Skocz do zawartości

125 w budżecie ~9000zl


Rekomendowane odpowiedzi

Kilka lat temu miałem 50. Było to ferro 901 i ogólnie nie miałem z tym problemów tylko przy moim wzroście 190 i wadze 90kg pamiętam średnio dawało to radę . Teraz chodzi mi po głowie kupić 125 tylko mam dylemat kupić jakiegoś nowego chinola typu junak, zipp itp czy coś używanego ale markowego?? 

 

Edytowane przez Mr_Hyde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mr_Hyde napisał:

Kilka lat temu miałem 50. Było to ferro 901 i ogólnie nie miałem z tym problemów tylko przy moim wzroście 190 i wadze 90kg pamiętam średnio dawało to radę . Teraz chodzi mi po głowie kupić 125 tylko mam dylemat kupić jakiegoś nowego chinola typu junak, zipp itp czy coś używanego ale markowego?? 

 

 

Uwaga, podaje komunikat:

Hyosung 125 gt

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, FrugOs napisał:

Osobiście, przy takiej wadze i wzroście, kupił bym jak największy sprzęt, czyli Varadero. Na małym chinolu będziesz wyglądał jak na psie. 

Ja bym kupował jak najlżejszy bo 125 nie grzesza moca. Ale ja nie jestem wielkoludem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza wymienionymi wyżej, IMHO warte zainteresowania:

- Yamaha MT 125 już znajdziesz w budżecie,

- Honda Shadow jeżeli lubisz choppery,

- KTM Duke,

- i coś z enduro: Honda XL lub Yamaha XT

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Mr_Hyde napisał:

Kilka lat temu miałem 50. Było to ferro 901 i ogólnie nie miałem z tym problemów tylko przy moim wzroście 190 i wadze 90kg pamiętam średnio dawało to radę . Teraz chodzi mi po głowie kupić 125 tylko mam dylemat kupić jakiegoś nowego chinola typu junak, zipp itp czy coś używanego ale markowego?? 

 

jak znajdziesz fajna uzwyke to uzywke...np burgman 125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, 1Marek1 napisał:

Ja bym kupował jak najlżejszy bo 125 nie grzesza moca. Ale ja nie jestem wielkoludem.

 

Oczywiście, ale autor zapytania jest dość... spory ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym coś co wygląda choć w przybliżeniu jak ścigacz;p. Skutery, crossy, chopery itp odpadają.

Ten hyosung wizualnie  jak najbardziej mi pasuje;). Ewentualnie jakaś alternatywa do niego by się przydała😜. Varadero np już mi nie podchodzi wizualnie;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Mr_Hyde napisał:

Chciałbym coś co wygląda choć w przybliżeniu jak ścigacz;p. Skutery, crossy, chopery itp odpadają.

Honda

https://www.otomoto.pl/oferta/honda-cbr-honda-cbr125-cbr-125-cbf-125-yzf125-ID6EaPHX.html?

i yamaha

https://www.olx.pl/d/oferta/yamaha-yzf-r125-2008r-kat-b-super-stan-transport-polecam-CID5-IDNITEZ.html#62f50d75d9

 

największy problem to twój wzrost ;] poszukaj w okolicy i się przysiądź 

 

pamiętam jak na początku mi się podobały chopery :) a jak kupiłem takiego to się rozczarowałem jazdą, bo nisko się siedzi, słaba widoczność, nogi baku nie trzymają, potem zmieniłem na skuter i tu już było lepiej, teraz soft enduro i jest już fajnie, wysoko się siedzi, dobrze czuć moto, korci mnie jeszcze spróbować jakiegoś lekkiego sporta ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel w zeszłym roku kupił takiego Junaka

Powiem Ci, że jak za takie pieniądze to całkiem jest to ok. Musiał tylko wymienić opony, bo seryjne to był dramat. 

Ale z twoim wzrostem moim zdaniem wszelkie nakedy odpadają, no będzie to po prostu wielkości psa. 

Raczej szedłbym w coś tego  typu. Może używki jednak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel w zeszłym roku kupił takiego Junaka
Powiem Ci, że jak za takie pieniądze to całkiem jest to ok. Musiał tylko wymienić opony, bo seryjne to był dramat. 
Ale z twoim wzrostem moim zdaniem wszelkie nakedy odpadają, no będzie to po prostu wielkości psa. 
Raczej szedłbym w coś tego  typu. Może używki jednak? 
Ale ten junak też przy jego gabarytach nie za duży, chociaż według mnie z adv trop dobry.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, janusz napisał:

chociaż według mnie z adv trop dobry.

 

Tak, chodzi o rodzaj motocykla. Tak czy inaczej najpierw bym się przymierzył, potem szukał i kupował. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo na OLX jeszcze mój bak chodzi :]

https://www.olx.pl/d/oferta/zbiornik-paliwa-bak-hyosung-gt-650-125-gv-250-wysylka-CID5-IDJy7iJ.html#80fad86632

 

Nie, nie ja położyłem motocykl - dostawczak przewrócił mi go na podwórku i dostałem nowy bak, reflektor, zegary i lusterko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na czymś takim i jeśli chodzi o pozycje to pamiętam że było całkiem spoko, ale jak ja na tym wyglądałem to już nie wiem 🙈😅

 

