Skocz do zawartości

Renault Austral 2022


Maciej__

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

Kolejna premiera, tym razem Renault pokazalo nastepce dla Kadjara: 

 

https://francuskie.pl/nowy-renault-austral-mamy-zdjecia-dzisiaj-premiera-nowego-suva-marki/

 

Jak dla mnie to duza zmiana na plus, wzgledem poprzedniego modelu :ok:

 

 

 

Z zewnątrz bez zaskoczenia ale trudno się przyczepić. Wewnątrz wygląda jak o klasę wyżej, trzeba by dotknąć żeby sprawdzić czy jakość idzie w parze z wyglądem. Jeśli tak to duży plus. Miejmy nadzieję, że nie zrobią wersji "zaślepka" z ordynarnego plastiku.

Silniki tylko nie bardzo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedziałbym nawet, że z zewnątrz nuda jak na nowy model... mogliby już ruszyć ze zmianą stylistyki

środek... ta kierownica kwadratowa... ciekawe jak się sprawuje

45 minut temu, Dark_Knight napisał:

Silniki tylko nie bardzo.

 

trzeba by się przejechać, wiadomo że 1.2 to nie brzmi... ale 200KM już wygląda obiecująco, wszystko do sprawdzenia

gorzej tylko że cenowo będzie pewnie pogrom ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bielaPL napisał:

powiedziałbym nawet, że z zewnątrz nuda jak na nowy model... mogliby już ruszyć ze zmianą stylistyki

 

A może to nawet lepiej, że bez udziwnień? IMO ma szansę się szybko nie zestarzeć.

 

Teraz, bielaPL napisał:

środek... ta kierownica kwadratowa... ciekawe jak się sprawuje

 

Obstawiem, że to pewnie będzie jakaś wersja z górnej półki, zwykłe będą miały standardową.

 

 

Teraz, bielaPL napisał:

trzeba by się przejechać, wiadomo że 1.2 to nie brzmi... ale 200KM już wygląda obiecująco, wszystko do sprawdzenia

 

200KM w hybrydzie może być połączone z jakąś bezstopniową skrzynią i połowa tej mocy wyparuje. Pojemność też niewielka. Ale faktycznie, warto sprawdzić jak im to wyszło.

 

 

Teraz, bielaPL napisał:

gorzej tylko że cenowo będzie pewnie pogrom ;] 

 

Cenowo to teraz wszędzie jest pogrom.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Dark_Knight napisał:

A może to nawet lepiej, że bez udziwnień? IMO ma szansę się szybko nie zestarzeć.

 

przód poszedł trochę w megane V ale wciąż zachowawczo, pewnie po liftingu będzie lepiej ;) 

 

image.png.0bcee92edd733edd4d6916955729fe4e.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Jak dla mnie to duza zmiana na plus, wzgledem poprzedniego modelu

 

Tak szczerze to spodziewałem się "czegoś więcej", o ile przód a w szczególności tył ,bardzo mi się podoba ,to już rzut boczny...tak średnio bym powiedział , z boku przypomina nowe Suzuki SX4 które dla mnie jest jakieś takie "niestrawne". Ale to może być kwestia opatrzenia . Zaś co do wnętrza to już inna bajka ,jestem wielbicielem gadżetów i odnalazł bym się tam doskonale. Tak za pięć lat ( no tak, to trochę odległy okres jak na czasy ,w których planowanie dalej niż na kilka dni jest zbyt dalekosiężne)...o ile będą jeszcze je produkować ,będą dostępne w miarę normalne układy napędowe i...będzie istniało życie na ziemi ,to  może go kupię . Pod warunkiem że fotele będą tak wygodne i będą miały regulację długości siedziska ,jak w moim obecnym Kadjarze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maciej__ napisał:

Kolejna premiera, tym razem Renault pokazalo nastepce dla Kadjara: 

 

https://francuskie.pl/nowy-renault-austral-mamy-zdjecia-dzisiaj-premiera-nowego-suva-marki/

 

Jak dla mnie to duza zmiana na plus, wzgledem poprzedniego modelu :ok:

 

 

ciekawe kiedy wyprodukują coś dla rodziny 5 osobowej? z renault w kręgu mojego zainteresowania jest aktualnie tylko trafik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marcinas napisał:

ciekawe kiedy wyprodukują coś dla rodziny 5 osobowej? z renault w kręgu mojego zainteresowania jest aktualnie tylko trafik.

