Skocz do zawartości

TONALE - nowy model Alfa Romeo od 5 lat dzień przed oficjalną premierą


sailor_p

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, maro_t napisał:

 

już lecę kupować ...

 

 

 

 

 

... albo poczekam kilka lat na wersję z "pozmianowymi" mocowaniami amorów, rezystorkiem, chłodnicą, tylnymi hamulcami itd ;]

 

a alternator ???

a nie fakt tego nigdy nie poprawia 😄

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wujek napisał:

Jednak duzo wolniej i nizsza Vmax od konkurencji. https://docs.google.com/spreadsheets/d/1YI-Q8I_rjruFLja2AU448NsNX6hCU5JQKp_4mdUR9VQ/edit#gid=0 Wiem, ze to nie jest glowne kryterium ale szybka nie jest jak na sportowa marke.

To inaczej co wg Ciebie jest szybkiej w tej klasie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Filipfm napisał:

 

Jak dla mnie to Giulietta, Stelvio i Tonale wyglądają jakby ktos na desce projektowej przeskalował ten sam rysynek i przekazał do konstruktorów 😄 

 

To chyba się uczyli od Skody. Scala, Octavia i Superb...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kravitz napisał:

 

Ja pisałem.

 

Myślę że sobie odpowiesz czy jest premium czy nie, jak zwyczajnie wejdziesz do salonu Mercedesa, będąc wcześniej dajmy na to w salonie Volkswagena czy Dacii :)

Zrozumiesz o co chodzi.

 

 

 

no to musiałbym się specjalnie tam udać w celu wykonania takiego doświadczenia, gdyż nie przewiduję aby prędko mnie było stać na auto tej marki. Może jak będę miał czas do zgubienia i akurat będzie po drodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wujek napisał:

Gdzie? W serwisie? Mieli chilowy zryw ze wzgledu na brak aut na rynku i troche sprzedali co im zalegalo na placu. Jak nie dotknie ich brak podzespolow to troche sprzedadza a jak nie to znow beda w ogonie.

bez przesady nie jest tak źle, po prostu prócz wymiany olejowej wpadniesz jeszcze ze 2 razy dodatkowo w roku na naprawę dupereli i tyle ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wujek napisał:

Słabsze Audi 245Kam jedzie podobnie https://zeperfs.com/en/duel9685-6600.htm  słabsze BMW podobnie https://zeperfs.com/en/duel6600-9005.htm

 

VAGI 2.0 290-320 w Suvach są szybsze.

Wg tego co podałeś te słabsze o 28KM BMW jedzie jednak sporo słabiej  5.9 vs 6.6. Audi to trzeba by porównać z Q5, a nie Q3.

Jak sam widzisz, wcale Stelvio nie jest wolne i nie ma za wiele konkurencji jeżeli chodzi o osiągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, sherif napisał:

Wg tego co podałeś te słabsze o 28KM BMW jedzie jednak sporo słabiej  5.9 vs 6.6. Audi to trzeba by porównać z Q5, a nie Q3.

Jak sam widzisz, wcale Stelvio nie jest wolne i nie ma za wiele konkurencji jeżeli chodzi o osiągi.

Pisalem o czasach powyzej 100 wtedy juz nie ma takiej roznicy. Jak z Q5 to Audi bedzie duzo drozsze. Jednak przecietny europejczyk kojarzy BMW, Merca i Audi... Czym ma go takei Stelvio przekonac? Jak mu zalezy na prestizu to kupi niemca a jak na mocy to jakies budetowe Seaty czy inne Skody.

 

Z drugiej strony niemieckie premium ma  sztucznie ograniczona moc w SUVach zeby skusic sie na jeszcze drozsza i szybsza wersje. W praktyce malo kto sie na to decyduje i biora te 245-265KM.

 

Szukalem przez chwile mocnych SUVow po leasingu powyzej 300KM jako alternatywe dla jakiejs nowej Ateki. No ale takich nie ma. Pewnie my tu sie podniecamy a ludzie i tak kupia jakies BMW czy inne Volvo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wujek napisał:

ludzie i tak kupia jakies BMW czy inne Volvo

tak będzie, alfa ma potencjał ale toyota musiałaby ją podkupić i wrzucić swoje know how ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wujek napisał:

Pisalem o czasach powyzej 100 wtedy juz nie ma takiej roznicy. Jak z Q5 to Audi bedzie duzo drozsze. Jednak przecietny europejczyk kojarzy BMW, Merca i Audi... Czym ma go takei Stelvio przekonac? Jak mu zalezy na prestizu to kupi niemca a jak na mocy to jakies budetowe Seaty czy inne Skody.

