Skocz do zawartości

Grill gazowy - na co zwrócić uwage


Chalek

Rekomendowane odpowiedzi

Hello,

 

Dorastam powoli do grilla gazowego.

No i rozstrzał jest od 500 do 10000 zł 😁🤣

Majątku  nie chce wydawać, ale badziewia też nie lubię.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie. Grill dla 4 osób, od święta może 8.

 

Używał ktoś tych pudełek z drewnem do wsadzania do środka żeby capilo lepiej.?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomecki napisał:

Na cenę gazu :spy:

 

Grill gazowy to raczej propan / propan-butan. Produkt rafinacji ropy naftowej :skromny:

  • Zły 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Chalek napisał:

Hello,

 

Dorastam powoli do grilla gazowego.

No i rozstrzał jest od 500 do 10000 zł 😁🤣

Majątku  nie chce wydawać, ale badziewia też nie lubię.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie. Grill dla 4 osób, od święta może 8.

 

Używał ktoś tych pudełek z drewnem do wsadzania do środka żeby capilo lepiej.?

 

Ze swojego, niemałego doświadczenia, mogę z czystym sumieniem polecić broil Kinga, przy czym nie patrz na model BK 310 bo cena nie jest adekwatna do jakości. 

Spójrz na Royala albo Crowna - wystarczające modele. 

Na co zwracam uwagę - nie kupuj jako pierwszego gazowca czegoś najtańszego, zrazisz się do gazowca dzięki ogromnym różnicom. 

Z pozostałych marek wartych zastanowienia to Campogaz oraz Landmann. 

Różnice między Broil Kingiem a pozostałymi dwoma markami :

Gwarancja - 10lat na obudowę palnika górną i dolną, 5lat na całą resztę. 

Pozostali producenci dają 3 lata gwarancji. 

Kolejną różnicą jest budowa osłon palników oraz budow@ rusztów. 

Dobrze przygotowany grill będzie Ci służył długo. 

 

Nie wypowiem się na temat Webera - węglowki robią bardzo solidne, natomiast jak z gazowcami wypadają na tle broila to nie wiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Chalek napisał:

Hello,

 

Dorastam powoli do grilla gazowego.

No i rozstrzał jest od 500 do 10000 zł 😁🤣

Majątku  nie chce wydawać, ale badziewia też nie lubię.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie. Grill dla 4 osób, od święta może 8.

 

Używał ktoś tych pudełek z drewnem do wsadzania do środka żeby capilo lepiej.?

 

 

Jak lubisz zapach grilla, dymek i ten cały cyrk to nie idź w gaz. Dwóch znajomych ma i niby jesteś u nich na grillu a czujesz, że nie jesteś. Ja to jednak lubię tę otoczkę i zapach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, spad napisał:

 

Jak lubisz zapach grilla, dymek i ten cały cyrk to nie idź w gaz. Dwóch znajomych ma i niby jesteś u nich na grillu a czujesz, że nie jesteś. Ja to jednak lubię tę otoczkę i zapach. :)

Stąd też moje pytanie o tak zwany aromatyzer. Kupujesz zrebki, wkładasz w stalowym pudełeczku i wędzonka  czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 4thelement napisał:

Ze swojego, niemałego doświadczenia, mogę z czystym sumieniem polecić broil Kinga, przy czym nie patrz na model BK 310 bo cena nie jest adekwatna do jakości. 

Spójrz na Royala albo Crowna - wystarczające modele. 

Na co zwracam uwagę - nie kupuj jako pierwszego gazowca czegoś najtańszego, zrazisz się do gazowca dzięki ogromnym różnicom. 

Z pozostałych marek wartych zastanowienia to Campogaz oraz Landmann. 

Różnice między Broil Kingiem a pozostałymi dwoma markami :

Gwarancja - 10lat na obudowę palnika górną i dolną, 5lat na całą resztę. 

Pozostali producenci dają 3 lata gwarancji. 

Kolejną różnicą jest budowa osłon palników oraz budow@ rusztów. 

Dobrze przygotowany grill będzie Ci służył długo. 

