Skocz do zawartości

Podgrzewane siedzenia skóra vs materiał


zolu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w moim passacie czarną skórę i podgrzewane siedzenia z przodu. Fajna rzecz, ale na efekt grzania w zimny poranek muszę poczekać 3-5 minut od uruchomienia. Z kolei w firmowej kilka lat młodszej Octavii, która nie ma siedzeń ze skóry tylko z materiału już po 30 sekundach czuć ciepło. Czy jest to normalna różnica występująca z uwagi na rodzaj materiałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zolu napisał:

Mam w moim passacie czarną skórę i podgrzewane siedzenia z przodu. Fajna rzecz, ale na efekt grzania w zimny poranek muszę poczekać 3-5 minut od uruchomienia. Z kolei w firmowej kilka lat młodszej Octavii, która nie ma siedzeń ze skóry tylko z materiału już po 30 sekundach czuć ciepło. Czy jest to normalna różnica występująca z uwagi na rodzaj materiałów?

Tak jest to normalne skóra jest grubsza i bardziej przyjmuje chłód stad dłuższe nagrzewanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zolu napisał:

Z kolei w firmowej kilka lat młodszej Octavii, która nie ma siedzeń ze skóry tylko z materiału już po 30 sekundach czuć ciepło.

W moim Foresterze jak dla mnie po wymianie ze skórzanych na materiałowe grzeje się w bardzo podobnym czasie. Czyli po kilkunastu sekundach już czuć ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różni producenci to i różne maty grzewcze a gruba czarna skóra to same „zalety”
- zimą zimno 

- latem gorąco .

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, marcindzieg napisał:

W moim Foresterze jak dla mnie po wymianie ze skórzanych na materiałowe grzeje się w bardzo podobnym czasie. Czyli po kilkunastu sekundach już czuć ciepło.

Dokładnie podobnie miałem w Outbackach. Pierwszy miał szmatkę, drugi skórę i grzały tak samo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/19/2022 at 7:06 AM, zolu said:

Mam w moim passacie czarną skórę i podgrzewane siedzenia z przodu. Fajna rzecz, ale na efekt grzania w zimny poranek muszę poczekać 3-5 minut od uruchomienia. Z kolei w firmowej kilka lat młodszej Octavii, która nie ma siedzeń ze skóry tylko z materiału już po 30 sekundach czuć ciepło. Czy jest to normalna różnica występująca z uwagi na rodzaj materiałów?

 

Mam podgrzewane siedzenia zarówno w Kia (skóra) jak i w VW (tkanina). 

Nie zauważyłem różnicy. 

Max pół minuty i czuć ciepło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa auta z jednej stajni - te ze szmatą zdecydowanie szybciej się nagrzewają. No chyba że to złudzenie, bo siadając na skórze ziąb przenika aż do mózgu .

Przy okazji tematu , Mondeo Mk 4 w wersji Ghia miało 7-mio stopniową regulacje podgrzewania foteli 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2022 o 10:51, gobi napisał:

Różni producenci to i różne maty grzewcze a gruba czarna skóra to same „zalety”
- zimą zimno 

- latem gorąco .

Pisałem o tym kilka lat temu, ale byłem jedynym, który zauważał takie wady. Reszta uznała, że za skórę warto nawet dopłacać.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to normalne. Przerabiałem wszystkie rodzaje foteli i najlepsze moim zdaniem były półskóry z grzaniem. Wygląd dobry, ale tyłek i plecy na materiale. Szybkie grzanie i w lato chłodniej.

 

Edytowane przez dzikipzs
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2022 o 08:06, zolu napisał:

Mam w moim passacie czarną skórę i podgrzewane siedzenia z przodu. Fajna rzecz, ale na efekt grzania w zimny poranek muszę poczekać 3-5 minut od uruchomienia. Z kolei w firmowej kilka lat młodszej Octavii, która nie ma siedzeń ze skóry tylko z materiału już po 30 sekundach czuć ciepło. Czy jest to normalna różnica występująca z uwagi na rodzaj materiałów?

 

Przez skórę jest wolniej ale kilka minut to IMO za długo. Po ok. minucie już powinien być odczuwalny efekt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Polarny napisał:

Pisałem o tym kilka lat temu, ale byłem jedynym, który zauważał takie wady. Reszta uznała, że za skórę warto nawet dopłacać.

