Skocz do zawartości

Skrzynie Toyoty - CVT pytanie


seba_s

Rekomendowane odpowiedzi

Parę lat temu miałem okazje jechać Toyoyą z automatem CVT. Dźwięk "piły motorowej" przy gwałtownym wciśnięciu gazu (przy braku przyśpieszenia) był niezapomniany...

Czy w nowych Toyotach jest tak samo - czy coś zmienili?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu miałem okazje jechać Toyoyą z automatem CVT. Dźwięk "piły motorowej" przy gwałtownym wciśnięciu gazu (przy braku przyśpieszenia) był niezapomniany...
Czy w nowych Toyotach jest tak samo - czy coś zmienili?
 
 
Czasem jeżdżę corolla z tą skrzynią hybryda. Nie cierpię tej przekładni, a w zasadzie dźwięku jaki wydaje. Przełączenie w tryb sport trochę pomaga. Plus tego jest taki że spalanie w korkach w mieście masz 5,2 l/100km bo obchodzisz się z pedałem gazu jak z jajkiem.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, seba_s napisał:

Parę lat temu miałem okazje jechać Toyoyą z automatem CVT. Dźwięk "piły motorowej" przy gwałtownym wciśnięciu gazu (przy braku przyśpieszenia) był niezapomniany...

Czy w nowych Toyotach jest tak samo - czy coś zmienili?

 

 

To jest ciekawe-czyzby Toyota miala jakies niewydarzone CVT?

Moje doswiadczenia z CVT obejmuja jedynie skutery i MB B klasy .I  mi te  skrzynie nie wyly podczas jazdy.

Edytowane przez wlad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, BOGUS napisał:

Czasem jeżdżę corolla z tą skrzynią hybryda. Nie cierpię tej przekładni, a w zasadzie dźwięku jaki wydaje. Przełączenie w tryb sport trochę pomaga. Plus tego jest taki że spalanie w korkach w mieście masz 5,2 l/100km bo obchodzisz się z pedałem gazu jak z jajkiem.
Pozdrawiam
 

Mam teraz zastępcze auto Corollę 1,8 Hybrid i podpisuję się pod powyższym. Do spokojnej jazdy po mieście ok, ale w trasie, przy szybszej jeździe, a dokładnie przy przyspieszaniu porażka. Może da się przyzwyczaić. Ja nie potrafię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu miałem okazje jechać Toyoyą z automatem CVT. Dźwięk "piły motorowej" przy gwałtownym wciśnięciu gazu (przy braku przyśpieszenia) był niezapomniany...
Czy w nowych Toyotach jest tak samo - czy coś zmienili?
 
 
Hybryda czy nie bo tam różne skrzynie siedzia.

To tego sa jeszcze wersje z e-cvt...
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, seba_s napisał:

Parę lat temu miałem okazje jechać Toyoyą z automatem CVT.

 

55 minut temu, BOGUS napisał:

Czasem jeżdżę corolla z tą skrzynią hybryda

 

To nie są te same skrzynie. napęd hybrydowy ma eCVT, która jest oparta na przekładni planetarnej z sinikiem/generatorem. Benzynowe Toyoty maja CVT z łańcuchem.

Odczucia mogą być podobne, ale budowa zasadniczo sie różni.

 

Co do napędu hybrydowego-im nowsza generacja, tym mniej wycia a więcej "jazdy" w odczuciu prowadzącego. Miałem/mam juz trzecia hybrydę i czuć postęp, choć nigdy to nie bedzie jak z DSG.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CVT jeżdżę od 5 lat , dodatkowo eCVT(hybryda) od pół roku. W skrócie powiem - trzeba być mądrzejszym od komputera sterującego silnikiem i skrzynią 🤣

