Skocz do zawartości

Tania jazda czyli jak poradzić sobie z drożyzną?


piter333

Rekomendowane odpowiedzi

 
niby czemu? ile tych upałów jest u nas?
tylko raz miałem auto z klimą, nie mam go już 4 lata i żyję. dla mnie większym samobójstwem jest dizel, niż brak klimy

Nie wiem gdzie mieszkasz - moźe w Nordkjosbotn.
Ale w 3-city generalnie upaly byly od maja do pazdziernika. Pkmijam ze klima pomaga np. Odparowac szyby jak jest wilgotno.

Czeku diesel jest samobojstwem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TWENTIS napisał:


Nie wiem gdzie mieszkasz - moźe w Nordkjosbotn.
Ale w 3-city generalnie upaly byly od maja do pazdziernika. Pkmijam ze klima pomaga np. Odparowac szyby jak jest wilgotno.

Czeku diesel jest samobojstwem?

 

mieszkam na śląsku, więc różnica temperatur chyba nie jest ogromna? chociaż w maju ja upałów nigdy nie odczułem. ba, w zeszłym roku w maju było tak zimno, że jeszcze grzejniki w mieszkaniu grzały. szyby mi nie parują, więc nie znam problemu.... ale spoko, każdy ma jakieś wymagania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
2500 to płaciłem za instalacje do pandy 8 lat temu. teraz bez 4 tys nie ma co podchodzić, bo albo bedzie schrzanione, albo na bylejakich podzespołach

Chyba oczadziales. W granicach 2500 spokojnie kupisz instalke. Chyba ze 1500 za lubrykacje zaworow dodatkowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
mieszkam na śląsku, więc różnica temperatur chyba nie jest ogromna? chociaż w maju ja upałów nigdy nie odczułem. ba, w zeszłym roku w maju było tak zimno, że jeszcze grzejniki w mieszkaniu grzały. szyby mi nie parują, więc nie znam problemu.... ale spoko, każdy ma jakieś wymagania

U mnie w lipcu bylo w domu 40 stopni

To bylo jedno z cieplejszych latów :-)

Klima w domu ( ktorego bezwladnosc cieplna jest duzo mniejsza) chodzila kilka m-cy.

Od mniej wiecej 10 lat nie wyobrazam sobie auta bez klimy.

Rozumeim ze lubisz krecic korbkami od okien i ustawiac lustwrko prawe patykiem ale plis.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, TWENTIS napisał:


Chyba oczadziales. W granicach 2500 spokojnie kupisz instalke. Chyba ze 1500 za lubrykacje zaworow dodatkowo

Może i się kupi, ale mówimy o usłudze kompleksowej- wraz z montażem. A tutaj już się różni cena.

Brat zakładał w czerwcu do astry, KME nevo, bez żadnych lubryfikacji... 3950pln 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bochumil napisał:

Czekam za ofertą od fachury z Łasku

Jakie auto? Ja mam w Łasku spore rabaty 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, blue_ napisał:

Brat zakładał w czerwcu do astry, KME nevo, bez żadnych lubryfikacji... 3950pln 

Kurcze ja nie wiem gdzie Ty zakładasz te instalacje, ale wspomniany Łask do którego nie mam zastrzeżeń bo zakładali mi chyba już w dziesięciu autach LPG w Megane III 1.6 w sierpniu 2021r za KME nevo, listwa barracuda, wlew pod klapką za 2700zl. Szwagrowi w Scenicu II 2.0 też KME z listwą barracuda w listopadzie kładli to zapłacił 3000zl (albo nawet nie całe 3 tys zł).

Edytowane przez Luke16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do instalacji. Zakłady polecane Kraków 3300, obrzeże Krakowa 2700, zakłady pod Słomnikami i Niepołomicami 2400 i 2300. Instalacje te same a ludzie montujący w tych zakładach zadowoleni. Co do samej opłacalności instalacji LPG. Do tej pory byłem zwolennikiem zasady zakładam i cieszę się z taniej jazdy tu i teraz. Żona od jakiegoś czasu posiada forda ka 2 ze znanym zwykłym paliwożernym 1,2 bodajże 69 koni to ma.  Robi dziennie 25 km tam i z powrotem. Przy dzisiejszych cenach paliwa oszczędności miesięcznie to między 40 a 50 zł. Pierwszy raz w życiu zacząłem zastanawiać się nad sensem zakładania LPG. Już pomijam zwrot kosztów po około 5 latach ale ona zajeżdża na stację raz w miesiącu. Jeszcze się waham ale boje się że różnica w cenie między benzyną a LPG będzie się zawężać. 

