Skocz do zawartości

Opinie o Tipo 1.0 100KM ?


KTB

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzę, albo stary i ślepy jestem, opinii o 1.0 100KM. Nikt nie jeździ? Mogę taki kupić właśnie z dilerowych resztek, a żona mówi, że nie ufa już tak Golfowi jak kiedyś i chciałaby nowy na emeryturę, więc się zastanawiam, bo na Golfa od dilera mnie nie stać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, KTB napisał:

Nie widzę, albo stary i ślepy jestem, opinii o 1.0 100KM. Nikt nie jeździ? Mogę taki kupić właśnie z dilerowych resztek, a żona mówi, że nie ufa już tak Golfowi jak kiedyś i chciałaby nowy na emeryturę, więc się zastanawiam, bo na Golfa od dilera mnie nie stać. 

Może Clio jej pokaż? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, KTB said:

Nie widzę, albo stary i ślepy jestem, opinii o 1.0 100KM. Nikt nie jeździ? Mogę taki kupić właśnie z dilerowych resztek, a żona mówi, że nie ufa już tak Golfowi jak kiedyś i chciałaby nowy na emeryturę, więc się zastanawiam, bo na Golfa od dilera mnie nie stać. 

 

To ogladaliscie? Ja wiem, ze to wersja Cross ale silnik bedzie taki sam.

Ja bym tego nie bral, wolalbym chyba Dacie Duster albo Sandero Stepway niz to Tipo 1.0

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2022 o 10:50, Maciej__ napisał:

a bym tego nie bral, wolalbym chyba Dacie Duster albo Sandero Stepway niz to Tipo 1.0

Chyba że tipo kosztowałoby tyle co ta dacia, a nie 80 koła.

Swoją drogą idealny przykład jak można zepsuć najlepszą konfigurację auta (t-jet 1.4T) kretyńskimi przepisami 'ekologicznymi', zastępując ją gorszym 1.0, który wcale nie pali mniej (tzn pali mniej tylko w teście homologacyjnym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2022 o 10:50, Maciej__ napisał:

 

To ogladaliscie? Ja wiem, ze to wersja Cross ale silnik bedzie taki sam.

Ja bym tego nie bral, wolalbym chyba Dacie Duster albo Sandero Stepway niz to Tipo 1.0

 

 

Sandero vs Tipo? Czy w środku siedziałeś? W Tipo jest więcej miejsca niż w Golfie. Niestety na Crossa mnie może i byłoby stać jak przystało na emeryta po polskim ładzie, ale co za dużo to niezdrowo. To jednak jest podniesiony hatchback i walizki się żonie do Kołobrzegu nie zmieszczą ;]. A na Dustera byś czekał z 8 miesięcy bo sąsiad chce. 

Edit: Obejrzałem. No skrzyni niestety nie zmienię na gwarancji. 

Edytowane przez KTB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, iwik napisał:

Chyba że tipo kosztowałoby tyle co ta dacia, a nie 80 koła.

Swoją drogą idealny przykład jak można zepsuć najlepszą konfigurację auta (t-jet 1.4T) kretyńskimi przepisami 'ekologicznymi', zastępując ją gorszym 1.0, który wcale nie pali mniej (tzn pali mniej tylko w teście homologacyjnym)

Nie wiem ile kosztuje Dacia, ale boję się, że mój (albo żony będzie za Golfa raczej) to tańszy od nich jest ;]. Taki bezpłciowy szary będzie. Myślę nad czarnymi felgami bo mi totalnie te błyszczące kołpaki nie pasują estetycznie do reszty, oszczędnościowo wystarczy je chyba zdjąć 😆. O spalaniu powiem jak go kiedy dosiądę na dłuższą trasę, a grozi mu, że 90% wkoło komina się będzie kręcił, to raczej gorzej od Fabii nie będzie. Żonka potrafi Dieslem 1,6 zrobić dzienne spalanie 10+ liczę tu na ok. 8. A przyspiesza lepiej niż Golf teoretycznie, akurat to może się sprawdzić bez full ładunku. 

 sedan.jpg.c1642d86349a6d1ce5a8138fe49070b6.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2022 o 08:34, bielaPL napisał:

Może Clio jej pokaż? 

:oki: Kiedyś oglądaliśmy jak te nowe weszły i mnie się nawet spodobał, a kombik ma większy rozstaw osi niż niektóre kompakty, ale w środku jednak mniejszy jest. Moja żonka raczej dużych rozmiarów jest i klaustrofobii w Clio szwagierki dostaje ;] No i nawet nie sprawdzałem na kiedy można zamówić, 

Edytowane przez KTB
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, czachabrava napisał:

Dokładnie jak za 60tys to jeszcze spoko. Tylko zobacz czy chociaż jest pakiet na podgrzewane lusterka, czy regulacje fotela. Bo w 2022 w tipo tego nie ma w podstawie.

