Skocz do zawartości

KIA ceed 1.5 T gdi 160 km opinie


deszczowyRoman

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.04.2022 o 10:04, Rado_ napisał:

Zawsze może kupic Peugeota 5008 1.2 130 KM za te 150 klocków.😆

znajomy posiada takiego 5008 z tym silnikiem ,  do miasta bardzo spoko silnik i spalanie do 8l ( 3-miasto ) a na trasie podobnie , do 140km/h też okolice 8l przy średnim załadowaniu , więc do  spokojnej jazdy wystarczy , tylko marudzi , że silnik ma chyba bardzo krótkie przełożenia biegów , bo cały czas jak depta to silnik kręci do 5krpm i  cicho nie jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mmaciejosss napisał:

znajomy posiada takiego 5008 z tym silnikiem ,  do miasta bardzo spoko silnik i spalanie do 8l ( 3-miasto ) a na trasie podobnie , do 140km/h też okolice 8l przy średnim załadowaniu , więc do  spokojnej jazdy wystarczy , tylko marudzi , że silnik ma chyba bardzo krótkie przełożenia biegów , bo cały czas jak depta to silnik kręci do 5krpm i  cicho nie jest 

Jak przy takim klocu i 1.2 takie spalanie przy 140?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelWaw napisał:

 

Może dieslem nie jechałeś ?

Mialem dwa diesle i nadal palily wiecej powyzej 110 km/h Przy predkosciach powyzej 140 palily mniej niz benzyna ale co to ma do rzeczy skoro dyskutujemy o 1.2 w ciezkim klocku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujek napisał:

Przy predkosciach powyzej 140 palily mniej niz benzyna ale co to ma do rzeczy skoro dyskutujemy o 1.2 w ciezkim klocku.

 

Im większa prędkość, tym mniejszy wpływ masy, a większy wpływ aerodynamiki na zużycie paliwa.
Dlatego przy prędkościach autostradowych SUVy są takie paliwożerne (wyraźnie bardziej niż tak samo ciężkie limuzyny).

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takiego odebralem w listopadzie do firmy. Jeździ nim koleżanka. Ale za dużo nie napiszę, przebieg ok. 10k km, jeszcze przed pierwszym przeglądem.

W zimie był jedynie problem ze zamarzła linka hamulca i chyba z 5 dni nie mogła jeździć.

 

 

IMG_20220403_223323.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bartekm napisał:

1.5t takie oszczędne? :)

Też jestem mocno zaskoczony. Gdzieś mi nawet podsyłała zdjęcia po trasie ok. 200 km ze spalaniem 4,8.

Ale to kobieta, bardzo spokojnie jeżdżąca. Ja w pierwszy dzień tylko chwilę nim pojeździłem po wyjechaniu z salonu, nawet nie pamiętam jak było że spalaniem. Ale całkiem żwawe to było, w końcu 160km. Tylko pamiętam że.jakies bardzo krótkie te niskie biegi miał, przy ruszaniu szybko trzeba było wachlować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Dlatego kompletnie nie rozumiem, czemu do nowych modeli Tucson i Sportage dalej pakuja ten "stary" silnik...

Pewnie tanszy jest a normy nadal spelnia. W Chinach obilo mi sie o uszy, ze jest limit podatkowy do 1.5 moze tam pchaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2022 o 06:38, bartekm napisał:

A jaki to problem? Zaraz się okaże, że jedyne sensowne turbo na rynku ma Suzuki ;]

Nie chcę wklejać całej wiadomości osoby, która do mnie pisała w sprawie problemu, więc tylko fragment:

 

"Kia XCeed 1.6 TGDi z automatyczną skrzynią, zakupiony w 2020 roku. problem z nagłym brakiem mocy podczas jazdy. Tym razem 3 krotnie w ciągu tygodnia, za 3 razem pojechałem bezpośrednio do ASO, gdzie zabrałem pracownika serwisu na wycieczkę z podpiętym komputerem. Samochód wyrzucił sporo błędów. Auto pozostało w serwisie, natomiast dzisiaj dostałem telefon z serwisu, że samochód do odbioru, problem ustąpił. Tyle, że on znowu wróci, a ASO udaje, albo nie potrafi nic zrobić. Podejrzewam, że problem z wtryskami, które są fabrycznie wadliwe, bo taki temat po forach XCeeda i Proceeda z tym silnikiem przewija się bardzo często..."

