Skocz do zawartości

Zestaw do konwersji spalinowki na elektryka


Doom

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

 

Czy ktoś kiedys widział może na naszym rynku zestaw do konwersji spalinowki na elektryka? Znalazłem coś takiego jak E-Kit firmy Komel ale to było w 2013, niewiadomo czy cokolwiek z tego zostało i sama technologia pewnie nie najświeższa. Może komuś się coś obiło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Doom napisał:

Dzień dobry, 

 

Czy ktoś kiedys widział może na naszym rynku zestaw do konwersji spalinowki na elektryka? Znalazłem coś takiego jak E-Kit firmy Komel ale to było w 2013, niewiadomo czy cokolwiek z tego zostało i sama technologia pewnie nie najświeższa. Może komuś się coś obiło. 

 

Nie mam pojęcia co tam byś chciał konwersować, ale o ile nie jest to jakiś restomod typu Fiat 126p lub inne klasyczne Porsche 911, to po prostu lepiej kupić Leafa po taniości.

A konwersję najłatwiej zrobisz kupując zwłoki jakiegoś EV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minusem ze zwłokami z dawcy jest elektronika. Sterowniki, zegary. Masa niepotrzebnych części, które będą wsadzone na sztukę żeby sterownik się nie czepiałni nie sypał błędami. Zestaw będzie miał silnik, falownik, chłodzenie, sterownik. Czyli jak wszystko co jest potrzebne i nic więcej. Czemu w ogóle chce to robić? Bo mam za dużo czasu i chciałbym ruszyć jakiś fajny projekt który zajmie mi kilka weekendów i na końcu da satysfakcję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Doom napisał:

Minusem ze zwłokami z dawcy jest elektronika. Sterowniki, zegary. Masa niepotrzebnych części, które będą wsadzone na sztukę żeby sterownik się nie czepiałni nie sypał błędami. Zestaw będzie miał silnik, falownik, chłodzenie, sterownik. Czyli jak wszystko co jest potrzebne i nic więcej. Czemu w ogóle chce to robić? Bo mam za dużo czasu i chciałbym ruszyć jakiś fajny projekt który zajmie mi kilka weekendów i na końcu da satysfakcję. 

 

Rozumiem że takie rzeczy jak ABS / ESP nie są ci powtrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety coś nowszego ;) Mam Astrę F w dobrym stanie. One są w takich cenach że nie opłaca mi się jej sprzedawać ani złomować. Ma wspomaganie kierownicy i wspomaganie hamulców, szyberdach. I to tyle z udogodnień. Mam zestaw paneli PV na działce więc po przerobce mógłbym sobie jeździć po okolicy za free 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.