 

Bo: 

- ładnie wygląda 

- ładnie pachnie

- ładnie wygląda 

- ładnie wygląda 

- ładnie wygląda 

 

To aż pięć zalet. A ogrzewanie i wentylacja załatwiają problem ewentualnych wad.

:skromny:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dark_Knight napisał:

 

Bo: 

- ładnie wygląda 

- ładnie pachnie

- ładnie wygląda 

- ładnie wygląda 

- ładnie wygląda 

 

To aż pięć zalet. A ogrzewanie i wentylacja załatwiają problem ewentualnych wad.

:skromny:

 

I łatwo się czyści. Wystarczy wilgotna chusteczka (dedykowana do skórzanych tapicerek) i gotowe, przy materiale jest zabawa z praniem. Przy dzieciach nie do przecenienia 👍

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Polarny napisał:

Pisałem o tym kilka lat temu, ale byłem jedynym, który zauważał takie wady. Reszta uznała, że za skórę warto nawet dopłacać.

Bo kiedyś były takie trendy i się dopłacało z skórę.

 

A i jeszcze jedna wada że się ślizga zad na lakierowanej ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, gobi napisał:

Bo kiedyś były takie trendy i się dopłacało z skórę.

 

A i jeszcze jedna wada że się ślizga zad na lakierowanej ;]

A i jeszcze jedna wada, skóra wymaga pielęgnacji , co by była ładna i nie pękała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcindzieg napisał:

Kwestia gustu. Według mnie i mojej żony śmierdzi.

 

W niektórych pachnie, w niektórych śmierdzi. Zależy co to za skóra i czego użyli do jej wyprawienia.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sdss napisał:

A i jeszcze jedna wada, skóra wymaga pielęgnacji , co by była ładna i nie pękała. 

No to chyba jak większość rzeczy użytkowych , już nie wspominam o :piekna: :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

W niektórych pachnie, w niektórych śmierdzi. Zależy co to za skóra i czego użyli do jej wyprawienia.

:ok:

Wszystkie na jakie patrzyłem śmierdziały. Albo może miały specyficzny zapach, który nie każdemu podchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, marcindzieg napisał:

Wszystkie na jakie patrzyłem śmierdziały. Albo może miały specyficzny zapach, który nie każdemu podchodzi.

 

Oczywiście, to kwestia indywidualnych preferencji. Podobnie jak wygląd.

:ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sdss napisał:

A i jeszcze jedna wada, skóra wymaga pielęgnacji , co by była ładna i nie pękała. 

2-3x do roku wystarczy odkurzyć i przetrzeć szmatką z impregrantem. Tj ja przynajmniej robię i nigdy nie miałem problemów, a miałem zawsze jasne wnętrze.

 

4 godziny temu, kiziuk napisał:

Ktoś mi tu kiedyś tłumaczył, że na Prawdziwej Skórze zad się nie ślizga - ergo lakierowana skóra to nie skóra ;] 

To racja. Rekord u mnie pobił Terracan, kiepskie wyprofilowanie + skaja powodowało, że przy mocniejszym hamowaniu wsuwało się pod kierownicę :phi:.

 

2 godziny temu, marcindzieg napisał:

Wszystkie na jakie patrzyłem śmierdziały. Albo może miały specyficzny zapach, który nie każdemu podchodzi.

Sprawdź auto która ma na 100% naturalną skórę. Skóra potrafi jeszcze pachnieć w rocznym aucie po nocy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marcindzieg napisał:

Jak lubisz. Jak nie lubisz to zawsze będzie śmierdziała. To jest pewien specyficzny zapach, którego po prostu nie lubię :)

Tylko, że niekróre "skóry" śmierdzą, jak w Outbacku, czy Accordzie. Podobnie jak niektóre parzą, czy są twarde. Od czasu kiedy zacząłem obcować z naturalną skórą szybko zmieniłem zdanie i z przeciwnika stałem się zwolennikiem :). To IMO nadaje charakteru dla auta i osobiście lubię ten zapach. Podobnie jak wsiadam do klasyka, tak też jest specyficzny zapach i nieraz zajeżdża benzyną - ktoś może powiedzieć, że śmierdzi ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2022 o 19:14, Dark_Knight napisał:

 

Bo: 

- ładnie wygląda 

- ładnie pachnie

- ładnie wygląda 

- ładnie wygląda 

- ładnie wygląda 

 

To aż pięć zalet. A ogrzewanie i wentylacja załatwiają problem ewentualnych wad.

