Skocz do zawartości

Zapłon CDI, od czego zacząć?


Rekomendowane odpowiedzi

Trafił mi się klient z jakimś chińskim skuterem, który nie pali z braku iskry. Zaczynam więc doszkalać się w temacie zapłonów CDI. Macie coś ciekawego, jakieś schematy, sposoby diagnostyki i naprawy? Pytanie chyba najbardziej, choć nie tylko, do @Cinek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Igorek napisał:

Trafił mi się klient z jakimś chińskim skuterem, który nie pali z braku iskry. Zaczynam więc doszkalać się w temacie zapłonów CDI. Macie coś ciekawego, jakieś schematy, sposoby diagnostyki i naprawy? Pytanie chyba najbardziej, choć nie tylko, do @Cinek

Zasadnicze pytanie czy był wymieniany iskrownik bo masz trzy rodzaje jeśli chodzi o sposób połączenia. 

Schematów szukałem w necie.

Jeszcze warto zmienić świecę bo to chińskie badziewie może nie działać właściwie od nowości, miałem nową świecę a silnik nie palił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cinek napisał:

Zasadnicze pytanie czy był wymieniany iskrownik bo masz trzy rodzaje jeśli chodzi o sposób połączenia. 

Schematów szukałem w necie.

Jeszcze warto zmienić świecę bo to chińskie badziewie może nie działać właściwie od nowości, miałem nową świecę a silnik nie palił.

Na razie to sprawdziłem, że cewka na stole daje iskrę, po zasileniu jej z aku. Utknąłem na module CDI. Właściciel dał mi nowy ale 6-pinowy, jak na zdjęciu. Oryginalnie był 7 pin, tam gdzie są dwa piny, w podłużnej kostce, był jeszcze trzeci. Twierdzi, że po podłączeniu tego nowego wywala bezpiecznik. A kupił taki, bo ten siedmiopinowy jest niedostępny. No i rzeczywiście, nawet nie umiem schematu do niego znaleźć. Póki co planuję rozgryźć połączenia sugerując się mocno schematem z 6-pinowego

56c186dd58d90e15be66a132-large.jpg.60cfd5cac9905407053d64b2a80bed6f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Cinek napisał:

Poszukam modułu u siebie i w sklepie pobliskim, jeśli będzie taki moduł - kupić?

Nie, jeszcze nie ma takiej potrzeby ale dzięki za chęć takiej pomocy.

Właściciel twierdzi, że na tych gratach, które są zamontowane sprzęt potrafi palić ale jest to zależne podobno od stanu naładowania akumulatora. Wczoraj wieczorem udało mi się namierzyć, że z modułu CDI sygnał na cewkę zapłonową (o ile to jest ten kabelek) idzie do tej kostki z kablami a dopiero z niej na cewkę. Na zdjęciu jest też oryginalny moduł.

IMG_20220303_080856.jpg.b0c6b9073226b848709412c7d7117172.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.