Skocz do zawartości

Rozmawiałem z dealerem, póki co lepiej nie będzie


komor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał:

Info od klienta z dzisiaj - wypożyczalnia samochodów sportowych - rabat 20% na M5 pod zamówienie  :)

Bawi mnie to licytowanie na rabaty. Liczy się ostateczna cena, a nie jakaś cyferka po drodze. Jak Ci ktoś walnie w cenniku cenę x2, a potem da 50% rabatu to złapiesz się na coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Seth napisał:

Bawi mnie to licytowanie na rabaty. Liczy się ostateczna cena, a nie jakaś cyferka po drodze. Jak Ci ktoś walnie w cenniku cenę x2, a potem da 50% rabatu to złapiesz się na coś takiego?

Jeżeli zajdziesz jednocześnie z kimś do salonu to raczej dwóch różnych cenników na to samo auto Wam pod oczy nie podsuną. Ty ugrasz 10%, a ten ktoś 20%.

Coś czuję, że byś się bardzo ubawił gdybyś się o tej różnicy dowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Seth napisał:

Bawi mnie to licytowanie na rabaty. Liczy się ostateczna cena, a nie jakaś cyferka po drodze. Jak Ci ktoś walnie w cenniku cenę x2, a potem da 50% rabatu to złapiesz się na coś takiego?

Ale kto wali cenę x2? Cennik jest oficjalny dla wszystkich taki sam. Twoja brocha ile z tego urwiesz. Chyba, ze Ci chodzi o to, ze zamiast BMW za 500 tys zl, kupiles Skodę za 200 i mowiaz, ze kupiłeś to samo za 200 w Skodzie, a w BMW chcieli nabić w butelkę.  

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Jeżeli zajdziesz jednocześnie z kimś do salonu to raczej dwóch różnych cenników na to samo auto Wam pod oczy nie podsuną. Ty ugrasz 10%, a ten ktoś 20%.

Coś czuję, że byś się bardzo ubawił gdybyś się o tej różnicy dowiedział.

Cennik to masz na stronie, przynajmniej tak powinno być i było ;). Rabaty są dobre jak się porównuje różnych dealerów tej samej marki. Poza tym nie ma to większego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sherif napisał:

Cennik to masz na stronie, przynajmniej tak powinno być i było ;). Rabaty są dobre jak się porównuje różnych dealerów tej samej marki. Poza tym nie ma to większego sensu.

I owszem, a prawnik podał dokładnie model, choć co prawda za dużo ludzi go nie kupi. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

Co Autor miał na myśli?  :)

 

Że nie rozumiem tego przykładania wagi do wysokości rabatu. M pewnie stoi bazowo za takie pieniądze, że bez rabatu nikt tego nie bierze i producent doskonale o tym wie. Może potem klientowi powiedzieć, że dostał 20%, ten wniebowzięty, a producent i tak skosił jak za zboże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sherif napisał:

Cennik to masz na stronie, przynajmniej tak powinno być i było ;). Rabaty są dobre jak się porównuje różnych dealerów tej samej marki. Poza tym nie ma to większego sensu.


Tylko, że już większość dealerów nie ma wpływu na cenę. O cenie decyduje importer. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Seth napisał:

Że nie rozumiem tego przykładania wagi do wysokości rabatu. M pewnie stoi bazowo za takie pieniądze, że bez rabatu nikt tego nie bierze i producent doskonale o tym wie. Może potem klientowi powiedzieć, że dostał 20%, ten wniebowzięty, a producent i tak skosił jak za zboże.

idz do salonu BMW i wytarguj 20% na Mke
Jesli Ci sie to uda tak po prostu z ulicy to faktycznie bedzie oznaczac, ze te rabaty sa bez sensu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, komandos80 napisał:

idz do salonu BMW i wytarguj 20% na Mke
Jesli Ci sie to uda tak po prostu z ulicy to faktycznie bedzie oznaczac, ze te rabaty sa bez sensu :)

wiadomo, jak się idzie do salonu to pierwsze co to się pokazuje posty na AK ile inni ugrali, wtedy negocjaje mają inny poziom ;] 

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, pejus1982 said:

Oglądaliście już nowe X1? Jutro w Częstochowie jest prezentacja i jestem ciekawy jaja cena za podstawowy jakiś benzyniak z automatem.

 

Bardzo fajnie wyglada :ok: Jest juz konfigurator na stronie, od 170kPLN za 1,5T 3cyl...

W miare sensowna wersja z 2,0noPB to ok 230k ;]

 

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Bardzo fajnie wyglada :ok: Jest juz konfigurator na stronie, od 170kPLN za 1,5T 3cyl...

