Skocz do zawartości

lekko podwyższone i wydłużone Polo za prawie 150kzł ?


mmaciejosss

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rallyrychu napisał:

"*Cena uwarunkowana jest zakupem na firmę przy finansowaniu przez Volkswagen Bank"

Dla fizoli jest drożej 😂

 

Fizol bierze kredyt w ich banku i po temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mmaciejosss napisał:


To jest jakaś wersja gdzie chyba więcej dołożyć się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pejus1982 napisał:


Raczej ciężko im będzie, taka kasa to już Tiguan z DSG.

 

to idź i spróbuj kupić tego Tiguana. Zapewne scenariusz wygląda tak, że wersja jaką sobie wybierzesz w takiej cenie jak piszesz może będzie za rok, a może wcale i to bez gwarancji ceny, czyli praktycznie z gwarancją tego, że zapłacisz drożej, jeśli w ogóle wyprodukują. Może ewentualnie zaproponują Ci coś co mogą mieć na stanie albo w miarę szybko zapewne dużo bogatsze i dużo droższe wersje.

Dzisiaj kupno samochodu nie wygląda tak że patrzysz w cennniki i zastanawiasz się co możesz mieć w tej czy innej cenie i co potrzebujesz, tylko idziesz to dealera i pytasz co w ogóle da się kupić.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, pejus1982 said:


Raczej ciężko im będzie, taka kasa to już Tiguan z DSG.

 

Ale Tiguan z DSG za 150kPLN bedzie w mocno podstawowej wersji Life...

To raczej nie jest alternatywa dla kogos kto kupuje max wypasionego crossovera.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, maro_t said:

 

jeżeli faktycznie jest dostępna jakaś pula od ręki to i tak się sprzeda. Takie czasy.

 

Przeciez zawsze tak bylo, ze wyposazone na max auta potrafily kosztowac prawie 2x tyle co podstawa...

A klient znajdzie sie na wszystko, nie kazdy potrzebuje jak najwiekszego auta w danym budzecie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Przeciez zawsze tak bylo, ze wyposazone na max auta potrafily kosztowac prawie 2x tyle co podstawa...

A klient znajdzie sie na wszystko, nie kazdy potrzebuje jak najwiekszego auta w danym budzecie :ok:

 

ja to rozumiem, bo mając konkretny budżet sam wolę mniejsze, a lepiej wyposażone i z mocniejszym silnikiem. Nie każdy ma 3 dzieci i dwa psy, albo firmę remontową

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, marcindzieg said:

No i nie każdy potrzebuje wozić ze sobą cały dobytek :)

Jak masz trójkę dzieci, to problemem staje się nie bagażnik, a szerokość z tyłu, żeby bezpiecznie zmieścić foteliki, co łatwiej, a potem, jak ja, dwóch w fotelikach i trzeciego bez, a o to trudniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy trend: najpierw optycznie podnosić normalne auta robiąc z nich udawane "suv'y", a potem obniżać im linie dachu, żeby udawały coupe. I za każdy taki manewr dodatkowa $$$ oczywiście. Eh, ten markieting :hehe:

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2022 o 08:30, iwik napisał:

Ciekawy trend: najpierw optycznie podnosić normalne auta robiąc z nich udawane "suv'y", a potem obniżać im linie dachu, żeby udawały coupe. I za każdy taki manewr dodatkowa $$$ oczywiście. Eh, ten markieting :hehe:

dziś byłem w salonie na żywo obejrzeć to autko

-1,5 150km DSG

-biały

-jakeś tam przyzwoite wyposażenie 

-dość małe w środku i z tyłu wąskie jak na jazdę w 3 osoby ( w Vitarze mam więcej miejsca )

-bagażnik taki sobie , pod dyktą można go powiększyć 

-wnętrze dość ładne z wyświetlaczami LCD w zegarach

-cena 132kzł 😒

 

w życiu za takie "maleństwo bym tyle nie dał 

 

stał też T-Roc za 180kzł 

 

Qrde , grubo pojechali 

 

w salonie Seata ( zaraz obok ) zadałem pytanie co mają od ręki i Pan rzekł "wszystko" - prima apriliss - nic , na wszystko trzeba czekać nie wiadomo ile 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, mmaciejosss napisał:

cena 132kzł 😒

To samo mniej więcej w Oplu. 

