Skocz do zawartości

Dylemat zakupowy - 40 tys... Help!


aviator

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.03.2022 o 16:26, ZUBERTO napisał:

Tu wcale nie żartuję, kupiłem kiedyś cewkę zapłonową do Fabii w GS-ie w gminnej miejscowości ok 2000 mieszkańców. Padła mi w trakcie objazdu budów po wioskach i rolnik kazał mi 2km podjechać do byłego GS-u z mydłem i powidłem.

 

Normalka.

 

Kiedyś powoziłem Matizem rodziców. To były lata, gdzie w PL sprzedawało się po 500-600tys nowych aut, a dwa pierwsze modele to Seicento i Matiz.

Piszę to, aby pokazać, że to nie było niszowe auto.

 

Pamiętam jak w Krapkowicach (zapamiętałem miejscowość) zerwała się linka sprzęgła.

I było jak piszesz. Były linki do Astry, Golfa i do innych wtedy popularnych sprowadzanych samochodów z lat 90tych.

Do Matiza nie mieli i jechali po to gdzieś do większego miasta.

Do tych "popularnych samochodów" linki wisiały na ścianie w tym stodołowym warsztacie do którego jakoś dojechałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, aviator napisał:

Lancer 1.6? - podobno mechanicznie trwały, może rdzewieć. Poza tym zawsze słyszałem o wysokich cenach części do Mitsu, nie wiem jak w rzeczywistości...

 

Sprzedałem w zeszłe wakacje Lancera z 2010. 

Miał rdzę o dziwo na klapie tylnej...od wewnątrz. I to też tak raczej niewidoczna, bo jeszcze nie była ruda, ale bąbelki na czarnej farbie się pojawiły. Nawet nie przy rancie, tylko przy takim spawie. Nie znalazłem w innych miejscach. Auto miało 11 lat.

 

Trwałe, pancerne. Z tej strony gorąco polecam. Używałem 9 lat, kupiłem jako dwuletnią używkę.

Jakby je nadal robili, przysięgam że bym rozważał zakup jako nowego :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kravitz napisał:

 

Normalka.

 

Kiedyś powoziłem Matizem rodziców. To były lata, gdzie w PL sprzedawało się po 500-600tys nowych aut, a dwa pierwsze modele to Seicento i Matiz.

Piszę to, aby pokazać, że to nie było niszowe auto.

 

Pamiętam jak w Krapkowicach (zapamiętałem miejscowość) zerwała się linka sprzęgła.

I było jak piszesz. Były linki do Astry, Golfa i do innych wtedy popularnych sprowadzanych samochodów z lat 90tych.

Do Matiza nie mieli i jechali po to gdzieś do większego miasta.

Do tych "popularnych samochodów" linki wisiały na ścianie w tym stodołowym warsztacie do którego jakoś dojechałem.

 

Apropos urwanych linek i awarii Matiza.

 

Linka mi kiedyś pękła w Xsarze Picasso jak wracałem znad morza do domu, gdzieś za Elblągiem. Bez problemu dojechałem do domu, bo parę tygodni wcześniej przeczytałem wątek na AK o zmianie biegów bez sprzęgła przy opadających obrotach, a ruszałem na wbitej jedynce odpalając rozrusznikiem. :)

 

Matizem jechałem zaś kiedyś katowicką i zatrzymałem się na kawę. Odruchowo sprawdziłem koła (tak robił mój ojciec) czy się nie grzeją i tylne prawe było gorące - znak że szczęki blokowały bęben hamulcowy. Za parę km znalazłem gdzie w jakiejś wiosce szopę - warsztat, gdzie przysłowiowy Henio naprawił za pomocą młotka, śrubokręta i strzykawki z płynem hamulcowym. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2022 o 10:33, aviator napisał:

Lancer 1.6? - podobno mechanicznie trwały, może rdzewieć. Poza tym zawsze słyszałem o wysokich cenach części do Mitsu, nie wiem jak w rzeczywistości... 

