Skocz do zawartości

Rozmawiałem z dealerem, póki co lepiej nie będzie


komor

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, PawelWaw napisał:

mozna brac VW elektryczny ID.5.

Rozmawialem z dilerem i dostawa spokojnie do konca roku i ceny mozna powiedziec "jak za darmo"

 

https://cenniki.volkswagen.pl/ID.5-RP2022-RM2022.html

 

i co mozna bez problemow w tych czasach dostarczyc auto i w niskiej cenie ? mozna!

 

Najbardziej mi się podoba, skrzynia jednobiegowa ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lucash napisał:

Niemcy szybko te plany zrewidują bo ich PKB jednak mocno zależy od produkcji samochodów. Ja też w to nie wierzę. Ale uwierzyć mogę w wysokie ceny paliw i inne podatki, które są poza kontrolą unijną. 

https://energetyka24.com/elektromobilnosc/wiadomosci/niemcy-przeciwko-restrykcjom-dla-samochodow-spalinowych

;]

  • Lubię to 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Zbynek napisał:

Tylko te hybrydy to tak średnio w trasę, bo nie mają gdzie pokazać potencjału. Przymierzałem się do Camry i jednak niezbyt... Może w Lexusie lepiej to ogarnęli.

Taptaraptap
 


Camry w hybrydzie są królowymi… prawego pasa. Nie wiem nawet czy bo starzy ludzie to kupują czy bo jadąc trochę szybciej palą jakieś dziwne ilości paliwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, chojny napisał:


Camry w hybrydzie są królowymi… prawego pasa. Nie wiem nawet czy bo starzy ludzie to kupują czy bo jadąc trochę szybciej palą jakieś dziwne ilości paliwa. 

Camry a może raczej wszyscy w hybrydzie ;) Każdy jakoś liczy pieniądze jeden bardziej inny mniej. To chyba jest taka zabawa do ilu litrów/100km się minimalnie zejdzie. Pewnie we wiosce jakiejś mieszkasz. Wpadnij gdzieś do większej aglomeracji to zobaczysz jak taxi-hybrydziarze jeżdżą :sciana: Moim zdaniem cel jest żeby ruszając nie wyjść poza pole battery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zbynek napisał:

Tylko te hybrydy to tak średnio w trasę, bo nie mają gdzie pokazać potencjału. Przymierzałem się do Camry i jednak niezbyt... Może w Lexusie lepiej to ogarnęli.

Taptaraptap
 

 

Nawet nie patrzę na hybrydę bo mi to sie nie zwróci. Wziąłbym stare, dobre 2.0 w benzynie. Taki RX300 byłby w sam raz.

:ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, lucash napisał:

Camry a może raczej wszyscy w hybrydzie ;) Każdy jakoś liczy pieniądze jeden bardziej inny mniej. To chyba jest taka zabawa do ilu litrów/100km się minimalnie zejdzie. Pewnie we wiosce jakiejś mieszkasz. Wpadnij gdzieś do większej aglomeracji to zobaczysz jak taxi-hybrydziarze jeżdżą :sciana: Moim zdaniem cel jest żeby ruszając nie wyjść poza pole battery. 

 

 

Zazwyczaj jest problem na drodze między wioskami Łódź i Warszawa. :oki:

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chojny napisał:

Zazwyczaj jest problem na drodze między wioskami Łódź i Warszawa. :oki:

 

Lewy pas, aktywny tempomat ustawiony na 130 oraz maksymalną odległość od poprzednika i nie przerywając sobie relaksu patrzysz z uśmiechem jak Cię kolejni z prawej wyprzedzają, próbując coraz to bardziej ryzykownych sztuczek.

;l

 

 

  • Lubię to 1
  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Furvus_Eques napisał:

 

Lewy pas, aktywny tempomat ustawiony na 130 oraz maksymalną odległość od poprzednika i nie przerywając sobie relaksu patrzysz z uśmiechem jak Cię kolejni z prawej wyprzedzają, próbując coraz to bardziej ryzykownych sztuczek.

;l

 

Może nie Camry a Rav4 ostatnio musiałem się przełączyć na pasywny tempomat, liczba hamowań jest dla mnie niedopuszczalna, ja mam w sobie sam zaszyty radar i miałem lekko mówiąc kolizję z tym ACC. To świetnie działa, ale nie w Polsce. W mieście ok, ma to sens, ale na naszych S i A to męczarnia trochę.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, komor napisał:

Może nie Camry a Rav4 ostatnio musiałem się przełączyć na pasywny tempomat, liczba hamowań jest dla mnie niedopuszczalna, ja mam w sobie sam zaszyty radar i miałem lekko mówiąc kolizję z tym ACC. To świetnie działa, ale nie w Polsce. W mieście ok, ma to sens, ale na naszych S i A to męczarnia trochę.