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujek napisał:

Pewnie tanszy jest a normy nadal spelnia. W Chinach obilo mi sie o uszy, ze jest limit podatkowy do 1.5 moze tam pchaja.

Może to i lepiej? Mam już też sprawy związane z silnikami w Sportage z MHEV - gdzie są również poważne problemy z silnikami. Samochody stoją miesiącami w ASO, a importer nie kwapi się z rozwiązaniem problemów. Ludzie, bezsilni, szukają pomocy gdzie się da. W większości są to samochody wykorzystywane w działalności gospodarczej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

Może to i lepiej? Mam już też sprawy związane z silnikami w Sportage z MHEV - gdzie są również poważne problemy z silnikami. Samochody stoją miesiącami w ASO, a importer nie kwapi się z rozwiązaniem problemów. Ludzie, bezsilni, szukają pomocy gdzie się da. W większości są to samochody wykorzystywane w działalności gospodarczej.

O tym nie slyszalem 🤯 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2022 o 22:40, mmaciejosss napisał:

Tak jak pisałem  , znajomy podaje okolice 8l/110km na autostradzie przy 140km/h na tempomacie ale ja tego nie sprawdzałem

Granland z 6 biegowym manualem z tym silnikiem palił między 8 a 9 wg wskazań komputera . A to prawie to samo auto. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2022 o 22:47, Elephant napisał:

Spalanie, jesteśmy w szoku. Pali to srednio jakieś 5,5 benzyny, ale fakt że dziewczyna jezdzi bardzo spokojnie.

U nas co prawda automat ale spalanie ostatnio wyszło podobnie.

Przy czym ślubna na S1 powoli raczej nie jedzie ;) 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei interesuje kwestia DCT. Jak z trwałością skrzyni awaryjnością.

Przymierzam się do Ceeda kombi 1.5 i zastanawiam się czy brać ręczna skrzynię czy DCT.

Auto zrobi max 150-200 tys przez 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jakubek napisał:

Mnie z kolei interesuje kwestia DCT. Jak z trwałością skrzyni awaryjnością.

Przymierzam się do Ceeda kombi 1.5 i zastanawiam się czy brać ręczna skrzynię czy DCT.

Auto zrobi max 150-200 tys przez 10 lat.

U mnie już 5 rok działa :ok:

Ale sprzęgła były wymieniane na gwarancji.

Włożyli podobno jakieś twardsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, jakubek said:

Mnie z kolei interesuje kwestia DCT. Jak z trwałością skrzyni awaryjnością.

Przymierzam się do Ceeda kombi 1.5 i zastanawiam się czy brać ręczna skrzynię czy DCT.

Auto zrobi max 150-200 tys przez 10 lat.

 

Ceed Kombi DCT jest chyba jedynie w wersji PHEV. W dodatku okres oczekiwania na automaty jest duzo dluzszy niz na manual.

Ta skrzynia ma rozne opinie, wczesniej padaly sprzegla i z tego co ludzie pisali w sieci, to KIA nie chciala uznawac tego na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Ceed Kombi DCT jest chyba jedynie w wersji PHEV. W dodatku okres oczekiwania na automaty jest duzo dluzszy niz na manual.

Ta skrzynia ma rozne opinie, wczesniej padaly sprzegla i z tego co ludzie pisali w sieci, to KIA nie chciala uznawac tego na gwarancji.

 

Aż otworzyłem cenniki ceed'ów i faktycznie wypadało z nich DCT poza phev i wszystkie diesle MT/AT, ciekawie... Tak więc automatów nie wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, TomekD000 said:

 

Aż otworzyłem cenniki ceed'ów i faktycznie wypadało z nich DCT poza phev i wszystkie diesle MT/AT, ciekawie... Tak więc automatów nie wcale.

 

Wg mnie wycofali ze wzgledu na problemy z dostepnoscia.

Wola pewnie oferowac DCT w Xceed czy Sportage, gdzie zysk na sztuce bedzie wiekszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, TomekD000 said:

 

w Xceed też ne ma DCT :] dopiero w sportage

 

Xceed ma miec lifting we wrzesniu, wiec pewnie wycofali z zamowien wersje z DCT. Zwyczajnie by sie nie wyrobili z produkcja.

Jeszcze 1-2 miesiace byly bo sie interesowalem :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Xceed ma miec lifting we wrzesniu, wiec pewnie wycofali z zamowien wersje z DCT. Zwyczajnie by sie nie wyrobili z produkcja.