Paradoksalnie , im mocniej ciśniesz gaz tym wolniej przyspieszasz. Ja jeżdżę w miarę dynamicznie (nie, z nikim się nie ścigam) i z reguły nie przekraczam 3-3,5 tys.obrotów przy przyspieszaniu, normalna jazda po osiągnięciu zadanej prędkości to 1,8-2,2 tyś. Jedyne co , to mulasty start  - podniesienie obrotów z 700 do jakichś 3 tyś trwa jakiś ułamek sekundy i jak ktoś nie potrafi jeździć CVT to ciśnie dalej, obroty dalej rosną do odcinki a auto stoi, potem trzyma but w podłodze , auto dalej wyje a on nie wie co z tym zrobić mimo że auto przyspiesza. Jeżdżę 40 lat różnymi autami, i jak dla mnie jest to skrzynia genialna, do tego mało paląca. A jeszcze genialniejsza jest eCVT,  tam start jest na silniku elektrycznym mającym kolosalny moment od "0" a spalinówka tylko pomaga w sumie lekko pomrukując . Oczywiście mówimy o umiejętnym jeżdżeniu a nie ciśnięciu do oporu 🤣

Jako ciekawostkę dodam że wioząc swego czasu kuzyna , który miał złe doświadczenie z CVT ( 2 dni jeździł Avensisem CVT ) o mało mnie nie pobił " bo ty nie masz CVT, bo CVT wyje i nie jedzie a u ciebie cichutko i ma kopyto jak mój mesio "😂😂

  • Lubię to 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba_s napisał:

Parę lat temu miałem okazje jechać Toyoyą z automatem CVT. Dźwięk "piły motorowej" przy gwałtownym wciśnięciu gazu (przy braku przyśpieszenia) był niezapomniany...

Czy w nowych Toyotach jest tak samo - czy coś zmienili?

 

 

Tak samo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CVT jeżdżę od 5 lat , dodatkowo eCVT(hybryda) od pół roku. W skrócie powiem - trzeba być mądrzejszym od komputera sterującego silnikiem i skrzynią
Paradoksalnie , im mocniej ciśniesz gaz tym wolniej przyspieszasz. Ja jeżdżę w miarę dynamicznie (nie, z nikim się nie ścigam) i z reguły nie przekraczam 3-3,5 tys.obrotów przy przyspieszaniu, normalna jazda po osiągnięciu zadanej prędkości to 1,8-2,2 tyś. Jedyne co , to mulasty start  - podniesienie obrotów z 700 do jakichś 3 tyś trwa jakiś ułamek sekundy i jak ktoś nie potrafi jeździć CVT to ciśnie dalej, obroty dalej rosną do odcinki a auto stoi, potem trzyma but w podłodze , auto dalej wyje a on nie wie co z tym zrobić mimo że auto przyspiesza. Jeżdżę 40 lat różnymi autami, i jak dla mnie jest to skrzynia genialna, do tego mało paląca. A jeszcze genialniejsza jest eCVT,  tam start jest na silniku elektrycznym mającym kolosalny moment od "0" a spalinówka tylko pomaga w sumie lekko pomrukując . Oczywiście mówimy o umiejętnym jeżdżeniu a nie ciśnięciu do oporu
Jako ciekawostkę dodam że wioząc swego czasu kuzyna , który miał złe doświadczenie z CVT ( 2 dni jeździł Avensisem CVT ) o mało mnie nie pobił " bo ty nie masz CVT, bo CVT wyje i nie jedzie a u ciebie cichutko i ma kopyto jak mój mesio "
Wszystko pięknie. Tylko problem zaczy być w górach lub z campingiem na haku....
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wlad napisał:

To jest ciekawe-czyzby Toyota miala jakies niewydarzone CVT?

Moje doswiadczenia z CVT obejmuja jedynie skutery i MB B klasy .I  mi te  skrzynie nie wyly podczas jazdy.

 

Wyje silnik. Skrzynia to tylko umożliwia. 