:skromny:

 

Ja bez kozery dałbym pińcet.

Sam skóry nie miałem, ale osłuchałem się od tych, co mieli. Podsumowanie ich doświadczeń w skrócie: "nigdy więcej". W lecie można się poparzyć, w zimie dupa przymarza, zanim ogrzewanie zacznie działać.

No i - jak już tu inny kolega zaznaczył - rzeczona dupa się po skórze ślizga.

 

Czy skórzana tapicerka jest ładna? Raczej "prestyżowa" - o ile ktoś w dzisiejszych czasach jeszcze coś takiego za prestiż uznaje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dark_Knight napisał:

 

 

 

:skromny:

Jesteś dosyć bystry, ale w taki bazarowo-sebixowy sposób. Tzn. wyciągasz część tego, co ktoś do ciebie pisze i to komentujesz. Byłby to komentarz nawet trafny, gdyby nie fakt, że nie komentujesz całości, a jedynie fragment wyrwany z kontekstu.

Jak ci 100 osób coś powie o czymś i wszyscy gadają to samo z własnego doświadczenia, to przecież tak jak byś nic na ten temat nie wiedział, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Polarny napisał:

Jesteś dosyć bystry, ale w taki bazarowo-sebixowy sposób. Tzn. wyciągasz część tego, co ktoś do ciebie pisze i to komentujesz. Byłby to komentarz nawet trafny, gdyby nie fakt, że nie komentujesz całości, a jedynie fragment wyrwany z kontekstu.

Jak ci 100 osób coś powie o czymś i wszyscy gadają to samo z własnego doświadczenia, to przecież tak jak byś nic na ten temat nie wiedział, prawda?

 

Serio? Przepytałeś aż 100 osób żeby sobie wyrobić zdanie na temat skórzanej tapicerki i mimo nieposiadania takowej móc coś udowodnic komuś, kto ją posiada?

Imponujący wynik, brawo.

:brawo:

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2022 o 17:20, Polarny napisał:

Pisałem o tym kilka lat temu, ale byłem jedynym, który zauważał takie wady. Reszta uznała, że za skórę warto nawet dopłacać.


Mialem dwa razy auta ze skórą.

To jest pomyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kravitz napisał:


Mialem dwa razy auta ze skórą.

To jest pomyłka.

Może nie pomyłka bo przy małych dzieciach to wygoda. Ale później nie ma znaczenia. Ja najpierw używałem pokrowców a potem za 250 kupiłem komplet szmacianych foteli. I to było jedne z lepiej wydanych pieniędzy. Skórzane fotele wrócą do auta przy sprzedaży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Fili_P napisał:

Skóra to tylko taka jak w Alfie ("w górę"). Czerwona, naturalna, perforowana, grzana i wentylowana. Wszystkie inne kombinacje to jakaś porażka. Ale to przyslowiowe pincet nie kosztuje niestety....

hmm to w jakiej Alfie jest ta perforowana i wentylowana do kupienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, marcindzieg napisał:

Może nie pomyłka bo przy małych dzieciach to wygoda. Ale później nie ma znaczenia. Ja najpierw używałem pokrowców a potem za 250 kupiłem komplet szmacianych foteli. I to było jedne z lepiej wydanych pieniędzy. Skórzane fotele wrócą do auta przy sprzedaży :)


Nie wiem czy przy małych dzieciach to wygoda.

Zaraz kupiłem takie ochraniacze właśnie pod fotelik, bo dzieciak butami  ciagle skrobał po siedzisku, tak podwijając nogi. Skora się zdzierają od tego.

Pod fotelikiem tez się wygniatala.

 

Na materiałowych nawet jak coś się wyleje to oddasz do myjni ręcznej raz na dwa lata i ci wybiorą.

Ja tak prałem jasną beżową tapicerkę w Mitsubishi przed sprzedażą.

Byla w jednym miejscu nawet guma do żucia i i jakieś zacieki od mokrych kurtek. Zeszło bez śladu.

 

A skóra to oprócz doznań temperaturowych, jak dla mnie mega kiepskie uczucie ślizgania się tyłkiem po zakrętach.

 

O dziwo nie pamietam problemów z grzaniem tylka. Szybko to działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, kravitz napisał:


Nie wiem czy przy małych dzieciach to wygoda.