Jeszcze 1-2 miesiace byly bo sie interesowalem :ok:

 

Proceed już miał lift i też wywalili DCT, to auto najbardziej straciło sens, jest dostępny 1.0 i 1.5 MT, nawet ten 204KM wyleciał a tych na drogach widzę najwięcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, TomekD000 said:

 

Proceed już miał lift i też wywalili DCT, to auto najbardziej straciło sens, jest dostępny 1.0 i 1.5 MT, nawet ten 204KM wyleciał a tych na drogach widzę najwięcej.

 

Mozliwe, ja wole takie podejscie, niz oferowac cos czego pozniej nie mozna dostarczyc, jak VW czy Skoda.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma szans na DCT.

Skoda rok czekania i nie wiadomo czy wogole będzie.

Zostaje Corolla ale tam eCTV i słabe wygluszenie.Ewentualnie Megane.PSA odpada zdecydowanie

Pozostaje szukanie 3-4 letnich uzywek.

Nie chcę żadnego Suva Crossovera tylko zwykłe kombi klasy C i tylko Pb bez gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, jakubek said:

Czyli nie ma szans na DCT.

Skoda rok czekania i nie wiadomo czy wogole będzie.

Zostaje Corolla ale tam eCTV i słabe wygluszenie.Ewentualnie Megane.PSA odpada zdecydowanie

Pozostaje szukanie 3-4 letnich uzywek.

Nie chcę żadnego Suva Crossovera tylko zwykłe kombi klasy C i tylko Pb bez gazu.

 

Mozesz jeszcze zerknac na Mazda, sa automaty dostepne bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jakubek napisał:

Czyli nie ma szans na DCT.

Skoda rok czekania i nie wiadomo czy wogole będzie.

Zostaje Corolla ale tam eCTV i słabe wygluszenie.Ewentualnie Megane.PSA odpada zdecydowanie

Pozostaje szukanie 3-4 letnich uzywek.

Nie chcę żadnego Suva Crossovera tylko zwykłe kombi klasy C i tylko Pb bez gazu.

 

O to o chodzi z DCT to najlepiej pytaj dealerów. Może wrócą do cenników.

Z tego co wiem na Corolle hybrid  kombiteż są marne szanse żeby była w tym roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Ceed Kombi DCT jest chyba jedynie w wersji PHEV. W dodatku okres oczekiwania na automaty jest duzo dluzszy niz na manual.

Ta skrzynia ma rozne opinie, wczesniej padaly sprzegla i z tego co ludzie pisali w sieci, to KIA nie chciala uznawac tego na gwarancji.

 

Nie. Był też 1.4T DCT, czy obecny 1.5T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie ma nic od ręki ,mogę i cały rok czekać.Mam czym jeździć.

Tylko chce wiedzieć czy warto brać DCT czy od razu zamawiać ręczną jeżeli ma być podobnie jak w DSG to lepiej machać dźwignią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jakubek napisał:

Wiem że nie ma nic od ręki ,mogę i cały rok czekać.Mam czym jeździć.

Tylko chce wiedzieć czy warto brać DCT czy od razu zamawiać ręczną jeżeli ma być podobnie jak w DSG to lepiej machać dźwignią.

 

kolega ma ten automat w Optimie. Kupiona w 2018. Ze 100 tys. przejechał na razie bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jakubek napisał:

Wiem że nie ma nic od ręki ,mogę i cały rok czekać.Mam czym jeździć.

Tylko chce wiedzieć czy warto brać DCT czy od razu zamawiać ręczną jeżeli ma być podobnie jak w DSG to lepiej machać dźwignią.

Ja od 2018 mam na razie 70tys. Skrzynia jak dla mnie bardzo fajna, ale...

Jak ruszam delikatnie, pojawia się lekkie szarpnięcie, które mnie irytuje. Serwis twierdzi, że TTTM, wykresy z testów są ok, ale jestem przekonany, że na początku tego nie było. Jeżdżę obserwuję od około 30tys, ale nie jest ani lepiej ani gorzej. Może faktycznie TTTM.

 

Natomiast nie mam wątpliwości, że był to słuszny wybór w codziennej jeździe. Ogólnie skrzynia płynnie zmienia biegi, robi to w dobrych momentach, jest "w pytę". Aha - trzeba się przyzwyczaić do laga przy depnięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.