 

Z drugiej strony niemieckie premium ma  sztucznie ograniczona moc w SUVach zeby skusic sie na jeszcze drozsza i szybsza wersje. W praktyce malo kto sie na to decyduje i biora te 245-265KM.

 

Szukalem przez chwile mocnych SUVow po leasingu powyzej 300KM jako alternatywe dla jakiejs nowej Ateki. No ale takich nie ma. Pewnie my tu sie podniecamy a ludzie i tak kupia jakies BMW czy inne Volvo. 

Niedługo i tak większość tego typu aut będzie miało ograniczoną Vmax, więc nie poszalejesz w D.

Audi będzie droższe, BMW wolniejsze, Seat będzie mniejszy, itd - dlatego napisałem, że trudno o konkurencję.  Nie każdy (jak ja) chce mieć BMW czy Merca, aczkolwiek Stelvio mi też nie podeszło. Dla mnie osobiście <8s do 100 to wystarczająco szybkie auto i nie interesuje mnie czy ma 5 czy 6 czy 7s. W końcu to i tak rodzinny SUV.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bielaPL napisał:

tak będzie, alfa ma potencjał ale toyota musiałaby ją podkupić i wrzucić swoje know how ;) 

Wtedy jak to już na pewno ich nie kupi, jak będą miały jeszcze wnętrze czy wygląd Toyoty :phi:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sherif napisał:

Niedługo i tak większość tego typu aut będzie miało ograniczoną Vmax, więc nie poszalejesz w D.

Audi będzie droższe, BMW wolniejsze, Seat będzie mniejszy, itd - dlatego napisałem, że trudno o konkurencję.  Nie każdy (jak ja) chce mieć BMW czy Merca, aczkolwiek Stelvio mi też nie podeszło. Dla mnie osobiście <8s do 100 to wystarczająco szybkie auto i nie interesuje mnie czy ma 5 czy 6 czy 7s. W końcu to i tak rodzinny SUV.

Niby tak choć ja szukam następcy Cupry i nie chce czegoś powyżej 6s.  Volvo da się zdjąć ograniczenie także tez luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wujek napisał:

Niby tak choć ja szukam następcy Cupry i nie chce czegoś powyżej 6s.  Volvo da się zdjąć ograniczenie także tez luz.

Niby jak ?

Z tego co czytałem to są jakieś firmy w D ale dotyczy to części wersji, kosztuje masę pieniędzy i traci się gwarancję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sherif napisał:

Niby jak ?

Z tego co czytałem to są jakieś firmy w D ale dotyczy to części wersji, kosztuje masę pieniędzy i traci się gwarancję 

Niestety Volvo nie jest tak rozpracowane jak inne marki. Min Heiko zdejmuje limity. Ja z gwarancja nigdy nie miałem problemu wiadomo no risk bo fun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujek napisał:

Niestety Volvo nie jest tak rozpracowane jak inne marki. Min Heiko zdejmuje limity. Ja z gwarancja nigdy nie miałem problemu wiadomo no risk bo fun.

Pytałem się w serwisie, każda ingerencja (jak zdejmowanie ograniczenia) = utrata gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sherif napisał:

Pytałem się w serwisie, każda ingerencja (jak zdejmowanie ograniczenia) = utrata gwarancji.

Mialem i pare aut po chipie nie mialem problemow z gwarancja. Da sie przywrocic do serii choc pewnie jakby chcieli to zobacza, ze cos bylo grzebane. Na warunki w PL to i te 180 wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Pojawil sie w koncu pelny cennik Tonale w PL. Co ciekawe diesel w tej samej cenie co noPB.

Mocniejszy silnik w miare sensownej specyfikacji to 200kPLN peknie ;]

Rozbawil mnie natomiast ten dopisek, ze +500PLN za przygotowanie auta do sprzedazy :hehe:

W marketing to tam ktos ewidentnie nie potrafi :facepalm:

 

 

image.png.d4ff85ca59feff3eea569520c220c5c8.png

 

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies takie pokraczne to Tonale...brzydactwo im troche wyszlo. Stelvio ladniejsze Ale teraz ogopnie dziwna moda idzie. Chocby nowe grille w bmw...

Ale z czasem moze nowe trendy sie opatrzą

P.s Jak sie czyta znowu teksty niektorych tutaj o alternatorach itp to sie mi zbiera na wynioty. Powtarzane z uporem maniaka historie sprzed kilkunastu lat. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, norbert123 napisał:

Jakies takie pokraczne to Tonale...brzydactwo im troche wyszlo. Stelvio ladniejsze Ale teraz ogopnie dziwna moda idzie. Chocby nowe grille w bmw...