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ppmarian napisał:
Godzinę temu, jarodebesciak napisał:
CVT jeżdżę od 5 lat , dodatkowo eCVT(hybryda) od pół roku. W skrócie powiem - trzeba być mądrzejszym od komputera sterującego silnikiem i skrzynią emoji1787.png
Paradoksalnie , im mocniej ciśniesz gaz tym wolniej przyspieszasz. Ja jeżdżę w miarę dynamicznie (nie, z nikim się nie ścigam) i z reguły nie przekraczam 3-3,5 tys.obrotów przy przyspieszaniu, normalna jazda po osiągnięciu zadanej prędkości to 1,8-2,2 tyś. Jedyne co , to mulasty start  - podniesienie obrotów z 700 do jakichś 3 tyś trwa jakiś ułamek sekundy i jak ktoś nie potrafi jeździć CVT to ciśnie dalej, obroty dalej rosną do odcinki a auto stoi, potem trzyma but w podłodze , auto dalej wyje a on nie wie co z tym zrobić mimo że auto przyspiesza. Jeżdżę 40 lat różnymi autami, i jak dla mnie jest to skrzynia genialna, do tego mało paląca. A jeszcze genialniejsza jest eCVT,  tam start jest na silniku elektrycznym mającym kolosalny moment od "0" a spalinówka tylko pomaga w sumie lekko pomrukując . Oczywiście mówimy o umiejętnym jeżdżeniu a nie ciśnięciu do oporu emoji1787.png
Jako ciekawostkę dodam że wioząc swego czasu kuzyna , który miał złe doświadczenie z CVT ( 2 dni jeździł Avensisem CVT ) o mało mnie nie pobił " bo ty nie masz CVT, bo CVT wyje i nie jedzie a u ciebie cichutko i ma kopyto jak mój mesio "emoji23.pngemoji23.png

Wszystko pięknie. Tylko problem zaczy być w górach lub z campingiem na haku....

Niekoniecznie. Wrazenie braku przyspieszania powoduje mala moc i kiepskie osiagi a nie sama skrzynia. Do spokojnej i w miare dynamicznej jazdy to w polaczeniu z hybryda jest swietne rozwiazanie. Jak ktos chce jezdzic sportowo czy ciagnac tym autem przyczepe to nie ten adres. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sporo w stanach „najeździłem się” Corollą 1.8 z Cvt. To jest kara 🤣 Jakiekolwiek przyspieszenie i obrotomierz wędruje ponad 3.5. Takie do turlania po mieście ok. Ale na autostradę ciagle wyje. Jak dla mnie pomyłka. Nawet delikatne operowanie „gazem” skutkuje jakby ślizganiem się sprzęgła. Jak jechałem nad kanion bocznymi drogami i chciałem lekko pocisnąć to obrotomierz często i gęsto na 6 000 obrotów stał 🤪

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 5 dni jeżdżenia hybrydą nawet spodobało mi się jeżdżenie na prądzie i niskie spalanie. Ale gdybym miał kupić hybrydę, to nie CVT.

Chociaż nowy Highlander z szwagra z eCVT zachowuje się dużo lepiej niż corolla. Ale tam jest duży silnik benzynowy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ppmarian napisał:
5 godzin temu, jarodebesciak napisał:
CVT jeżdżę od 5 lat , dodatkowo eCVT(hybryda) od pół roku. W skrócie powiem - trzeba być mądrzejszym od komputera sterującego silnikiem i skrzynią emoji1787.png
Paradoksalnie , im mocniej ciśniesz gaz tym wolniej przyspieszasz. Ja jeżdżę w miarę dynamicznie (nie, z nikim się nie ścigam) i z reguły nie przekraczam 3-3,5 tys.obrotów przy przyspieszaniu, normalna jazda po osiągnięciu zadanej prędkości to 1,8-2,2 tyś. Jedyne co , to mulasty start  - podniesienie obrotów z 700 do jakichś 3 tyś trwa jakiś ułamek sekundy i jak ktoś nie potrafi jeździć CVT to ciśnie dalej, obroty dalej rosną do odcinki a auto stoi, potem trzyma but w podłodze , auto dalej wyje a on nie wie co z tym zrobić mimo że auto przyspiesza. Jeżdżę 40 lat różnymi autami, i jak dla mnie jest to skrzynia genialna, do tego mało paląca. A jeszcze genialniejsza jest eCVT,  tam start jest na silniku elektrycznym mającym kolosalny moment od "0" a spalinówka tylko pomaga w sumie lekko pomrukując . Oczywiście mówimy o umiejętnym jeżdżeniu a nie ciśnięciu do oporu emoji1787.png
Jako ciekawostkę dodam że wioząc swego czasu kuzyna , który miał złe doświadczenie z CVT ( 2 dni jeździł Avensisem CVT ) o mało mnie nie pobił " bo ty nie masz CVT, bo CVT wyje i nie jedzie a u ciebie cichutko i ma kopyto jak mój mesio "emoji23.pngemoji23.png

Wszystko pięknie. Tylko problem zaczy być w górach lub z campingiem na haku....