Gdy model 5-cio osobowej rodziny stanie się popularniejszy, czyli możliwe, że nigdy.

Znajomy z 6-cio osobową rodziną radzi se Outlanderem.

Wiem, że to jak w opowieściach o maluchu i Bułgarii, ale skoro nie chce autobusu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna premiera, tym razem Renault pokazalo nastepce dla Kadjara: 
 
https://francuskie.pl/nowy-renault-austral-mamy-zdjecia-dzisiaj-premiera-nowego-suva-marki/
 
Jak dla mnie to duza zmiana na plus, wzgledem poprzedniego modelu :ok:
 
 
Całkiem fajne te nowe renówki. Multimedia ok, materiały ok, silniki ok.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 9.03.2022 o 11:25, Furvus_Eques napisał:

Miejmy nadzieję, że nie zrobią wersji "zaślepka" z ordynarnego plastiku.

 

No ciekaw jestem jak bedzie wygladac wersja bazowa 😄 

 

ciekawe jest nagromadzenie 3 manupulatorów po prawej stronie kierownicy 

renault-austral-2022-03_17.jpg?itok=gGm_

  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Filipfm napisał:

 

No ciekaw jestem jak bedzie wygladac wersja bazowa 😄 

 

ciekawe jest nagromadzenie 3 manupulatorów po prawej stronie kierownicy 

renault-austral-2022-03_17.jpg?itok=gGm_

 

Ten na samej górze to chyba skrzynia automatyczna, potem standard jak w reno, wycieraczki i radio. A co do radia i reno to uważam, że ten ich jak to nazwałeś manipulator to najlepsze rozwiązanie do sterowania radiem ever. Zawsze w ty samym miejscu, proste w obsłudze, miło wspominam to rozwiązanie. 

  • Lubię to 3
  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, spad napisał:

 

Ten na samej górze to chyba skrzynia automatyczna, potem standard jak w reno, wycieraczki i radio. A co do radia i reno to uważam, że ten ich jak to nazwałeś manipulator to najlepsze rozwiązanie do sterowania radiem ever. Zawsze w ty samym miejscu, proste w obsłudze, miło wspominam to rozwiązanie. 

 

Tak, to wyglada na skrzynie. wiem do czego sluza. Ale troche duzo tego. A sterowanie radiem wole na kierownicy jednak :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, wladmar said:

Właśnie poklikałem i wersja taka średnia wyszła 132 kzł. Gdyby tam był silnik, to może i miałoby to sens. 

 

Nie wiem co poklikales, ale na pewno nie Australa bo nie ma ani cennikow ani konfiguratora.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, spad said:

 

Ten na samej górze to chyba skrzynia automatyczna, potem standard jak w reno, wycieraczki i radio. A co do radia i reno to uważam, że ten ich jak to nazwałeś manipulator to najlepsze rozwiązanie do sterowania radiem ever. Zawsze w ty samym miejscu, proste w obsłudze, miło wspominam to rozwiązanie. 

 

Tez tak mysle, oblusga radia tym manipulatorem w Renault to jest strzal w dziesiatke.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spad napisał:

A co do radia i reno to uważam, że ten ich jak to nazwałeś manipulator to najlepsze rozwiązanie do sterowania radiem ever.

 

I między innymi z powodu tego "manipulatora" ujeżdżam już trzecie reno pod rząd ;] . Jak dla mnie wynalazek który pozwala na prawie pełną obsługę multimediów bez konieczności zaprzestania obserwacji drogi jest bezcenny . Ja to obsługuję już w zasadzie..."pozazmysłowo".

