Skocz do zawartości

auto do 8000


jqr

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, delco napisał:

W sensie usterek unieruchamiajacych pewnie i tak było - natomiast kłopoty z elektryka sadzę ze dotyczyły wszystkich modeli, do tego w któryms roczniku był problem z cewkami sagem ;) 

Z cewkami Sagem to i Stilo 1.6 miały kłopot ;)

Profilaktyka nakazała wymienić razem ze świecami i rozrządem po zakupie i kolejne 100kkm spokój w temacie :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Camel napisał:

Kolega siedzi w D na stałe to takie auto tylko w dieslu w zeszłym roku u dealera w rozliczeniu zostawił za 1000 euro 🤣

a mógł w PL sprzedać za 20000 pln😎 jak widać magia Niemca w PL.

 

U dealera? oni tam takich strych nie chcą brać. Teraz w DE to z placu u turasa za jeżdżąca vectre c trzeba minimum 2,5tys liczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, czachabrava napisał:

 

U dealera? oni tam takich strych nie chcą brać. Teraz w DE to z placu u turasa za jeżdżąca vectre c trzeba minimum 2,5tys liczyc.

Tak. Dealer Opla. Brał kilkuletnia Insignie i zostawiał w rozliczeniu viki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, AstraC napisał:

I 150KM, to bliżej mu do 2.2 147KM bez Direct niż 2.2 155KM. ;] Ale w polifice nie kojarzę tego Z22SE. :hmm: 

Może silnik był przekładany.

U mnie młody zamiast wymieniać drogie napędy rozrządu, wstawił silnik z Anglika ;]

Vectra C z 2002 r. dalej jeździ - na LPG często na trasie Warszawa-Świnoujście :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, czachabrava said:

 

W opisie i naglowku chlop wpisal 155KM ;)

 

Ale za 8k, to i tak przedlift 1.8 122KM, nuda, wolne, ale jeździ i wygodne, w sumie nawet nie powinno zardzewieć. :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, AstraC napisał:

Ale za 8k, to i tak przedlift 1.8 122KM, nuda, wolne, ale jeździ i wygodne, w sumie nawet nie powinno zardzewieć. :hmm: 

 

Jako uzytkownik 3x v6 w VC i raz 1.8 122KM stwierdzam, ze najwiecej klopotow mialem z 1.8 i z tego co widzialem na forum to moje awarie nie byly odosobnionym przypadkiem. Ale auto dosyc wygodne i srednia spalania lpg to 10l. I faktycznie rzadko kiedy koroduje, najszybciej leca sanki. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z renault to problem z elektryka i elektronika. Znajomi Clio 2 i Laguna 2... Auta dawały ciała podczas jazdy i umierały na ulicach.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka


Ma 3 z rzedu renaulty.
2x scenic i teraz jako dtugie auto, twingo
Powiem tak. Pieprzysz glupoty

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2022 o 21:02, jqr napisał:

dzięki za rady,

mówią żeby nie wchodzić dwa razy do tej samej rzeki, bo miałem vectreC 1.8 po lifcie - skradziona oraz P307kombi 1.6hdi- zajeżdżony na śmierć 

 

ale może trzeba wrócić do korzeni, bo auta wspominam dobrze

Przy Twoich założeniach P307 może nie spełniać kryterium związanego z elektroniką. Podobno padają moduły BSI/BSM. Ale tym bym się nie przejmował.

Ja odkupiłem od szwagra dla syna za czapkę śliwek. Bezwypadkowy, 1.6 16V, bogato wyposażony, od nowości u szwagra tyle, że 370 kkm, ale to nie był problem. Rdzy brak.

Części tanie jak barszcz, prosty jak budowa cepa. 

Niestety zupełnie niemłodzieżowy i syn go nie pokochał, dlatego poszedł do ludzi. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebne jest jednak drugie auto w rodzinie, budżet 8000zł wliczający pierwsze rzeczy do zrobienia, czyli na zakup raczej bliżej 6k
z oczekiwań: ESP, 4 drzwi, wielkość conajmniej kompakt, benzyna >1.6, >2000r., auto do ogarnięcia dla amatorskiego mechanika
 
przeglądając ogłoszenia z okolicy, to astry, focusy, laguny i e46
obejrzałem jednego focusa i niestety zmęczony oraz e46 i byłem w sumie zaskoczony, że robiło dobre wrażenie - a nigdy nie szukałem bmw
próbuję jeszcze namówić szwagra, żeby mi oddał "moje byłe" stilo, ale nie chce
 
podświadomie szukam coś z małą ilością elektroniki, czego szukać jeśli miałbym dalej podjechać ? - jeszcze miesiąc mam służbówkę i jeżdżę sporo po kraju

Masz PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

powtórka z rozrywki zakupowej,

odświeżam temat, bo vectra którą kupiłem pół roku temu dostała strzała z tyłu i wg blacharza się nie nadawała do naprawy

z oc dostałem 5400 i na oku mam lagunę II kombi 1.8 przedliftową 2004 178kkm - sąsiad sprzedaje

ma ją rok, opowiadał, że walczył ze stacyjką i zamkami kiedyś, teraz obie karty działają

 

rdzy, wycieków brak, w zawieszeniu z przodu coś puka, ale jedzie prosto, buja się mocno na tył jakby amorów z tyłu nie było, klima nie chłodzi, elektrycznie nie działa w prawych przednich drzwiach szyba i głośnik

wnętrze zadbane, ale wersja biedna 

wystawiona za 4500, o cenie jeszcze nie gadaliśmy

 

warto wg Was ?