Toyka hybryda i camping na haku? 8] :phi::cfaniak: Która to taka sprytna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona ma Prius-a Four Touring z eCVT.

Czasem jej podbieram żeby sprawdzić czy wszystko ok i powiem, że do miasta to jest bardzo sympatyczne autko.

Silnik 1.8l i robi ~560 mil na zbiorniku czyli 896 km. 

Raz się kiedyś wybrałem w trasę 300km w jedną stronę i nie odczułem żadnego dyskomfortu.

Skrzynia działa nieodczuwalnie.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa typy skrzyń bezstopniowych - CVT i eCVT - działające wg CAŁKOWICIE rożnych zasad:
- klasyczne CVT z paskiem/łańcuchem i kołami stożkowymi o zmiennej średnicy,
- eCVT jest stosowana tylko w hybrydach (pojedyncza przekładnia planetarna łączy silnik spalinowy i dwa elektryczne).

Toyota stosuje oba typy.
Niestety nawet sprzedawcy w salonach Toyoty nie mają pojęcia o fundamentalnej różnicy pomiędzy CVT i eCVT.

 

eCVT jest przekładnią praktycznie niezniszczalną (bo niezwykle prostą mechanicznie), natomiast CVT nie lubi gwałtownego ruszania z zatrzymania (w obecnej generacji CVT Toyota wprowadziła fizyczny pierwszy bieg który rozwiązuje ten problem).

 

Opinie "wyje i nie jedzie" wynikają z przyzwyczajenia do klasycznych skrzyń (manualnych i automatycznych) w których przyspieszenie wynika ze wzrostu obrotów.
Tymczasem w CVT przyspieszenie wynika (poza fazą ruszania) z wydłużania przełożenia przy stałych obrotach.
Stałe obroty podczas przyspieszania dają nieprzyzwyczajonemu kierowcy subiektywne wrażenie słabej dynamiki (mimo że np. Suzuki i Honda podaje dla CVT lepsze czasy przyspieszenia 0-100km/h niż dla skrzyni manualnej).
    

 

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, wujek napisał:

Niekoniecznie. Wrazenie braku przyspieszania powoduje mala moc i kiepskie osiagi a nie sama skrzynia. Do spokojnej i w miare dynamicznej jazdy to w polaczeniu z hybryda jest swietne rozwiazanie. Jak ktos chce jezdzic sportowo czy ciagnac tym autem przyczepe to nie ten adres. 

dokładnie tak to jest najpsza skrzynia "na codzień" ale warunek silnik musi mieć trochę mocy żadna skrzynia nie takiej płynności jazdy jak CVT . 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lucash napisał:

Toyka hybryda i camping na haku? 8] :phi::cfaniak: Która to taka sprytna? 

 

ale co w tym dziwnego ?

elektrykiem też się podobno nie da, a jakoś ludzie jeżdżą 

 

test 

 

 

być może będę miał okazję potestować hybrydę z przyczepą, bo faktycznie mało jest opinii w sieci 

skoro producent daje homologacje na przyczepy to chyba wie co robi, zwłaszcza że dziś taka rav4 ma 1650kg (4x4)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Koonrad napisał:

 

ale co w tym dziwnego ?

elektrykiem też się podobno nie da, a jakoś ludzie jeżdżą 

być może będę miał okazję potestować hybrydę z przyczepą, bo faktycznie mało jest opinii w sieci 

skoro producent daje homologacje na przyczepy to chyba wie co robi, zwłaszcza że dziś taka rav4 ma 1650kg (4x4)

 

 

coś się zmieniło z homologacją. Jak kiedyś byłem w salonie Toyoty to nie można było zamówić haka z brak homologacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lucash napisał:

coś się zmieniło z homologacją. Jak kiedyś byłem w salonie Toyoty to nie można było zamówić haka z brak homologacji. 