W miare sensowna wersja z 2,0noPB to ok 230k ;]

 


Tata ma ten silnik w X1 z 2019r. Wersja jakaś podstawowa + automat + panoramiczny dach i nawigacja. W grudniu 2019r zapłacił coś około 145kzł. Wersja po liftingu.

Edytowane przez pejus1982
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2022 o 20:22, Seth napisał:

Że nie rozumiem tego przykładania wagi do wysokości rabatu. M pewnie stoi bazowo za takie pieniądze, że bez rabatu nikt tego nie bierze i producent doskonale o tym wie. Może potem klientowi powiedzieć, że dostał 20%, ten wniebowzięty, a producent i tak skosił jak za zboże.

Być może u mnie jest coś nie tak z logicznym myśleniem, ale skoro ogólnie nie ma rabatów, niezależnie od marki czy też przedmiotu, skoro coś kosztuje X, a ktoś kupuje coś w cenie X, a inny w cenie X - 20%, to chyba jest gigantyczna różnica?

 

Skoro masz auto za 100 tys zł i generalnie nie ma rabatów, a ktoś uzyskał 20% rabatu, to faktycznie nie ma sensu przykładać wagi do wysokości rabatu? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pejus1982 napisał:


Tata ma ten silnik w X1 z 2019r. Wersja jakaś podstawowa + automat + panoramiczny dach i nawigacja. W grudniu 2019r zapłacił coś około 145kzł. Wersja po liftingu.

Nie miał on czasem 140 KM?

 

Jutro jadę na prezentację X1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2022 o 21:42, prawoimotoryzacja napisał(a):

Być może u mnie jest coś nie tak z logicznym myśleniem, ale skoro ogólnie nie ma rabatów, niezależnie od marki czy też przedmiotu, skoro coś kosztuje X, a ktoś kupuje coś w cenie X, a inny w cenie X - 20%, to chyba jest gigantyczna różnica?

 

Skoro masz auto za 100 tys zł i generalnie nie ma rabatów, a ktoś uzyskał 20% rabatu, to faktycznie nie ma sensu przykładać wagi do wysokości rabatu? :)

 

M jako wyznacznik rabatów to i tak co najmniej średni pomysł. Rozumiem, że wcześniej znajomy robił próbę i dostał mniej?

 

Ceny bazowe nieustannie rosną, jakaś marka łaskawie da rabat, będzie szał ciał, że pojawił się rabat, ale co tam, że od coraz wyższej bazy. Tego właśnie nie rozumiem. Ale ważne, żeby klient się cieszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2022 o 15:22, Seth napisał(a):

Bawi mnie to licytowanie na rabaty. Liczy się ostateczna cena, a nie jakaś cyferka po drodze. Jak Ci ktoś walnie w cenniku cenę x2, a potem da 50% rabatu to złapiesz się na coś takiego?

 

Niektorzy lubią sie targowac. Moze to efekt tanich wakacji w Turcji czy Egipcie.

Dla mnie to farsa jak ktos wystawia za cene X ale sprzedaje za 70%X to znaczy, ze szuka jelenia

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Seth napisał(a):

M jako wyznacznik rabatów to i tak co najmniej średni pomysł. Rozumiem, że wcześniej znajomy robił próbę i dostał mniej?

 

Ceny bazowe nieustannie rosną, jakaś marka łaskawie da rabat, będzie szał ciał, że pojawił się rabat, ale co tam, że od coraz wyższej bazy. Tego właśnie nie rozumiem. Ale ważne, żeby klient się cieszył.

Podpowiem, że na M zawsze były niższe rabaty niż na zwykle BMW.

 

Muszę przyznać, że dalej nie rozumiem Twojego toku rozumowania.

 

To, że wszystko drożeje, jest oczywiście faktem, ale nie zmienia to faktu, że mając wybór zakupu danego produktu  - nawet spodni - w regularnej cenie lub z rabatem 20% wybieram opcję z rabatem 20%, bo jakby nie patrzeć 1/5 ceny zostaje mi w kieszeni.

9 minut temu, Filipfm napisał(a):

Dla mnie to farsa jak ktos wystawia za cene X ale sprzedaje za 70%X to znaczy, ze szuka jelenia

Chyba jednak nie do końca o tym samym mówimy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Filipfm napisał(a):

 

Niektorzy lubią sie targowac. Moze to efekt tanich wakacji w Turcji czy Egipcie.