 

Nie wypowiem się na temat Webera - węglowki robią bardzo solidne, natomiast jak z gazowcami wypadają na tle broila to nie wiem 

Czyli bez 3k nie ma co szukać nawet. Dzięki za konkretną  odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, Chalek said:

Czyli bez 3k nie ma co szukać nawet. Dzięki za konkretną  odpowiedź.

Ja od 6 lat mam maly (2 palniki) marki marketowej i jestem zadowolony, najwiekszy plus to emaliowany ruszt (a nie chromowany / niklowany), nie trzeba szorowac zeby umyc i przez to nie rdzewieje (a stoi na balkonie 7-my rok) Kosztowal w promocji... 100 chf :) - to chyba moje najlepiej wydane 100chf :) (co ciekawe kolega ma jakiegos Campingaza prostego i moj jest duzo lepszy ;) )

Dla 4-8 osob bierz 3 palnikowy (moj 2 jest ok dla rodizny 2+2 ale jak sa goscie to na tury jade)

Edytowane przez jaceq
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Chalek napisał:

Czyli bez 3k nie ma co szukać nawet. Dzięki za konkretną  odpowiedź.

Nie rozumiem tej manii wydawania grubej kasy na webbery, czy inne broil kingi. Chyba po to aby sąsiadowi zaimponować :hmm:

Jestem wielkim fanem grilowania, latem zdarza nam się co drugi dzień palić i jeść różne rzeczy. Wcześniej wiele lat używałem brykietu i zawsze po robocie wszystko trzeba było prać, bo śmierdziało niesamowicie, w płucach zapewne też dużo syfu się zbierało.

 

Teraz mam jakiegoś marketowca za 500 zł, na działkę kupiłem najtańszy z Castoramy, bodaj Laguna, i pierwszego używamy już ze 4 lata, drugiego ze 3. Nic złego się z nimi nie dzieje. :ok:

Najważniejsze zalety - to brak smrodu, i szybkość - dzieciaki rzucają temat grilla i jeśli tylko jest coś w lodówce to w ciągu pół godziny możemy jeść :oki: Nigdy nie wrócę już do węgla / brykietu.

 

edit: z praktycznych rzeczy to polecam butle nano - są dużo wygodniejsze i lżejsze, lepiej wyglądają. No ale nie wszędzie można je kupić, gaz wychodzi trochę drożej i trzeba dodatkowo kupić reduktor "quick-on"

image.png.c5964db4c987e334916a16a82c25ee07.png

Edytowane przez open
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, open napisał:

Teraz mam jakiegoś marketowca za 500 zł, na działkę kupiłem najtańszy z Castoramy, bodaj Laguna, i pierwszego używamy już ze 4 lata, drugiego ze 3. Nic złego się z nimi nie dzieje. :ok:

 

Musisz po prostu doświadczyć pracy na porządnym narzędziu. Wtedy nie będziesz chciał wracać. Tak samo jest z weberem, tak samo z broil kingiem, tak samo z samochodami z automatyczną skrzynią biegów, tak samo z samochodami elektrycznymi. Każdy sobie wmawia że nie potrzebuje, a potem jak już kupi, poużywa, nie wyobraża sobie powrotu do swoich "dostatecznie dobrych i sprawdzonych rozwiązań w umiarkowanej cenie"

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, format napisał:

 

Musisz po prostu doświadczyć pracy na porządnym narzędziu. Wtedy nie będziesz chciał wracać. Tak samo jest z weberem, tak samo z broil kingiem, tak samo z samochodami z automatyczną skrzynią biegów, tak samo z samochodami elektrycznymi. Każdy sobie wmawia że nie potrzebuje, a potem jak już kupi, poużywa, nie wyobraża sobie powrotu do swoich "dostatecznie dobrych i sprawdzonych rozwiązań w umiarkowanej cenie"

Mówisz? 

Jak wydam na grill 3k to żarcie będzie lepiej smakować, szybciej się zrobi, czy będę miał większy prestiż na dzielni? :hehe:

Rozumiem, że trwałość i gwarancja mogą być lepsze w tych drogich rozwiązaniach i tego nie neguję ale co poza tym będzie lepsze?