Nowa mokka: ekraniki, kolorki, czarny dach czerwona nitka. Wersja stojąca w salonie za ok 120k z benzynowym 1.2t

Miejsca w środku dużo mniej niż w Astrze hatch, za którą teść dał trochę ponad rok temu 70k z silnikiem o takiej samej mocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, iwik said:

To samo mniej więcej w Oplu. 

Nowa mokka: ekraniki, kolorki, czarny dach czerwona nitka. Wersja stojąca w salonie za ok 120k z benzynowym 1.2t

Miejsca w środku dużo mniej niż w Astrze hatch, za którą teść dał trochę ponad rok temu 70k z silnikiem o takiej samej mocy. 

 

To był stary model Astry, nowy w sensownej wersji to już spokojnie 100kPLN+

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/1/2022 at 8:48 PM, mmaciejosss said:

 

w salonie Seata ( zaraz obok ) zadałem pytanie co mają od ręki i Pan rzekł "wszystko" - prima apriliss - nic , na wszystko trzeba czekać nie wiadomo ile 

Niedawno na jednej z grup napisała oburzona kobieta, że zamówiła Leona we wrześniu ub.r, miał być w marcu. Nie ma - w marcu zamiast auta dostała list, którym poinformowali ją, że termin ulega przesunięciu na bliżej nieokreślony - kiedy pojechała do salonu i zaczęła dociekać, to dostała od pracownika salonu niewążącą informację- poradę, żeby nastawiać się na odbiór auta w przyszłym roku 😉 1,5 roku czekania na zwykły kompaktowy samochód - nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Manx napisał:

Niedawno na jednej z grup napisała oburzona kobieta, że zamówiła Leona we wrześniu ub.r, miał być w marcu. Nie ma - w marcu zamiast auta dostała list, którym poinformowali ją, że termin ulega przesunięciu na bliżej nieokreślony - kiedy pojechała do salonu i zaczęła dociekać, to dostała od pracownika salonu niewążącą informację- poradę, żeby nastawiać się na odbiór auta w przyszłym roku 😉 1,5 roku czekania na zwykły kompaktowy samochód - nieźle.

niedługo będą zapisy lub losowania komu wydać auto > Dealer kupi ( jak mu się uda ) w ciemno cokolwiek co mu się uda i niczym  na aukcjach będzie je sprzedawał 

Edytowane przez mmaciejosss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Manx napisał:

Niedawno na jednej z grup napisała oburzona kobieta, że zamówiła Leona we wrześniu ub.r, miał być w marcu. Nie ma - w marcu zamiast auta dostała list, którym poinformowali ją, że termin ulega przesunięciu na bliżej nieokreślony - kiedy pojechała do salonu i zaczęła dociekać, to dostała od pracownika salonu niewążącą informację- poradę, żeby nastawiać się na odbiór auta w przyszłym roku 😉 1,5 roku czekania na zwykły kompaktowy samochód - nieźle.

 

Przy czym nikt nie gwarantuje, że auto będzie w cenie, uzgodnionej 1.5 roku wcześniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno na jednej z grup napisała oburzona kobieta, że zamówiła Leona we wrześniu ub.r, miał być w marcu. Nie ma - w marcu zamiast auta dostała list, którym poinformowali ją, że termin ulega przesunięciu na bliżej nieokreślony - kiedy pojechała do salonu i zaczęła dociekać, to dostała od pracownika salonu niewążącą informację- poradę, żeby nastawiać się na odbiór auta w przyszłym roku  1,5 roku czekania na zwykły kompaktowy samochód - nieźle.
Kolega czekał prawie rok na Audi A4. Na końcu gdy auto było gotowe podbili cenę i zaproponowali leasing jak dobrze pamiętam 108%, gdzie wcześniej umawiali się na cos około 102%. Odpuścił, wybral coś innego. Jako ciekawostka w Dacii nawet dla aut zamówionych sprzed ponad pół roku trzymają cenę i warunki finansowania.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2022 o 21:34, iwik napisał:

To samo mniej więcej w Oplu. 

