Skocz do zawartości

Mazda CX-60


Maciej__

Rekomendowane odpowiedzi

Mazda zaprezentowala dzisiaj SUVa CX-60 zbudowanego na nowej, tylnonapedowej platformie.

Ma to byc najwieksze auto w gamie na EU, 4,7m czyli ok 20cm wieksze niz obecne CX-5.

Na poczatek tylko wersja 2,5 PHEV 330KM i 5,8s 0-100, pozniej ma dolaczyc jeszcze 3.0 noPB i 3.3 diesel.

Cennik od 230k PLN, co za plug-ina o mocy 300KM+ raczej nie szokuje ale za wiele na drogach pewnie tego nie bedzie.

 

https://spidersweb.pl/autoblog/mazda-cx-60-premiera/

 

 

 

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Cennik od 230k PLN, co za plug-ina o mocy 300KM+ raczej nie szokuje ale za wiele na drogach pewnie tego nie bedzie.

 

https://spidersweb.pl/autoblog/mazda-cx-60-premiera/

 

 

 

uwierz mi , że jak będą szybko dostępne może być tego sporo na drodze . Masz dziś "luźne" 250-300kzł idziesz do salonu a pan mówi , że odbiór za rok , to szukasz innego salonu i tyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, ppmarian said:

Jest diesel ! Ciekawe, ciekawe....

 

Ciekawe czy bedzie w ogole dostepny w PL...

Obecnie Mazda nie ma zadnego diesla w ofercie na naszym rynku, a w DE mozna kupic CX-5.

Aczkolwiek japonskie diesle to chyba nigdy nie byla dobra kombinacja ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ciekawe czy bedzie w ogole dostepny w PL...
Obecnie Mazda nie ma zadnego diesla w ofercie na naszym rynku, a w DE mozna kupic CX-5.
Aczkolwiek japonskie diesle to chyba nigdy nie byla dobra kombinacja
 
V8 4.0 i R4 3.0 Toyoty był świetny. Isuzu też jedne z najlepszych diesli!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Maciej__ napisał:

Mazda zaprezentowala dzisiaj SUVa CX-60 zbudowanego na nowej, tylnonapedowej platformie.

Ma to byc najwieksze auto w gamie na EU, 4,7m czyli ok 20cm wieksze niz obecne CX-5.

Na poczatek tylko wersja 2,5 PHEV 330KM i 5,8s 0-100, pozniej ma dolaczyc jeszcze 3.0 noPB i 3.3 diesel.

Cennik od 230k PLN, co za plug-ina o mocy 300KM+ raczej nie szokuje ale za wiele na drogach pewnie tego nie bedzie.

 

https://spidersweb.pl/autoblog/mazda-cx-60-premiera/

 

 

 

Czekamy na nowe 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, ppmarian said:
11 hours ago, Maciej__ said:
 
Ciekawe czy bedzie w ogole dostepny w PL...
Obecnie Mazda nie ma zadnego diesla w ofercie na naszym rynku, a w DE mozna kupic CX-5.
Aczkolwiek japonskie diesle to chyba nigdy nie byla dobra kombinacja emoji6.png
 

V8 4.0 i R4 3.0 Toyoty był świetny. Isuzu też jedne z najlepszych diesli!

Z tym Isuzu to tak daleko nie idźmy. Szczególnie takie jedno 3.0 V6. ;]

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Marcin79 said:

Jeszcze oficjalnie nic ale jak długo mogą klepac obecny model .

 

Juz chyba ostatni rok go produkuja, a czy bedzie nastepca to nadal nie jest jasne...

Klasa D powoli znika z oferty w EU, wiec watpie ze Mazda wyjdzie przed szereg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
4 godziny temu, ArekMiz napisał:

 

Ja tam nie narzekam na moje 3,5V6. Mam LPG. :palacz:

A jak myślisz jak wielu właścicieli nowej mazdy z silnikiem V6 na gwarancji oraz w wtryskiem bezpośrednim zdecyduje się na zagazownie auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
On 3/9/2022 at 8:07 AM, ppmarian said:

Jest diesel ! Ciekawe, ciekawe....

