Skocz do zawartości

Rozmawiałem z dealerem, póki co lepiej nie będzie


komor

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

żebym znowu miał dostać bana, że promuję swój kanał? 😄

 

Czekam na debiut nowego GLC.

Oglądałem test na twoim kanale z CLA 200. Interesował mnie głównie silnik czy daje radę i po kilku miesiącach potwierdzam to co mówiłeś. Jest wystarczający do sprawnego przemieszczania się i przy ogólnym charakterze auta pasuje do reszty i nie ma wstydu 😁👍 Dodatkowo oszczędny jak jedzie się zgodnie z przepisami👍 
 

 

FA201863-CFB0-47F3-91F7-2EEAEBA2E19F.jpeg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stig napisał:

Oglądałem test na twoim kanale z CLA 200. Interesował mnie głównie silnik czy daje radę i po kilku miesiącach potwierdzam to co mówiłeś. Jest wystarczający do sprawnego przemieszczania się i przy ogólnym charakterze auta pasuje do reszty i nie ma wstydu 😁👍 Dodatkowo oszczędny jak jedzie się zgodnie z przepisami👍 
 

 

FA201863-CFB0-47F3-91F7-2EEAEBA2E19F.jpeg

Fajne,  że ktoś czyta/ogląda te moje wypociny 😁

 

CLA w wersji sedan czy kombi?

Ogólnie ten samochód wygląda jak milion dolarów w tej cenie!

 

Ja na tę pojemność oraz moc jeździ bardzo ładnie. Jest elastyczny i dzięki szybko działającej skrzyni biegów sprawia wrażenie,  że ma w sobie więcej pary niż wynikać to może z danych katalogowych.

 

Mnie jazda tym samochodem dawała sporo frajdy. Jest to samochód, w którym człowiek czuje się jak nastolatek, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Nie jest tak dojrzały i bardziej ociężały jak klasa C. CLA jest zwinne i szybko wykonuje polecenia nadawane przez kierującego. 

 

Ps. Gratulacje,  niech się spisuje!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, prawoimotoryzacja napisał:

Fajne,  że ktoś czyta/ogląda te moje wypociny 😁

 

CLA w wersji sedan czy kombi?

Ogólnie ten samochód wygląda jak milion dolarów w tej cenie!

 

Ja na tę pojemność oraz moc jeździ bardzo ładnie. Jest elastyczny i dzięki szybko działającej skrzyni biegów sprawia wrażenie,  że ma w sobie więcej pary niż wynikać to może z danych katalogowych.

 

Mnie jazda tym samochodem dawała sporo frajdy. Jest to samochód, w którym człowiek czuje się jak nastolatek, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Nie jest tak dojrzały i bardziej ociężały jak klasa C. CLA jest zwinne i szybko wykonuje polecenia nadawane przez kierującego. 

 

Ps. Gratulacje,  niech się spisuje!

Sedan (nic nie było na placu w lutym). Osobiście ładniejszy, ale mniej praktyczny. Pies nim nie jeździ bo nie może sobie znaleźć miejsca na tylnej kanapie. Przyzwyczaił się do bagażnika 😁

Jedynie mam uwagi do trybu S. Jakoś to nie pasuje do charakteru. Te redukcje z miedzygazami to wszystko takie na siłę i sztuczne. Nie używam. Od tego mam drugie auto 😁 Najlepiej pasuje tryb C  z defaultu i tak jest neutralnie i bardzo ok👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, stig napisał:

Oglądałem test na twoim kanale z CLA 200. Interesował mnie głównie silnik czy daje radę i po kilku miesiącach potwierdzam to co mówiłeś. Jest wystarczający do sprawnego przemieszczania się i przy ogólnym charakterze auta pasuje do reszty i nie ma wstydu 😁👍 Dodatkowo oszczędny jak jedzie się zgodnie z przepisami👍 
 

 

FA201863-CFB0-47F3-91F7-2EEAEBA2E19F.jpeg

 

to ten co griluje ludzi na autostradzie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Slawcio napisał:

Salon Renault, Pan sprzedawca oświadczył mi dziś, że nie sprzeda mi auta za gotówkę :facepalm: fajne czasy:smirk:


Pewnie cena tego auta za gotówkę to będzie +10%. Wiadomo że firma ma dodatkowy % od udzielonego kredytu więc dla nich to korzystniej.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Slawcio said:

Salon Renault, Pan sprzedawca oświadczył mi dziś, że nie sprzeda mi auta za gotówkę :facepalm: fajne czasy:smirk:

 

NIe chcial sprzedac w ogole, czy nie chcial sprzedac w tej cenie? ;)

Spokojnie, jeszcze kilka miesiecy i rura im zmieknie ;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Maciej__ napisał:

 

NIe chcial sprzedac w ogole, czy nie chcial sprzedac w tej cenie? ;)

Spokojnie, jeszcze kilka miesiecy i rura im zmieknie ;]

 

 


Pytanie jaka będzie polityka koncernów samochodowych w trakcie spodziewanej nadchodzącej recesji w Europie, głównie w Niemczech. Przypomnę że w początkach pandemii COVID, czyli luty-marzec 2020 część użytkowników AK prognozowało tanie nowe samochody, a stało się coś przeciwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pejus1982 napisał:

 Przypomnę że w początkach pandemii COVID, czyli luty-marzec 2020 część użytkowników AK prognozowało tanie nowe samochody, a stało się coś przeciwnego.

W tamtym czasie były właśnie najtańsze z uwagi na bardzo wysokie rabaty, niższe ceny bazowe oraz tanie finansowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

NIe chcial sprzedac w ogole, czy nie chcial sprzedac w tej cenie? ;)

Spokojnie, jeszcze kilka miesiecy i rura im zmieknie ;]

 

 

Nie chce sprzedać auta za gotówkę :skromny:

Podobno powodem jest podkupywanie aut przez inne salony i odsprzedawanie swoim klientom :smirk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, prawoimotoryzacja napisał:

 

Też jestem tego ciekaw. Najgorsze jest to, że kolejne koncerny nie dają gwarancji ceny.

 

Mnie podskoczyła już o 2% 🙄

A nie masz w druku zamówienia zapisu6o gwarancji ceny z dnia zamówienia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pejus1982 napisał:


Pytanie jaka będzie polityka koncernów samochodowych w trakcie spodziewanej nadchodzącej recesji w Europie, głównie w Niemczech. Przypomnę że w początkach pandemii COVID, czyli luty-marzec 2020 część użytkowników AK prognozowało tanie nowe samochody, a stało się coś przeciwnego.

 

jak Putin całkiem zakręci gaz Niemcom, to pierwsze na czym go zaoszczędzą, to przemysł, zapewne motoryzacyjny. Fabryki staną, samochodów na rynku będzie jeszcze mniej, ceny jeszcze bardziej wystrzelą, zakup nowego samochodu to już w ogóle będzie "cud".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, maro_t said:

 

jak Putin całkiem zakręci gaz Niemcom, to pierwsze na czym go zaoszczędzą, to przemysł, zapewne motoryzacyjny. Fabryki staną, samochodów na rynku będzie jeszcze mniej, ceny jeszcze bardziej wystrzelą, zakup nowego samochodu to już w ogóle będzie "cud".

 

Takie proste to jest w internecie albo grach komputerowych ;]

Przemysl motoryzacyjny w DE to bardzo istotna czesc PKB i ogromna liczba miejsc pracy.

Tego sie nie wlacza i nie wylacza kiedy sie chce jak zarowke ;)

Jesli faktycznie dojdzie do takiego kryzysu, to kupno nowego auta moze byc najmniejszym zmartwieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Takie proste to jest w internecie albo grach komputerowych ;]

Przemysl motoryzacyjny w DE to bardzo istotna czesc PKB i ogromna liczba miejsc pracy.

Tego sie nie wlacza i nie wylacza kiedy sie chce jak zarowke ;)

Jesli faktycznie dojdzie do takiego kryzysu, to kupno nowego auta moze byc najmniejszym zmartwieniem.

 

zasadniczo to jest proste. Maszyny w fabrykach zasilane są najczęściej a - prądem, b - gazem. Jak któregoś braknie to bez znaczenia jak bardzo strategiczne i ważne są to rzeczy. Nie zadziała. Jeżeli będzie wybór pomiędzy zakręcaniem kórka ludziom w domach, a w fabrykach, to zaczną od fabryk. A wygląda na to, że taki dylemat jest bardzo realny, to nie są jakieś nieprawdopodobne scenariusze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo to Niemcy mają obecnie przyzwoite stosunki z Rosją, sprzętu wojskowego nie przekazują a sam ich kanclerz jest ostrożny i gra na dwa fronty. Dlatego uważam, że Putin raczej nie zakręci im gazu bo jakoś się dogadają. To tylko moje dywagacje bo tylko wielcy tego świata wiedzą jak będzie. Dobrze i spokojnie to już było.