W większości A i S u nas niestety tak to wygląda a już w szczególności na Stryków -Warszawa. Za to fajnie działa na zwykłych drogach gdy sznur aut ciągnie się przez jakieś długie wsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, komor napisał:

Może nie Camry a Rav4 ostatnio musiałem się przełączyć na pasywny tempomat, liczba hamowań jest dla mnie niedopuszczalna, ja mam w sobie sam zaszyty radar i miałem lekko mówiąc kolizję z tym ACC. To świetnie działa, ale nie w Polsce. W mieście ok, ma to sens, ale na naszych S i A to męczarnia trochę.

 

Trzeba się tylko wyłączyć i dać mu robić swoją robotę. Owszem, nawet na najbliższym ustawieniu ci z tyłu będą atakować Twój zderzak a potem wyprzedzać prawym i wpychać się w lukę przed Tobą ale po przyzwyczajeniu zacznie Ci to zwisać. 

:ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Furvus_Eques napisał:

 

Trzeba się tylko wyłączyć i dać mu robić swoją robotę. Owszem, nawet na najbliższym ustawieniu ci z tyłu będą atakować Twój zderzak a potem wyprzedzać prawym i wpychać się w lukę przed Tobą ale po przyzwyczajeniu zacznie Ci to zwisać. 

:ok:

 

Słabe to, bo auto będzie Ci ciągle hamować jak z prawego będą wjeżdżać. Ludzie jak zobaczą jelenia tym bardziej będa mijać prawym i wyjdzie na to samo co jechac spokojnie prawym.

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sherif napisał:

Słabe to, bo auto będzie Ci ciągle hamować jak z prawego będą wjeżdżać. Ludzie jak zobaczą jelenia tym bardziej będa mijać prawym i wyjdzie na to samo co jechac spokojnie prawym.

 

A niech sobie hamuje, wszystko mi jedno. Jak jest duży ruch to nie dają rady ciągle prawym wyprzedzać i jakoś to idzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

nie boisz sie zginac ?

co 100 z tych mijajacych jest mega swierem...

 

Nie. To świry giną częściej bo ja mijam świra co 100 samochodów a on jest świrem cały czas. Ja uzbroiłem się w duży samochód opakowany systemami bezpieczeństwa. Niewiele więcej można zrobić.

 

Edytowane przez Furvus_Eques
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Łukasz___F napisał:

Wracając do tematu to podobno rabaty wracają....Audi, BMW nawet 27% oczywiście nie na wszystkie modele

Pewnie , koledze dalem namiar na mojego sprzedawcę bmw . Tamten nie dał mu żadnego rabatu . Zadzwonilem do sprzedawcy mu pogratulowac negocacji oraz poinformować ze  qumpel zamówił audi z rabatem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Marcin79 napisał:

Pewnie , koledze dalem namiar na mojego sprzedawcę bmw . Tamten nie dał mu żadnego rabatu . Zadzwonilem do sprzedawcy mu pogratulowac negocacji oraz poinformować ze  qumpel zamówił audi z rabatem 

 

Mam kolegę co ma Audi. Ciągle go widuję w innych autach - zastępczych, bo jego Audi stoi w serwisie. Raz nawet mu się zastępcze A6 popsuło.

;]

 

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Furvus_Eques napisał:

 

Mam kolegę co ma Audi. Ciągle go widuję w innych autach - zastępczych, bo jego Audi stoi w serwisie. Raz nawet mu się zastępcze A6 popsuło.

;]

 

 

Po prostu znalazl sobie sposob na pojezdzenie sobie roznymi autami, bez koniecznosci ich czestego zmieniania :phi:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, Łukasz___F said:

Wracając do tematu to podobno rabaty wracają....Audi, BMW nawet 27% oczywiście nie na wszystkie modele

 

Spada popyt, skonczylo sie tanie finansowanie, to pewnie za chwile wiecej marek zaczenie dawac rabaty :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Furvus_Eques napisał:

Lewy pas, aktywny tempomat ustawiony na 130 oraz maksymalną odległość od poprzednika i nie przerywając sobie relaksu patrzysz

Nie mogę się tak zrelaksować niestety, bo zamiast po prostu odpuścić gaz to ten dziad hamuje jak jakaś menda się tak wciska. A nie lubię jak mi autem szarpie jak na kolejce górskiej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, iwik napisał:

Nie mogę się tak zrelaksować niestety, bo zamiast po prostu odpuścić gaz to ten dziad hamuje jak jakaś menda się tak wciska. A nie lubię jak mi autem szarpie jak na kolejce górskiej.