Nowa mokka: ekraniki, kolorki, czarny dach czerwona nitka. Wersja stojąca w salonie za ok 120k z benzynowym 1.2t

Miejsca w środku dużo mniej niż w Astrze hatch, za którą teść dał trochę ponad rok temu 70k z silnikiem o takiej samej mocy. 

Solidnie wyposażoną wersję Elegance z mocniejszym silnikiem, manual można mieć już poniżej 100k co trzeba uznać aktualnie za jedną z lepszych ofert na crossovery segmentu B. Do tego czas oczekiwania na auto 3-4 miesiące oraz atrakcyjny, świeży design Mokki stawia ją w czołówce aut za którymi rozglądam się dla swojej "różowej".:cycki:

Edytowane przez gzes
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, gzes napisał:

Solidnie wyposażoną wersję Elegance z mocniejszym silnikiem, manual można mieć już poniżej 100k

Co nie zmienia faktu, że w środku jest dużo mniej miejsca niż w astrze, a cena astry była niższa. 

No, ale astra ma nie tak "świeży i atrakcyjny design" :hehe:

Edytowane przez iwik
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, iwik napisał:

Co nie zmienia faktu, że w środku jest dużo mniej miejsca niż w astrze, a cena astry była niższa. 

No, ale astra ma nie tak "świeży i atrakcyjny design" :hehe:

 

Zaraz padnie argument, że miejsca w środku jest więcej, niż w Astrze z 1996 roku, a więc jest to kompakt i nie narzekaj :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, iwik napisał:

Co nie zmienia faktu, że w środku jest dużo mniej miejsca niż w astrze, a cena astry była niższa. 

No, ale astra ma nie tak "świeży i atrakcyjny design" :hehe:

 

sens jest porównywać z nową Astrą, nie starą. Chociażby dlatego że starej już nie kupisz i możesz sobie najwyżej wspominać ile kosztowała. A miejsce nie jest jedynym wyznacznikiem samochodu, co więcej, dla wielu osób nie jest nawet specjalnie istotnym kryterium. Ja rozumiem, że np. dla kogoś ważniejszy jest wygląd niż miejsce. Jego kasa, jego kryteria wartości.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, iwik napisał:

Co nie zmienia faktu, że w środku jest dużo mniej miejsca niż w astrze, a cena astry była niższa. 

No, ale astra ma nie tak "świeży i atrakcyjny design" :hehe:

Oczywiście że jest mniej. Nawet nie próbuję dyskutować. Dla mnie to akurat plus.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, iwik napisał:

Co nie zmienia faktu, że w środku jest dużo mniej miejsca niż w astrze, a cena astry była niższa. 

No, ale astra ma nie tak "świeży i atrakcyjny design" :hehe:

Porównaj jeszcze do Vectry czy Insignii 1, też kiedyś kosztowały mniej niż ta nowa Mokka, a i miejsca miały w ciul więcej.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maro_t napisał:

 

sens jest porównywać z nową Astrą, nie starą. Chociażby dlatego że starej już nie kupisz i możesz sobie najwyżej wspominać ile kosztowała. A miejsce nie jest jedynym wyznacznikiem samochodu, co więcej, dla wielu osób nie jest nawet specjalnie istotnym kryterium. Ja rozumiem, że np. dla kogoś ważniejszy jest wygląd niż miejsce. Jego kasa, jego kryteria wartości.