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Filipfm napisał:

 

No ciekaw jestem jak bedzie wygladac wersja bazowa 😄 

 

ciekawe jest nagromadzenie 3 manupulatorów po prawej stronie kierownicy 

renault-austral-2022-03_17.jpg?itok=gGm_

 

Zgaduję, że są to (od góry):

- Skrzynia biegów

- Wycieraczki

- Sterowanie radiem na sposób francuski - myślałem, że to już dawno trafiło do muzeum

;l

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, stalan said:

 

I między innymi z powodu tego "manipulatora" ujeżdżam już trzecie reno pod rząd ;] . Jak dla mnie wynalazek który pozwala na prawie pełną obsługę multimediów bez konieczności zaprzestania obserwacji drogi jest bezcenny . Ja to obsługuję już w zasadzie..."pozazmysłowo".

 

PSA ma podobny patent ale na tempomat ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, spad napisał:

 

Ten na samej górze to chyba skrzynia automatyczna, potem standard jak w reno, wycieraczki i radio. A co do radia i reno to uważam, że ten ich jak to nazwałeś manipulator to najlepsze rozwiązanie do sterowania radiem ever. Zawsze w ty samym miejscu, proste w obsłudze, miło wspominam to rozwiązanie. 

 

Tyle że go nie widać i dopóki się nie nauczysz na pamięc to nie jest to ani trochę wygodne bo musisz za kierownicę zaglądać. Jednak bardziej czytelne i intuicyjne są guziki na kierownicy, bo je przynajmniej widać - wsiadasz do auta i od razu wiadomo co nacisnąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

PSA ma podobny patent ale na tempomat ;]

 

 

Tempomat też powinien być na kierownicy bo te manetki zwykle nie są podświetlane i w nocy nie masz pojęcia co nacisnąć dopóki się tego nie nauczysz na pamięć. Najgłupsze rozwiązanie ever (chociaż przyznaję, że po nauczeniu się na pamięć może być wygodne).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tyle że go nie widać i dopóki się nie nauczysz na pamięc to nie jest to ani trochę wygodne bo musisz za kierownicę zaglądać. Jednak bardziej czytelne i intuicyjne są guziki na kierownicy, bo je przynajmniej widać - wsiadasz do auta i od razu wiadomo co nacisnąć.
 
Miałem dwie Laguny, rocznik 2001 i 2004, jedynkę i dwójkę, w obydwóch to samo sterowanie. Po kilku latach wsiadłem chyba do Talismana i cyk, obsługuje na pamięć bez patrzenia co i jak. Ten pilot jest tak intuicyjny, że nie wiem co tam chcesz się uczyć na pamięć. Jak pamiętam nauczyłem się jego obsługi w kilka minut w trakcie pierwszej jazdy reno.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Filipfm napisał:

 

Tak, to wyglada na skrzynie. wiem do czego sluza. Ale troche duzo tego. A sterowanie radiem wole na kierownicy jednak :) 

Jednak ten diwajs jest wygodniejszy niz na kierownicy.  Wystarczy spróbować. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Furvus_Eques napisał:

 

Zgaduję, że są to (od góry):

- Skrzynia biegów

- Wycieraczki

- Sterowanie radiem na sposób francuski - myślałem, że to już dawno trafiło do muzeum

;l

 

 

 

Ale to jest zajebiscie wygodne,  tak jak fizyczne pokrętła do klimy. Mozna się śmiać,  ale w samochodzie wszystko powinno byc intuicyjne i nie absorbować kierowcy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

PSA ma podobny patent ale na tempomat ;]

 

I to jest genialne

 

15 godzin temu, Furvus_Eques napisał:

 

Tempomat też powinien być na kierownicy bo te manetki zwykle nie są podświetlane i w nocy nie masz pojęcia co nacisnąć dopóki się tego nie nauczysz na pamięć. Najgłupsze rozwiązanie ever (chociaż przyznaję, że po nauczeniu się na pamięć może być wygodne).

