Skocz do zawartości

Dla baby...


koNik

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby nie SCT która ma wejść w Krakowie to by nie było tematu... Daihatsu YRV Turbo jest super ale ma Euro3....

 

Więc ;]

Male auto do 40k najlepiej mikro Suv benzyna automat. Minimum 2006-8

Idealny byłby Terios 2 automat albo Vitara taka z 2008 3d ale... tej akurat nie ma w automacie. Suzuki Jimny odpada bo tym się nie da jechać odpowiedzialnie szybciej niż 90...

 

Macie jakieś propozycje? Bo szukam szukam czegoś na kształt tego teriosa2 i już mi głową pęka, typowe mieszczuchy typu Yaris i fiat 500 odpadają bo się nie podobają. Panda 4x4 też się nie podoba. Podoba się jeszcze BMW 1 ale one są większe poza tym nie mam ochoty naprawiać w kółko akurat baby auta... Z tego powodu wszelkie audi i inne wynalazkowe skrzynie typu dsg cvt też odpadają. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marcindzieg napisał:

Polecił bym starego Forka ale on jest wydaje mi się za duży. Ale poza rdzą tam się nic nie dzieje. Moja jeździła parę lat. Zresztą dalej jeździ tylko takim z 2008.

 

Forester za duży. Biorę pod uwagę Imprezę taka 2011-12. Ale też za duża i będę potem słuchał ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, koNik said:

 

Forester za duży. Biorę pod uwagę Imprezę taka 2011-12. Ale też za duża i będę potem słuchał ;]

 

 

Rav 4 w wersji 3d? Tylko, ze rocznikowo bedzie chyba troche starszy.

Ja bym jednak zaczal od tego co sie Babie podoba ;] Ma jakies preferencje?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Rav 4 w wersji 3d? Tylko, ze rocznikowo bedzie chyba troche starszy.

Ja bym jednak zaczal od tego co sie Babie podoba ;] Ma jakies preferencje?

 

 

 

Terios 2 się podoba. Ale ich praktycznie nie ma w at

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Filipfm napisał:

Mialem zaproponowac Juke, bo lubisz auta o kontrowersyjnej stylizacji, w budzecie znajdziesz i automat i 4x4, rocznikowo bedzie mlodszy od zalozen. Ale skrzynia to CVT 😕 

 

Juke się nie podoba. W sumie RAV4 3d popatrzę rzeczywiście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, koNik napisał:

 

Forester za duży. Biorę pod uwagę Imprezę taka 2011-12. Ale też za duża i będę potem słuchał ;]

 

Fajna tylko o krawężniki może zaczepiać. Myślałem o Forku z 2001, który tak naprawdę jest mniejszy od tej Imprezy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, koNik napisał:

Gdyby nie SCT która ma wejść w Krakowie to by nie było tematu... Daihatsu YRV Turbo jest super ale ma Euro3....

 

Więc ;]

Male auto do 40k najlepiej mikro Suv benzyna automat. Minimum 2006-8

Idealny byłby Terios 2 automat albo Vitara taka z 2008 3d ale... tej akurat nie ma w automacie. Suzuki Jimny odpada bo tym się nie da jechać odpowiedzialnie szybciej niż 90...

 

Macie jakieś propozycje? Bo szukam szukam czegoś na kształt tego teriosa2 i już mi głową pęka, typowe mieszczuchy typu Yaris i fiat 500 odpadają bo się nie podobają. Panda 4x4 też się nie podoba. Podoba się jeszcze BMW 1 ale one są większe poza tym nie mam ochoty naprawiać w kółko akurat baby auta... Z tego powodu wszelkie audi i inne wynalazkowe skrzynie typu dsg cvt też odpadają. 

 

W sumie ty lubisz wynalazki to może nissan cube? Tylko nie wiem jak tam z automatem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, koNik napisał:

Gdyby nie SCT która ma wejść w Krakowie to by nie było tematu... Daihatsu YRV Turbo jest super ale ma Euro3....

 

zabytkami też nie pozwolą jeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, marcindzieg napisał:

Fajna tylko o krawężniki może zaczepiać. Myślałem o Forku z 2001, który tak naprawdę jest mniejszy od tej Imprezy :)

 

Tylko taki forek też ma problem euro chyba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzuki SX4 lub Fiat Sediccii jest z AT.