 

Pojawil sie niedawno cennik diesla :ok: 3,0noPB powinno byc jeszcze tansze, ale bedzie dopiero na jesieni.

https://media-assets.mazda.eu/raw/upload/mazdapl/globalassets/mmpol-cenniki/cenniki-7_2022/mazda-cx-60-2022.pdf?rnd=49f1b4

 

image.png

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Pojawil sie niedawno cennik diesla :ok: 3,0noPB powinno byc jeszcze tansze, ale bedzie dopiero na jesieni.

https://media-assets.mazda.eu/raw/upload/mazdapl/globalassets/mmpol-cenniki/cenniki-7_2022/mazda-cx-60-2022.pdf?rnd=49f1b4

 

image.png

Z jednej strony ceny wysokie jak za Mazdę tej wielkości,  a z drugiej strony dosyć kompletny samochód i niezły rabat jak na Mazdę można dostać na dzień dobry

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, prawoimotoryzacja said:

Z jednej strony ceny wysokie jak za Mazdę tej wielkości,  a z drugiej strony dosyć kompletny samochód i niezły rabat jak na Mazdę można dostać na dzień dobry

 

 

To auto jest chyba troche dluzsze niz X3, Stelvio, XC60 czy Q5 i dobre kilkadziesiat tysiecy tansze, szczegolnie jesli porownasz wersje z 6cyl dieslem. Nie jestem klientem na takiego kloca, ale IMHO cenowo wypada bardzo korzystnie, spodziewalem sie, ze diesel bedzie drozszy.

Takie Santa Fe PHEV kosztuje 250kPLN+, Sorrento jest troche tansze a innej konkurencji w zasadzie brak.

Wg mnie najwiekszym minusem jest brak klasycznej hybrydy w tym modelu.

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

To auto jest chyba troche dluzsze niz X3, Stelvio, XC60 czy Q5 i dobre kilkadziesiat tysiecy tansze, szczegolnie jesli porownasz wersje z 6cyl dieslem. Nie jestem klientem na takiego kloca, ale IMHO cenowo wypada bardzo korzystnie, spodziewalem sie, ze diesel bedzie drozszy.

Takie Santa Fe PHEV kosztuje 250kPLN+, Sorrento jest troche tansze a innej konkurencji w zasadzie brak.

Wg mnie najwiekszym minusem jest brak klasycznej hybrydy w tym modelu.

Różnica kilka cm na plus Cx60 - wobec Macana 2 cm dłuższe :)

 

Jednak Mazda, mimo wszystko, nie jest marką premium, także musi być z założenia tańsza niż premium. Lada moment mają być dostępne modele do jazd i oglądania w poszczególnych salonach. Warto będzie zobaczyć, w szczególności, czy nadal napęd jest największym rozczarowaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2022 o 20:02, Maciej__ napisał:

Mazda zaprezentowala dzisiaj SUVa CX-60 zbudowanego na nowej, tylnonapedowej platformie.

Ma to byc najwieksze auto w gamie na EU, 4,7m czyli ok 20cm wieksze niz obecne CX-5.

Na poczatek tylko wersja 2,5 PHEV 330KM i 5,8s 0-100, pozniej ma dolaczyc jeszcze 3.0 noPB i 3.3 diesel.

Cennik od 230k PLN, co za plug-ina o mocy 300KM+ raczej nie szokuje ale za wiele na drogach pewnie tego nie bedzie.

 

https://spidersweb.pl/autoblog/mazda-cx-60-premiera/

 

 

 

 

Fajny. W rozmiarze mojego F-Pace, też tylny napęd (4x4 ze wzdłużnym silnikiem i przewagą tyłu oczywiście), niezłe osiągi a przy tym 100k tańszy. Moim zdaniem w czasach kryzysu może odebrać kilku klientów markom premium.

:ok:

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

To auto jest chyba troche dluzsze niz X3, Stelvio, XC60 czy Q5 i dobre kilkadziesiat tysiecy tansze, szczegolnie jesli porownasz wersje z 6cyl dieslem. Nie jestem klientem na takiego kloca, ale IMHO cenowo wypada bardzo korzystnie, spodziewalem sie, ze diesel bedzie drozszy.

Takie Santa Fe PHEV kosztuje 250kPLN+, Sorrento jest troche tansze a innej konkurencji w zasadzie brak.

Wg mnie najwiekszym minusem jest brak klasycznej hybrydy w tym modelu.

Ciekawie ta Mazda wygląda, jeszcze żeby nie ten wystający LCD ..

Widzę, że dużo doszło opcji wcześniej nie dostępnych, są też ciekawe opcje jak np kamera rozpoznająca kierowcę (np do pamięci foteli). Wyceniłem sobie, żeby mieć porównanie do XC60 i cena wyszła niemal identyczna :bzik:. Wymiary ma zbliżone, jest 5cm dłuższa, ale rozstaw tylko 0.5cm, za to węższa.