Zaraz kupiłem takie ochraniacze właśnie pod fotelik, bo dzieciak butami  ciagle skrobał po siedzisku, tak podwijając nogi. Skora się zdzierają od tego.

Pod fotelikiem tez się wygniatala.

 

Na materiałowych nawet jak coś się wyleje to oddasz do myjni ręcznej raz na dwa lata i ci wybiorą.

Ja tak prałem jasną beżową tapicerkę w Mitsubishi przed sprzedażą.

Byla w jednym miejscu nawet guma do żucia i i jakieś zacieki od mokrych kurtek. Zeszło bez śladu.

 

A skóra to oprócz doznań temperaturowych, jak dla mnie mega kiepskie uczucie ślizgania się tyłkiem po zakrętach.

 

O dziwo nie pamietam problemów z grzaniem tylka. Szybko to działało.

Podejrzewam, że miałeś do czynienia z ekoskóra czyli skają. Nie wiem jak i czym trzeba walić w siedzenia, żeby ją zedrzeć. Mam obecnie trzecie auto ze skórą i dwójke dzieciaków które przewinęły się przez te auta. Tak, też kopały, nawet w butach narciarskich jeździły i poza brudem nic nigdy nie zostało. Kolejna sprawa to rozlane napoje i rozduszone owoce, łatwo się to zmywa w przeciwieństwie do tapicerki. Kiedyś nie dałem rady zmyć ze szmacianej tapicerki śladów po świeżo rozlanej kawie.

Na dobrej skórze nic się nie ślizga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kravitz napisał:

Nie wiem czy przy małych dzieciach to wygoda.

Zaraz kupiłem takie ochraniacze właśnie pod fotelik, bo dzieciak butami  ciagle skrobał po siedzisku, tak podwijając nogi. Skora się zdzierają od tego.

Pod fotelikiem tez się wygniatala.

Łatwo wyczyścić. Takich cudów nie miałem tylko pod fotelikiem rzeczywiście się trochę wygniotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, sherif napisał:

Podejrzewam, że miałeś do czynienia z ekoskóra czyli skają. Nie wiem jak i czym trzeba walić w siedzenia, żeby ją zedrzeć. Mam obecnie trzecie auto ze skórą i dwójke dzieciaków które przewinęły się przez te auta. Tak, też kopały, nawet w butach narciarskich jeździły i poza brudem nic nigdy nie zostało. Kolejna sprawa to rozlane napoje i rozduszone owoce, łatwo się to zmywa w przeciwieństwie do tapicerki. Kiedyś nie dałem rady zmyć ze szmacianej tapicerki śladów po świeżo rozlanej kawie.

Na dobrej skórze nic się nie ślizga.

To co piszesz to prawda, pod warunkiem, że skóra nie jest perforowana. A jak są wentylowane fotele to jest. Rozlanie czegokolwiek na tym wiadomo czym się skończy...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, sherif napisał:

Podejrzewam, że miałeś do czynienia z ekoskóra czyli skają. Nie wiem jak i czym trzeba walić w siedzenia, żeby ją zedrzeć. Mam obecnie trzecie auto ze skórą i dwójke dzieciaków które przewinęły się przez te auta. Tak, też kopały, nawet w butach narciarskich jeździły i poza brudem nic nigdy nie zostało. Kolejna sprawa to rozlane napoje i rozduszone owoce, łatwo się to zmywa w przeciwieństwie do tapicerki. Kiedyś nie dałem rady zmyć ze szmacianej tapicerki śladów po świeżo rozlanej kawie.

Na dobrej skórze nic się nie ślizga.


Jedna to była w Alfie Romeo 159 i tam się ścierała.

Drugie auto to Mitsubishi Lancer i tam już dzieciaki były duże, wiec problemów takich nie było.

Ale ze ślizganiem tylka w obu autach było źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kravitz napisał:


Jedna to była w Alfie Romeo 159 i tam się ścierała.

Drugie auto to Mitsubishi Lancer i tam już dzieciaki były duże, wiec problemów takich nie było.

Ale ze ślizganiem tylka w obu autach było źle.

Wątpię aby w tych autach była naturalna skóra.

1 godzinę temu, s_krzychu napisał:

To co piszesz to prawda, pod warunkiem, że skóra nie jest perforowana. A jak są wentylowane fotele to jest. Rozlanie czegokolwiek na tym wiadomo czym się skończy...

