Skocz do zawartości

Zadaszenie tarasu. Zawali się?


Chalek

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano,

 

Wpadla mi w oko taka konstrukcja:

https://e-markizy.pl/pergola-drewniana-juko-przyscienna/

Martwi mnie jedno. Brak zastrzałów.  Nie kipnie  to się przy większym wietrze? Właśnie ten brak zastrzałów mi się podoba :)

Bo ceny stalowych konstrukcji to tak odjechały ze dobry samochód za to idzie kupic. A i tak takie zadaszenie 5x3,4 niebezpiecznie zbliża się do 18k z daszkiem. No chyba ze sie nudzi koledze i mi wyspawa haha.@cumel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, volf6 napisał:

Chyba ten kto to projektuje i produkuje wziął to pod uwagę?

Uwzględniając chorą cenę (prawie 8k za te kilka belek) za samą konstrukcję wypada mieć nadzieję, ze są z drewna klejonego i najlepszego gatunku:hehe:

Cytujac:

Drewno konstrukcji to odmiana świerku. Jest to specjalne drewno konstrukcyjne z certyfikatem i zdefiniowaną klasą wytrzymałości C24 wg. norm: KVH EN 15497. Ponadto jest suszone komorowo, wilgotność to 15%(+-3%), jest strugane czterostronnie, a wszystkie krawędzie są fazowane czterostronnie.

 

Nie wiem nie znam się:D jesteś w stanie takie kilka belek z takiego drewna w stanie załatwić taniej nie w chorej cenie.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź pod uwagę że to tak ładnie wygląda tylko na zdjęciach. Jak będzie padał deszcz to zrobi się z tego mały balon z wodą,

10 godzin temu, Chalek napisał:

 

Wpadla mi w oko taka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, trzeci22 napisał:

weź pod uwagę że to tak ładnie wygląda tylko na zdjęciach. Jak będzie padał deszcz to zrobi się z tego mały balon z wodą,

 

Chodzi Ci o dach? Z tego co piszą na stronie jest zrobiony spadek z w jedną stronę żeby woda odplywala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Chalek napisał:

Siemano,

 

Wpadla mi w oko taka konstrukcja:

https://e-markizy.pl/pergola-drewniana-juko-przyscienna/

Martwi mnie jedno. Brak zastrzałów.  Nie kipnie  to się przy większym wietrze? Właśnie ten brak zastrzałów mi się podoba :)

Bo ceny stalowych konstrukcji to tak odjechały ze dobry samochód za to idzie kupic. A i tak takie zadaszenie 5x3,4 niebezpiecznie zbliża się do 18k z daszkiem. No chyba ze sie nudzi koledze i mi wyspawa haha.@cumel

nie gibnie się bo jest chyba dobrze przymocowane do ściany. Gdyby to była konstrukcja wolnostojąca to wtedy zastrzały byłyby wskazane. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Chalek napisał:

Siemano,

 

Wpadla mi w oko taka konstrukcja:

https://e-markizy.pl/pergola-drewniana-juko-przyscienna/

Martwi mnie jedno. Brak zastrzałów.  Nie kipnie  to się przy większym wietrze? Właśnie ten brak zastrzałów mi się podoba :)

Bo ceny stalowych konstrukcji to tak odjechały ze dobry samochód za to idzie kupic. A i tak takie zadaszenie 5x3,4 niebezpiecznie zbliża się do 18k z daszkiem. No chyba ze sie nudzi koledze i mi wyspawa haha.@cumel

 

Zobacz jeszcze na to: https://www.obi.pl/pawilony/zadaszenie-tarasu-szare-305-x-436cm/p/6701106#Artikelbeschreibung

Mam coś podobnego z Obi, tylko kiedyś było z markizą przesuwaną i już trzy lata służy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, spad napisał:

 

Zobacz jeszcze na to: https://www.obi.pl/pawilony/zadaszenie-tarasu-szare-305-x-436cm/p/6701106#Artikelbeschreibung

Mam coś podobnego z Obi, tylko kiedyś było z markizą przesuwaną i już trzy lata służy. 

 

Fajna tylko ja potrzebuje 5m szeroką na 3,5 wysięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przewróci się, chyba że będziesz chciał dołożyć ścianę, wtedy zastrzał konieczny. Jeśli drewno faktycznie takiego gatunku i tak ładnie zrobione, to cena ujdzie. Sam materiał kupisz taniej, ale bez narzędzi  i/lub czasu nie obrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Chalek napisał:

Siemano,

 

Wpadla mi w oko taka konstrukcja:

https://e-markizy.pl/pergola-drewniana-juko-przyscienna/

Martwi mnie jedno. Brak zastrzałów.  Nie kipnie  to się przy większym wietrze? Właśnie ten brak zastrzałów mi się podoba :)

