Skocz do zawartości

Klasyczne auta. Ceny.


Danielpoz.

Rekomendowane odpowiedzi

16 minutes ago, Piotrus said:

@Danielpoz. beczka to nic, 100 koła za balerona??

 

To chyba ta ekipa z TVN Turbo? Mysle, ze ich klientela to glownie ludzie, ktorzy juz nie wiedza co maja z kasa robic...

Kupuja zeby sobie pojezdzic, bo maja akurat taki kaprys i chca w zaangazowac jak najmniej czasu i energii.

Auta sa pewnie porzadnie ogarniete, po detalingu, maja zrobiony serwis, wiec dostajesz za ta $$$ cos wiecej niz samo auto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ghost2255 napisał:

Zupełnie normalne. 36 000zł za pokundlonego malucha :facepalm:

No i w tym rzecz. Bo ja rozumiem perełki, jakieś limitowane wersje z dziwnymi silnikami czy układem napędowym. Ale zwyczajna beczka za 130tys czy zwykły 124 za sto koła🤨.

126p to jeszcze inna bajka😁

 

To jest jakiś salon z autami czy poprostu oferty prywatnych właścicieli?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Danielpoz. napisał:

To jest jakiś salon z autami czy poprostu oferty prywatnych właścicieli?

 

Występują w TVN Turbo. Według tego, co tam pokazują, to oni kupują te samochody i sprzedają, więc są ich właścicielami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy. Ogólnie bańka na zachodnie i japońskie, ruskie sprzęty idzie do góry, natomiast jeśli chodzi o sprzęty z PRL to powiedziałbym że już pękła, ceny nieco (troszeczkę) się urealniły bo do ludzi dotarło że za te same pieniądze można mieć coś naprawdę fajnego (szkoda, skończyło się Eldorado na tanie motocykle :buu: ;] )

Dla mnie to źle, ale takie są realia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, sherif napisał:

Niestety jak wszystko klasyki rosną i to bardzo szybko. Coraz większe zainteresowanie też dodatkowo winduje ceny. Nie jest tak jedynie u nas, od ok 2 lat ceny mocno poszły w górę.


 

Niestety? Jak dobrze kupiłeś jakiś czas temu to z fanaberii i studni bez dna zrobiła się inwestycja ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, chojny napisał:


 

Niestety? Jak dobrze kupiłeś jakiś czas temu to z fanaberii i studni bez dna zrobiła się inwestycja ;) 

Stety - niestety. Wiesz, dobrze, że apetyt rośnie ;) i chciałoby się poszerzyć gamę aut. Za ceny z których się śmiałem dwa lata temu z miejsca bez targowania kupiłbym bym dzisiaj auto. Dno często widać, trzeba trochę się zorientować aby je wyznaczyć i dużo robić samemu.

 

18 minut temu, Cinek napisał:

Zależy. Ogólnie bańka na zachodnie i japońskie, ruskie sprzęty idzie do góry, natomiast jeśli chodzi o sprzęty z PRL to powiedziałbym że już pękła, ceny nieco (troszeczkę) się urealniły bo do ludzi dotarło że za te same pieniądze można mieć coś naprawdę fajnego (szkoda, skończyło się Eldorado na tanie motocykle :buu: ;] )

Dla mnie to źle, ale takie są realia.

Nie wiem jak z autami ale z motorami to raczej spirala cen dalej się nakręca. Kupowałem ostatnio graty od gościa co ma WSKi, SHLki, Osy, itd. Ma masę gratów ceny ma wysokie a jeszcze nigdy nie sprzedał tak dużo gratów. Dochodzi do taki cen, że np zardzewiała osłona łańcucha -350zł, obudowa lampy - 500zł, licznik ... ok 1kzł :bzik:.

Same sprzęty do remontu też nie tańsze, jak masz chwile poczytaj sobie Blog jak gość Gazelę odbudowywał:

http://projekt-gazela.blogspot.com/

Wrzuca co jakiś czas ceny i zdjęcia sprzętów z portalów i dziwi się, że kosztują "dziś" 2-3kzł ;). W poprzednie wakacje zbyt długo zastanawiałem się czy łyknąć za 5kzł. Obecnie do remontu potrafią wołać nawet 7kzł. Chętni są, sam widziałem na ostatnim Motobazarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sherif napisał:

Stety - niestety. Wiesz, dobrze, że apetyt rośnie ;) i chciałoby się poszerzyć gamę aut. Za ceny z których się śmiałem dwa lata temu z miejsca bez targowania kupiłbym bym dzisiaj auto. Dno często widać, trzeba trochę się zorientować aby je wyznaczyć i dużo robić samemu.


 

Pewnie ze jak idzie to z czasem apetyt tylko rośnie i siedzisz, patrzysz tylko a jak sie trafi sztuka to zwarcie do masy i lecisz z forsą w zębach jak szaleniec jakiś…. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witz jest w tym że nawet bańka na zagraniczne sprzęty nie będzie rosła w nieskończoność, może teraz ludzie kupują jako lokatę kapitału ale im wyższa cena tym mniej potencjalnych kupujących bo ludzi zwyczajnie nie stać. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, chojny napisał:


 

Pewnie ze jak idzie to z czasem apetyt tylko rośnie i siedzisz, patrzysz tylko a jak sie trafi sztuka to zwarcie do masy i lecisz z forsą w zębach jak szaleniec jakiś…. 

