro 🤣

a mógł w PL sprzedać za 20000 pln😎 jak widać magia Niemca w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Camel napisał:

Kolega siedzi w D na stałe to takie auto tylko w dieslu w zeszłym roku u dealera w rozliczeniu zostawił za 1000 euro 🤣

a mógł w PL sprzedać za 20000 pln😎 jak widać magia Niemca w PL.

rynek zgłupiał bo ludzie zaczęli kupować strupy w chorych cenach... rozumiem jeszcze tak jak mój znajomy kupił 14 latka saaba za 30tys ale przebieg miał 70tys i naprawdę auto jak nowe i bez rudej, ale

-terenówka co jeszcze trochę pojeździsz i nie trzeba połowy wymieniać (bez względu na rocznik) to od 30tys

-14 letnia A klasa z 50% utraty wartości... w tamtym okresie kupowało się te auta po 35-37tys (wiem bo kupowałem)

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c1-automat-salon-pl-2-wlasc-klima-isofix-elektryka-ID6Ep4y4.html

 

Do tego dojdą ci mechanicy którzy podniosą stawki bo wszystko drożeje i kupując strupka za 15 z odrobiną pecha łatwo będzie można wpakować kolejną dychę...

Naprawdę jak ktoś się zmieści do tej nowej fabii za 60 to lepiej na tym wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, tomecki napisał:

wczoraj znajomy linkował na FB Vectrę C, wlazłem w linka i zobaczyłem cenę....

https://www.olx.pl/d/oferta/opel-vectra-2-2-155-koni-wyposazenie-cosmo-salon-polska-lpg-CID5-IDNI04a.html

16 letnie auto. Za ile to finalnie się sprzeda? Za 10? ;] Czy automat + skóra musi tyle w Oplu kosztować? ;]

 

bezpośredni wtrysk i LPG :hmm:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, delco napisał:

Z tym że raczej ta po liftingu w 2004? roku - bo od któregos roku przestała byc królową lawet ;) 

 

Królową lawet były diesle, benzynowe nie miały tego problemu. Sam miałem z 2003 roku przedlifta i spisywało się super. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, rwIcIk napisał:

bezpośredni wtrysk i LPG :hmm:

 

 

dzisiaj to nie jest problem, kwestia $

w jesieni byłem o gazownika powiedzmy hobbysty (znany na forum LPG), na strojenie mojej X3

i tak sobie pogadaliśmy o nowych autach, np kia/hyundai z tym silnikiem 1.6 fajnie się gazuje

oczywiście są to instalacje z dotryskiem, ale realnie pobiera 1-2L noPB na 100km, więc nie są to jakieś wielkie ilości

nie polecał za to 6gen, bo są tam ciągle problemy a to z jakością gazu (pompy padają) a to ze strojeniem

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, spad napisał:

 

Królową lawet były diesle, benzynowe nie miały tego problemu. Sam miałem z 2003 roku przedlifta i spisywało się super. 

W sensie usterek unieruchamiajacych pewnie i tak było - natomiast kłopoty z elektryka sadzę ze dotyczyły wszystkich modeli, do tego w któryms roczniku był problem z cewkami sagem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, bielaPL said:

Do tego dojdą ci mechanicy którzy podniosą stawki bo wszystko drożeje i kupując strupka za 15 z odrobiną pecha łatwo będzie można wpakować kolejną dychę...

Naprawdę jak ktoś się zmieści do tej nowej fabii za 60 to lepiej na tym wyjdzie...

 

Ale roznica pomiedzy 15+10 a nowa Fabia to bagatela 35kPLN ;] 

Ja wiem, ze z perspktywy informatyka w Wawie to niewiele, ale nawet zarabiajac srednia krajowa to prawie roczne zarobki ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, delco napisał:

W sensie usterek unieruchamiajacych pewnie i tak było - natomiast kłopoty z elektryka sadzę ze dotyczyły wszystkich modeli, do tego w któryms roczniku był problem z cewkami sagem ;) 

 

Większość problemów z elektryką jakie znam w LII to zimne luty w zegarach (błąd ładowania), błąd czytnika karty, błędy w klimie automatycznej. Każda z tych rzeczy do naprawienia u magików w okolicy 200 zł. Choć te błędy pokazywały się po kilku latach, więc przy pełnoletniej Lagunie to już poprzedni właściciel je usuwał.  O cewkach też słyszałem, ale to też problem pierwszego właściciela, wymiana eliminowała problem na kolejne lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, spad napisał:

Większość problemów z elektryką jakie znam w LII to zimne luty w zegarach ..... wymiana eliminowała problem na kolejne lata.

W sumie pewnie masz racje... problemy z LII znam tylko z wypytywanie mnie czy LIII jest także awaryjna - nie była zbytnio..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.