 

edit: dobra, przypominam sobie jeszcze jedną zaletę tych droższych producentów - któryś z nich się chwali, że jako jedyny produkuje grille w których butle można schować do środka szafki. W tanich rozwiązaniach ZAWSZE butla jest na zewnątrz i powiedzmy, że nie wygląda to estetycznie 

Edytowane przez open
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, open napisał:

Mówisz? 

Jak wydam na grill 3k to żarcie będzie lepiej smakować, szybciej się zrobi, czy będę miał większy prestiż na dzielni? :hehe:

Rozumiem, że trwałość i gwarancja mogą być lepsze w tych drogich rozwiązaniach i tego nie neguję ale co poza tym będzie lepsze?

 

Nie będę z Tobą dyskutował bo ma to taki sam sens jakbyś mi tu teraz wyłuszczał jak ważnym dla ciebie jest samodzielne decydowanie na jakim biegu jedziesz i że ASB to :czacha:

Za duży ze mnie chłopak, za dużo już takich dyskusji widziałem. Popracujesz na dobrym grilu trochę to wrócimy do rozmowy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, format napisał:

 

Nie będę z Tobą dyskutował bo ma to taki sam sens jakbyś mi tu teraz wyłuszczał jak ważnym dla ciebie jest samodzielne decydowanie na jakim biegu jedziesz i że ASB to :czacha:

Za duży ze mnie chłopak, za dużo już takich dyskusji widziałem. Popracujesz na dobrym grilu trochę to wrócimy do rozmowy.

Ok. Możliwe, rzeczywiście nie mam odniesienia :ok:

Chciałem tylko dodać, że Twoje porównania do elektryków, czy ASB i braku chęci powrotu do "klasycznych" rozwiązań są w mojej opinii dobre dla porównania grilla węglowego z gazowym. Natomiast, czy jakość produktów za 3k jest 10 razy wyższa niż tych za 300 zł to śmiem wątpić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, format said:

 

Musisz po prostu doświadczyć pracy na porządnym narzędziu. Wtedy nie będziesz chciał wracać. Tak samo jest z weberem, tak samo z broil kingiem, tak samo z samochodami z automatyczną skrzynią biegów, tak samo z samochodami elektrycznymi. Każdy sobie wmawia że nie potrzebuje, a potem jak już kupi, poużywa, nie wyobraża sobie powrotu do swoich "dostatecznie dobrych i sprawdzonych rozwiązań w umiarkowanej cenie"

A na czym polega ta lepszosc? (serio pytam)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Chalek napisał:

Myślę że to już coś 

Nie wygląda na jakąś tandetę, trzeba pomacać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2022 o 22:30, Chalek napisał:

 

Dorastam powoli do grilla gazowego.

No i rozstrzał jest od 500 do 10000 zł 😁🤣

Majątku  nie chce wydawać, ale badziewia też nie lubię.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie. Grill dla 4 osób, od święta może 8.

Wklejam co napisałem ze 2 lata temu na HP. Grill nadal bez zarzutu, do tego butla AmeriGas, taka jak wrzucił kolega powyżej, wchodzi do szafki pod grillem. Cytuję:

 

Pożyczyłem gazowego na próbę i kupiłem dla nas. Tylko tu też trzeba uważać. Kupiłem jakiś w miarę tani, za 450 zł, ale już podczas składania plułem sobie w brodę, bo to była dramatycznej jakości chińszczyzna. Na szczęście był problem z zawiasami więc odesłałem na gwarancji, na szczęście zwrócili kasę. Potem czailem się na jakiegoś Outdoor Chef Ambri, ale mnie przelicytowali. Finalnie skończyło sie na Proficook za 830 zł, fajnie wykonany, nie gnie się tak jak ta chińszczyzna. Coś takiego: https://www.proficook.pl/pozostale-produkty/grill-gazowy-ogrodowy-proficook-pc-gg-1179

 

A, jeszcze mała uwaga. Trochę pojeździłem po sklepach pomacać tych grilli, i tu rozbieżności w jakości są dramatyczne. Cena w przypadku tych marketowych wcale nie odzwierciedla jakości wykonania. Oglądałem jakiś za 1400 zł i pokrętła odpadały od samego patrzenia, blacha jak z puszki po piwie. Za to był fajny za 700 zł, ale ostatnia sztuka i zdekompletowany.