W konfiguratorze do "wyboru" jeden silnik 2.5 PHEV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, sherif said:

Ciekawie ta Mazda wygląda, jeszcze żeby nie ten wystający LCD ..

Widzę, że dużo doszło opcji wcześniej nie dostępnych, są też ciekawe opcje jak np kamera rozpoznająca kierowcę (np do pamięci foteli). Wyceniłem sobie, żeby mieć porównanie do XC60 i cena wyszła niemal identyczna :bzik:. Wymiary ma zbliżone, jest 5cm dłuższa, ale rozstaw tylko 0.5cm, za to węższa.

W konfiguratorze do "wyboru" jeden silnik 2.5 PHEV.

 

Bo ceny diesla pokazali wczoraj, wiec pewnie w konfiguratorze go jeszcze nie ma ;]

A ty to XC60 tez masz PHEV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie ta Mazda wygląda, jeszcze żeby nie ten wystający LCD ..
Widzę, że dużo doszło opcji wcześniej nie dostępnych, są też ciekawe opcje jak np kamera rozpoznająca kierowcę (np do pamięci foteli). Wyceniłem sobie, żeby mieć porównanie do XC60 i cena wyszła niemal identyczna :bzik:. Wymiary ma zbliżone, jest 5cm dłuższa, ale rozstaw tylko 0.5cm, za to węższa.
W konfiguratorze do "wyboru" jeden silnik 2.5 PHEV.
Jej jest bliżej do xc90

Zapisałem się na pierwszą każde jak tylko będzie dostępny diesel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ppmarian napisał:

Jej jest bliżej do xc90

Zapisałem się na pierwszą każde jak tylko będzie dostępny diesel

No co Ty .. porównaj sobie dane. XC90 ma przeszło 5m, jest przeszło 20cm dłuższy, szerszy, wyższy i ma większy rozstaw osi.

To typowa alternatywa dla XC60, pewnie wiecej można powiedzieć po porównaniu wnętrza.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty .. porównaj sobie dane. XC90 ma przeszło 5m, jest przeszło 20cm dłuższy, szerszy, wyższy i ma większy rozstaw osi.
To typowa alternatywa dla XC60, pewnie wiecej można powiedzieć po porównaniu wnętrza.
Ja nie mówię że jest = xc90 ale zdecydowanie IMO celuja w tego klienta przynajmniej na folderach teraz.

Np mnie kupili tym na tyle ze sie zapisalem na jazdę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ppmarian napisał:

Ja nie mówię że jest = xc90 ale zdecydowanie IMO celuja w tego klienta przynajmniej na folderach teraz.

Np mnie kupili tym na tyle ze sie zapisalem na jazdę...

ale czym celują, ze dali diesla ?

Wysposażenie (w końcu) jest takie jak przy mniejszych autach pokroju X3 czy XC60..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ppmarian napisał:
2 minuty temu, sherif napisał:
ale czym celują, ze dali diesla ?
Wysposażenie (w końcu) jest takie jak przy mniejszych autach pokroju X3 czy XC60..

6gatow i dobry wypas, materiały, poczucie wielkości (na folderze)

Większe pojemności zgoda .. Mazda lubi iśc pod prąd i chwała im za to ;).

Materiały to chyba nie ocenia się z folderów reklamowych. Wypas jest taki jak powinien być w tej klasie (choć masażu nie znalazłem ;)). Poczucie wielkości w aucie 4.6m .. to też chyba wirtualne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, sherif said:

Większe pojemności zgoda .. Mazda lubi iśc pod prąd i chwała im za to ;).

Materiały to chyba nie ocenia się z folderów reklamowych. Wypas jest taki jak powinien być w tej klasie (choć masażu nie znalazłem ;)). Poczucie wielkości w aucie 4.6m .. to też chyba wirtualne.

 

Przeciez ta Mazda ma dlugosc 4,75m, ponad 20cm wiecej niz CX-5.

Sorrento ma 4,78, jak na realia EU to juz przeciez krowa.

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Przeciez ta Mazda ma dlugosc 4,75m, ponad 20cm wiecej niz CX-5.

Sorrento ma 4,78, jak na realia EU to juz przeciez krowa.

Zależy od punktu wyjścia ;), ale ja tego wielkim autem bym nie nazwał jak np XC90. W Maździe chyba nawet nie ma opcji dla 7os.

To wielkość kompaktowego Suva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, sherif said:

Zależy od punktu wyjścia ;), ale ja tego wielkim autem bym nie nazwał jak np XC90. W Maździe chyba nawet nie ma opcji dla 7os.