Lancera rozważasz to może Impreza/XV? Za 45 kzł coś kupisz. Jesteś z Krk - chcesz oglądnąć/przymierzyć się to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/10/2022 at 7:02 PM, arek_m said:

Ja szukam czegos do 55-60k vana,kompakt,w benzynie raczej .skrzynia 6 biegowa,bez problemowy silnik ,chyba z turbiną.I też nie wiem co kupić.Obecny focus mk2 w benzynie jest troche za słaby na trasy.

 

 

Sprzedawałem za tyle Grand C-Max 2018.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2022 o 10:33, aviator napisał:

Poszukiwań ciąg dalszy. 

Zastanawiam się teraz nad Cee'd II JD 1.4 crdi z końca produkcji. Wcześniej tego silnika nie brałem pod uwagę... Trochę słabawy, gorzej oceniany niż 1.6 crdi, ale w tym przypadku z Euro6, więc przynajmniej w Krakowie spokój ze SCT do 2030 roku... Na plus wciąż na gwarancji i to mnie przekonuje. 

 

Lancer 1.6? - podobno mechanicznie trwały, może rdzewieć. Poza tym zawsze słyszałem o wysokich cenach części do Mitsu, nie wiem jak w rzeczywistości... 

 

Astra J 1.4t - auto dla mnie ładne, w budżecie, boję się awaryjności... 

 

Edit: budżet naciągam do 45 tys. 

Za te pieniądze Astry K bym szukał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2022 o 11:59, aviator napisał:

Dzień dobry :)

 

Prośba o radę, czy inspirację, bo mózg mi już spuchł i powoli się poddaję...

 

Budżet ok 40 tys. Założenie : kompakt lub zbliżony dla 2+1, najlepiej kombi lub hb ze sporym bagażnikiem, silnik Euro5 dobry do LPG lub po prostu mało palący (nie odrzucam diesla Euro6), dobrze, żeby nie był mułowaty, skomplikowany i awaryjny ;) Automat zwykły mile widziany, choć to raczej nie ten budżet...

 

Wstępne typy:

 

Auris I lub II 1.6 132km. Jedynka taka jakaś pokraczna, ale może warto?

Astra J 1.4T 140km -1.6 odpada, 1.6T nie do LPG... Poza tym ciężki i raczej awaryjny -M32?)

Tipo 1.4T 120km - sedan odpada, może nie starczyć funduszy na inne nadwozie... 1.4 95km za słaby.

Megane III - stary 1.6 chyba za słaby (?), co do reszty silników nie mam pojęcia co i jak, podobnie z tym, czy Renault prezentuje nieco lepszy poziom od tego co kiedyś?

 

Raczej wolę coś bezawaryjnego, niż pocieszać się, że części zamienne są tanie..

 

A może poszaleć i kupić Dustera? :)

 

Odpowiadałby mi Ceed II, ale 1.4 100km jest za słaby, a 1.6 GDI to jakaś pomyłka. Najlepszy moim zdaniem jest w tym aucie 1.6 crdi, czyli może szukać młodszego po 2016 z Euro6?

Przeciw  - dziwna tendencja wśród ubezpieczycieli do zaniżania wartości diesli przy wypłacie składki z AC...

 

Z benzyniaków brakuje czegoś takiego jak 1.6 120KM, który jest... w bliźniaczym i30... Wydaje się, że to takie minimum. Czyli może Hyundai i30 II? Mało tego jeździ...

 

A może jeszcze coś innego? 

 

 

 

 

 

 

SuperB 2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, aviator napisał:

Temat z mojej strony przynajmniej na jakiś czas zamknięty. Ostatecznie wybór padł na młodszego, benzynowego Cee'd. Dzięki za pomoc :)

II? .Benzynowy ,ten 1,4 100KM? jak to jedzie z 6 biegowa skrzynia.

 

Edytowane przez arek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, arek_m napisał:

II? .Benzynowy ,ten 1,4 100KM? jak to jedzie z 6 biegowa skrzynia.