SX4 z 2.0+AT dużo ciągnęli z USA, i to się już będzie lepiej kulać od 1.5-1.6 103KM.

Teriosa z automatem poszukaj w At lub De. To jest Toyota w innym przebraniu.

Jak daily ujeżdża YRV to może zaproponuj Sirion z AT, jak znajdziesz z motorem 1.5 to będzie rakieta przy tej masie.

Mam w domu Siriona 1.3 i na razie żona nie chce nic innego.

 

https://suchen.mobile.de/auto/daihatsu-terios-automatik.html

Edytowane przez Tre-Bor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, cesarz napisał:

Mokka ma normalna skrzynie, ewentualnie wspomniane mini.

Mokka Trax ma normalną skrzynie GM 6T 35/40/45 a ona ma wadę fabryczną, ASO nie zalecało wymiany oleju podczas gwarancji i przyspieszało to pad skrzyni. Pęka falisty pierścień zespołu sprzęgieł.

Przerabiałem osobiście temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bielaPL napisał:

ciekawe jak te normy będą weryfikować

Bramy takie jak nad autostrada i skanowanie tablic. Do tego zrobic oplate za wjazd do miasta i wreszcie byloby normalnie. Albo po polsku... Bedzie jakas sluzba jezdzic i szukac :hehe: tych co wjechali. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wujek napisał:

Bramy takie jak nad autostrada i skanowanie tablic. Do tego zrobic oplate za wjazd do miasta i wreszcie byloby normalnie. Albo po polsku... Bedzie jakas sluzba jezdzic i szukac :hehe: tych co wjechali. 

będzie konfident 2.0 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, koNik napisał:

Gdyby nie SCT która ma wejść w Krakowie to by nie było tematu... Daihatsu YRV Turbo jest super ale ma Euro3....

 

Więc ;]

Male auto do 40k najlepiej mikro Suv benzyna automat. Minimum 2006-8

Idealny byłby Terios 2 automat albo Vitara taka z 2008 3d ale... tej akurat nie ma w automacie. Suzuki Jimny odpada bo tym się nie da jechać odpowiedzialnie szybciej niż 90...

 

Macie jakieś propozycje? Bo szukam szukam czegoś na kształt tego teriosa2 i już mi głową pęka, typowe mieszczuchy typu Yaris i fiat 500 odpadają bo się nie podobają. Panda 4x4 też się nie podoba. Podoba się jeszcze BMW 1 ale one są większe poza tym nie mam ochoty naprawiać w kółko akurat baby auta... Z tego powodu wszelkie audi i inne wynalazkowe skrzynie typu dsg cvt też odpadają. 

 

 

A Suzuki Ignis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, koNik napisał:

Macie jakieś propozycje? Bo szukam szukam czegoś na kształt tego teriosa2 i już mi głową pęka, typowe mieszczuchy typu Yaris i fiat 500 odpadają bo się nie podobają. Panda 4x4 też się nie podoba. Podoba się jeszcze BMW 1 ale one są większe poza tym nie mam ochoty naprawiać w kółko akurat baby auta... Z tego powodu wszelkie audi i inne wynalazkowe skrzynie typu dsg cvt też odpadają. 

 

 

Skoro wie co jej się nie podoba to niech sobie po prostu wybierze coś, co jej się podoba i voila. 

:nie_wiem:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wujek napisał:

Bramy takie jak nad autostrada i skanowanie tablic. Do tego zrobic oplate za wjazd do miasta i wreszcie byloby normalnie. Albo po polsku... Bedzie jakas sluzba jezdzic i szukac :hehe: tych co wjechali. 