Edytowane przez Harnas80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, blue_ napisał:

Może i się kupi, ale mówimy o usłudze kompleksowej- wraz z montażem. A tutaj już się różni cena.

Brat zakładał w czerwcu do astry, KME nevo, bez żadnych lubryfikacji... 3950pln 

2 lata temu obrzeża Warszawy instalacja kme nevo na barakudach wlew gazu pod klapką przełącznik z najwyższej półki że mogę sobie kolory diod zmieniać

zapłaciłem 2300, fakt że po lekkiej rekomendacji gościa co już sporo swoich aut im oddał pod instalację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i się kupi, ale mówimy o usłudze kompleksowej- wraz z montażem. A tutaj już się różni cena.
Brat zakładał w czerwcu do astry, KME nevo, bez żadnych lubryfikacji... 3950pln 

Mam 5 ofert do Mazdy Premacy bo tez myslalem. Od 2500 do 3100


Nie wiem co wy tam zakladacie. Chyba ze piszesz i fazie ciekłej. Bo ja o 4 gen do wielopunktu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bochumil napisał:
8 godzin temu, Luke16 napisał:
Jakie auto? Ja mam w Łasku spore rabaty emoji1787.png

Alfa Romeo Giulietta 1.4 Tjet 120KM.

Jeszcze polecam tutaj. Też kilka aut gazowalem i jeżdżą do dzisiaj dzień. Mi po prostu nie chce się jechać do Bełchatowa. No i cena tam była lepsza

https://g.co/kgs/yJAhvw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Luke16 napisał:

Kurcze ja nie wiem gdzie Ty zakładasz te instalacje,

 

Silesia cars Katowice.

Wlew pod klapką, butla 67l i przełącznik ze zmiennymi kolorami. Takie mają ceny. W sumie na Śląsku jest najwięcej chętnych na montaż, więc...

A Ci których polecasz, to stroją te instalki na drodze, czy autokalibracja, bo to przecież jedna z najistotniejszych spraw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ghost2255 napisał:

Fachura z Rawicza ma niższe ceny ze względu na lokalizację. Bo to nawet nie Rawicz, a peryferia Rawicza.

 

I rzeczywiście jest super fachurą, do tego dysponuje wiedzą i narzędziami niedostępnymi dla większości gazowników w PL.

 

No, ale jednak gość pomimo świadomości jak dobry jest i rzeszy klientów spoza Rawicza, a z całej Polski to jednak nie daje stawek z Wrocławia a jest mocno konkurencyjny. Dzisiaj w zasadzie fakt, że jest fachowcem wystarczyłoby żeby miał klientów w lpg, a jednak kilkaset złotych taniej od konkurencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spad napisał:

 

No, ale jednak gość pomimo świadomości jak dobry jest i rzeszy klientów spoza Rawicza, a z całej Polski to jednak nie daje stawek z Wrocławia a jest mocno konkurencyjny. Dzisiaj w zasadzie fakt, że jest fachowcem wystarczyłoby żeby miał klientów w lpg, a jednak kilkaset złotych taniej od konkurencji. 