Edytowane przez jqr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jqr napisał:

powtórka z rozrywki zakupowej,

odświeżam temat, bo vectra którą kupiłem pół roku temu dostała strzała z tyłu i wg blacharza się nie nadawała do naprawy

z oc dostałem 5400 i na oku mam lagunę II kombi 1.8 przedliftową 2004 178kkm - sąsiad sprzedaje

ma ją rok, opowiadał, że walczył ze stacyjką i zamkami kiedyś, teraz obie karty działają

 

rdzy, wycieków brak, w zawieszeniu z przodu coś puka, ale jedzie prosto, buja się mocno na tył jakby amorów z tyłu nie było, klima nie chłodzi, elektrycznie nie działa w prawych przednich drzwiach szyba i głośnik

wnętrze zadbane, ale wersja biedna 

wystawiona za 4500, o cenie jeszcze nie gadaliśmy

 

warto wg Was ?

Rok temu pozbyłem się meganki z 2004 roku bo wszystko co z prądem padać zaczęło. Rdzy nie miała i było git, tylko ileż można się wq.. bo to lusterko, to szyba, nawiewy...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma 3 z rzedu renaulty.
2x scenic i teraz jako dtugie auto, twingo
Powiem tak. Pieprzysz glupoty

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Ale co mam ci dać nr telefonu i chcesz posłuchać historii o lagunie i Clio?

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem Japońców i proponuję:

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-corolla-toyota-corolla-kombi-1-4-benzyna-ID6ESbgy.html#gallery-open

 

 

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-corolla-toyota-corolla-1-6-100km-salon-pl-i-wl-fv-vat-marza-ID6EOYQI.html

 

 

P.s.

Dopiero doczytałem, że szukasz czegoś bardziej wyścigowego i z ESP, więc moje propozycje są za cienkie.

Edytowane przez mati_lecha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, czachabrava napisał:

Ja bym nie brał, żeby chociaż klima działała to co innego. Akurat tych lagun na sprzedaż to jest całkiem sporo i jest w czym przebierać.

za późno ;)

wymieniłem 2700 za królową lawet

za to praktycznie nowe opony całoroczne i pełen zbiornik

Edytowane przez jqr
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jqr napisał:

za późno ;)

wymieniłem 2700 za królową lawet

za to praktycznie nowe opony całoroczne i pełen zbiornik

Ładnie zszedł z ceny ;] :ok: a to ze bida wersja, to w przypadku starego Renault jest kluczem do sukcesu ;) . 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał:

mała kwota małe ryzyko ;] wrzuć foty

pojechaliśmy nowym nabytkiem na zakupy - prowadziła żona i ... nie dostałem opr.

wysiadła z uśmiechem - stwierdziła że to jest wehikuł czasu

a na poważnie: pół godziny ustawiała fotel i kierownicę - zakresy regulacji są ogromne, ale po paru latach jazdy suvem ciężko się przyzwyczaić do siedzenia tak nisko

skrzynia biegów ma krótkie przełożenia - przy 100kmh ponad 3000obr na 5 biegu (skrzynia 5biegowa), ale za to ciągnie na każdym biegu bo jest trochę momentu

bagażnik nie ma progu załadunkowego i można wozić klatkę na psa i zostaje miejsce na zakupy

 

musze o tym pamiętać jak mi pierwszy raz popsuje humor

IMG_20220910_125235.jpg

IMG_20220910_125214.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko taniowóz.  :ok:

 

Najważniejsze rzeczy, czyli buda i silnik są bardzo trwałe. Ogarniesz drobiazgi i bedziesz miał na kilka lat czym jeździć.

 

Nie wiem, czy jesteś zainteresowany, ale te silniki świetnie chodzą na LPG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2022 o 13:08, jqr napisał:

powtórka z rozrywki zakupowej,

odświeżam temat, bo vectra którą kupiłem pół roku temu dostała strzała z tyłu i wg blacharza się nie nadawała do naprawy

z oc dostałem 5400 i na oku mam lagunę II kombi 1.8 przedliftową 2004 178kkm - sąsiad sprzedaje

ma ją rok, opowiadał, że walczył ze stacyjką i zamkami kiedyś, teraz obie karty działają

 

rdzy, wycieków brak, w zawieszeniu z przodu coś puka, ale jedzie prosto, buja się mocno na tył jakby amorów z tyłu nie było, klima nie chłodzi, elektrycznie nie działa w prawych przednich drzwiach szyba i głośnik

wnętrze zadbane, ale wersja biedna 

wystawiona za 4500, o cenie jeszcze nie gadaliśmy

 

warto wg Was ?

Warto.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

laguna odjechała dziś z nowym właścicielem, więc krótkie podsumowanie: 4,5 miesiąca, 12600km przejechała, 

w międzyczasie: OC, łożyska z przodu, łączniki stabilizatora, olej, filtry, świece, 2 zarówki H7, kapeć w oponie, badanie techniczne bez uwag, średnie spalanie 6,9/100km, ogarnąłem większość niedziałającej elektryki - wszystko robiłem samodzielnie w garażu. Łączne koszty to ~1600zł + paliwo

 

 

Jak je wczoraj wystawiłem, to aż chciałem je sobie zostawić - ale mam kolejne służbowe.

Ale wspominać je będę bardzo dobrze - dawno nie miałem tak dobrze wyciszonego auta, sprzedane za 6k

20230128_141936_00.jpeg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.