 

Pewnie będzie apka w każdym mieście inna, z innymi zasadami i płatnością przelewem na poczcie 😄 taką mam koncepcję 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Filipfm napisał:

 

Pewnie będzie apka w każdym mieście inna, z innymi zasadami i płatnością przelewem na poczcie 😄 taką mam koncepcję 

Tak będzie. Do tego nalepka na szybę, w każdym miasteczku inna 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bielaPL napisał:

ciekawe jak te normy będą weryfikować

 

Ma być system kamer. Ale nie myślcie że chodzi o cokolwiek innego niż kasę. Ma być kasa za naklejki plus stara norma będzie można wjechać ponoć za 2.50/h. Więc wiadomo o co chodzi. Samochody odpowiadają jedynie za 8% smogu krakowskiego (wraz z wzniecaniem pyłu z dróg) więc to dosłownie nic nie zmieni. Ale hajsiwo się zgodzi.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ma być system kamer. Ale nie myślcie że chodzi o cokolwiek innego niż kasę. Ma być kasa za naklejki plus stara norma będzie można wjechać ponoć za 2.50/h. Więc wiadomo o co chodzi. Samochody odpowiadają jedynie za 8% smogu krakowskiego (wraz z wzniecaniem pyłu z dróg) więc to dosłownie nic nie zmieni. Ale hajsiwo się zgodzi.
 
A co aż tak kasy nie mają?

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bielaPL napisał:

A co aż tak kasy nie mają?

 

Covid wyciął turystyke z Krakowa, a nowy wał ma zabrać z budżetu miasta 0,5 mld w ciagu 10 lat. Każdy grosz sie przyda

Edytowane przez Filipfm
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Zbynek napisał:

Poczekaj na ostateczny kształt przepisów, być może zabytki będą mogły wjeżdżać bez ograniczeń, jeśli tak będzie to kupisz coś na żółtych.

Taptaraptap
 

nie musi kupować, po prostu użyje jednego z 30 aut które posiada ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przede mną jechało Renault Twingo 3.

SUV, crossover to nie jest, nie mam pojęcia jakie tam skrzynie bywaly, ale wydawał się wysoki i wąski.

 

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, koNik napisał:

Dobra z innej Mańki - podoba się jeszcze Huidai Veloster. Przeraża mnie że o to pytam ale co to warte? Silnik 140KM i automat.

Automat to dwusprzeglowka-na pewno  nie bedzie w dluzszym okresie bezawaryjna zwlaszcza jak wiekszosc tras bedzie w zakorkowanym Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AstraC napisał:

A ja nie czekam. Zidiocenia i działań patoaktywistów ciąg dalszy. :no: 

Ale widzisz ze klimat się zmienia? Rozumiesz, ze lepiej dojechać metrem czy tramwajem do centrum niż promować odwożenie bobaska pod szkole samochodem? Chcemy czy nie w koncu dogonimy EU jeśli chodzi o transport w mieście. Wystarczy rzucić okiem na USA budowali i poszerzali drogi w miastach i korki bez zmian. Tutaj świetny przykład NY. Chciałbym żeby podobnie było przy centralnym zamiast wiaduktu chodnik.

 

High_Line_20th_Street_looking_downtown.j

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, koNik napisał:

Dobra z innej Mańki - podoba się jeszcze Huidai Veloster. Przeraża mnie że o to pytam ale co to warte? Silnik 140KM i automat.

Brać jeździć. Popularne w USA i nie słychać żeby hyundaia za skrzynie pozywali. Jest jeszcze 1.6T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, wujek said:

Ale widzisz ze klimat się zmienia? Rozumiesz, ze lepiej dojechać metrem czy tramwajem do centrum niż promować odwożenie bobaska pod szkole samochodem? Chcemy czy nie w koncu dogonimy EU jeśli chodzi o transport w mieście. Wystarczy rzucić okiem na USA budowali i poszerzali drogi w miastach i korki bez zmian. Tutaj świetny przykład NY. Chciałbym żeby podobnie było przy centralnym zamiast wiaduktu chodnik.

 

High_Line_20th_Street_looking_downtown.j

 

A widzisz że Ci co najwięcej wołają najmniej robią? Wsiądziesz w samolot i polecisz sobie na wakacje, a jak jesteś taki eko to dlaczego nie samochodem? Wychodzi znacznie lepiej, a jak pojedziesz EV to już w ogóle. To że ktoś coś w EU zrobił, nie oznacza automatycznie że jest to super pomysł, oczywiście na odwrót też to działa.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, AstraC napisał:

A widzisz że Ci co najwięcej wołają najmniej robią? Wsiądziesz w samolot i polecisz sobie na wakacje, a jak jesteś taki eko to dlaczego nie samochodem? Wychodzi znacznie lepiej, a jak pojedziesz EV to już w ogóle. To że ktoś coś w EU zrobił, nie oznacza automatycznie że jest to super pomysł, oczywiście na odwrót też to działa.