Edytowane przez pejus1982
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
1 godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał:

Można zrezygnować 

A nie można ich podać do sądu? Może są jakieś klauzulę zakazane? UOKiK powinien się włączyć. I piszę poważnie, bo to już się zaczyna żałosne robić, za nic nie odpowiadają. Kasy chociaż nie biorą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rado_ napisał:

Rozmawialem z dilerem. Czas oczekiwania na X5 z pneumatyką....9 mcy.🤣

X5 klepią masowo dla USA tam nie dość ze się tego więcej sprzedaje niż w EU to ludzie biorą z placu. Pewnie dlatego tyle trzeba czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bartekm napisał:

A nie można ich podać do sądu? Może są jakieś klauzulę zakazane? UOKiK powinien się włączyć. I piszę poważnie, bo to już się zaczyna żałosne robić, za nic nie odpowiadają. Kasy chociaż nie biorą? 

10% wartości zamówienia,  ale udało mi się sporo zbic z tej kwoty.

 

Generalnie na ten moment nie zastanawiam się nad tym, gdyż chciałem ten samochód, także w sytuacji, gdy chętnych jest sporo, a slotów mało, wziąłem na klatę i czekam na rozwój sytuacji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Rado_ napisał:

Rozmawialem z dilerem. Czas oczekiwania na X5 z pneumatyką....9 mcy.🤣

To tak źle ?

XC60 zamawiałem koniec grudnia z dostawą na koniec sierpnia, faktyczna dostawa ma być 10.09, czyli 10 dni spóźnienia ;).

Z tym, że przy konfiguracji nie było żadnych wykluczeń (jak w BMW) że się czegoś nie da skonfigurować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sherif napisał:

To tak źle ?

XC60 zamawiałem koniec grudnia z dostawą na koniec sierpnia, faktyczna dostawa ma być 10.09, czyli 10 dni spóźnienia ;).

Z tym, że przy konfiguracji nie było żadnych wykluczeń (jak w BMW) że się czegoś nie da skonfigurować.

 

Pewnie to przez braki technologii w Volvo 😁 matrixow chyba nadal nie opanowali?

 

Generalnie rzecz ujmując, Volvo nieźle sobie poradzilo z kryzysem elektroniki.

 

6 godzin temu, Rado_ napisał:

9 miesiecy to rozumiem, że ciąża tyle trwa, chyba ,że te auta też na porodówce odbierasz😆

Przecież to wieczność,  to tego okrojone z wyposażenia. Auto dla ludu za pół bańki ..eee no przesada,  to nie jakaś niszowa marka.

Pół miliona za X5? Co tam chcesz wpakować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, prawoimotoryzacja napisał:

 

Pewnie to przez braki technologii w Volvo 😁 matrixow chyba nadal nie opanowali?

 

Generalnie rzecz ujmując, Volvo nieźle sobie poradzilo z kryzysem elektroniki.

 

Pół miliona za X5? Co tam chcesz wpakować?

Same niezbędne rzeczy i tak prawie się robi. Takie ceny najwidoczniej teraz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Rado_ napisał:

A gdzie tam, zaledwie 330 KM 

40d i m pakiet i troche niezbędnych rzeczy i  500 pęka. Znajomy zamawiał 2 tygodnie temu i dostał 15% rabatu, wiec powoli wracają zniżki. I termin dostawy teoretycznie początek 23 ale bez pneumatyki. 
 

BTW nowy RX ma podobne ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, funfel napisał:

40d i m pakiet i troche niezbędnych rzeczy i  500 pęka. Znajomy zamawiał 2 tygodnie temu i dostał 15% rabatu, wiec powoli wracają zniżki. I termin dostawy teoretycznie początek 23 ale bez pneumatyki. 
 

BTW nowy RX ma podobne ceny.

Bez pneumatyki jest szybciej. Z jest 9 mcy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak się niektórzy śmiali, jak powtarzałem, że na stockach stoi sporo aut i za chwilę zaczną się rabaty. Nie sądziłem, że tak szybko to nastąpi, ale w przypadku Audi dwa modele, które mnie interesowały w wereji 45 TFSI:

1) Audi A7 -12%,

2) Audi A6 - ok. 70.000 zł!

Edytowane przez prawoimotoryzacja
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.