To wielkość kompaktowego Suva.

 

No jednak na ulicach auta w tym rozmiarze stanowia zdecydowana mniejszosc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, sherif said:

Zależy od punktu wyjścia ;), ale ja tego wielkim autem bym nie nazwał jak np XC90. W Maździe chyba nawet nie ma opcji dla 7os.

To wielkość kompaktowego Suva.

Tak apropos XC90 -> mowil mi facet u lokalnego dealera Volvo ze w przyszlym roku ma byc Volvo XC100 generalnie jako konkurent BMW X7 - ciekawe jakie wielkie bedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

No jednak na ulicach auta w tym rozmiarze stanowia zdecydowana mniejszosc....

Tak, więcej widzę Dacii na ulicach jeżeli o to Ci chodzi. Różni ludzie, różne rodziny, różne potrzeby, różne auta .. nie ma co z tego wyciągać jakiejś statystyki.

1 minutę temu, jaceq napisał:

Tak apropos XC90 -> mowil mi facet u lokalnego dealera Volvo ze w przyszlym roku ma byc Volvo XC100 generalnie jako konkurent BMW X7 - ciekawe jakie wielkie bedzie...

Dziwna ta ich numerologia, powinno być XC120 :phi:. Pewnie pójdą śladem Audi czy BMW, deko większe od modelu niższego, bo za wiele nie dodadzą bo wtedy to mogli by konkurować z klasą Full SUV w US ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciej__ , czy Mazda już sobie poradziła z gnijącym nadwoziem, na które narzekają ich posiadacze od chyba 3 pokoleń? Czy rozwiązano problem tłukących kolumn McPersona. W tym drugim przypadku jak każdy szanujący się akowicz szczegółów nie znam - gdzieś tam od kogoś, kiedyś słyszałem 😝

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bochumil napisał:

@Maciej__ , czy Mazda już sobie poradziła z gnijącym nadwoziem, na które narzekają ich posiadacze od chyba 3 pokoleń? Czy rozwiązano problem tłukących kolumn McPersona. W tym drugim przypadku jak każdy szanujący się akowicz szczegółów nie znam - gdzieś tam od kogoś, kiedyś słyszałem 😝

Od poprzedniej trójki czyli pewnie od 2008 nie gniją. Sprzedają się dobrze pomimo ceny także ludzie docenili jakość. W przeciwieństwie do fiata który powoli znika z EU.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujek napisał:

Od poprzedniej trójki czyli pewnie od 2008 nie gniją. 

 

Tytuł materiału przygotowany przez Jacka Balkana a wałkowanego na AK mówi zupełnie coś innego. Wspomniałem o tym, ponieważ widziałem dziś na parkingu Mazdę z nowszego niż 2008 rocznika, która miała wykwity korozji. Być może była bita, nie wiem, nie pytałem właściciela. 

No ale widzę, że przysłowie "co wolno wojewodzie..." jest tutaj bardzo aktualne 😉 

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, wujek said:

Od poprzedniej trójki czyli pewnie od 2008 nie gniją. Sprzedają się dobrze pomimo ceny także ludzie docenili jakość. W przeciwieństwie do fiata który powoli znika z EU.

 

Moja w wieku 6 lat nie gnije, tyle mi wystarcza. Ceny uzywanych egzemplarzy wskazuja, ze nawet starsze sztuki nie maja problemow z korozja po 2012.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bochumil napisał:

 

Tytuł materiału przygotowany przez Jacka Balkana a wałkowanego na AK mówi zupełnie coś innego. Wspomniałem o tym, ponieważ widziałem dziś na parkingu Mazdę z nowszego niż 2008 rocznika, która miała wykwity korozji. Być może była bita, nie wiem, nie pytałem właściciela. 

No ale widzę, że przysłowie "co wolno wojewodzie..." jest tutaj bardzo aktualne 😉 

 

1 godzinę temu, bochumil napisał:

 

Tytuł materiału przygotowany przez Jacka Balkana a wałkowanego na AK mówi zupełnie coś innego. Wspomniałem o tym, ponieważ widziałem dziś na parkingu Mazdę z nowszego niż 2008 rocznika, która miała wykwity korozji. Być może była bita, nie wiem, nie pytałem właściciela. 

No ale widzę, że przysłowie "co wolno wojewodzie..." jest tutaj bardzo aktualne 😉 

Trzeba było fotkę zrobić to byśmy pogadali a takto wiesz co ja widziałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.