Ale chyba będzie trzeba jak piszecie przysiąść się i zobaczyć na żywo 😋

images.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne 125 nie bedzie demonem predkości wiec nie wiem czego oczekujesz po 125. Miałem okzaje jeździc Varadero Yamahą Ybr i Zipp pro V5 wszystkie osiągi maja podobne. Wielkościowo Varadero chyba najwieksze tak że jak koledzy pisali najlepiej podjechac gdzies w okolicy do jakiegos komisu lub popatrzeć na olx  w pobliżu podjechac pod pretekstem kupna i sie poprzymierzać tak bedzie najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pytanie z innej beczki. Czy trzymania moto na osiedlu pod blokiem ma sens? Da się jakoś sensownie zabezpieczyć żeby nikt mi tego nie wyniósł??? Na zimę bym skitrał do garażu, ale w sezonie tylko i wyłącznie trzymanie pod chmurką, ewentualnie parking strzeżony choć wolałbym uniknąć dodatkowych kosztów:swiety:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mr_Hyde napisał:

A jeszcze pytanie z innej beczki. Czy trzymania moto na osiedlu pod blokiem ma sens? Da się jakoś sensownie zabezpieczyć żeby nikt mi tego nie wyniósł??? Na zimę bym skitrał do garażu, ale w sezonie tylko i wyłącznie trzymanie pod chmurką, ewentualnie parking strzeżony choć wolałbym uniknąć dodatkowych kosztów:swiety:

image.png.e5e851cdfbb668df4347c0cde297eb11.png

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mr_Hyde napisał:

A jeszcze pytanie z innej beczki. Czy trzymania moto na osiedlu pod blokiem ma sens? Da się jakoś sensownie zabezpieczyć żeby nikt mi tego nie wyniósł??? Na zimę bym skitrał do garażu, ale w sezonie tylko i wyłącznie trzymanie pod chmurką, ewentualnie parking strzeżony choć wolałbym uniknąć dodatkowych kosztów:swiety:

Na ogrodzonym osiedlu to bym sie mógł zdecydowac ale na otwartym to nie. Ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym sezonie dwie ulice dalej między samochodami stal sobie jakiś junak rs . No nic mam jeszcze ze 2 miesiące na przemyślenia. 
Ja bym miał bardziej opory jeśli chodzi o wilgoć i korozję niż o bezpieczeństwo, ale ja nie mieszkam w Polsce

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 5 tygodni później...
2 godziny temu, Mr_Hyde napisał:

Jutro jadę z kolegą oglądać CBR 🙈

Poz tym chodzi mi po głowie nowy junak Racer ale obawiam się szybkiej utraty wartości.. Nowy kosztuje 9000zl. 

Na jak długo planujesz zakup moto że się obawiasz utraty wartości? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
16 godzin temu, bolekatepl napisał:

Fajny do puki właściciel terenu sie nie zorientuje i cię pogoni albo zacznie robić psikusy

Akurat o to jestem spokojny:swiety:, bardziej obawiam się kogoś postronnego kogo mogą łapki świerzbić :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Sezon uważam za zakończony:swiety:. Schowałem sprzęta do garażu. Zrobiłem jakieś 500km po mieście. Jak dla mnie za mało mocy żeby się swobodnie i bez stresu przemieszczać;].

Lepiej aku zostawić i powiedzmy raz w miesiącu odpalić żeby pochodził trochę czy lepiej wyjąć na zimę. Garaż murowany, nieogrzewany.

Plany na przyszły sezon to zdać na kat. A i poszukać coś w stylu cbr 600 f4i/ 600rr lub r6;). Ale co będzie za pół roku to się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mr_Hyde napisał(a):

Jak dla mnie za mało mocy żeby się swobodnie i bez stresu przemieszczać

w mieście? Jak śmigałem kymco agility city to dawał radę, ze świateł typowy kompakt musiał na maxa przycisnąć żeby do 50 iść równo. Tylko skuter miał automatyczną skrzynię więc zawsze manetka na maxa i leciał ;] tego mi brakuje w moto ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mr_Hyde napisał(a):

Lepiej aku zostawić i powiedzmy raz w miesiącu odpalić żeby pochodził trochę czy lepiej wyjąć na zimę. Garaż murowany, nieogrzewany.

 

Nawet nie trzeba wyjmować tylko od czasu do czasu podłączyć do ładowania. U mnie tak we wszystkich moto od 10 lat i nigdy nic się nie działo. 

 

1 godzinę temu, Mr_Hyde napisał(a):

Plany na przyszły sezon to zdać na kat. A i poszukać coś w stylu cbr 600 f4i/ 600rr lub r6;). Ale co będzie za pół roku to się okaże.

 

O ile f4i jeszcze ujdzie o tyle RR i R6 to będzie męka i w trasie i w mieście. O sensie zakupu sporta na pierwsze moto się nie wypowiadam, bo każdy ma swój rozum, o tyle te moto są po prostu niewygodne do jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Olas1 napisał(a):

O ile f4i jeszcze ujdzie o tyle RR i R6 to będzie męka i w trasie i w mieście.

A co proponujesz?? Tylko chciałbym coś co wygląda jak sport a nie turystyk;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Mr_Hyde napisał(a):

~10 +/- 2 tys. Więcej nie chcę wydawać. Im mniej tym lepiej;)

gsx650f np

https://www.olx.pl/d/oferta/do-sprzedania-suzuki-gsx650f-CID5-IDQofZS.html

 

przyjemnie to lata ;] 

 

Edytowane przez bielaPL
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.