Ale z czasem moze nowe trendy sie opatrzą

P.s Jak sie czyta znowu teksty niektorych tutaj o alternatorach itp to sie mi zbiera na wynioty. Powtarzane z uporem maniaka historie sprzed kilkunastu lat. 

A co Cię to boli? Jesteś udziałowcem Fiata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Maciej__ napisał:

Pojawil sie w koncu pelny cennik Tonale w PL. Co ciekawe diesel w tej samej cenie co noPB.

Mocniejszy silnik w miare sensownej specyfikacji to 200kPLN peknie ;]

Rozbawil mnie natomiast ten dopisek, ze +500PLN za przygotowanie auta do sprzedazy :hehe:

W marketing to tam ktos ewidentnie nie potrafi :facepalm:

 

 

image.png.d4ff85ca59feff3eea569520c220c5c8.png

 

 

To niech nie przygotowują. 

;]

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Idź Pan na plac i se zjedź z lawety. ;l

 

Niech przywiozą lawetą z której zjazd nie kosztuje - tak jak to robią wszyscy inni. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, PawelWaw napisał:

 

I zabezpieczenia będziesz sam usuwał ? ;]

A po co? Przy odsprzedaży będzie jak nowe. Niektorzy nowe auta nawet folią oklejają to i po co zabezpieczenia usuwać  😜

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2022 o 19:53, Maciej__ napisał:

Pojawil sie w koncu pelny cennik Tonale w PL. Co ciekawe diesel w tej samej cenie co noPB.

Mocniejszy silnik w miare sensownej specyfikacji to 200kPLN peknie ;]

 

taki sobie crossover, o średnich osiągach za duże pieniądze. Może i ładny, ale co z tego. Ten mocniejszy silnik 160KM ma osiągi takie jak Hyundai I30 1.5 160KM, który kosztuje 110 tys. Może nie wygląda jak Alfa Romeo, ale nie musi. O ile taka Gulia czy Stelvio oferują chociażby fajne silniki i fajne osiągi, to to Tonale raczej będzie dla naprawdę zagorzałych fanatyków marki.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, maro_t said:

 

taki sobie crossover, o średnich osiągach za duże pieniądze. Może i ładny, ale co z tego. Ten mocniejszy silnik 160KM ma osiągi takie jak Hyundai I30 1.5 160KM, który kosztuje 110 tys. Może nie wygląda jak Alfa Romeo, ale nie musi. O ile taka Gulia czy Stelvio oferują chociażby fajne silniki i fajne osiągi, to to Tonale raczej będzie dla naprawdę zagorzałych fanatyków marki.

 

Niestety, z taka gama silnikowa to auto jest kompletnie bez sensu.

A juz na pewno nie bedzie to "game changer" dla Alfy.

Byle Skoda czy VAG ma duzo ciekawsza game napedow, ze o markach premium nawet nie wspomne :ok:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Niestety, z taka gama silnikowa to auto jest kompletnie bez sensu.

A juz na pewno nie bedzie to "game changer" dla Alfy.

Byle Skoda czy VAG ma duzo ciekawsza game napedow, ze o markach premium nawet nie wspomne :ok:

 

to jest takie dokładnie włoskie podejście, które pokutuje od dawna. Jak zrobili Fiata Bravo, który był niezłym autem, to nie zrobili wersji kombi i się dziwili że się słabo sprzedaje, podobnie Julia nie powtarza sukcesu 159, bo jest tylko sedan. A też fajne auto. W wersji kombi byłby prawie ideał, ma silniki, ma prowadzenie, ma wygląd. Teraz zrobili Tonale, które wygląda świetnie, trochę nawiązuje do 159, pewnie też prowadzi się super jak na crossovera, ale nie dali żadnego fajnego silnika. Praktycznie w każdym aucie, które wypuszczają musi być jakiś brak. Może poza Tipo, które od dawna oferuje chyba wszystko co powinno: różne nadwozia i silniki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, maro_t said:

 

to jest takie dokładnie włoskie podejście, które pokutuje od dawna. Jak zrobili Fiata Bravo, który był niezłym autem, to nie zrobili wersji kombi i się dziwili że się słabo sprzedaje, podobnie Julia nie powtarza sukcesu 159, bo jest tylko sedan. A też fajne auto. W wersji kombi byłby prawie ideał, ma silniki, ma prowadzenie, ma wygląd. Teraz zrobili Tonale, które wygląda świetnie, trochę nawiązuje do 159, pewnie też prowadzi się super jak na crossovera, ale nie dali żadnego fajnego silnika. Praktycznie w każdym aucie, które wypuszczają musi być jakiś brak. Może poza Tipo, które od dawna oferuje chyba wszystko co powinno: różne nadwozia i silniki.