 

Masakryczne. W zeszłym roku miałem takiego zastępczego. To już wolałem astrę 1,0 turbo. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, arek_m napisał:

II? .Benzynowy ,ten 1,4 100KM? jak to jedzie z 6 biegowa skrzynia.

 

Otóż nie 1.4, a 1.6 135KM. Jednak... I powiem szczerze, że jest całkiem ok. Na miasto super, w trasie powyżej 120 km/h nie jedzie to tak fajnie jak 128 konny crdi, ale daje radę. Przejechałem przeszło 300 kilometrow A4 i bocznymi drogami (korek na autostradzie na 20 kilometrow...) i średnie spalanie wyszło 6 litrów, całkiem dobrze. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trasa lokalnymi drogami. Odpowiednią redukcja i auto zgodnie z tym co w danych katalogowych przyspiesza lepiej od wspomnianego diesla 1.6 crdi. Chyba zaczynam być zadowolony :) Średniej spalanie z dzisiejszej trasy 5,7l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

II? .Benzynowy ,ten 1,4 100KM? jak to jedzie z 6 biegowa skrzynia.
 

Mialem taki wypożyczony w IRI. Jak jezdzisz zgodnie z przepisami to spoko. Natomiast jak lubisz szybko to nie jedzie. Szczegolnie w 4 osoby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten 1,4 jeżdzi pewnie podobnie jak mój 1,6 100KM z fokusa 2 tyle że u mnie skrzynia 5-tka.Moje spalanie z kompa po 300km i średniej 50km/h wyszło 6,5l/100 dzisiaj.

To jednak musze szukac cos chyba z turbiną ,Astrę K choćby 1,4 125KM może...Ceed III z tym 1,4 100KM pewnie tez mułowaty..do latania w trasie 100-110

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
56 minut temu, mati_lecha napisał:

Na dzień dzisiejszy za około 40 tysięcy złotych można zakupić 11-letnia Dacia Logan o mocy 73KM: 😮

https://www.otomoto.pl/oferta/dacia-logan-dacia-logan-1-0-sce-open-ID6EFMv9.html

 

Grubo, w 2018 mniej zapłaciłem za nowe Sandero ... ten samo silnik i też z klimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mati_lecha napisał:

Na dzień dzisiejszy za około 40 tysięcy złotych można zakupić 11-letnia Dacia Logan o mocy 73KM: 😮

https://www.otomoto.pl/oferta/dacia-logan-dacia-logan-1-0-sce-open-ID6EFMv9.html

Tak na marginesie, na moim parkingu przed blokiem pojawiły się ostatnio dwa trzydziestoletnie strucle-Bravo i Astra. Niedawno zarejestrowane, opłacone OC, a zarastają nieużywane. Strasznie to irytujące, bo parking mały, brak miejsca, a nie ma jak usunąć takiego auta. Zachodziłem w głowę po co to komu, ale może w tym szaleństwie jest metoda. Jak czeka nas wariant kubański z reanimowaniem motoryzacyjnych spalinowych trupów bez końca, to może te strucle są lokatą kapitału. Ktoś je kupił za 1500, a za rok sprzeda za 10000...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Waldek40 napisał:

a co szanowne grono powie na lagune III silnik 2,0 170koni +automat, silnik dobry do gazu i mam info że taki silnik +automat to się wcale nie psuje

 

Poza kołem pasowym wału, które jest z gumą i potrafi się rozlecieć po 100-120kkm to rzeczywiście wiele wad nie ma. Poza tymi standardowymi, które występują też w innych silnikach z turbo. Do wad dorzuciłbym wycieki oleju i ogólne jego zużycie - przynajmniej tak wnioskuję po lekturze wątków na klubie Laguny.

Automat trwały ale powolny - pomaga wgranie nowszego softu.

 

Szukałem tego silnika, ale większość egzemplarzy oscylowała w granicach 2008-2011 rok produkcji, sporawe przebiegi.

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.