Skocz do zawartości

Pękniecie szyby a przegląd


PanMaciej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zwracam się z pytaniem - czy każde uszkodzenie/pękniecie szyby czołowej dyskwalifikuje samochód podczas corocznego przeglądu technicznego? Czytam właśnie w różnych artykułach teorie, że uszkodzenie musi być w polu widzenia kierowcy. A pytam, ponieważ kilka dni temu, rano wsiadając do samochodu ujrzałem to, co na zdjęciu 😪

 

W moim przypadku pęknięcie jest niestety spowodowane korozją i sama wymiana szyby nie rozwiaże problemu. Termin przeglądu mija mi w poniedziałek i zastanawiam się, czy jest sens jechać na SKP? 

Wczoraj dostałem mandat (w dzień) i panowie policjanci nic nie zauważyli, ale jak diagnosta wsiądzie do środka, na 99,9% to niestety zauważy, ponieważ przy naświetleniu tego miejsca uszkodzenie sie uwydatnia, i to mnie bardzo martwi.

Będę wdzięczny za odpowiedzi, pozdrawiam. 

IMG_4097.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zwracam się z pytaniem - czy każde uszkodzenie/pękniecie szyby czołowej dyskwalifikuje samochód podczas corocznego przeglądu technicznego? Czytam właśnie w różnych artykułach teorie, że uszkodzenie musi być w polu widzenia kierowcy. A pytam, ponieważ kilka dni temu, rano wsiadając do samochodu ujrzałem to, co na zdjęciu 
 
W moim przypadku pęknięcie jest niestety spowodowane korozją i sama wymiana szyby nie rozwiaże problemu. Termin przeglądu mija mi w poniedziałek i zastanawiam się, czy jest sens jechać na SKP? 

Wczoraj dostałem mandat (w dzień) i panowie policjanci nic nie zauważyli, ale jak diagnosta wsiądzie do środka, na 99,9% to niestety zauważy, ponieważ przy naświetleniu tego miejsca uszkodzenie sie uwydatnia, i to mnie bardzo martwi.

Będę wdzięczny za odpowiedzi, pozdrawiam. 
IMG_4097.JPG.a617912c534a0fe5ed9008043736ec76.JPG
Z tego co wiem, to zależy od konkretnego pęknięcia. W Danii miałem podbijany przegląd 2x z pęknięta szybą, diagnosta pooglądał i podbił (są pęknięcia dyskwalifikujące jazdę i "bezpieczne").

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałbym to tymczasowo naprawić. Podjedź do firmy z szybami samochodowymi zapytać, czy to ogarną i za ile. Może dałoby się to też naprawić samodzielnie dedykowanym zestawem naprawczym... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, aviator said:

Spróbowałbym to tymczasowo naprawić. Podjedź do firmy z szybami samochodowymi zapytać, czy to ogarną i za ile. Może dałoby się to też naprawić samodzielnie dedykowanym zestawem naprawczym... 

 

Nie naprawia tego, bo jest za duze i idzie od krawedzi...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarcG napisał:

I jeszcze w deszczu ;]

Miałem odprysk tak zwane bawole oczko czy jakoś tak w CC w przedniej szybie.,

tak po środku.

Jak postało na deszczu to w ogóle nie było nic widać że jest tam odprysk.   

Edytowane przez TADA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mamy pęknięcie do krawędzi, i ani nikt tego nie naprawi, ani nikt nie podbije, chyba że przegląd zdalny.
Jak popularne auto to poszukaj taniej używki z montażem. Zeskrobanie rdzy też nie jest lotem w kosmos.
Jak idzie do krawędzi, to tak jak piszesz, legalnie tego nie podbije i nie da się naprawić (zabezpieczyć). Jak auto ma jeździć to i tak trzeba zrobić.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, PanMaciej said:

Witam. Zwracam się z pytaniem - czy każde uszkodzenie/pękniecie szyby czołowej dyskwalifikuje samochód podczas corocznego przeglądu technicznego? Czytam właśnie w różnych artykułach teorie, że uszkodzenie musi być w polu widzenia kierowcy. A pytam, ponieważ kilka dni temu, rano wsiadając do samochodu ujrzałem to, co na zdjęciu 😪

 

W moim przypadku pęknięcie jest niestety spowodowane korozją i sama wymiana szyby nie rozwiaże problemu. Termin przeglądu mija mi w poniedziałek i zastanawiam się, czy jest sens jechać na SKP? 

Wczoraj dostałem mandat (w dzień) i panowie policjanci nic nie zauważyli, ale jak diagnosta wsiądzie do środka, na 99,9% to niestety zauważy, ponieważ przy naświetleniu tego miejsca uszkodzenie sie uwydatnia, i to mnie bardzo martwi.

Będę wdzięczny za odpowiedzi, pozdrawiam. 

IMG_4097.JPG

Jeśli diagnosta będzie uprzejmy to zrobi jedynie adnotację o pęknięciu i będziesz miał rok na wymianę szyby.

Jeździłem z pękniętą szybą przez blisko 2 lata, wymieniłem żeby auto przeszło przegląd i dostałem bryłą lodu. I znów musiałem wymienić... ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli diagnosta będzie uprzejmy to zrobi jedynie adnotację o pęknięciu i będziesz miał rok na wymianę szyby.
Jeździłem z pękniętą szybą przez blisko 2 lata, wymieniłem żeby auto przeszło przegląd i dostałem bryłą lodu. I znów musiałem wymienić... ;] 
Chyba zależy od rodzaju uszkodzenia

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Vadero napisał:

Jak diagnosta nie zauważy... Ale to pekniecie na dniach moze sie znacznie powiększyć.

Miałem w górnym narożniku pęknięcie i auto przechodziło przez 3 lata przegląd, wg. diagnosty nie było ono w polu widzenia kierowcy ani też nie stwarzało niebezpieczeństwa dla użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.