Skocz do zawartości

TONALE - nowy model Alfa Romeo od 5 lat dzień przed oficjalną premierą


sailor_p

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, rwIcIk napisał:

Niby można, ale po co.

Wiem, że na 6 biegu jedzie do np. 70, potem zmieni na 7. Więc jadąc poniżej 70 mam 6 i 1500 obrotów, a potem 7 i 1250 obrotów.

Ale to i tak w dzieje się w zakresie do 1500 obr.

Chyba, że dodać mocniej gazu, to albo przyspiesza na danym biegu albo redukuje o jeden lub o 2 biegi.

Staram się dodawać gazu tak, by redukował o jeden.

Ale to i tak nie zmienia pracy "EKO" Tylko przejście w "SPORT" zmienia trochę pracę, na wyższych obrotach na niższych biegach.

 

Mój w trybie innym niż "sport" lub manual nie uważa za stosowne informować kierowcy na którym akurat jedzie biegu i właściwie trudno mieć mu to za złe.

;]

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stig napisał:

Pisałem kiedyś o tym, że niektórych doświadczenia zatrzymały się na tamtych modelach. To odpowiedź była taka, że następne modele miały być lepsze, poprawy niby nie było, więc z następnymi będzie to samo…

 

Każdy obiecuje. Taki VAG po wpadce z TDI 2.0 chwilę później zaliczył wpadkę z pierwszymi rocznikami TFSI. Są rzeczy, które wychodzą w praniu, a nie w testach laboratoryjnych, w których być może zwraca się obecnie większą uwagę na bezpieczeństwo i ekologię niż na wytrzymałość silnika... i alternatorów oczywiście.

Edytowane przez bochumil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bochumil napisał:

 

Ciekawe jak z wytrzymałością alternatorów w Ferrari 🤔

Jak alternatory to nie wiem ale jedno Ferrari wczoraj bardzo ładnie się jarało w Austrii.

 

spacer.png

Edytowane przez TADA
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Woockush napisał:

Dalej mnie intryguje czym jest i do czego służy "elastyczność" w samochodzie z 8 biegowym automatem.

Właśnie to, że niezależnie na jakim biegu i przy jakiej prędkości jest auto to potrafi dynamicznie ruszyć lub przyspieszyć. O ile te 8 biegów pomagało przy większej prędkości poza miastem, to w mieście nie wiele ratowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MarcG napisał:

A po co Ci 300KM i elastyczność do jechania 130 na tempomacie ;]

To takie same opowieści jak posiadaczy Tesli o mocy i kosmicznym przyspieszeniu niezbędnym do jazdy. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby mnie jakaś Tesla wyprzedziła z prawej albo z lewej strony na A czy S pomimo, że jeżdżę 130-150.

Czasem teoria rozmija się z praktyką. To auto w mieście jeździło słabo. Przy 90 i wyżej jeździło już bardzo dobrze (poza głośnością ;)).

Tesle wielokrotnie mnie wyprzedzała na A2 czy A1 i nie dałem jej dogonić ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
znasz kogos kto kupil nowa alfe ???
Tak, ktoś z mojej bliskiej rodziny, a potem stało się wielkie nieszczęście... Ja kupiłem używaną Alfę

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sherif napisał:

Czasem teoria rozmija się z praktyką. To auto w mieście jeździło słabo. Przy 90 i wyżej jeździło już bardzo dobrze (poza głośnością ;)).

Tesle wielokrotnie mnie wyprzedzała na A2 czy A1 i nie dałem jej dogonić ..

Bez przesady przy prędkościach grubo pow. 150 pościg nie potrwałby długo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MarcG napisał:

Bez przesady przy prędkościach grubo pow. 150 pościg nie potrwałby długo ;]

Przy 200 odpusciłem :phi:

11 minut temu, mugen napisał:

Jakiś przykład ? Zaciekawił mnie ten temat.

Np Volvo którym jeżdżę na co dzień T4, 2.0 TFSI w takim A4 czy Arteonie też jeździ poprawnie i jest elastyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sherif napisał:

Przy 200 odpusciłem :phi:

Np Volvo którym jeżdżę na co dzień T4, 2.0 TFSI w takim A4 czy Arteonie też jeździ poprawnie i jest elastyczny.