 

Z Tipo wg mnie tez zmarnowali szanse, bo wypuscili najpierw jedynie nadwozie sedan, ktore w EU slabo sie sprzedaje...

Potem jak doszlo kombi i HTB to juz pewnie spora czesc potencjalnych klientow nawet nie zajrzala do salonu Fiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maro_t napisał:

 

to jest takie dokładnie włoskie podejście, które pokutuje od dawna. Jak zrobili Fiata Bravo, który był niezłym autem, to nie zrobili wersji kombi i się dziwili że się słabo sprzedaje, podobnie Julia nie powtarza sukcesu 159, bo jest tylko sedan. A też fajne auto. W wersji kombi byłby prawie ideał, ma silniki, ma prowadzenie, ma wygląd. Teraz zrobili Tonale, które wygląda świetnie, trochę nawiązuje do 159, pewnie też prowadzi się super jak na crossovera, ale nie dali żadnego fajnego silnika. Praktycznie w każdym aucie, które wypuszczają musi być jakiś brak. Może poza Tipo, które od dawna oferuje chyba wszystko co powinno: różne nadwozia i silniki.

Poza EU będzie 2.0 i to miałoby sens prawie 300KM wpisuje się idealnie… a takto ludzie pójdą i kupią coś innego go nie kojarzy się z fiatem i ma więcej salonów serwisów etc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, wladmar napisał:

 

Oni w ogóle sprzedają coś poza Europą? Chyba bardzo mało...

 

https://www.statista.com/outlook/mmo/passenger-cars/alfa-romeo/worldwide#unit-sales

 

 

Nowy prezes to może maja plany. W USA pewnie sprzedają. Mysle, ze spokojnie mogą Chiny atakować tam już francuzy siedzą. Jak dla mnie to zwiną się z EU i tyle z tego będzie. Szkoda bo im wieksza konkurencja tym dla nas lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Z Tipo wg mnie tez zmarnowali szanse, bo wypuscili najpierw jedynie nadwozie sedan, ktore w EU slabo sie sprzedaje...

Potem jak doszlo kombi i HTB to juz pewnie spora czesc potencjalnych klientow nawet nie zajrzala do salonu Fiata.

W Tipo tez nie było za dużego wyboru silników, w szczególności chyba z automatem. Szwagier przez moment zastanawiał się na Tipo dopóki nim się nie przejechał ;), sedan był jeszcze w atrakcyjnej cenie (ale Uber), ale już HTB nie były atrakcyjne cenowo.

7 godzin temu, wladmar napisał:

 

Oni w ogóle sprzedają coś poza Europą? Chyba bardzo mało...

 

https://www.statista.com/outlook/mmo/passenger-cars/alfa-romeo/worldwide#unit-sales

 

 

 

Swego czasu sam byłem świadkiem jak wszystko co było w salonie sprzedali, że nie było co oglądać. Nawet demo sprzedali. To było jesienią, ale chyba im za bardzo nie zależało na większej sprzedaży, bo wstrzymali zamawianie z racji nowego cennika .. którego nie było. 

"Fiat jeszcze nie raz Cię zaskoczy" :phi:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sherif napisał:

W Tipo tez nie było za dużego wyboru silników, w szczególności chyba z automatem. Szwagier przez moment zastanawiał się na Tipo dopóki nim się nie przejechał ;), sedan był jeszcze w atrakcyjnej cenie (ale Uber), ale już HTB nie były atrakcyjne cenowo.

 

 

Chciałem kupić Tipo sedan  z silnikiem 1.4 TB ale jak się okazało nie jest to możliwe.

Jedynie zaoferowali Tipo sedan Tb ale z fabryczną instalacją LPG czego nie chciałem.

Po skonfigurowaniu HTB TB cenowo taniej mi wyszła Giulietta 1.4 TB.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
On 5/23/2022 at 9:35 AM, maro_t said:

 

to jest takie dokładnie włoskie podejście, które pokutuje od dawna. Jak zrobili Fiata Bravo, który był niezłym autem, to nie zrobili wersji kombi i się dziwili że się słabo sprzedaje, podobnie Julia nie powtarza sukcesu 159, bo jest tylko sedan. A też fajne auto. W wersji kombi byłby prawie ideał, ma silniki, ma prowadzenie, ma wygląd. Teraz zrobili Tonale, które wygląda świetnie, trochę nawiązuje do 159, pewnie też prowadzi się super jak na crossovera, ale nie dali żadnego fajnego silnika. Praktycznie w każdym aucie, które wypuszczają musi być jakiś brak. Może poza Tipo, które od dawna oferuje chyba wszystko co powinno: różne nadwozia i silniki.