 

nie wiem jak było kiedyś, na pewno była mała masa - 800kg 

dziś FWD hybryda też ma 800kg, dopiero ta z drugim silnikiem na tylnej osi (4x4) ma 1650kg

lexus NX ma spoko masy, ale już UX chyba też 800kg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eryko napisał:

dokładnie tak to jest najpsza skrzynia "na codzień" ale warunek silnik musi mieć trochę mocy żadna skrzynia nie takiej płynności jazdy jak CVT . 

Jakby była najlepsza to by siedziała w AMG czy Ferrari.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2022 o 15:52, seba_s napisał:

Parę lat temu miałem okazje jechać Toyoyą z automatem CVT. Dźwięk "piły motorowej" przy gwałtownym wciśnięciu gazu (przy braku przyśpieszenia) był niezapomniany...

Czy w nowych Toyotach jest tak samo - czy coś zmienili?

 

 

 

 

Kilka dni temu jeździłem nowym Lexusem NX, ale tam chyba podobne rozwiązanie. Gdyby nie ta skrzynia to może bym się nad nim zastanawiał. No też mnie denerwuje ten dźwięk i charakter pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
ale co w tym dziwnego ?
elektrykiem też się podobno nie da, a jakoś ludzie jeżdżą 
 
test 
 
 
być może będę miał okazję potestować hybrydę z przyczepą, bo faktycznie mało jest opinii w sieci 
skoro producent daje homologacje na przyczepy to chyba wie co robi, zwłaszcza że dziś taka rav4 ma 1650kg (4x4)
 
 
Ciągałem camping 1150 Outlanderem plug-in

Tyle że tam skrzyni biegów zwyczajnie nie ma :)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2022 o 18:34, wujek napisał:

Niekoniecznie. Wrazenie braku przyspieszania powoduje mala moc i kiepskie osiagi a nie sama skrzynia. Do spokojnej i w miare dynamicznej jazdy to w polaczeniu z hybryda jest swietne rozwiazanie. Jak ktos chce jezdzic sportowo czy ciagnac tym autem przyczepe to nie ten adres. 

 

120km w kompaktowej Corolli to nie jest mała moc. Nie będzie to pocisk ale powinno już być dość żwawe. Inne samochody o podobnej mocy jadą znacznie lepiej - mam trochę doświadczenia z autami z wypożyczalni. Toyota po prostu zrobiła gówniany napęd ale włożyła kupę kasy w marketing- wystarczy popatrzeć po deklarowanych osiągach i porównać je z innymi.

Weźmy RAV4 2,5(hybryda) i BMW X3 25d (diesel)

moc      222hp          vs        211hp

0-100   8,1s                          6,8s

Vmax   180km/h                  230km/h

waga   1615gk                     1740kg

spalanie 5,5l/100km            4,4l/100km (wiem, że to bujda ale w obu przypadkach)

 

Czyli słabsze i cięższy diesel po prostu miażdży Ravkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, torelek said:

 

120km w kompaktowej Corolli to nie jest mała moc. Nie będzie to pocisk ale powinno już być dość żwawe. Inne samochody o podobnej mocy jadą znacznie lepiej - mam trochę doświadczenia z autami z wypożyczalni. Toyota po prostu zrobiła gówniany napęd ale włożyła kupę kasy w marketing- wystarczy popatrzeć po deklarowanych osiągach i porównać je z innymi.

Weźmy RAV4 2,5(hybryda) i BMW X3 25d (diesel)

moc      222hp          vs        211hp

0-100   8,1s                          6,8s

Vmax   180km/h                  230km/h

waga   1615gk                     1740kg

spalanie 5,5l/100km            4,4l/100km (wiem, że to bujda ale w obu przypadkach)

 

Czyli słabsze i cięższy diesel po prostu miażdży Ravkę.