Przy 200 to pewnie po 30min. zawody by się skończyły ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rwIcIk napisał:

Niby można, ale po co.

Wiem, że na 6 biegu jedzie do np. 70, potem zmieni na 7. Więc jadąc poniżej 70 mam 6 i 1500 obrotów, a potem 7 i 1250 obrotów.

Ale to i tak w dzieje się w zakresie do 1500 obr.

Chyba, że dodać mocniej gazu, to albo przyspiesza na danym biegu albo redukuje o jeden lub o 2 biegi.

Staram się dodawać gazu tak, by redukował o jeden.

Ale to i tak nie zmienia pracy "EKO" Tylko przejście w "SPORT" zmienia trochę pracę, na wyższych obrotach na niższych biegach.

U mnie można wyczuć żeby przyspieszył sprawnie ale 7ki nie zrzucał. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wujek napisał:

U mnie można wyczuć żeby przyspieszył sprawnie ale 7ki nie zrzucał. 

Da się, to w końcu diesel.

Tak, jak pisałem, w zależności od intensywności wciskania pedału gazu, może nie zredukować, bądź zredukować o 1 lub 2 biegi.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Furvus_Eques napisał:

 

Mam ochotę przejechać się GIulią. Boję się, że to się źle skończy. Jaguary okazały się zbyt bezawaryjne...

;]

 

 

Nie wiem

jezdzilem i Julia i Stelvio, jakos uauuuu, nie odnotowałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, akisel napisał:

Nie wiem

jezdzilem i Julia i Stelvio, jakos uauuuu, nie odnotowałem 

 

Znajdę chwilę to się przejadę i dam znać czy mi się podobało. 

:ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, bergerac napisał:

werdykt chyba z góry znany, ale przynajmniej coś się na kąciku będzie działo :hehe: 

 

Nie mam zamiaru oceniać jakości bo to bez sensu (chociaż liczę, że mnie spróbują zaskoczyć). Interesuje mnie silnik i prowadzenie a wydaje mi się, że akurat na tym polu taka Giulia nie powinna się wstydzić. Porównywać mam zamiar do BMW, a że nie lubię BMW to będzie wciąż w miarę obiektywnie.

:ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Furvus_Eques napisał:

 

Nie mam zamiaru oceniać jakości bo to bez sensu (chociaż liczę, że mnie spróbują zaskoczyć). Interesuje mnie silnik i prowadzenie a wydaje mi się, że akurat na tym polu taka Giulia nie powinna się wstydzić. Porównywać mam zamiar do BMW, a że nie lubię BMW to będzie wciąż w miarę obiektywnie.

:ok:

 

 

będę oczekiwał z niecierpliwością i podnieceniem :jem: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PawelWaw napisał:

 

daj info czy jakis check engine sie swiecil 😄

 

 

Ej, to przecież Alfa jest! Jeśli się nie będzie check świecił to uznam, że kontrolka zepsuta!

;l

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem wczoraj ze Słowenii do Rzymu i miałem przyjemność widzieć po drodze jedno Tonale ... kompletnie bym na to nie zwrócił uwagi gdyby nie to .... że było popsute 😄 Miało non stop zapalone światła stopu (a jechałem w polu widzenia ładne kilkanaście kilometrów) oraz mimo kilkukrotnej zmiany pasa ruchy czy to z L na P czy z P na L ciągle, NON STOP, miało włączony lewy kierunek. No mrygał tak długo, że aż wierzyć się nie chce, że po prostu nie odbił i się sam nie wyłączył. Zwłaszcza, że stopy też miał popsute 😄 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mars_wrc napisał:

Jechałem wczoraj ze Słowenii do Rzymu i miałem przyjemność widzieć po drodze jedno Tonale ... kompletnie bym na to nie zwrócił uwagi gdyby nie to .... że było popsute 😄 Miało non stop zapalone światła stopu (a jechałem w polu widzenia ładne kilkanaście kilometrów) oraz mimo kilkukrotnej zmiany pasa ruchy czy to z L na P czy z P na L ciągle, NON STOP, miało włączony lewy kierunek. No mrygał tak długo, że aż wierzyć się nie chce, że po prostu nie odbił i się sam nie wyłączył. Zwłaszcza, że stopy też miał popsute 😄 