Sławek ma jednak najwięcej klientów z okolicy. A Rawicz to już Wielkopolska. Jeśli mieszkasz we Wrocławiu, to nie zrozumiesz lokalesów z Rawicza.:lol:

 

Tam rządzi cena. Jakość nie ma większego znaczenia. Pracowałem trochę w Rawiczu kiedyś i naprawdę, mimo, że to tylko 60km, to mentalność jest zupełnie inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, blue_ napisał:

 

mieszkam na śląsku, więc różnica temperatur chyba nie jest ogromna? chociaż w maju ja upałów nigdy nie odczułem. ba, w zeszłym roku w maju było tak zimno, że jeszcze grzejniki w mieszkaniu grzały. szyby mi nie parują, więc nie znam problemu.... ale spoko, każdy ma jakieś wymagania

 

ja klimę używam praktycznie cały rok. Może tylko jak jest mróz to nie używam, bo i tak się nie załącza. Nawet jak jest zimno, ale wilgotno to jest dobra do osuszania wnętrza i szyb. Nie mówiąc już jak wsiadam do samochodu po siłowni. Bez klimy to po dwóch minutach bym nic nie widział przez szyby ;]. A już w tym tygodniu wsiadając do auta około 16.00 po pracy (cały dzień stało na słońcu) włączałem klimę, bo było duszno. A dopiero marzec. Trudno mi sobie wyobrazić dzisiaj jazdę samochodem bez klimatyzacji.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bochumil napisał:
21 godzin temu, Luke16 napisał:
Jakie auto? Ja mam w Łasku spore rabaty emoji1787.png

Alfa Romeo Giulietta 1.4 Tjet 120KM.

Było brać 2.0 ;] Jak policzyłem to się mi wcale LPG nie opłaci ;] Tjet weźmie lekko 9-10 przy normalnej jeździe. 

Codzienny dojazd do pracy u mnie wygląda tak.

59_n.jpg.fb407a77c678ca1886f596620bcf9702.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maro_t napisał:

 

ja klimę używam praktycznie cały rok. Może tylko jak jest mróz to nie używam, bo i tak się nie załącza. Nawet jak jest zimno, ale wilgotno to jest dobra do osuszania wnętrza i szyb. Nie mówiąc już jak wsiadam do samochodu po siłowni. Bez klimy to po dwóch minutach bym nic nie widział przez szyby ;]. A już w tym tygodniu wsiadając do auta około 16.00 po pracy (cały dzień stało na słońcu) włączałem klimę, bo było duszno. A dopiero marzec. Trudno mi sobie wyobrazić dzisiaj jazdę samochodem bez klimatyzacji.

 

Ja klimę włączam tak powyżej 27-28 stopni - i to tylko jak jadę służbowo czyli koszula z długim. Każdy używa jak lubi, ja akurat kolegę rozumiem. Jak zapomnę 2-3 minut przed domem wyłączyć klimę i przewietrzyć auto to wyjście z klimatyzowanego samochodu na zewnątrz powoduje ból gardła praktycznie od razu. 

A klima zawsze na 22.5 (22 jak nie ma podziałki 0.5) więc nie jakoś kosmicznie zimno.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było brać 2.0 ;] Jak policzyłem to się mi wcale LPG nie opłaci ;] Tjet weźmie lekko 9-10 przy normalnej jeździe. 
Codzienny dojazd do pracy u mnie wygląda tak.
59_n.jpg.fb407a77c678ca1886f596620bcf9702.jpg
 
4,4/100 w 2.0 mJTD oznacza, że jeździsz jak dziadek i zaraz będziesz robił dwumas, a wcześniej EGR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, cumel napisał:

Było brać 2.0 ;] Jak policzyłem to się mi wcale LPG nie opłaci ;] Tjet weźmie lekko 9-10 przy normalnej jeździe. 

Codzienny dojazd do pracy u mnie wygląda tak.

59_n.jpg.fb407a77c678ca1886f596620bcf9702.jpg

 

 

Takie bajki ze spalaniem pod publiczkę zrobię niejednym autem na rynku. Nie raz Gofrem 7 1,5 130 KM miałem wyniki poniżej 5 litrów bo jechałem z rana krajówką, była piękna pogoda i nawet nie chciało mi się przyśpieszać powyżej 90 km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bochumil napisał:
W dniu 22.03.2022 o 15:24, spad napisał:
 
We Wrocławiu 3600, pod Rawiczem 2800 za to samo. Uwierzysz? Aha, fachura z Rawicza z opinią super fachury. 

Sławomir Juskowski?