 

Na kierownicy tez musisz sie nauczyc na pamięć, by nie patrzec na nie przy wciskaniu, choc i tak musisz zerknąć przed wcisnieciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rado_ napisał:

Ale to jest zajebiscie wygodne,  tak jak fizyczne pokrętła do klimy. Mozna się śmiać,  ale w samochodzie wszystko powinno byc intuicyjne i nie absorbować kierowcy.

 

Ja nie twierdzę że to niewygodne tylko że jak wsiadasz wieczorem do wypożyczonego auta z tym wynalazkiem to masz problem dopóki się nie nauczysz na pamięć co wcisnąć. 

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Furvus_Eques napisał:

 

Ja nie twierdzę że to niewygodne tylko że jak wsiadasz wieczorem do wypożyczonego auta z tym wynalazkiem to masz problem dopóki się nie nauczysz na pamięć co wcisnąć. 

:ok:

Ale tak jesk w kazdym aucie, do ktorego wsiadasz pierwszy raz. Niewazne czy ma przyciski na kierze czy manetke. Jak manetke zakumasz to palce same trafiaja, nawet nie mrugniesz. W dwóch potzednich mialem manetki, choc różne,  teraz na kierze i jednak na kierze mniej wygodne. Takie moje wnioski.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Filipfm napisał:

 

Wiem. Pare razy mi się na rentalach trafiały. Co utwierdza mnie w przekonaniu, żeby się trzymać od tych wynalazków szatana z daleka 😄 

Pugiem 5008 1,6 thp zrobilem 100 kkm zanim go rozbilem, ale pomijajac problemy z silnikiem, to z awarii łożysko koła przód,  i wymiana rolki gumowej paska napedu. Nic wiecej nie padlo. Gdybym miał dizla,  to spoko auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, Rado_ said:

Ale tak jesk w kazdym aucie, do ktorego wsiadasz pierwszy raz. Niewazne czy ma przyciski na kierze czy manetke. Jak manetke zakumasz to palce same trafiaja, nawet nie mrugniesz. W dwóch potzednich mialem manetki, choc różne,  teraz na kierze i jednak na kierze mniej wygodne. Takie moje wnioski.

 

Ja przez ponad rok w Mazdzie podglasnialem radio zamiast zmieniac ustawienia tempomatu, bo mi zostal odruch po 4 latach z Oplem ;]

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rado_ napisał:

Po prostu wolisz sobie utrudniać,  bo przyciski na kierze wyglądają fajniej.

 

Kwestia jak wyglada jest wtorna. Mysle, ze kluczowym elementem jest tu oszczednosc :) bo taniej cos przyczepić do kolumny kierownicy niz zrobic guziki na kierownicy, wiązkę w taśmie itp. 

Ja do swojego pierwszego auta miałem taki patent :) tylko to była końcówka lat 90tych :) 
 e8549fea45fc82df5f2e91d7cb2f

Edytowane przez Filipfm
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Ja przez ponad rok w Mazdzie podglasnialem radio zamiast zmieniac ustawienia tempomatu, bo mi zostal odruch po 4 latach z Oplem ;]

 

 

Jag ma tempomat po prawej a sterowanie radiem po lewej. Ranger na odwrót. Zapewne możesz sobie wyobrazić co sobie mruczę pod nosem przez pierwsze kilkadziesiąt km po przesiadce z jednego do drugiego.

;l

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Furvus_Eques said:

 

Jag ma tempomat po prawej a sterowanie radiem po lewej. Ranger na odwrót. Zapewne możesz sobie wyobrazić co sobie mruczę pod nosem przez pierwsze kilkadziesiąt km po przesiadce z jednego do drugiego.

;l

 

 

Dokladnie o takiej sytuacji pisalem ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minutes ago, Filipfm said:

 

Kwestia jak wyglada jest wtorna. Mysle, ze kluczowym elementem jest tu oszczednosc :) bo taniej cos przyczepić do kolumny kierownicy niz zrobic guziki na kierownicy, wiązkę w taśmie itp. 