Co do tego na co ma ktoś ochotę wydawać swoje pieniądze nie będę dyskutował. Jak zarobił, to jak dla może nawet je przepuścić w kasynie. 

Natomiast dyskusję zaczęliśmy od tego, że dostajemy obiektywnie "mniej samochodu za złotówkę", ale za to w ładnym kolorowym papierku. Punkt dla marketingowców i ich pomysłu na crossołwery z kolorowymi ekranikami :hehe:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, iwik said:

Co do tego na co ma ktoś ochotę wydawać swoje pieniądze nie będę dyskutował. Jak zarobił, to jak dla może nawet je przepuścić w kasynie. 

Natomiast dyskusję zaczęliśmy od tego, że dostajemy obiektywnie "mniej samochodu za złotówkę", ale za to w ładnym kolorowym papierku. Punkt dla marketingowców i ich pomysłu na crossołwery z kolorowymi ekranikami :hehe:

 

Na szczescie Ty przechytrzyles caly system i mozesz kolejny raz napisac jak bardzoe czegos nie kupisz :hehe:

To juz nawet nie jest smieszne, ale zaczyna byc zalosne...

  • Haha 4
  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, iwik napisał:

Co do tego na co ma ktoś ochotę wydawać swoje pieniądze nie będę dyskutował. Jak zarobił, to jak dla może nawet je przepuścić w kasynie. 

Natomiast dyskusję zaczęliśmy od tego, że dostajemy obiektywnie "mniej samochodu za złotówkę", ale za to w ładnym kolorowym papierku. Punkt dla marketingowców i ich pomysłu na crossołwery z kolorowymi ekranikami :hehe:

 

jeździłeś tym, albo chociaż się przymierzałeś? To jest 5x lepszy samochód np. do miasta od Astry HB, a 10x lepszy od Astry kombi. Siedzi się wysoko, widać całą maskę, jest niezła widoczność również do tyłu, samochód bardzo łatwo wyczuć nawet bez kamer i asystentów, których jednak też może być więcej niż w Astrze. Do tego wyższy prześwit. Idealny na ulice, krawężniki, parkingi w miastach. Do tego faktycznie ładny i przyciągający wzrok na ulicy, zwłaszcza w tym zielonym kolorze.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego na co ma ktoś ochotę wydawać swoje pieniądze nie będę dyskutował. Jak zarobił, to jak dla może nawet je przepuścić w kasynie. 
Natomiast dyskusję zaczęliśmy od tego, że dostajemy obiektywnie "mniej samochodu za złotówkę", ale za to w ładnym kolorowym papierku. Punkt dla marketingowców i ich pomysłu na crossołwery z kolorowymi ekranikami :hehe:
Te Crosłowery wbrew pozorom mają sens nie tylko markietingowy.
Miałem arone czyli taką podniesioną Ibizę. Ale to 2 różne auta a nie tylko marketing.
Więcej miejsca w środku, większy bagażnik, większy prześwit, wyższa pozycja za kierownicą. Wszystko to robi różnicę w typowo w koło komina użytkowaniu w porównaniu z klasycznym segmentem B. A do tego daje radę w trasie. Czy warto dopłacić do Ibizy? Moim zdaniem zdecydowanie warto.
Suche liczenie cm/zł czy kg/zł nie ma sensu. Jakby miało to duster Logan wygrywa każdą kategorię.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, iwik napisał:

Co do tego na co ma ktoś ochotę wydawać swoje pieniądze nie będę dyskutował. Jak zarobił, to jak dla może nawet je przepuścić w kasynie. 