60 przekracza, ale ja nie zamawiam, bo '21 się już w zasadzie skończyły i nie mam wyboru pakietów, bo biorę co jest. Jak serwis się odblokuje walczymy jeszcze oprócz lusterek o czujniki z przodu, ta wersja nigdy nie miała, ale ponoć to nie jest niemożliwe, żona bez tego po naszym parkingu nie pojeździ i będę latał po schodach, jak przypadkiem będę w domu. Raczej trzeba będzie w Fiacie, bo przepychac się potem o gwarancję to nie bardzo się uśmiecha, a wiadomo jak kiedyś z Nubirą miałem 7 lat gwar. i bezplatne przeglądy, to było z tym dobrze, tu jest 5 i chcę z tego korzystać, nie łudzę się, że nie będzie trzeba. 

19 godzin temu, iwik napisał:

No za 60 tyś to spoko auto. :ok:

Ale nie za 80.

Tak też myślimy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czachabrava napisał:

Jak zonie na mocy auta nie zalezy to skonfiguruj classica z 1.4 startuje od 57,2k. Dolozysz sobie co potrzeba i wyjdzie te 60k.

 

może konfigurator jeszcze pokazuje. Nie da się kupić, albo może się da zamówić, ale nie chcemy czekać. W grudniu nie szukaliśmy przez covid, w styczniu się opamiętywaliśmy po chorobie i świętach no i w lutym jest co jest... A jeżdzić po dealerach po Polsce do Ełku czy gdzieś tam - wydamy tysiąc na paliwo, czas nie do zapłacenia, przyjedziesz to nigdy nie wiesz co zastaniesz. Tu jest coś co można dotknąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, KTB napisał:

może konfigurator jeszcze pokazuje. Nie da się kupić, albo może się da zamówić, ale nie chcemy czekać. W grudniu nie szukaliśmy przez covid, w styczniu się opamiętywaliśmy po chorobie i świętach no i w lutym jest co jest... A jeżdzić po dealerach po Polsce do Ełku czy gdzieś tam - wydamy tysiąc na paliwo, czas nie do zapłacenia, przyjedziesz to nigdy nie wiesz co zastaniesz. Tu jest coś co można dotknąć. 

tak do końca nie jest ;) , ja Kia wynalazłem na otomoto u dilera w Łodzi, pojechałem tam tylko raz po odbiór auta ;] resztę załatwiona przez net 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2022 o 10:50, Maciej__ napisał:

 

To ogladaliscie? Ja wiem, ze to wersja Cross ale silnik bedzie taki sam.

Ja bym tego nie bral, wolalbym chyba Dacie Duster albo Sandero Stepway niz to Tipo 1.0

 

Dopiero teraz obejrzałem film o Sandero, i gdybym go widzial w listopadzie, to na pewno chociaż namówiłbym żonę żeby pojść, wsiąść do niego i może się przejechać, bo dla mnie to było interesujące. Ale pewnie i tak irracjonalne argumenty, typu, że nam potrzebny jest większy, najlepiej kombi, by wygrały, bo ja po cichu uważam, że to nieprawda, szafki mogę przewieźć pożyczonym dostawczakiem. Więc daję lajka za ten post :) A w realu - czujniki parkowania do tipo się montują, felgi 16-ki wybrane - płać i płacz. Nie ma ktoś okazji, żeby taniej takie fele 16ki kupić? 

att-15-19277-f-f-l280-sk3.jpeg

Edytowane przez KTB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2022 o 11:01, KTB napisał:

Dopiero teraz obejrzałem film o Sandero, i gdybym go widzial w listopadzie, to na pewno chociaż namówiłbym żonę żeby pojść, wsiąść do niego i może się przejechać, bo dla mnie to było interesujące. Ale pewnie i tak irracjonalne argumenty, typu, że nam potrzebny jest większy, najlepiej kombi, by wygrały, bo ja po cichu uważam, że to nieprawda, szafki mogę przewieźć pożyczonym dostawczakiem. Więc daję lajka za ten post :) A w realu - czujniki parkowania do tipo się montują, felgi 16-ki wybrane - płać i płacz. Nie ma ktoś okazji, żeby taniej takie fele 16ki kupić? 

att-15-19277-f-f-l280-sk3.jpeg

 

Co to znaczy taniej

Na Alledrogo są za 1600/zestaw, na oponeo 429/szt i jak tak patrzę to ciężko znaleźć "szesnastki" w cenie poniżej 400 zł/szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...




Swoją drogą idealny przykład jak można zepsuć najlepszą konfigurację auta (t-jet 1.4T) kretyńskimi przepisami 'ekologicznymi', zastępując ją gorszym 1.0, który wcale nie pali mniej (tzn pali mniej tylko w teście homologacyjnym)


Chyba jednak nie miałeś t-jet. Co by nie powiedzieć o jego dynamice, która jest dość wysoka jak na tą pojemność oraz bardzo zadowalającej trwałości, to chyba nie ma innego w tej pojemności, który by palił więcej od t-jet.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.02.2022 o 08:14, iwik napisał:

no jak się okazuje to 1.0 pali prawie tyle samo :hehe:

No nie wiem, przejechałem do garażu u szwagra przez miasto na rozgrzanym silniku, bo wcześniej się tam gdzieś kręciłem po osiedlach i pokazalo coś 5,8, aż się zdziwiłem, bo myślalem, że 7 będzie. 