Edytowane przez Pito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Chalek napisał:

Oglądałem właśnie blizniaczy model w obi i chyba wezmę tego campingaza. Bardzo porządnie to wygląda.

Kolega ma bardzo podobny ale nie znam producenta. Z bliska to blacha trochę cienka ale po złożeniu konstrukcja trzyma sztywność. Jeśli wizualnie Ci pasuje i wygląda solidnie to bierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja grilluje na działce lipiec-sierpien grillem gazowym Gazpolu, kupionym za 500zł 6 lat temu. Przy zupełnym braku dbania o niego wygląda nadzwyczaj dobrze.

Jakbym miał go zmienić to kupiłbym jakiegoś 3 palnikowego Landamnanna na Allegro max do 1000zł.

Grill za 3000zł kupowałbym jakbym chciał grillować co tydzień od kwietnia do października.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 3.03.2022 o 13:42, open napisał:

Nie rozumiem tej manii wydawania grubej kasy na webbery, czy inne broil kingi. Chyba po to aby sąsiadowi zaimponować :hmm:

Jestem wielkim fanem grilowania, latem zdarza nam się co drugi dzień palić i jeść różne rzeczy. Wcześniej wiele lat używałem brykietu i zawsze po robocie wszystko trzeba było prać, bo śmierdziało niesamowicie, w płucach zapewne też dużo syfu się zbierało.

 

Teraz mam jakiegoś marketowca za 500 zł, na działkę kupiłem najtańszy z Castoramy, bodaj Laguna, i pierwszego używamy już ze 4 lata, drugiego ze 3. Nic złego się z nimi nie dzieje. :ok:

Najważniejsze zalety - to brak smrodu, i szybkość - dzieciaki rzucają temat grilla i jeśli tylko jest coś w lodówce to w ciągu pół godziny możemy jeść :oki: Nigdy nie wrócę już do węgla / brykietu.

 

edit: z praktycznych rzeczy to polecam butle nano - są dużo wygodniejsze i lżejsze, lepiej wyglądają. No ale nie wszędzie można je kupić, gaz wychodzi trochę drożej i trzeba dodatkowo kupić reduktor "quick-on"

image.png.c5964db4c987e334916a16a82c25ee07.png

byłem  na 3 stacjach paliw - nie sprzedają nowym użytkownikom;), trzeba mieć butle na wymiane, a skąd ją wziąć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i głupie pytanie, sprzedawca grilla powiedział mi, że butla gazowa podczas grillowania nie może znajdować się w szafce, a stać po za nia... to pytam po co schowek z drzwiami, a on,że po skończonym grillowaniu butlę tam chowamy, podczas grillowania musi stać jak najdalej od grilla, bo gdyby stała w szafce to by wybuchła....

????? 

 

kupiłem to

https://landmann.com/pl/produktu/grill-gazowy-wozek-colten-2-1-10-kw-z-rusztem-zeliwnym/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj

 

Ewentualnie pytaj na stacjach Moya. Tam podobno wymieniają te butle 🤔

 

"W razie pytań dotyczących zakupu butli i reduktorów lub dotyczących podłączenia butli, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 22 290 21 31 lub mailowy na [email protected]."

 

To wyżej ze strony Grillsklep

Edytowane przez Adam___
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2022 o 09:03, 62545tomasz napisał:

i głupie pytanie, sprzedawca grilla powiedział mi, że butla gazowa podczas grillowania nie może znajdować się w szafce, a stać po za nia... to pytam po co schowek z drzwiami, a on,że po skończonym grillowaniu butlę tam chowamy, podczas grillowania musi stać jak najdalej od grilla, bo gdyby stała w szafce to by wybuchła....

????? 

