Skocz do zawartości

F1 Sezon 2022


Herbatnik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.02.2022 o 14:54, misiu napisał:

Trochę off top, ale czy wiecie czy na Netflixie będzie kolejny sezon F1 drive to survive?

No jest już teaser, a premiera 11/03

 

 

Edytowane przez misiu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
19 godzin temu, rwIcIk napisał:

Mogli wziąć Grosjean'a byłoby ciekawie na torach ;]

Ale generalnie szef Haasa - Guenter to dosyć "rozchwiany" gość, przynajmniej ja go tak odbieram po obejrzeniu Drive to Surrvive ;]

Edytowane przez misiu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, rwIcIk napisał:

Ładny powrót Ferrari na czoło stawki 💪

Nieźle Hass i Alfa.

 

Fajnie że Alfa w końcu się trochę odbiła po zeszłorocznym sezonie.

Może jakiś covidek będzie w Alfie i Robert się pojawi w tym sezonie.

Czekam na wyścig.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rwIcIk napisał:

Teraz do nie dotarło, że różowe są Reno vel. Alpine 😎

 

;l :ok:

 

Fajna zmiana, nie? 

 

Godzinę temu, rwIcIk napisał:

Piękna walka Charlesa z Maxem 💪

 

Byłaby ciekawsza gdyby nie problemy technicznie Redbulli. Magnussen kończący na 5 miejscu w Hass, dublet Ferrari. Się porobiło na otwarcie sezonu :hehe:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie, naprawdę ciekawie to wygląda.

P.S. A auto Gasly'ego to stanęło w płomieniach w tym samym miejscu co się rozbił Grosjean dwa lata temu ?

P.S.2 Po obejrzeniu jednego z odcinków nowego sezonu F1 Drive to survive, zupełnie nie dziwię się, że Haas tak szybko podjął decyzję o wywaleniu Mazepina

Edytowane przez misiu
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczorek79 napisał:

Po pierwszym wyścigu można powiedzieć tyle, że Ferrari zrobiło mocny silnik, Mercedes musi popracować z nadwoziem, a Honda się zaciera po przebiegu ok 600 km :hehe:

 

Widać, że zdrowiejesz :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rwIcIk napisał:

Teraz do nie dotarło, że różowe są Reno vel. Alpine 😎

Jak Force India😁

Różowe były wczoraj i będą w następnym GP. Później będą bardziej niebiesko-różowe.

 

Nareszcie Ferrari jest konkurencyjne.👍

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q1 

RUS - 4

HAM - 16

:lol:

 

Rozumiem, że bolidy Mercedesa nie jadą, ale skąd taka różnica między nimi, wszak bolidy te same, pewnie nawet ze wskazaniem na bolid HAM. Czyżby RUS był w stanie wyciągnąć z Mercedesa więcej? A jeżeli tak to czy HAM przy RUS jest tak cieniutki? 

 

wiem, wiem, wróżenie, z fusów, pewnie coś z autem, ale banana satysfakcji na twarzy mam, bo nie lubię klęczka. 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Herbatnik napisał:

Q1 

RUS - 4

HAM - 16

:lol:

 

Rozumiem, że bolidy Mercedesa nie jadą, ale skąd taka różnica między nimi, wszak bolidy te same, pewnie nawet ze wskazaniem na bolid HAM. Czyżby RUS był w stanie wyciągnąć z Mercedesa więcej? A jeżeli tak to czy HAM przy RUS jest tak cieniutki? 

 

wiem, wiem, wróżenie, z fusów, pewnie coś z autem, ale banana satysfakcji na twarzy mam, bo nie lubię klęczka. 

 

 

Czekałem na takie wypowiedzi. Póki co, patrząc na kwal. Bahrajnu, wyścig w Bahrajnie, treningi w Saudi, to Hamilton dokłada Russelowi 0,1-0,3 sek na kółku. Wtedy jakoś nikt tu, ani na innych forach o tym nie wspomina, bo przecież większość była pewna, jak to młody przyjdzie do Merca i pozamiata Hamiltonem. Wystarczyło, że w Mercedesie spróbowali coś pokombinować z ustawieniami na kwal. bo już po treningach wiedzieli co się święci i jeden bolid został z tyłu, a nagle wylewa się pomyje na 7-krotnego mistrza. 

Zaraz się okaże, że HAM, jako jedyny pojedzie na 1 pitstop, bo jego bolid nie niszczy opon, a reszta zjedzie po 3 razy. Tego nie wiemy. 

Kiedyś tak chwalony Vettel też został znienawidzony przez wielu, jak zdobywał czwarty tytuł, bo już miał za dużo, bo jak komuś się dobrze wiedzie, to trzeba go znienawidzić. Pamiętam dokładnie, jak na tym forum jedni najpierw mu kibicowali, później ci sami psy na nim wieszali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, futrzak napisał:

Widzę kolejny wielbiciel ;l

Masz z tym jakiś problem?

Nie lubię gościa, ze względu na jego postawę, choć w zeszłym sezonie kibicowałem jemu, na zasadzie "bij mistrza". W tym roku na moją sympatię liczyć nie może, bo jak wyżej napisałem nie odpowiada mi jego zachowanie, no i jest mistrzem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, futrzak napisał:

 

Stwierdzam fakt. Problem masz Ty :hehe: Przygotuj się na to, że będą kolejne osłony tej zabawy :ok:

 

No to coś nie tak z Twoją percepcją faktów - bo nie jestem jego wielbicielem.