 

Tak, o niego chodzi. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, spad napisał:

 

Takie bajki ze spalaniem pod publiczkę zrobię niejednym autem na rynku. Nie raz Gofrem 7 1,5 130 KM miałem wyniki poniżej 5 litrów bo jechałem z rana krajówką, była piękna pogoda i nawet nie chciało mi się przyśpieszać powyżej 90 km. 

Ale to nie pod publiczkę tylko normalny mój dojazd do pracy gdzie 80% to ekspresówka ;] Jadąc zgodnie z przepisami tyle wychodzi i co mam zrobić ;] Jak mi się mocno śpieszy i lecę te 160-170 to jest ponad 6l w grande punto normalnie było 7 ale nim się wolno nie dało jechać ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maro_t napisał:

 

ja klimę używam praktycznie cały rok. Może tylko jak jest mróz to nie używam, bo i tak się nie załącza. Nawet jak jest zimno, ale wilgotno to jest dobra do osuszania wnętrza i szyb. Nie mówiąc już jak wsiadam do samochodu po siłowni. Bez klimy to po dwóch minutach bym nic nie widział przez szyby ;]. A już w tym tygodniu wsiadając do auta około 16.00 po pracy (cały dzień stało na słońcu) włączałem klimę, bo było duszno. A dopiero marzec. Trudno mi sobie wyobrazić dzisiaj jazdę samochodem bez klimatyzacji.

Ja wogole nie ruszam guzika od klimy. Raz włączyłem i tak został. Jak w zimie ruszam z garażu to jest 14 stopni to i tak się klima włączy. Już byM nie kupil

auta bez klimy 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maro_t napisał:

 Trudno mi sobie wyobrazić dzisiaj jazdę samochodem bez klimatyzacji.

Tak sobie wmawiasz, bo masz. Bo się przyzwyczaiłeś i ciężko się odzwyczaić.

Ja nie mam i nie narzekam. Ale auto, to i tak pikuś. Spędzam w nim może 30 minut dziennie, więc naprawdę nie potrzebuje. Co innego w koparce... latem w kabinie 60 stopni i muszę wytrzymać 10-12 godzin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2022 o 21:25, blue_ napisał:

 

już od paru ładnych lat słyszę, że gaz sie nie opłaca i nie będzie się opłacał coraz bardziej. a tu proszę, bum większy niż 10 lat temu i jakoś się opłaca?

 

Mawiali, że jak LPG będzie powyżej 2,50 PLN/L to będzie koniec LPG, tymczasem mamy już okolice 4 PLN/L i jakoś nie słychać żeby ludzie złomowali auta z LPG ;l

Obecnie różnica się trochę zatarła, ale dalej jest taniej na LPG. Po prostu wzrasta czas amortyzacji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Mawiali, że jak LPG będzie powyżej 2,50 PLN/L to będzie koniec LPG, tymczasem mamy już okolice 4 PLN/L i jakoś nie słychać żeby ludzie złomowali auta z LPG ;l
Obecnie różnica się trochę zatarła, ale dalej jest taniej na LPG. Po prostu wzrasta czas amortyzacji.
Czas amortyzacji nie uleg zmianie, nadal to 20 kkm w moim przypadku i tak samo mi wychodziło w październiku jak zakładałem jak i teraz. Czas zwrotu liczysz nie z ceny litra lpg a różnicy w cenie paliw minus wyższe spalanie lpg.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, komor napisał:

 

Mawiali, że jak LPG będzie powyżej 2,50 PLN/L to będzie koniec LPG, tymczasem mamy już okolice 4 PLN/L i jakoś nie słychać żeby ludzie złomowali auta z LPG ;l

Obecnie różnica się trochę zatarła, ale dalej jest taniej na LPG. Po prostu wzrasta czas amortyzacji.

 

niekoniecznie ... im wyższa cena noPB/LPG (przy niezmiennym stosunku tych cen) tym czas amortyzacji instalacji się skraca.

 

nawet jeśli LPG jest procentowo droższe, to i tak "zarabiasz" te 2zł na litrze w stosunku do noPB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, blue_ napisał:

 

Silesia cars Katowice.