Bo ceny stalowych konstrukcji to tak odjechały ze dobry samochód za to idzie kupic. A i tak takie zadaszenie 5x3,4 niebezpiecznie zbliża się do 18k z daszkiem. No chyba ze sie nudzi koledze i mi wyspawa haha.@cumel

Bardzo podobna konstrukcje zrobiłem sam, która niestety była chwiejna. Chodzenie po tym było ryzykowne, usztywniło się dopiero po zrobieniu pełnego zadaszenia. Wiatr nie zwieje, ale huśtawki nie powiesisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2022 o 09:59, Chalek napisał:

Chodzi Ci o dach? Z tego co piszą na stronie jest zrobiony spadek z w jedną stronę żeby woda odplywala

tak, spadek musi być całkiem duży bo przy większych ulewach woda będzie się zbiera powodując coraz to większe "baseny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2022 o 17:17, mayster_tcz napisał:

Sam materiał kupisz taniej, ale bez narzędzi  i/lub czasu nie obrobisz.

Ja kupuję materiał u gościa z okolicy. Zaczęło się od ogłoszenia o deskach tarasowych, okazało się że robi wszystko z drewna. Już kilka razy zamawiałem heblowane kantówki, heblowane deski, listwy, boazerie itp. Nie wiem jak teraz ceny, ale materiał na taras 4.5 x 3 m, w tym deski tarasowe modrzewiowe, listwy i cała heblowana konstrukcja zadaszenia wyszło coś koło 2500 zł. To było w 2019

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Pito napisał:

Ja kupuję materiał u gościa z okolicy. Zaczęło się od ogłoszenia o deskach tarasowych, okazało się że robi wszystko z drewna. Już kilka razy zamawiałem heblowane kantówki, heblowane deski, listwy, boazerie itp. Nie wiem jak teraz ceny, ale materiał na taras 4.5 x 3 m, w tym deski tarasowe modrzewiowe, listwy i cała heblowana konstrukcja zadaszenia wyszło coś koło 2500 zł. To było w 2019

Ceny teraz to kosmos. Na Pomorzu m3 jakiegoś badziewia to już ponad 1000 zł/m.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Pito napisał:

Ja kupuję materiał u gościa z okolicy. Zaczęło się od ogłoszenia o deskach tarasowych, okazało się że robi wszystko z drewna. Już kilka razy zamawiałem heblowane kantówki, heblowane deski, listwy, boazerie itp. Nie wiem jak teraz ceny, ale materiał na taras 4.5 x 3 m, w tym deski tarasowe modrzewiowe, listwy i cała heblowana konstrukcja zadaszenia wyszło coś koło 2500 zł. To było w 2019

Paaaanie kochany  2019.

Jakbym to chciał w 2019 zrobić to bym może z 5k za całość zapłacił haha. Drewno klejone kvh to w ogóle kosmos cena. 2 belki 14x14 5m. To jest już 1000 zł:) 

 

Dziękuję za opinie, pergola zamówiona, wrzucę zdjęcia jak przyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie chcesz wyceny aluminiowej ;]  Fajna cena jest teraz za aluminium :phi: koło 38zł/kg brutto, metr profilu 100x100x3 a taki by wypadało zastosować jak ma być solidne około 120zł ;]  Malowanie, robocizna, montaż ......w 25k było by ciężko to zamknąć :phi:

  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, cumel napisał:

Więc nie chcesz wyceny aluminiowej ;]  Fajna cena jest teraz za aluminium :phi: koło 38zł/kg brutto, metr profilu 100x100x3 a taki by wypadało zastosować jak ma być solidne około 120zł ;]  Malowanie, robocizna, montaż ......w 25k było by ciężko to zamknąć :phi:

A ile wcześniej np. pół roku czy rok temu takie aluminium kosztowało, znaczy ile podrożało?;]

Niedługo zaczną nie tylko nowe ale i stare alufelgi z aut kraść:(

Edytowane przez volf6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, volf6 napisał:

A ile wcześniej np. pół roku czy rok temu takie aluminium kosztowało, znaczy ile podrożało?;]

Niedługo zaczną nie tylko nowe ale i stare alufelgi z aut kraść:(

Różnie 12-15zł/kg ale w porównaniu ze stalą to i tak mało poszło ;] Ostatnio hurtownia przysłała ofertę na profil stalowy po 10.78zł/kg ;l

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy coś takiego od 2 lat jak na foto.

Rolety są z przodu (na zdjęciu całkiem zwinięta jest) oraz z prawej strony.

Dach faktycznie ma spadek (na zdjęciu na lewo - widać jak 'krzywo' jest).

Zastrzałów brak. Ale przy wietrze rolety zwijamy do góry i dach też składamy pod okap dachu domu.

Jeszcze nie kipnęło : ) Ale to jest amelinium jakby co.

 

 

 

obraz.png.e315b54ff90459ac8deb8a3d2c78bc04.png

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.