A jeśli to była ironia to jednak Ty masz problem nie ja.

Ale to nieważne.

 

Co masz na myśli pisząc o odsłonach tej zabawy?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2022 o 22:12, kaczorek79 napisał:

Kiedyś tak chwalony Vettel też został znienawidzony przez wielu, jak zdobywał czwarty tytuł, bo już miał za dużo, bo jak komuś się dobrze wiedzie, to trzeba go znienawidzić.

 

Ja mam wrazenie, ze jak ktos juz cos tam pozdobywa, to sie potem zaczyna gwiazdorzyc - Vettel pamietam narzekal przez radio, ze dlaczego jadacy przed nim kierowcy nie dają mu się wyprzedzić. Ham też, jak się coś działo w kwalifikacjach i nie startował z pierwszego rzędu to się zaczynały marudzenia. 

Hamiltonowi chyba nikt nie odbiera tego, ze jest swietnym kierowcą - ale czy najlepszym w historii? (Nawet jakby pobił rekord Schumiego) Co do tego mam wątpliwosci. Bo trafiil na swietny okres swojego teamu i przez wiele sezonów Mercedes robił kółka wokół wolniejszych bolidów i jechał jakby w innej lidze. Startował z P1 i jechał swój wyścig do końca - ew jak startował z P2, to Bottas dostawał info, że ma puścić i tyle. I tak było przez kilka ładnych sezonów. W tym roku coś ewidentnie nie pykło w Mercu z napędem, bo teamy, które postawiły na "bez gwiazdy nie ma jazdy" tasują się między sobą w drugiej połowie tabeli. 

 

VER po pierwszym tytule moze isc w tym kierunku (narzekając przez radio, że to nie fair, że LEC odrobił dystans pod żółtymi flagami). Może to też fakt, że jak ktoś walczy o tytuły to więcej tych dialogów wychodzi w relacjach? :nie_wiem:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2022 o 14:52, misiu napisał:

No to coś nie tak z Twoją percepcją faktów - bo nie jestem jego wielbicielem. 

 

Całkowicie błędna interpretacja. Skup się na wyścigach, a nie prywatnych sympatiach czy antypatiach. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, futrzak napisał:

 

Całkowicie błędna interpretacja. Skup się na wyścigach, a nie prywatnych sympatiach czy antypatiach. 

Dziękuję za radę, na pewno skorzystam :oki:

Cieszę się, że mam możliwość konwersacji z takimi osobami jak Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i po GP Australii. 

Całkiem ciekawy wyścig jak na ten tor. Kilka ciekawych smaczków:

1. Sainz - co się z nim dzieje, beznadziejny start.

2. Albon - super wynik, jazda bez pit-stopa.

3. Verstappen - awaria silnika? Słabo wygląda teraz Honda pod szyldem Red Bull Power Train.

4. Mercedes mocno zapunktował.

5. Leclerc - ucieka stawce :oki: więc jest duża szansa, że może Verstappen nabierze trochę pokory albo wręcz przeciwnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Herbatnik napisał:

Mercedes zadziwiająco dobrze, choć pewnie duża w tym zasługa toru. Russell w końcu może się cieszyć. Mocno mu kibicuję. Marnował się w Williamsie. 

Ja też mu mocno kibicuje, chłopak ma trochę pecha. W Williamsie ciągnął się w końcu stawki, a jak przyszedł do Mercedesa to ten stracił trochę na tempie.

Warto jeszcze odnotować dobrą postawę McLarena, po ostatnim wyścigu obawiałem się, że nie dadzą rady powalczyć o utrzymanie pozycji z poprzednich sezonów.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szarpane sesje, wiele czerwonych flag.

M. Verstappen wreszcie 1. :ok:

C. Leclerc 2. nieźle :)

L. Norris 3. tak trzymać :ok:

K. Magnussen 4. brawo 8]

F. Alonso 5. przyzwoicie :ok:

D. Ricciardo 6. noooooo :ok:

S. Perez 7. słabiej

V. Bottas 8. całkiem, całkiem :ok:

S. Vettel 9. powrót do gry

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiająca różnica między Hamiltonem a Russelem. Wręcz przepaść... A przecież to Lewis jest pierwszym kierowcą w Mercedesie, więc pewnie jest faworyzowany w zespole. Czyli co? Lewis nie jest wcale tak dobry jak go malują?

 

Leclerc za bardzo chciał, Norris no proszę :) Bottas prawie utarł nosa Mercedesowi ;]

 

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie zdaje, ze Ham sie odzwyczail od walki na torze. Przez lata glownie zajmowal sie startem z pierwszego rzędu i utrzymywaniem przewagi ew czekając na komunikat do Botasa, ze ma go przepuscic. A nawet jak z przyczyn różnych startował gdzieś z dalszych pozycji to miał potężną przewagę mocową i mógł w kilka kółek się przebić. 

A tu sie cos posypało. Start w drugiej 10ce, młody się wyrwał a Lew został i walczył nieskutecznie o łyknięcie Alpha Tauri. 

A scena dublowania HAM przez VET to musial byc dla niego

 Angry Mindy Kaling GIF by HULU

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.