 

Jeśli dajesz minimalny dystans to nie ma wyboru, musi hamować. Przy maksymalnym ma tyle zapasu, że może łagodnie wytracić prędkość.

:ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Furvus_Eques napisał:

 

Jeśli dajesz minimalny dystans to nie ma wyboru, musi hamować. Przy maksymalnym ma tyle zapasu, że może łagodnie wytracić prędkość.

:ok:

 

 

Ale min dystans przy 130 nie jest, imo, bezpieczny. Ja przewaznie jezdze na srednim (oczywiscie poszczegolne marki moga to miec roznie ustawione), ale jak widze w lusterku, ze sie jakis na prawym przymierza, to po prostu lekko przyspieszam na moment. Mozna tez bawic sie zmiana dystansu z manetki, ale akurat mnie wygodniej operowac w takiej sytuacji gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2022 o 22:05, Furvus_Eques napisał:

Nawet nie patrzę na hybrydę bo mi to sie nie zwróci. Wziąłbym stare, dobre 2.0 w benzynie. Taki RX300 byłby w sam raz.

Dalej sie nie zwraca?

 Bo pamietam jak robiłem kalulacje 7 lat temu... wg spalania katalogowewgo Jazz hyblid zwracał sie po 160 kkm a Yaris po 180 kkm.  - no chyba że w hybrydach przeglady sa jakoś znacznie tańsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, delco napisał:

Dalej sie nie zwraca?

 Bo pamietam jak robiłem kalulacje 7 lat temu... wg spalania katalogowewgo Jazz hyblid zwracał sie po 160 kkm a Yaris po 180 kkm.  - no chyba że w hybrydach przeglady sa jakoś znacznie tańsze

 

W trasach nic nie zyskam na spalaniu więc całe obliczenia bez sensu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, delco napisał:

Dalej sie nie zwraca?

 Bo pamietam jak robiłem kalulacje 7 lat temu... wg spalania katalogowewgo Jazz hyblid zwracał sie po 160 kkm a Yaris po 180 kkm.  - no chyba że w hybrydach przeglady sa jakoś znacznie tańsze

 

zależy jak liczyć i jakie ceny paliw uwzględniać, bo ostatnio wiadomo, ciężko przewidzieć.

Yaris hybryda jest ledwo o 8 tys. droższa w tej samej wersji od nie-hybrydy 1.5 z automatem. Zakładając że spali średnio 1.5 litra na setkę mniej (uśredniłem dane katalogowe) to przy cenie paliwa 8zł za litr 12 tys zł oszczędności na 100 tys. km. Więc powinna się zacząć zwracać przy około 70 tys. km. Chyba że ktoś nie musi mieć automatu, wtedy można porównać z wersją manualną, która jest tańsza od hybrydy o 14 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, maro_t said:

 

zależy jak liczyć i jakie ceny paliw uwzględniać, bo ostatnio wiadomo, ciężko przewidzieć.

Yaris hybryda jest ledwo o 8 tys. droższa w tej samej wersji od nie-hybrydy 1.5 z automatem. Zakładając że spali średnio 1.5 litra na setkę mniej (uśredniłem dane katalogowe) to przy cenie paliwa 8zł za litr 12 tys zł oszczędności na 100 tys. km. Więc powinna się zacząć zwracać przy około 70 tys. km. Chyba że ktoś nie musi mieć automatu, wtedy można porównać z wersją manualną, która jest tańsza od hybrydy o 14 tys. zł.

 

Moze sie tez okazac, ze taka hybryda bedzie duzo lepiej trzymac cene za kilka lat :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Moze sie tez okazac, ze taka hybryda bedzie duzo lepiej trzymac cene za kilka lat :ok:

 

to po pierwsze. Po drugie, to jesli ktoś jeździ sporo po mieście, to hybryda tam będzie najbardziej oszczędna, a benzyniak z automatem wtedy spali najwięcej, więc oszczędności na spalaniu będą większe niż te 1.5 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, maro_t napisał:

Chyba że ktoś nie musi mieć automatu, wtedy można porównać z wersją manualną, która jest tańsza od hybrydy o 14 tys. zł.

Teraz to w sumie nie wiem... 7 lat temu chyba uważalem automat  nza niekonieczny... choć w roku 2015 kupilem volvo wlasnie z automatem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, delco napisał:

W trasie to nawet możesz stracic ;) 

 

Właśnie. Zwłaszcza że akurat w Lexusie zwykła benzyna to uturbiona dwulitrówka a hybryda ma V6 o dużej pojemności. W trasie nie ma opcji żeby to paliło mniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, maro_t napisał:

 

to po pierwsze. Po drugie, to jesli ktoś jeździ sporo po mieście, to hybryda tam będzie najbardziej oszczędna, a benzyniak z automatem wtedy spali najwięcej, więc oszczędności na spalaniu będą większe niż te 1.5 litra.