Czyli się rozumiemy ;). Przynajmniej gotówka na inflacji nie traci.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie maja różne zboczenia i potrzeby. Dla mnie to nic nie warte auto, widywałem takie coupé w Lebie parenascie lat temu js przyjechałem pociągiem to wzdychalem. 
 

Może potencjalny kupiec wziął od ojca i pojechał do Łeby i dobrze mu się kojarzy. 
 

Ani szybkie ani wygodne ani jakieś wyjątkowe No ale może to czyjeś marzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ghost2255 napisał:

Specjalistą od maluchów nie jestem, ale na moje oko wloty w tylnych błotnikach ma od wcześniejszego rocznika. 

A jakie Twoim zdaniem powinien mieć ? Grube ukośne ? Te imo były jeszcze później - 87, z reszta 85-88 to się takie mixy zdarzyły, czego ten egzemplarz jest przykładem - niby pełny fl z zewnątrz i to ztcp w eksportowym kolorze, a palony na linkę, z prądnicą i cienką kierownicą, coś pięknego ;] . 
 

Edit: O takie Ci chodziło ? 
 

 

2CC63CEE-FEB5-4FE2-A68F-9A076637558A.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Danielpoz. napisał:

Czy to są realne ceny aut klasycznych? Lub zapytam inaczej, ludzie kupują auta po takich cenach?

 

Np beczka w zwyczajnej wersji 130tyś😱

 

Fajne samochody👍😎

 

https://stradale-classics.pl/klasyki/sprzedaz-samochodow-klasycznych/page/4/

 

Synku, czytaj uważnie ogłoszenia, to cena netto. ;)

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Danielpoz. said:

Widzę co tam jeździ. Są i 124 z japonii jak i 5-10letnie np hybrydy.

 

Zwyczajne auta👍

 

I po czym wnosisz, ze akurat te sa z Japonii?

Bo z tego co pokazywali w TV to raczej ciagneli rozne rzadkie wersje 911. Alpiny, AMG na konkretne zamowienia.

Europejskie auta LHD w Japonii nie sa tanie.

Czasem lepiej nie komentowac czegos o czym sie nie ma bladego pojecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maciej__ napisał:

 

I po czym wnosisz, ze akurat te sa z Japonii?

Bo z tego co pokazywali w TV to raczej ciagneli rozne rzadkie wersje 911. Alpiny, AMG na konkretne zamowienia.

Europejskie auta LHD w Japonii nie sa tanie.

Czasem lepiej nie komentowac czegos o czym sie nie ma bladego pojecia.

Sporo V class(taxi) jezdzi z Japonii, o tym 124 wspomniałem bo był na sprzedaż i się zaciekawiłem. 

 

Japończyki to wiadomo że z J bo kiera😁 

 

Do portu setki/tysiące aut przypływa a lory wożą do ościennych krajów👍 Sami mieszkańcy opowiadają skąd mają auta. No co tu w tym dziwnego i niezwykłego🤔 To tak jak by się dziwić że w Polsce są auta z Niemiec 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Danielpoz. napisał:

Czy to są realne ceny aut klasycznych? Lub zapytam inaczej, ludzie kupują auta po takich cenach?

 

 

auta są przewartościowane w stosunku do tego co oferują, jak już to kolekcja  @koNik jest ciekawsza i za normalne pieniądze zrobiona ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Danielpoz. napisał:

Czy to są realne ceny aut klasycznych? Lub zapytam inaczej, ludzie kupują auta po takich cenach?

 

Np beczka w zwyczajnej wersji 130tyś😱

 

Fajne samochody👍😎

 

https://stradale-classics.pl/klasyki/sprzedaz-samochodow-klasycznych/page/4/

 

Co tu dużo mówić, spekulanci wystawiają a nakręceni przez nich ludzie co mają za dużo kasy kupują. W każdej branży można znalezc przykłady na takie działanie.

Dodatkowo od pewnego czasu bańka ta wydaje się coponiekorym dobrym sposobem na zamrożenie kasy. Czar pryska jak potem się próbuje odzyskać tą kasę i policzy koszty garazowania itd..

Edytowane przez koNik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jest efekt jak banki zarządzające walutą uruchamiają drukarnie papieru. Ludzi uciekają z pieniędzmi tracącymi na wartości w co się da - kryptowaluty, 'klasyki' (w dużej części po prostu zużyte śmieci), nikomu nie potrzebne nieruchomości itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, iwik napisał:

Taki jest efekt jak banki zarządzające walutą uruchamiają drukarnie papieru. Ludzi uciekają z pieniędzmi tracącymi na wartości w co się da - kryptowaluty, 'klasyki' (w dużej części po prostu zużyte śmieci), nikomu nie potrzebne nieruchomości itp.

ciekawe czy to już ten moment gdzie wszystko się znowu zamrozi na 10 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maciej__ napisał:

Europejskie auta LHD w Japonii nie sa tanie.

Czasem lepiej nie komentowac czegos o czym sie nie ma bladego pojecia.

Nie są tanie, ale są w super stanie z małymi przebiegami. W pl jest sporo firm o ciągną z jp takie auta. Ostatnio poznałem gościa co głównie starsze BMW i Merce ściaga z jp. Oglądałem je (jeszcze na jp numerach) i rzeczywiście były w idealnym stanie. Widać jest na to rynek :ok:.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.