 

widoki byś podziwiał a nie samochody. ;] Po ile paliwo w IT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mars_wrc napisał:

Jechałem wczoraj ze Słowenii do Rzymu i miałem przyjemność widzieć po drodze jedno Tonale ... kompletnie bym na to nie zwrócił uwagi gdyby nie to .... że było popsute 😄 Miało non stop zapalone światła stopu (a jechałem w polu widzenia ładne kilkanaście kilometrów) oraz mimo kilkukrotnej zmiany pasa ruchy czy to z L na P czy z P na L ciągle, NON STOP, miało włączony lewy kierunek. No mrygał tak długo, że aż wierzyć się nie chce, że po prostu nie odbił i się sam nie wyłączył. Zwłaszcza, że stopy też miał popsute 😄 

 

Jak się nie paliło jak ognisko w lesie to i tak jest lepiej niż w mietku i be em we. Może użytkownik coś nawywijał, a Ty już masz januszowy diagnoskop w oczach... 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mars_wrc napisał:

Jechałem wczoraj ze Słowenii do Rzymu i miałem przyjemność widzieć po drodze jedno Tonale ... kompletnie bym na to nie zwrócił uwagi gdyby nie to .... że było popsute 😄 Miało non stop zapalone światła stopu (a jechałem w polu widzenia ładne kilkanaście kilometrów) oraz mimo kilkukrotnej zmiany pasa ruchy czy to z L na P czy z P na L ciągle, NON STOP, miało włączony lewy kierunek. No mrygał tak długo, że aż wierzyć się nie chce, że po prostu nie odbił i się sam nie wyłączył. Zwłaszcza, że stopy też miał popsute 😄 

padniety alternator moze powodowac takie objawy? :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, PingNoMore napisał:

Co mógł nawywijać użytkownik, że światło stopu i kierunkowskaz świeciły się caly czas?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 

 

Ja bym wyprzedził Tonale, dał jego kierowcy znać awaryjnymi i prawym kierunkiem żeby zjechał na pas awaryjny i wyjaśnił to bezpośrednio z zainteresowanym - z pożytkiem dla pozostalych uczestników ruchu jak i dla czytelników tego wątku 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bochumil napisał:

 

Ja bym wyprzedził Tonale, dał jego kierowcy znać awaryjnymi i prawym kierunkiem żeby zjechał na pas awaryjny i wyjaśnił to bezpośrednio z zainteresowanym - z pożytkiem dla pozostalych uczestników ruchu jak i dla czytelników tego wątku 😉

Dał znać, że kupił złe auto? 😁

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Mars_wrc said:

Jechałem wczoraj ze Słowenii do Rzymu i miałem przyjemność widzieć po drodze jedno Tonale ... kompletnie bym na to nie zwrócił uwagi gdyby nie to .... że było popsute 😄 Miało non stop zapalone światła stopu (a jechałem w polu widzenia ładne kilkanaście kilometrów) oraz mimo kilkukrotnej zmiany pasa ruchy czy to z L na P czy z P na L ciągle, NON STOP, miało włączony lewy kierunek. No mrygał tak długo, że aż wierzyć się nie chce, że po prostu nie odbił i się sam nie wyłączył. Zwłaszcza, że stopy też miał popsute 😄 

 

A może włączył tylne przeciwmgielne ?

Średnio rozgarniętym kierowcom się zdarza na co wskazywałby włączony kierunkowskaz  🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PingNoMore napisał:

Co mógł nawywijać użytkownik, że światło stopu i kierunkowskaz świeciły się caly czas?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 

Pewnie jakieś zwarcie i włoska jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bochumil napisał:

 

Ja bym wyprzedził Tonale, dał jego kierowcy znać awaryjnymi i prawym kierunkiem żeby zjechał na pas awaryjny i wyjaśnił to bezpośrednio z zainteresowanym - z pożytkiem dla pozostalych uczestników ruchu jak i dla czytelników tego wątku 😉

 

I dlatego wszyscy właściciele Alf się znają.

:lol:

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.