Natomiast dyskusję zaczęliśmy od tego, że dostajemy obiektywnie "mniej samochodu za złotówkę", ale za to w ładnym kolorowym papierku. Punkt dla marketingowców i ich pomysłu na crossołwery z kolorowymi ekranikami :hehe:

Tylko tak samo mozna napisac o Twoim SV.Jest tylko 4 cm krotszy od Tourana 1 a bagaznik ma zaledwie  500 litrow gdy tamten mial prawie 700l.Maksymalna pojemnosc to 1500 vs 1950 .O braku 3 odrebnych foteli tylnych  i odleglosci miedzy tymi fotelami a przednimi juz nie wspomne bo nie kopie sie lezacego.Taki SV to dopiero marnowanie pieniedzy-bo przeciez Touran 1 na pewno byl tanszy od SV;].A przypominam-obydwa to platforma Golfa:ee:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, BOGUS napisał:

Więcej miejsca w środku, większy bagażnik, większy prześwit, wyższa pozycja za kierownicą.

OK, przyjmuję do wiadomości, że komuś może bardziej odpowiadać. Tylko ja nie porównywałem użytkowo vs ibiza, tylko vs leon, bo oba mniej więcej tyle samo cenili w salonie (analogicznie jak mokka vs astra). U mnie młody ma prawie 1.90 wzrostu, więc kilka cm z tyłu więcej robi różnicę. Poza tym w trasie jednak lepiej się jedzie kompaktem. Do wożenia powietrza z tyłu po mieście wiadomo, że wystarczy klasa B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, iwik napisał:

U mnie młody ma prawie 1.90 wzrostu, więc kilka cm z tyłu więcej robi różnicę. Poza tym w trasie jednak lepiej się jedzie kompaktem. Do wożenia powietrza z tyłu po mieście wiadomo, że wystarczy klasa B.

To chyba pora by już z przodu jeździł?

Chyba, że oboje z żoną macie jeszcze więcej cm.

U mnie zawsze panowała zasada, że najmniejsi pasażerowie jadą z tyłu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maro_t napisał:

 

To jest 5x lepszy samochód np. do miasta od Astry HB, a 10x lepszy od Astry kombi. Siedzi się wysoko, widać całą maskę, jest niezła widoczność również do tyłu, samochód bardzo łatwo wyczuć nawet bez kamer i asystentów, których jednak też może być więcej niż w Astrze. Do tego wyższy prześwit. Idealny na ulice, krawężniki, parkingi w miastach. Do tego faktycznie ładny i przyciągający wzrok na ulicy, zwłaszcza w tym zielonym kolorze.

Napisałeś to jako szyderstwo z tekstów marketingowych, czy na poważnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonfigurowałem sobie podobnego T Roca jak ja mam, ale po lifcie...tak z ciekawości. Różnica w cenie 30 000 PLN 😬 , a chodzi właściwie tylko o wygląd i rok produkcji :) 

 

coż, mogę tylko żałować, że wtedy przyoszczędziłem i nie wziąłem 2,0 190KM, 4x4, DSG...dziś taka konfiguracja min 40 000pln więcej

 

Szybko zmieniła się granica, w 2019 bez 100kpln bylo ciężko kupić coś sensownego, a dziś widze min 140-150kpln

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/29/2022 at 8:42 PM, mmaciejosss said:

to nie jest polo ;] 

to jest jakieś wujwico kupe 

 

polo i owszem ma juz wersje crossover i sie nazywa T-cross 

koleżanka wrwała takiego w szczycie pandemi za okolo 90k z 1.5tsi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mokrii napisał:

to nie jest polo ;] 

to jest jakieś wujwico kupe 

 

polo i owszem ma juz wersje crossover i sie nazywa T-cross 

koleżanka wrwała takiego w szczycie pandemi za okolo 90k z 1.5tsi 

 

Wymiarami poza doopą niewiele się różnią 

 

https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/porownanie/volkswagen/t-cross/silnik-benzynowy-1.0-tsi-110km-od-2020/?vs=volkswagen%2Ftaigo%2Fsilnik-benzynowy-1.0-tsi-110km-od-2022&c1=32680&c2=33640

 

 

 

Edytowane przez mmaciejosss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem nic o wymiarach ;]

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.