 

kupiłem to

https://landmann.com/pl/produktu/grill-gazowy-wozek-colten-2-1-10-kw-z-rusztem-zeliwnym/

 

U mnie butla stoi pod grilem (Activia Toledo 200) , dwie butle już przepaliłem. 

Używam butli barbecue - podobne do 11kg, ale trochę niższe i mają 8 kg.

 

f4f348a041a8ba5e17576d20ab55

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Majkiel napisał:

 

U mnie butla stoi pod grilem (Activia Toledo 200) , dwie butle już przepaliłem. 

Używam butli barbecue - podobne do 11kg, ale trochę niższe i mają 8 kg.

 

f4f348a041a8ba5e17576d20ab55

właśnie rano na coś takiego zerkałem i pódję w ta stronę, kupiłeś nową i napeniasz czy wynieniasz w punkcie? Gdzie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 62545tomasz napisał:

właśnie rano na coś takiego zerkałem i pódję w ta stronę, kupiłeś nową i napeniasz czy wynieniasz w punkcie? Gdzie? 

 

Trafiłem na OLX, Dom-Gas się firma nazywa, mieszczą się w Czerwionce-Leszczynach - link.

Za pierwszym razem kupiłem u nich pełną butlę, po roku przyjechałem wymienić na pełną. Cena gazu była zbliżona do tego, co za 11kg, więc jest ciut drożej, ale jak się nie griluje non stop, to nie problem ;)

Ciekawe ile teraz sobie liczą za gaz . Za pierwszym razem było 45, rok temu 60, a teraz pewnie ze stówę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2022 o 09:03, 62545tomasz napisał:

i głupie pytanie, sprzedawca grilla powiedział mi, że butla gazowa podczas grillowania nie może znajdować się w szafce, a stać po za nia.

Tak jest w tanich grillach 

Zerknij w instrukcje czy producent dopuszcza użytkowanie grilla z butlą w środku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Są fajne pokrowce na butlę. Ja mam obok (a właściwie to podwieszoną do boku) w pokrowcu i wyglada imho spoko, coś takiego Pokrowiec

A czy ktoś z Was wisi różnice między grillowaniem na propan butanie a na samym propanie ? Obstawiam że w tych powyższych butlach z napisem Barbecue i tak jest to samo, tak ? Czy dodają tam jakiś aromat barbecue albo drewna cedrowego? ;]

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, yack napisał:

czy ktoś z Was wisi różnice między grillowaniem na propan butanie a na samym propanie

W smaku jak dla mnie żadna, używałem takiej i takiej. Gdzieś czytałem, że podobno jak masz butle z czystym propanem, to jest dużo mniej zanieczyszczeń cięższymi frakcjami w gazie niż w propan butanie, wiec coś tam zdrowiej. A inny plus, to że zrobisz grilla np w mroźnego Sylwestra. Choć z propan butanem pewnie też się da, wystarczy butle wstawić do garażu żeby się zagrzała.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem monarcha 320

 

butla w szafce

 

smak, kurczak rewelacja, cycki wyszły po kilku minutach mega soczyste, kiełbaski jakby hmm też lepsiejsze;) - poważnie

 

na górnym ruszcie idealnie dochodzą bułki, warzywa 

 

nie wiem tylko jak się wziąć za mycie;)

piszą, że wypalić..., wmieść, a ja 40 min myłem ruszt;) w zlewie;)

 

ogólnie polecam 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 62545tomasz napisał:

 

 

nie wiem tylko jak się wziąć za mycie;)

piszą, że wypalić..., wmieść, a ja 40 min myłem ruszt;) w zlewie;)

 

ogólnie polecam 

 

Mam od 3 lat ten sam model, jeszcze z taką szeroką plastikową rączką. Na 4 osoby wystarcza ale gdy wpadają goście to żałuje że nie mam czegoś większego na 4- palniķów.