Ja do swojego pierwszego auta miałem taki patent :) tylko to była końcówka lat 90tych :) 
 e8549fea45fc82df5f2e91d7cb2f

 

Nie, moim zdaniem odrotnie, na kierownicy taniej, zwlaszcza ze tak zazwyczaj sa tam inne przyciski (czyli i wiazka). Ten Renaultowy dzyndzel jest niesamowiecie intuicyjny, nie trzeba patrzec, przyciski sa podprofilowane tak ze odrazu wiadomo gdzie sa, mi 'nauka' zajela 5 min i od tego czasu zostalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Filipfm napisał:

 

Kwestia jak wyglada jest wtorna. Mysle, ze kluczowym elementem jest tu oszczednosc :) bo taniej cos przyczepić do kolumny kierownicy niz zrobic guziki na kierownicy, wiązkę w taśmie itp. 

Ja do swojego pierwszego auta miałem taki patent :) tylko to była końcówka lat 90tych :) 
 e8549fea45fc82df5f2e91d7cb2f

Myślę, że  te manetki po prostu mają ulatwic obsługę, mi ułatwiają.  Kiera przeladowana przyciskami to nie jest dobry pomysł. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jaceq napisał:

 

Nie, moim zdaniem odrotnie, na kierownicy taniej, zwlaszcza ze tak zazwyczaj sa tam inne przyciski (czyli i wiazka). Ten Renaultowy dzyndzel jest niesamowiecie intuicyjny, nie trzeba patrzec, przyciski sa podprofilowane tak ze odrazu wiadomo gdzie sa, mi 'nauka' zajela 5 min i od tego czasu zostalo.

Tak jak i w Peugeot.👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Auto niedlugo trafi do salonow, wlasnie odbywaja sie prezentacje dla dziennikarzy :ok:

https://francuskie.pl/renault-austral-pierwsza-jazda-nowa-generacja-suv-ow-renault/

Jesli nie przesadza z cena to powinno sie dobrze sprzedawac :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2022 o 11:36, Maciej__ napisał(a):

 

Dokladnie o takiej sytuacji pisalem ;]

 

 

Rok jeżdżę Kią a nadal zdarza mi się zwiększać głośność radia i zanim się kapnę że nie robi się głośniej to jadę plus 20 km/h;]

4 lata z Oplem mnie zaprogramowały;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

Auto niedlugo trafi do salonow, wlasnie odbywaja sie prezentacje dla dziennikarzy :ok:

https://francuskie.pl/renault-austral-pierwsza-jazda-nowa-generacja-suv-ow-renault/

Jesli nie przesadza z cena to powinno sie dobrze sprzedawac :)

 

Patrząc na ceny Koleosa to za sensowną wersję ok 200 tys można spokojnie przyjąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tempomat też powinien być na kierownicy bo te manetki zwykle nie są podświetlane i w nocy nie masz pojęcia co nacisnąć dopóki się tego nie nauczysz na pamięć. Najgłupsze rozwiązanie ever (chociaż przyznaję, że po nauczeniu się na pamięć może być wygodne).
 
Mega wygodne.

Subaru miał tempomat w manetce a renault w manetce. Poważnie życzyłbym sobie takie oba rozwiązania razem volvo.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ppmarian napisał(a):

Mega wygodne.

Subaru miał tempomat w manetce a renault w manetce. Poważnie życzyłbym sobie takie oba rozwiązania razem volvo.

Jak dla mnie to jest najlepsze rozwiązanie.  A ze trzeba sie nauczyć?  Na kierownicy tez trzeba się nauczyc, a pozniej szukac przyciskow i odrywac wzrok od jezdni.  W kazdym aucie z manetką, jakim jeździłem to rozwiazanie jest najlepsze. Jak ktoś twierdzi inaczej, to nie wie co mówi. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.