Skocz do zawartości

Pilne! Nie mogę odkręcić pompy w zmywarce Beko


aniqwerty

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc na zdjęcia pompy i miejsce jej montażu w całym zespole "pompowym" to obstawiałbym te dwa zaznaczone miejsca. Nie robiłem tego nigdy ale może da się ją obrócić wzdłuż osi wirnika i wtedy zejdzie?

https://north.pl/karta/pompa-odplywowa-do-zmywarki-beko-1748200100,706-GC-0657.html

https://www.bekoczesci.pl/bk/czesci-agd/5-zbiornik+pompy+do+zmywarki+beko+din28433-|715897;KL62179748/

1735557667_Beztytuu.png.18bcaf01626b4780bedaaf3001bbfff3.png

Edytowane przez HerrMajki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest częściowy sukces. Udało mi się to odkręcić. Z tyłu był jeszcze jeden zaczep.  W środku niestety nie było niczego co mogło ją zablokować. Poskładałem wszystko do kupy, podłączyłem i wywaliło bezpiecznik. Podsuszylem suszarką przewody i zrobiłem krótki program. Przy odpompowaniu wody coś trochę strzelało.

Chciałem zrobić normalne pranie i wywaliło bezpiecznik. Wycieków brak.

Poczekam do jutra, może przeschnie i pójdzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.02.2022 o 09:20, aniqwerty napisał:

Osuszylem przewody suszarka i dziadka bez problemu.

No i na przyszłość - nie kupuj więcej tego tureckiego szajsu. 

Beko i niestety Amica nadal odstają jakościowo od reszty popularnych marek w zakresie AGD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaruga napisał:

No i na przyszłość - nie kupuj więcej tego tureckiego szajsu. 

Beko i niestety Amica nadal odstają jakościowo od reszty popularnych marek w zakresie AGD.

Rozbierałem jakiś czas temu pralkę Beko, nigdy wcześniej nie spotkałem się z tak ostrymi krawędziami wytłaczanych blach. Złapałem tylko odruchowo za wytłoczkę i dwa palce rozcięte, z czego jeden naprawdę konkretnie. Niby nic takiego bo kogo interesuje co jest w środku pralki ale takimi szczegółami producent sobie "pracuje" na opinie o nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Jaruga napisał:

No i na przyszłość - nie kupuj więcej tego tureckiego szajsu. 

Beko i niestety Amica nadal odstają jakościowo od reszty popularnych marek w zakresie AGD.

Mam zmywarkę Amica 10 lat. Nie ma reguły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...
W dniu 5.02.2022 o 16:36, aniqwerty napisał(a):

Jest częściowy sukces. Udało mi się to odkręcić. Z tyłu był jeszcze jeden zaczep.  W środku niestety nie było niczego co mogło ją zablokować. Poskładałem wszystko do kupy, podłączyłem i wywaliło bezpiecznik. Podsuszylem suszarką przewody i zrobiłem krótki program. Przy odpompowaniu wody coś trochę strzelało.

Chciałem zrobić normalne pranie i wywaliło bezpiecznik. Wycieków brak.

Poczekam do jutra, może przeschnie i pójdzie.

 

Mam ten sam problem i nie mogę odkręcić tego elementu... Gdzie jest niby ten zaczep z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Wtedy moze jeszcze była produkowana w kraju a teraz (w zasadzie od ładnych paru lat) Amica wszystko produkuje (zleca produkcję) w Chinach i Turcji:hmm:
Miałem Beko zmywarkę właśnie chyba z tych lat, co jeszcze nie była robiona w CHRL, chodziła z 10 lat bez soli, bo kontrolka się nie zaświecała, także o temacie zapomniałem, tabletka i nic więcej. Wodę mamy miękką, ale i tak pompę po takim czasie trafiło. Teraz żałuję, że nie wymieniliśmy samej pompy, bo kupiliśmy znów Beko za 1000zł i nawet czasu pracy nie pokazuje, soli pilnuje jak oka w głowie i co z tego, jak chyba po 5ciu miesiącach pompa miała z 1.5mm luzu na ośce. Ale na gwarancji wymienili i już z 1.5 roku chodzi, chociaż czasem całej wody po myciu nie wypompowuje.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.