 

Nigdy nie miałem potrzeby mycia kratek - po grillowaniu zawsze palniki na maksa na 10-15 min, szczotkowanie kratek szczotką, jeszcze kilka min wypalania, palniki off i jak temp spadnie do 180-200 st C to smarujes kratkę świeżym olejem (ja to robie pędzelkiem silikonowym). Co kilka grillowań tak dobieram potrawy żeby przekręcić kratki na drugą stronę ( polecam oryginalny uchwyt) i taka sama procedura.

Edytowane przez Piotrus
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piotrus napisał:

 

Mam od 3 lat ten sam model, jeszcze z taką szeroką plastikową rączką. Na 4 osoby wystarcza ale gdy wpadają goście to żałuje że nie mam czegoś większego na 4- palniķów.

 

Nigdy nie miałem potrzeby mycia kratek - po grillowaniu zawsze palniki na maksa na 10-15 min, szczotkowanie kratek szczotką, jeszcze kilka min wypalania, palniki off i jak temp spadnie do 180-200 st C to smarujes kratkę świeżym olejem (ja to robie pędzelkiem silikonowym). Co kilka grillowań tak dobieram potrawy żeby przekręcić kratki na drugą stronę ( polecam oryginalny uchwyt) i taka sama procedura.

aromatyzerów nie myjesz? wszystko wypalasz tylko?
mam ten oryginalny uchwyt, kupilem tez plyte zeliwna dwustronna, plaska/patelnia grilowa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 62545tomasz napisał:

aromatyzerów nie myjesz? wszystko wypalasz tylko?
mam ten oryginalny uchwyt, kupilem tez plyte zeliwna dwustronna, plaska/patelnia grilowa

 

Ja po pierwszym roku zabrałem się za gruntowne mycie łącznie z miską grila to się przeraziłem ile tam tłuszczu, obrzydlistwo. Jakbym miał wszystko wyczyścić dokładnie to lepiej nowy kupić ;]

Dlatego więcej nie czyszczę, wypalam ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, 62545tomasz napisał:

aromatyzerów nie myjesz? wszystko wypalasz tylko?

 

Tylko wypalam i co jakiś czas szczota po zdjęciu kratek. Zwróć uwagę na ich konserwację na zimę  - u mnie niestety skorodowały bo mi się nie chciało ich mazać olejem i nadają się do wymiany.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotrus napisał:

 

Tylko wypalam i co jakiś czas szczota po zdjęciu kratek. Zwróć uwagę na ich konserwację na zimę  - u mnie niestety skorodowały bo mi się nie chciało ich mazać olejem i nadają się do wymiany.

 

 

na zime do garażu może wstawie...

tylko co z butlą?

wstawić do garażu? Zostawić na dworze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, 62545tomasz napisał:

na zime do garażu może wstawie...

tylko co z butlą?

wstawić do garażu? Zostawić na dworze?

 

Ja bym zostawił na dworze pod jakimś zadaszeniem, chyba że garaż jest powyżej poziomu gruntu to normalnie trzymaj razem z grillem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Chalek napisał:

No dobra Pany i Panewki.

Zamówiłem campingaza classic ls plus d seria 3.

 

Jak mi nie będzie smakowało to będzie wasza wina 😁

 

Ruszta zeliwne się jakoś konserwuje żeby nie rdzewiały?

Smarujesz je olejem jadalnym za pomocą pędzelka, żeliwo jest porowate więc ładnie pije oliwę 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...
14 minut temu, Oscar_ napisał(a):

Zakładam między 2 a 3 tyś.

U "mnie" popularne są webery (to są trwałe i dobrej jakości grille z dostępem do serwisu /części). Za 3 kpln np. taki https://www.davidsenshop.dk/weber-spirit-premium-ep-335-gbs-gasgrill-c-id34460-p-62502086268?utm_source=daisycon&utm_medium=affiliate&utm_campaign=daisycon_Toppriser.dk link pierwszy z brzegu. Nie wiem czy w Polsce kupisz w takiej cenie (a te mają przyłącze gazowe inne i po zmianie tracisz gwarancję). 

Szwagier ma jakiś inny i jest zadowolony, podpytam i napiszę później. 

Edycja 

Sprawdziłem na Ceneo 5700 🤔😁👀

Edytowane przez janusz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.