 

Sa pierwsze testy, potwierdza sie dokladnie to co napisales.

Fajne stylistycznie i dobrze jakosciowo wykonane auto, zostalo zmarnowane fatalna gama silnikowa 😕

Ten 1,5T to Stellantis powinien przeszczepic do PSA zamiast gownianych Puretechow a nie montowac do Alfy.

 

 

 

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Niestety, z taka gama silnikowa to auto jest kompletnie bez sensu.
A juz na pewno nie bedzie to "game changer" dla Alfy.
Byle Skoda czy VAG ma duzo ciekawsza game napedow, ze o markach premium nawet nie wspomne :ok:
Nie będzie. Chyba, że będzie dostępny od ręki To auto nie ma ani wyglądu, ani silników. Wnętrze przeciętne. W moich oczach w porównaniu do Stelvio, Włosi zaliczyli regres.
Ale ponoć już w przyszłym roku premiera najmniejszego suva w rodzinie (Brennero) i tam upatruję szansy na większe zainteresowanie Alfą. Co ciekawe, ma być produkowany w Polsce.
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
to jest takie dokładnie włoskie podejście, które pokutuje od dawna. Jak zrobili Fiata Bravo, który był niezłym autem, to nie zrobili wersji kombi i się dziwili że się słabo sprzedaje, podobnie Julia nie powtarza sukcesu 159, bo jest tylko sedan. A też fajne auto. W wersji kombi byłby prawie ideał, ma silniki, ma prowadzenie, ma wygląd. Teraz zrobili Tonale, które wygląda świetnie, trochę nawiązuje do 159, pewnie też prowadzi się super jak na crossovera, ale nie dali żadnego fajnego silnika. Praktycznie w każdym aucie, które wypuszczają musi być jakiś brak. Może poza Tipo, które od dawna oferuje chyba wszystko co powinno: różne nadwozia i silniki.

Bravo nie miało wersji kombi, ale Włosi odrobili lekcję z popularności Audi A3 Sportback i w tym samym czasie wypuścili Fiata Cromę. Gama silników diesla raczej identyczna jak w Bravo. Benzyny nieco mocniejsze i chyba słusznie, biorąc pod uwagę przeznaczenie auta.




d0e5d7d860ce5d5347c8be3dada3e1ac.jpg
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minutes ago, bochumil said:

Bravo nie miało wersji kombi, ale Włosi odrobili lekcję z popularności Audi A3 Sportback i w tym samym czasie wypuścili Fiata Cromę. Gama silników diesla raczej identyczna jak w Bravo. Benzyny nieco mocniejsze i chyba słusznie, biorąc pod uwagę przeznaczenie auta.




d0e5d7d860ce5d5347c8be3dada3e1ac.jpg

 

Croma to tez niestety byla komercyjna porazka. Jedyne Fiaty, ktore odniosly jakis wiekszy sukces to 500, Punto, Panda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bochumil napisał:

Nie będzie. Chyba, że będzie dostępny od ręki emoji6.png To auto nie ma ani wyglądu, ani silników. Wnętrze przeciętne. W moich oczach w porównaniu do Stelvio, Włosi zaliczyli regres.
Ale ponoć już w przyszłym roku premiera najmniejszego suva w rodzinie (Brennero) i tam upatruję szansy na większe zainteresowanie Alfą. Co ciekawe, ma być produkowany w Polsce.

 

jak poprawili tylko alternator to to moze byc hit sprzedazy z rekordami na poziomie toyoty...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelWaw napisał:

 

jak poprawili tylko alternator to to moze byc hit sprzedazy z rekordami na poziomie toyoty...

 

Tymczasem Mercedes na łamach Bild potwierdził, że istnieje ryzyko pożaru w niektórych modelach. Przypomnę może, że sprawa pożaru i śmierci 22 latki na autostradzie A2 została umorzona.  

 

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/mercedes-poinformowal-czesc-klientow-ze-ich-auta-moga-sie-zapalic/x2hqb0j

 

No ale nie ma to jak poznęcać się nad słabszym, czyt. Fiacikami 😜

 

 

 

 

Edytowane przez bochumil
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.