Skocz do zawartości

Odkurzacz-robot niszczy podloge?


zinger

Rekomendowane odpowiedzi

Mam robta ktory jezdzi juz ponad 3 lata. Niby wszystko ok, ale jakis czas temu zauwazylem w jednym miejscu na panelach jasniejsza smuge, ktora od razu skojarzylem z odkurzaczem (to posrodku czerwoej linii). Ostatnio zona powiedziala, ze podobne slady sa w innych miejscach, glownie wzdluz scian itp, czyli tam, gdzie robot jezdzi zawsze i w ten sam sposob. Na srodku pokoju takich sladow nie ma co pewnie wynika z chaotycznego sposobu sprzatania (nie ma mapowania).

20220221_142419.jpg.e0a87cbda88c9d3fee39f7092846f0f1.jpg

 

Spotkal sie ktos z podobnym problemem? Bo teraz nie wiem, czy to kwestia tego egzemplarza, ktory ma juz swoje lata, czy nalezy sie liczyc z tym, ze inne tez moga takie slady z czasem zostawiac (wielokrotne pokonywanie tej samej trasy)? Nietety nie da sie tego zmyc.

 

Ja chce kuic nowy odkurzacz, ale zona sie uparla, ze nie, bo bedzie z czasem tam samo i chce zapodac ustrojstwo Hizero, ktore kosztuje worek zlota a do tego za murzyna tzn robota bede musial robic ja, bo to nie automat. Od razu dodam, ze pomijamy w rozwazaniach mozliwosc, ze zona sabotuje, zeby sprzet zmienic ;)

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, zinger napisał:

nie wiem, czy to kwestia tego egzemplarza, ktory ma juz swoje lata

 

Może warto by było położyć żółwia brzuchem do góry i obejrzeć kółka. I wymienić. Ten ślad to wybitnie od kółka prowadzącego. Może być już tak wytarte że straciło warstwę gumową i skrobie plastikiem po podłodze, a jeżeli nie to może ma tyle wklejonego piasku że robi za papier ścierny.

 

Może warto najpierw wymienić zużyty osprzęt. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Esol napisał:

 

Może warto by było położyć żółwia brzuchem do góry i obejrzeć kółka. I wymienić. Ten ślad to wybitnie od kółka prowadzącego. Może być już tak wytarte że straciło warstwę gumową i skrobie plastikiem po podłodze, a jeżeli nie to może ma tyle wklejonego piasku że robi za papier ścierny.

 

Może warto najpierw wymienić zużyty osprzęt. 

To raczej nie kolko prowadzace bo nie pokrywa sie ze sladami na podlodze (czrwona linia)

 

20220221_154850.jpg

20220221_155033.jpg.54588e3567855f9456c2215376acf911.jpg

 

Wyglada, jakby to byl slad po tej zoltej pokrywie, bo jest przytarta na bokach i miejsce zgadza sie z linia na podlodze.

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Waldek40 napisał:

a te panele to jakiej klasy ścieralności ?

AC5, przez 10 lat zero innych sladow tego typu. Odkurzacz musi juz od jakiegos czasu szorowac a jezdzi codziennie.

Pytanie co sie stalo, ze tak sie dzieje. Kolka sie starly? chociaz nie widac tego po nich. Ale to ewidentnie ta zotla obudowa szczotki trze po podlodze w zaznaczonych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, balus napisał:

Może zawieszenie kółek napędowych siadło i przez to zmniejszył się prześwit:hmm:

 

No cos musi byc na rzeczy. 

Wazne, ze wiem iz to kwestia tego, zuzytego juz mocno, egzemplarza.

Pyt czy jeszcze mozna cis na to poradzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, zinger napisał:

No cos musi byc na rzeczy. 

Wazne, ze wiem iz to kwestia tego, zuzytego juz mocno, egzemplarza.

Pyt czy jeszcze mozna cis na to poradzic.

filce przyklej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam robota z GearBest (iLive v5, czy jakoś tak) i niestety ostatnio zaobserwowałem, że nie trzyma kursu: jadąc prosto lekko go skręca w prawą stronę. Przebadałem kółko prowadzące (zero oporów) i kółka napędowe (usunąłem włosy zaplątane na ośkach), natomiast to nic nie pomogło. Dalej lekko go znosi. 

Niby nie przeszkadza, bo i tak nie mapuje pomieszczeń a jeździ randomowo, ale wkurza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2022 o 15:45, el_guapo napisał:

jadąc prosto lekko go skręca w prawą stronę.

Prawy mechanizm mocno zużyty lub zanieczyszczony w środku. Polecam wymianę. Rozebranie tego i oczyszczenie jest delikatnie mówiąc problematyczne. Próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 2/22/2022 at 3:45 PM, el_guapo said:

Ja mam robota z GearBest (iLive v5, czy jakoś tak) i niestety ostatnio zaobserwowałem, że nie trzyma kursu: jadąc prosto lekko go skręca w prawą stronę. Przebadałem kółko prowadzące (zero oporów) i kółka napędowe (usunąłem włosy zaplątane na ośkach), natomiast to nic nie pomogło. Dalej lekko go znosi. 

Niby nie przeszkadza, bo i tak nie mapuje pomieszczeń a jeździ randomowo, ale wkurza. 

 

Mialem tez tak w stareh roombie 620, z czasem poprostu przestala prosto jezdzic... wyminilem na roborocka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2022 o 13:42, zinger napisał:

Mam robta ktory jezdzi juz ponad 3 lata. Niby wszystko ok, ale jakis czas temu zauwazylem w jednym miejscu na panelach jasniejsza smuge, ktora od razu skojarzylem z odkurzaczem (to posrodku czerwoej linii). Ostatnio zona powiedziala, ze podobne slady sa w innych miejscach, glownie wzdluz scian itp, czyli tam, gdzie robot jezdzi zawsze i w ten sam sposob. Na srodku pokoju takich sladow nie ma co pewnie wynika z chaotycznego sposobu sprzatania (nie ma mapowania).

20220221_142419.jpg.e0a87cbda88c9d3fee39f7092846f0f1.jpg

 

Spotkal sie ktos z podobnym problemem? Bo teraz nie wiem, czy to kwestia tego egzemplarza, ktory ma juz swoje lata, czy nalezy sie liczyc z tym, ze inne tez moga takie slady z czasem zostawiac (wielokrotne pokonywanie tej samej trasy)? Nietety nie da sie tego zmyc.

 

Ja chce kuic nowy odkurzacz, ale zona sie uparla, ze nie, bo bedzie z czasem tam samo i chce zapodac ustrojstwo Hizero, ktore kosztuje worek zlota a do tego za murzyna tzn robota bede musial robic ja, bo to nie automat. Od razu dodam, ze pomijamy w rozwazaniach mozliwosc, ze zona sabotuje, zeby sprzet zmienic ;)

Sprawdziłem na swoim a mam taki sam. Są ślady szurania o podłogę na tych żółtych wypustkach, widocznie taki urok sprzętu. U mnie na podłodze nic nie widać ale ogółem mam już ją podniszczoną i się nie zwraca uwagi. Poza tym robota mam krócej niż Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.