Dla mnie to farsa jak ktos wystawia za cene X ale sprzedaje za 70%X to znaczy, ze szuka jelenia

Dlatego w tym przypadku trzeba się targowac, by nie być jeleniem. Taki lajf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Podpowiem, że na M zawsze były niższe rabaty niż na zwykle BMW.

 

Muszę przyznać, że dalej nie rozumiem Twojego toku rozumowania.

 

To, że wszystko drożeje, jest oczywiście faktem, ale nie zmienia to faktu, że mając wybór zakupu danego produktu  - nawet spodni - w regularnej cenie lub z rabatem 20% wybieram opcję z rabatem 20%, bo jakby nie patrzeć 1/5 ceny zostaje mi w kieszeni.

Chyba jednak nie do końca o tym samym mówimy. 

Wszystko jedt przewartościowane,  wiec trzeba być nieogarniętym jeleniem, by kupowac w cenach sugerowanych. Tak jest ze wszystkim. Nie pamiętam kiedy cokolwiek kupilem w cenie sugerowanej. Po co mam byc jeleniem, jezeli moge to samo kupic taniej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega w piątek kupił BMW X5 (auto gdzieś na placu i za tydzień ma być do odbioru) i dostał 15% rabatu. Nie wiem jaki dokładnie silnik bo przez telefon gadałem, ale raczej diesel. Jak przyjedzie to napiszę co i jak.

Edytowane przez pejus1982
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pejus1982 napisał(a):

Kolega w piątek kupił BMW X5 (auto gdzieś na placu i za tydzień ma być do odbioru) i dostał 15% rabatu. Nie wiem jaki dokładnie silnik bo przez telefon gadałem, ale raczej diesel. Jak przyjedzie to napiszę co i jak.

 

bmw sie konczy.

wszystkie marki zero rabatu, trzeba czekac rok a tu takie akcje ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

bmw sie konczy.

wszystkie marki zero rabatu, trzeba czekac rok a tu takie akcje ???


Żeby być w 100% szczerym to zapomniałem napisać że kolega zna się z właścicielem salonu BMW 🙂 A co do sprzedaży nowych aut to jest podobno bardzo słabo.

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

bmw sie konczy.

wszystkie marki zero rabatu, trzeba czekac rok a tu takie akcje ???

 

Co najlepsze narzekają ze od końca wakacji martwy okres że sprzedażą nowych aut. A z drugiej strony zero rabatu. Trzeba ich wziąć na przeczekanie, bo za bardzo się wycwanili ta nagonka na auta.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Rado_ napisał(a):

Wszystko jedt przewartościowane,  wiec trzeba być nieogarniętym jeleniem, by kupowac w cenach sugerowanych. Tak jest ze wszystkim. Nie pamiętam kiedy cokolwiek kupilem w cenie sugerowanej. Po co mam byc jeleniem, jezeli moge to samo kupic taniej? 

 

Ale jeśli pytasz w całej PL i tylko w jednym salonie ktoś daje zamiast 1%, 2% to zaczyna że wygrałeś życie? Negocjacje o 1000 zł nabierają nowego znaczenia ;l

Dlatego nie jestem jeleniem i zamówię jak podniosą cenniki i dadzą 3% rabatu ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czachabrava napisał(a):

 

Co najlepsze narzekają ze od końca wakacji martwy okres że sprzedażą nowych aut. A z drugiej strony zero rabatu. Trzeba ich wziąć na przeczekanie, bo za bardzo się wycwanili ta nagonka na auta.

 

Sam jestem ciekawy jak to sie rozwinie, bo w przyszlym roku chcialbym cos pewnie kupic.

Obawiam sie tylko, ze jesli aut brakuje w calej EU to najwyzej beda sprzedawane na export a nie rabatowane w PL...

Pozyjemy, zobaczymy zaczne sie rozgladac po nowym roku :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Sam jestem ciekawy jak to sie rozwinie, bo w przyszlym roku chcialbym cos pewnie kupic.

Obawiam sie tylko, ze jesli aut brakuje w calej EU to najwyzej beda sprzedawane na export a nie rabatowane w PL...

Pozyjemy, zobaczymy zaczne sie rozgladac po nowym roku :ok:

 

 

jak chcesz w przyslzym roku odebrac to moze warto juz kupic ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2022 o 23:01, PawelWaw napisał(a):

 

bmw sie konczy.

wszystkie marki zero rabatu, trzeba czekac rok a tu takie akcje ???

Jakie wszystkie? Najlepsze rabaty rozdaje of dawna Volvo. Kiedy Audo, bmw, merc, a takie pozostałe marki, ścięły rabaty, Volvo nadal dawało pp kilkanaście %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.