No i tego się nie spodziewałem, że Italia elektronicznie się do podstawowej wersji tak przyłoży:

utrzymywanie pasa ruchu, rozpoznawanie znaków, utrzymywanie hamulca pod górkę, bierne z ABS ciśnienie w oponach, normalnie jak by byl podłokietnik i parkowanie z przodu, to bym szczękę z podłogi zbierał. 

Światła tylko cuś słabe mi się wydały, ale po oświetlonym terenie może ciężko ocenić.   

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Pierwsza dłuższa jazda 160km non stop w jedną stronę, nie było po drodze autostrad, to góra 110-120/h na gierkówce,  trochę kluczenia w pobliżu Olkusza i po dziurach w Osieku i znowu mi wyszło 5,8. Może zepsuty? 

 

Z powrotem nawet 5,7 wyszło ale się po zwężeniach wolniej jechało. 

Więc to 1.0 to nie takie zło, jak by się po filmiku wydawało. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2022 o 12:12, BartoSMK napisał:

Czasowo teraz to od 6 msc w góre

I sprzedawca powiedział mi w zeszłym tygodniu, że spóźniają mu dostawy. Jeden gość miał odebrać w maju i jak mu powiedzieli, że ma jeszcze miesiąc czekać, to zrezygnował całkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
W dniu 8.06.2022 o 21:48, KTB napisał:

Pierwsza dłuższa jazda 160km non stop w jedną stronę, nie było po drodze autostrad, to góra 110-120/h na gierkówce,  trochę kluczenia w pobliżu Olkusza i po dziurach w Osieku i znowu mi wyszło 5,8. Może zepsuty? 

 

Z powrotem nawet 5,7 wyszło ale się po zwężeniach wolniej jechało. 

Więc to 1.0 to nie takie zło, jak by się po filmiku wydawało. 

 

Jeszcze mam pytanie, czy podajesz wyniki spalania na podstawie komputera, czy z dystrybutora?
Jeśli z komputera, to przy dystrybutorze się miło zaskoczysz - to jedyny znany mi model, który zawyża wyniki na spalania (potwierdzone opiniami innych użytkowników). Na ogół pokazuje mi około 0,2-0,4 l/100km więcej.
Najniższe spalania miałem na trasie 615km ze sporym udziałem dróg szybkiego ruchu - 5,39 z dystrybutora (5,6 z licznika) przy średniej prędkości 74km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie, czy podajesz wyniki spalania na podstawie komputera, czy z dystrybutora?
Jeśli z komputera, to przy dystrybutorze się miło zaskoczysz - to jedyny znany mi model, który zawyża wyniki na spalania (potwierdzone opiniami innych użytkowników). Na ogół pokazuje mi około 0,2-0,4 l/100km więcej.
Najniższe spalania miałem na trasie 615km ze sporym udziałem dróg szybkiego ruchu - 5,39 z dystrybutora (5,6 z licznika) przy średniej prędkości 74km/h.
Ceed 3 z 1.0 też komp zawyża ;)

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2022 o 10:32, Yarpen.Zigrin napisał:

to jedyny znany mi model, który zawyża wyniki na spalania

 

Ja mam takie doświadczenie z Fiata, że komp zawyża delikatnie spalanie, ale tylko przy spokojnej, powiedzmy "normalnej" jeździe.

Jak się zaczyna pałowanie pod odcinkę, to wtedy zaniża i to tak około 0.5l/100km

 

Tak było we Fiacie Punto 2 HGT i Alfie 159

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim Fiacie (GP) regułą było zaniżanie o około 0,4-0,5l/100km. Tym większe brawa dla Fiata, że w Tipo tak ustawił komputer, pomimo, że  internetowe testy spalania odbywają się w większości na podstawie odczytów spalania z kompa.

Edytowane przez Yarpen.Zigrin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 8.06.2022 o 21:48, KTB napisał(a):

Pierwsza dłuższa jazda 160km non stop w jedną stronę, nie było po drodze autostrad, to góra 110-120/h na gierkówce,  trochę kluczenia w pobliżu Olkusza i po dziurach w Osieku i znowu mi wyszło 5,8. Może zepsuty? 

 

Z powrotem nawet 5,7 wyszło ale się po zwężeniach wolniej jechało. 

Więc to 1.0 to nie takie zło, jak by się po filmiku wydawało. 

 

no na dłuzsza mete nie wiadomo jak to bedzie sie sprawowało. Widze nowe stoja po 82k jeszcze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.