Wlew pod klapką, butla 67l i przełącznik ze zmiennymi kolorami. Takie mają ceny. W sumie na Śląsku jest najwięcej chętnych na montaż, więc...

A Ci których polecasz, to stroją te instalki na drodze, czy autokalibracja, bo to przecież jedna z najistotniejszych spraw?

No tak najwięksi spece z lpg forum. Jezeli chodzi o ceny to ci którzy tam się ciągle reklamują  są napewno najdrożsi. A no i nikt poza nimi tego porządnie nie zrobi. Kilka razy mi wyceniali instalację i zawsze ceny były z kosmosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, spad napisał:

Czas amortyzacji nie uleg zmianie, nadal to 20 kkm w moim przypadku i tak samo mi wychodziło w październiku jak zakładałem jak i teraz. Czas zwrotu liczysz nie z ceny litra lpg a różnicy w cenie paliw minus wyższe spalanie lpg.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

 

13 minut temu, Azbest napisał:

 

niekoniecznie ... im wyższa cena noPB/LPG (przy niezmiennym stosunku tych cen) tym czas amortyzacji instalacji się skraca.

 

nawet jeśli LPG jest procentowo droższe, to i tak "zarabiasz" te 2zł na litrze w stosunku do noPB

 

Ok, a panowie dodali do obliczeń koszt instalacji? Kiedyś to było 2400 zł, później 2600, 2800 a obecnie ??? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, blue_ napisał:

Ci których polecasz, to stroją te instalki na drodze, czy autokalibracja, bo to przecież jedna z najistotniejszych spraw

To obowiązkowo, ostatnio Clio jeździliśmy sporo kilometrów włącznie z ską. Ale jak jeżdżę rocznie 50-70 tys km na ich instalacji i nigdy nic się nie działo. Duster ma obecnie na KME z listwą Barracuda ma 170 tys km, oprócz filtrów nic nie wymieniane i dotykane. 

2 godziny temu, PingNoMore napisał:

Gdzie zakładałeś LPG

U Łyżwy w Gomarze na Polnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, komor napisał:

 

 

Ok, a panowie dodali do obliczeń koszt instalacji? Kiedyś to było 2400 zł, później 2600, 2800 a obecnie ??? ;]

Ceny instalacji nie wzrosły znacząco. W warsztacie w którym zakładałem BRC ceny na przestrzeni 10 lat przeskoczyły z 2800 na 3300

Edytowane przez Azbest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Azbest napisał:

Ceny instalacji nie wzrosły znacząco. W warsztacie w którym zakładałem BRC ceny na przestrzeni 10 lat przeskoczyły z 2800 na 3300

Same zbiorniki poszły około 30% do góry, jak sprawdzałem w lutym (przed wojną) :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MarcG napisał:

No tak najwięksi spece z lpg forum. Jezeli chodzi o ceny to ci którzy tam się ciągle reklamują  są napewno najdrożsi. A no i nikt poza nimi tego porządnie nie zrobi. Kilka razy mi wyceniali instalację i zawsze ceny były z kosmosu.

Miałem do czynienia z wieloma gazownikami w okolicy, gdzie ceny były podobne, a jakość usługi i znajomości mizerna. Także ja złego słowa nie powiem.

Ile ludzi, tyle opinii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, komor napisał:

 

 

Ok, a panowie dodali do obliczeń koszt instalacji? Kiedyś to było 2400 zł, później 2600, 2800 a obecnie ??? ;]

 

2800, instalacja z października. Maks oferta na sekwencję jaką dostałem do tego samego auta to 3600 zł. Najtańsza oferta 2650 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pipper napisał:

Same zbiorniki poszły około 30% do góry, jak sprawdzałem w lutym (przed wojną) :piwko:

...ale to jedna ze składowych finalnej ceny instalacji. Zakładałem w listopadzie instalację do samochodu z wtryskiem bezpośrednim i płaciłem 4900 (+dodatki) - cena ta utrzymuje się niezmiennie od kilku lat. Byłem zdziwiony że wszystko wokół drożeje, a te ceny mają jedynie zdrowe, realne podwyżki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Azbest napisał:

...ale to jedna ze składowych finalnej ceny instalacji. Zakładałem w listopadzie instalację do samochodu z wtryskiem bezpośrednim i płaciłem 4900 (+dodatki) - cena ta utrzymuje się niezmiennie od kilku lat. Byłem zdziwiony że wszystko wokół drożeje, a te ceny mają jedynie zdrowe, realne podwyżki

W listopadzie spoko, ja pisałem teraz o sytuacji... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Azbest napisał:

...ale to jedna ze składowych finalnej ceny instalacji. Zakładałem w listopadzie instalację do samochodu z wtryskiem bezpośrednim i płaciłem 4900 (+dodatki) - cena ta utrzymuje się niezmiennie od kilku lat. Byłem zdziwiony że wszystko wokół drożeje, a te ceny mają jedynie zdrowe, realne podwyżki

 

 

Do mojego TSI 1,5 chcą 5400 za KME w Silesia Cars Katowice, pytałem z ciekawości ( auto i tak jeszcze na gwarancji więc nie skorzystam) bo będę tam zakładał gaz do auta żony 

Z tego co czytałem i sami mówili to akurat maja te silniki opanowane tam... 

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pipper napisał:

Same zbiorniki poszły około 30% do góry, jak sprawdzałem w lutym (przed wojną) :piwko:

Zbiorniki niestety drożeją z prędkością światła, co dostawa wyższa cena 🙄

 

2 godziny temu, Pipper napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pado napisał:

 

 

Do mojego TSI 1,5 chcą 5400 za KME w Silesia Cars Katowice, pytałem z ciekawości ( auto i tak jeszcze na gwarancji więc nie skorzystam) bo będę tam zakładał gaz do auta żony 

Z tego co czytałem i sami mówili to akurat maja te silniki opanowane tam... 

 

Liczyłeś opłacalność do TSI? Bo podchodziłem do liczenia dwukrotnie, również na KME przy podobnym budżecie za instalację i ciężko doczekać się zwrotu nawet przy założeniu, że fachury potrafią zestroić dotrysk na poziomie 1 litra benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, spad napisał:

 

Liczyłeś opłacalność do TSI? Bo podchodziłem do liczenia dwukrotnie, również na KME przy podobnym budżecie za instalację i ciężko doczekać się zwrotu nawet przy założeniu, że fachury potrafią zestroić dotrysk na poziomie 1 litra benzyny.

 

nie, nie liczyłem- bo nie zamierzam w to iść na razie do TSI , przede wszystkim gwarancja na silnik. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rbgarb1 napisał:

Zbiorniki niestety drożeją z prędkością światła, co dostawa wyższa cena 🙄

 

 

Widzę, bo przeglądam pojazdy i duże zbiorniki do LPG i coraz drożej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, komor napisał:

Ok, a panowie dodali do obliczeń koszt instalacji? Kiedyś to było 2400 zł, później 2600, 2800 a obecnie ??? ;]

Ja zakładałem zawsze w dobrym warsztacie i w 2012 za Staga 3000 premium płaciłem 3200 w AC (producent Staga), w 2013 za to samo 3000 u ich byłego pracownika.

W 2017 za Staga Qnext 3200 u tego samego gościa.

Wiosną 2021 brat płacił u niego 3200 za jakiegoś klona Staga produkowanego przez byłych pracowników AC (oryginalny Stag miał być w tej samej cenie).

Instalki zawsze na dobrych wtryskiwaczach itd.

Mogłem mieć to taniej, ale miałem wcześniej trochę doświadczeń z gaziarzami (na gazie jeżdżę odkąd tylko mam prawko) i wolę trochę drożej, ale bezproblemowo.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Nie ma co się dziwić skoro stal drożeje jak głupia.

Niestety :piwko:

Gupki ekooszołomy będą w lepiankach mieszkać, bo na drut zbrojeniowy nie będzie...

Dalej zamykajmy przemysł ciężki... 

Co do taniej jazdy, odpowiednią oponą i zbieżność, ciśnienie i noga lżejsza, kilka zł zawsze zaoszczędzi...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.