Wszystko fajnie ale nie rozmawiamy o wakacjach tylko o dojeździe do pracy samochodem. Choćby nie wiadomo ile pasów i parkingów było nie wyliczysz aut z Wawy i wioch gdzie się wyprowadzili do domków. Trzeba to ograniczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, wujek said:

Wszystko fajnie ale nie rozmawiamy o wakacjach tylko o dojeździe do pracy samochodem. Choćby nie wiadomo ile pasów i parkingów było nie wyliczysz aut z Wawy i wioch gdzie się wyprowadzili do domków. Trzeba to ograniczyć.

Dlaczego TRZEBA to ograniczyć? Bo nie popularne jest upłynnianie ruchu żeby spalin było mniej? To takie po unioeuropejsku - nie stworzyć warunków dla ludzi, żeby zrezygnowali, trzeba im dowalić wszystko żeby tylko było zgodnie z zamysłem jakiegoś chorego człowieka...
I podróż na wakacje, podróżą na wakacje, ale należy podnieść opłaty od emisji dla samolotów, wprowadzić im normy Euro 1/2/3/4/5/6. Dlaczego się tego nie robi? Są super ekologiczne samochody EV czy też pociągi? I jednak polecisz samolotem na wakacje? A dlaczego? Hipokryzja? To ta jedyna wyjątkowa sytuacja?

  • Lubię to 1
  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wlad napisał:

Automat to dwusprzeglowka-na pewno  nie bedzie w dluzszym okresie bezawaryjna zwlaszcza jak wiekszosc tras bedzie w zakorkowanym Krakowie.

 

Trzeba by sprawdzic, bo w kilku zrodlach widzialem, ze występował zarówno DCT jak i hydro, w zaleznosci od rynku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Dwusprzeglowka ze starym 2,0noPB? Jestes pewien?

Kurde,napisalem na  podstawie UK-tutaj byly tylko z silnikiem 1.6.

Moze w 2.0 faktycznie byly hydrauliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Filipfm napisał:

 

Trzeba by sprawdzic, bo w kilku zrodlach widzialem, ze występował zarówno DCT jak i hydro, w zaleznosci od rynku 

No,ja pisalem na podstawie UK-moze faktycznie na Europe byly z hydraulikami.

Edytowane przez wlad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, koNik napisał:

Dobra z innej Mańki - podoba się jeszcze Huidai Veloster. Przeraża mnie że o to pytam ale co to warte? Silnik 140KM i automat.

Jeśli to ten sam silnik co miałem w Sportage to straszny kibel. Pali i nie jedzie. A jak zechce jechać to pali jak V6 i wyje jakby się chciał rozpaść. Tyle że niezniszczalny. Przecież to duże jest :)

Jak chcesz to wpadnij do mnie. Masz niedaleko. Przymierzy się do Imprezy.

Edytowane przez marcindzieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, AstraC said:

Dlaczego TRZEBA to ograniczyć?

 

Ludzie konsumują za dużo. Za dużo żarcia, za dużo plastiku i za dużo paliwa. Nie da się tego utrzymać - więc TRZEBA ograniczyć m.in. transport indywidualny.

 

1 hour ago, AstraC said:

Bo nie popularne jest upłynnianie ruchu żeby spalin było mniej?

 

Upłynnianie ruchu to iluzja - zrobisz płynniejszy ruch, to na drogę wyjedzie więcej samochodów.  Bardzo mało efektywne. Dużo taniej (z Twoich podatków) obniżać emisję gazów cieplarnianych inwestując w komunikację publiczną niż upłynniać ruch.

 

1 hour ago, AstraC said:

To takie po unioeuropejsku - nie stworzyć warunków dla ludzi, żeby zrezygnowali, trzeba im dowalić wszystko żeby tylko było zgodnie z zamysłem jakiegoś chorego człowieka...

 

I podróż na wakacje, podróżą na wakacje, ale należy podnieść opłaty od emisji dla samolotów, wprowadzić im normy Euro 1/2/3/4/5/6. Dlaczego się tego nie robi?

 

A wiesz, że się nie robi?! Bo ja wiem, że jest coś takiego jak Emission Trading Scheme... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.