Tak, piszę o doświadczeniach bez wentylacji. Następne auto będzie miało perforowaną skórę i to jasną, więc będę miał okazji przetestować ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Dark_Knight napisał:

 

Serio? Przepytałeś aż 100 osób żeby sobie wyrobić zdanie na temat skórzanej tapicerki i mimo nieposiadania takowej móc coś udowodnic komuś, kto ją posiada?

Imponujący wynik, brawo.

:brawo:

 

 

 

Nie, sebix. Nie przepytałem 100 osób żeby wyrobić sobie zdanie na temat skórzanej tapicerki. Znowu wyciągasz połowę wypowiedzi bez kontekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Polarny napisał:

Nie, sebix. Nie przepytałem 100 osób żeby wyrobić sobie zdanie na temat skórzanej tapicerki. Znowu wyciągasz połowę wypowiedzi bez kontekstu.

 

No to ile w końcu przepytałeś? I po co w takim razie o 100 osobach wspominasz? Bo na razie z Twoich wypowiedzi wynika, że:

- Sam takiej tapicerki nigdy nie miałeś

- Opierasz swoje zdanie na informacjach z drugiej ręki...

- ...których wielkość próby jak dotąd nie została ustalona. Wiemy, że wbrew temu co pisałeś wyżej jest to mniej niż 100 ale nadal nie wiemy czy więcej niż 1.

 

Jednakowoż nie przeszkadza Ci to wiedzieć najlepiej. Przy tym próbujesz obrazić rozmówcę. Jestem pod wrażeniem zarówno posiadanych przez Ciebie informacji jak i Twojej niezwykłej kultury. Tak trzymaj.

:oki:

 

 

Edytowane przez Dark_Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dark_Knight napisał:

 

No to ile w końcu przepytałeś? I po co w takim razie o 100 osobach wspominasz? Bo na razie z Twoich wypowiedzi wynika, że:

- Sam takiej tapicerki nigdy nie miałeś

- Opierasz swoje zdanie na informacjach z drugiej ręki...

- ...których wielkość próby jak dotąd nie została ustalona. Wiemy, że wbrew temu co pisałeś wyżej jest to mniej niż 100 ale nadal nie wiemy czy więcej niż 1.

 

Jednakowoż nie przeszkadza Ci to wiedzieć najlepiej. Przy tym próbujesz obrazić rozmówcę. Jestem pod wrażeniem zarówno posiadanych przez Ciebie informacji jak i Twojej niezwykłej kultury. Tak trzymaj.

:oki:

 

 

Dokładnie tak - co ci się tu nie zgadza?

Co do kultury, to naucz się nie przekręcać czyichś wypowiedzi. Najłatwiej jest nakłamać, a później narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Polarny napisał:

Dokładnie tak - co ci się tu nie zgadza?

 

Nie, nic... Wszystko jest w jak najlepszym porządku... Bolek.

:hehe:

 

 

41 minut temu, Polarny napisał:

Co do kultury, to naucz się nie przekręcać czyichś wypowiedzi. Najłatwiej jest nakłamać, a później narzekać.

 

Jak zwykle rozmowa z Tobą była przyjemnością. Z gatunku tych wątpliwych ale jednak.

;l

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2022 o 21:04, Dark_Knight napisał:

 

Nie, nic... Wszystko jest w jak najlepszym porządku... Bolek.

:hehe:

 

 

 

Jak zwykle rozmowa z Tobą była przyjemnością. Z gatunku tych wątpliwych ale jednak.

;l

 

 

Twój bazarowy humor jest tak żenujący, że w prosty sposób zagwarantuję ci nienarażanie się na rozmowy ze mną. Możesz wypróbować od teraz, czy to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Polarny napisał:

Twój bazarowy humor jest tak żenujący, że w prosty sposób zagwarantuję ci nienarażanie się na rozmowy ze mną. Możesz wypróbować od teraz, czy to działa.

 

Ale ja bardzo lubię. Uczyniłem sobie niezłą rozrywkę z rozmów z różnej maści wariatami, więc i z Tobą mogę pogadać. 

 

PS. Nadal nie wiemy ilu konkretnie tych "znajomych" tam przepytałeś żeby stać się najmądrzejszy. 

:jem:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.