 

Osiagami moze i miazdzy, niezawodnoscia i spalaniem w miescie i wkolo komina szczerze watpie...

Dwa rozne auta, do roznych zastosowan i potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ghost2255 napisał:

 

Napęd hybrydowy po prostu nie jest dla ciebie jeśli masz takie podejście. To nic złego, że oczekujesz lepszych osiągów, ale klienci Toyoty oczekują niskiego spalania i niezawodności. I tego nie można odmówić tym napędom. Kupując hybrydę, kupujesz sobie spokój na 300-500 tysięcy kilometrów ze strony układu napędowego. Jak dobry diesel by nie był, to nie zniesie takiego dystansu, często po mieście bez żadnej kosztownej awarii skrzyni czy silnika.

Oczywiście jak robisz trasy autorstradą, dodatkowo ciagasz przyczepy to hybryda nie będzie dobrym rozwiązaniem.  Trzeba dobrać auto do potrzeb, bo każde jest dobre w czym innym.

 

I powtórzę kolejny raz: auto z CVT(lub eCVT) często przyspiesza naprawdę sprawnie, ale wrażenia akustyczne tego nie oddają i człowiek przyzwyczajony do wzrostu prędkości wraz ze wzrostem obrotów ma wrażenie braku osiągów.

 

Dorabiasz legendę do rzeczywistości. Niskie spalanie - podałem średnie spalanie deklarowane przez producentów (i jedni i drudzy kłamią na ten temat ale coś trzeba do porównania przyjąć). X3 ma niższe. Niezawodność? To chyba jest efekt marketingu Toyoty. Może w latach 80/90 Toyota wyróżniała się na korzyść. Nie wierzę, że skrzynia CVT będzie bardziej niezawodna od hydrokinetycznego automatu (o ile ten jest dobrze zaprojektowany, co w przypadku beemwowskiej skrzyni ZG jest prawdą). Z samej zasady działania, automaty CVT powinny być bardziej awaryjne. Odnośnie przyspieszania - przecież podałem dane producenta. Auto zarówno sprawia wrażenie, że słabo przyspiesza jak i realnie słabo przyspiesza. Jeździłem hybrydami Toyoty i jedyna sytuacja, gdy one przyspieszają tak jak inne auta, to delikatne dodanie gazu. Wtedy i Toyota i jakieś inne auto delikatnie i cicho przyspieszy. Jak depniesz mocniej, to u innych będzie szybciej, u Toyoty głośniej. I nie ma co pisać, że Toyota to dla kierowców co lubią jeździć powoli. Inną marką też możesz jeździć powoli jeśli lubisz. Możesz też jeździć szybko jeśli taka zajdzie potrzeba, możesz ciągnąć przyczepę po autostradzie. Wychodzi, że jedyny sens kupienia hybrydy Toyoty, to jazda po mieście, bo wtedy rzeczywiście mniej spali niż nie-hybryda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dorabiasz legendę do rzeczywistości. Niskie spalanie - podałem średnie spalanie deklarowane przez producentów (i jedni i drudzy kłamią na ten temat ale coś trzeba do porównania przyjąć). X3 ma niższe. Niezawodność? To chyba jest efekt marketingu Toyoty. Może w latach 80/90 Toyota wyróżniała się na korzyść. Nie wierzę, że skrzynia CVT będzie bardziej niezawodna od hydrokinetycznego automatu (o ile ten jest dobrze zaprojektowany, co w przypadku beemwowskiej skrzyni ZG jest prawdą). Z samej zasady działania, automaty CVT powinny być bardziej awaryjne. Odnośnie przyspieszania - przecież podałem dane producenta. Auto zarówno sprawia wrażenie, że słabo przyspiesza jak i realnie słabo przyspiesza. Jeździłem hybrydami Toyoty i jedyna sytuacja, gdy one przyspieszają tak jak inne auta, to delikatne dodanie gazu. Wtedy i Toyota i jakieś inne auto delikatnie i cicho przyspieszy. Jak depniesz mocniej, to u innych będzie szybciej, u Toyoty głośniej. I nie ma co pisać, że Toyota to dla kierowców co lubią jeździć powoli. Inną marką też możesz jeździć powoli jeśli lubisz. Możesz też jeździć szybko jeśli taka zajdzie potrzeba, możesz ciągnąć przyczepę po autostradzie. Wychodzi, że jedyny sens kupienia hybrydy Toyoty, to jazda po mieście, bo wtedy rzeczywiście mniej spali niż nie-hybryda.
Toyota w wersji hybrydowej ma niezniszczalna skrzynie biegów. Tam jest przekldania planetarna!