 

jak miasto to korki,  a jak korki to podjeżdżanie w nich po kilka metrów, a tutaj jak dla mnie w hybrydzie bezcenny byłby komfort robieni tego w ciszy i płynnie na samym elektryku.

Kupując yarisa hybrydę pewnie za około 100k, to liczeni

e czy spali litr mniej czy więcej czy tam kiedy się zwróci  miesiąc wcześniej czy później wydaje się dziwne :] skoro można dacie sandero pewnie za połowę tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Furvus_Eques napisał:

 

Właśnie. Zwłaszcza że akurat w Lexusie zwykła benzyna to uturbiona dwulitrówka a hybryda ma V6 o dużej pojemności. W trasie nie ma opcji żeby to paliło mniej.

 

 

Powiem Ci z pierwszej ręki, że różnica w mieście to 5-6 l , a w trasie autostradowej hybryda nadal pali 1,5l mniej.

 

46 minut temu, wladmar napisał:

 

W połączeniu z CVT to nadal brzmi i zachowuje się jak skuter gastrokuriera. 

 

Jeździłeś, czy teoretyzujesz ?

Bo akurat z dźwiękiem i osiągami nie ma żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dan54 napisał:

Powiem Ci z pierwszej ręki, że różnica w mieście to 5-6 l , a w trasie autostradowej hybryda nadal pali 1,5l mniej.

 

Ok, niech nawet będzie. Miasto jednak skreślam a różnica w trasie akurat u mnie nie zrekompensuje gigantycznej różnicy w cenie.

 

 

Edytowane przez Furvus_Eques
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nawet 2,5l.

 

rx450h spala:

przy 140 - 10,5l

Po mieście
- emeryt 6,5l

- normalnie 8,5l

- na odcinkach 1-2 km 10l

 

a zastępczy rx300 brał w mieście 15l ....

osiągi odczuwalnie gorsze, ale lepsza trakcja, w końcu to prawdziwe 4x4


A tak wyszło Zacharowi

obraz.png.0611c4a9eebf4d8aca518c784d21bfa6.png

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, dan54 napisał:

Przepraszam, nawet 2,5l.

 

rx450h spala:

przy 140 - 10,5l

Po mieście
- emeryt 6,5l

- normalnie 8,5l

- na odcinkach 1-2 km 10l

 

a zastępczy rx300 brał w mieście 15l ....

osiągi odczuwalnie gorsze, ale lepsza trakcja, w końcu to prawdziwe 4x4


A tak wyszło Zacharowi

obraz.png.0611c4a9eebf4d8aca518c784d21bfa6.png

 

Oszaleli, już nie chcę Lexusa.

;l

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, sherif napisał:

W większości A i S u nas niestety tak to wygląda a już w szczególności na Stryków -Warszawa. Za to fajnie działa na zwykłych drogach gdy sznur aut ciągnie się przez jakieś długie wsie.

 

Ja ostatnio wracając z Wawy na Śląsk się zagapiłem i miałem dużą nieprzyjemność jechania A2, to co tam się odjaniepawla to jest jakiś ewenement na skalę kraju. To ja już się bezpieczniej czuję na A4 na odcinku Kostomłoty Zgorzelec.

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, bizz napisał:

 

Ja ostatnio wracając z Wawy na Śląsk się zagapiłem i miałem dużą nieprzyjemność jechania A2, to co tam się odjaniepawla to jest jakiś ewenement na skalę kraju. To ja już się bezpieczniej czuję na A4 na odcinku Kostomłoty Zgorzelec.

 

Wystarczyłoby żeby policji chciało się wyłapywać i nagradzać mandatami tych, którzy nie utrzymują odstępu. Sytuacja natychmiast by się uspokoiła a nasz budżet państwa byłby najlepiej dofinansowany w Europie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Wystarczyłoby żeby policji chciało się wyłapywać i nagradzać mandatami tych, którzy nie utrzymują odstępu. Sytuacja natychmiast by się uspokoiła a nasz budżet państwa byłby najlepiej dofinansowany w Europie. 
 
I niech Policja egzekwuje respektowanie zakazu wyprzedzania przez ciężarówki.

Taptaraptap

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Zbynek napisał:

I niech Policja egzekwuje respektowanie zakazu wyprzedzania przez ciężarówki.

Taptaraptap
 

 

Ja bym chciał żeby policja egzekwowała wszystkie przepisy. 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.