Rav4 w miescie utrzyma deklarowane okolice 6l w dieslu w suvie jest to niewykonalne

Silnik wolnossacy Toyoty czy to 1.8. 2.0 czy 2.5 są absolutnie idiotoodporne w przeciwieństwie do bmw diesla r4

To są kompletnie dwa różne auta dla dwóch różnych klientów.

Z tych 2 podanych
Dla siebie wybrałbym bmw x3 diesel ale znam ludzi którzy na 100% wybraliby rav4 hybryda
  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, torelek napisał:

Dorabiasz legendę do rzeczywistości. Niskie spalanie - podałem średnie spalanie deklarowane przez producentów (i jedni i drudzy kłamią na ten temat ale coś trzeba do porównania przyjąć). X3 ma niższe. Niezawodność? To chyba jest efekt marketingu Toyoty. Może w latach 80/90 Toyota wyróżniała się na korzyść. Nie wierzę, że skrzynia CVT będzie bardziej niezawodna od hydrokinetycznego automatu (o ile ten jest dobrze zaprojektowany, co w przypadku beemwowskiej skrzyni ZG jest prawdą). Z samej zasady działania, automaty CVT powinny być bardziej awaryjne.

To jest własnie powielanie legend. Układ hybrydowy w toyocie nie posiada skrzyni biegów. Mylenie CVT z eCVT i przypisywanie eCVT wad skrzyń na łańcuchu.  To, co jest nazywane eCVT jest tak proste konstrukcyjnie, że nawet nie ma sie co zepsuć. I nawet najbardziej niezawodny hydrokinetyk wytrzyma mniej. Do tego wolnossący, benzynowy silnik według ciebie będzie podobnie niezawodny co nowoczesny diesel? Naprawdę tak uważasz?

 

9 minut temu, torelek napisał:

Wychodzi, że jedyny sens kupienia hybrydy Toyoty, to jazda po mieście, bo wtedy rzeczywiście mniej spali niż nie-hybryda.

 

A niby co ja napisałem wcześniej?

2 godziny temu, ghost2255 napisał:

Oczywiście jak robisz trasy autorstradą, dodatkowo ciagasz przyczepy to hybryda nie będzie dobrym rozwiązaniem.  Trzeba dobrać auto do potrzeb, bo każde jest dobre w czym innym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ghost2255 napisał:

 Do tego wolnossący, benzynowy silnik według ciebie będzie podobnie niezawodny co nowoczesny diesel? Naprawdę tak uważasz?

 

Może i ten benzyniak jest prosty, ale też pracuje w specyficznych warunkach - np częste gaszenie/odpalanie

I czy on taki prosty ? Gdzieś czytałem że są tam dwa rodzaje wtrysku, pośredni i bezpośredni :hmm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ten benzyniak jest prosty, ale też pracuje w specyficznych warunkach - np częste gaszenie/odpalanie
I czy on taki prosty ? Gdzieś czytałem że są tam dwa rodzaje wtrysku, pośredni i bezpośredni default_hmm.gif
 
Co to komplikacja przy nowoczesnym dieslu biturbo na CR z kosmicznym ciśnieniem, system start-stop
, DPF oraz ADblue ?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Higlander - nie wiem czy będzie duża różnica między hybrydą 2.5, a hybrydą 3.5 z Lexusa ale ciągnąłem latem 1750kg Lexusem RX450h i ten ciężar nie stanowił dla auta najmniejszego problemu, w ogóle się nie męczyło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.