Skocz do zawartości

GR corolla 🤩


Filipfm

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, maro_t napisał:

300KM z silniczka 1.6. Ładnie.

 

i to 3 gary 😄 troche bardziej dmuchneli - 40KM i 10Nm wiecej niz w Yarku

 

5 minut temu, maro_t napisał:

I nawet nieźle wygląda jak na Toyotę, może tylko ta siatka ogrodzeniowa na przednim zderzaku trochę za duża.

 

Dojdzie blacha rejestracji i bedzie inaczej wygladac :) chociaz w US to chyba nieobowiazkowe (przynajmniej nie we wszystkich stanach)

Edytowane przez Filipfm
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh ten downsizing... 1.6 i 3 cylindry...  jakby nie można było zrobić 1.8T albo 2.0T a najlepiej 2.5T i wtedy była by zabawa :)

 

A tak to okaże się pewnie że wystarczy w Yarisie GR zmienić mapę na taką jak w Corrolce i będzie szybsza od Corrolki i tańsza 😄 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kanu napisał:

Ehh ten downsizing... 1.6 i 3 cylindry...  jakby nie można było zrobić 1.8T albo 2.0T a najlepiej 2.5T i wtedy była by zabawa :)

 

A tak to okaże się pewnie że wystarczy w Yarisie GR zmienić mapę na taką jak w Corrolce i będzie szybsza od Corrolki i tańsza 😄 😄

 

 

Te Yarki dmuchają na seryjnym osprzęcie i to boxem na ponad 300. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie kiedyś myślałem odnośnie zwykłej Corolli, że fajne auto, taki następca Aurisa, jak Auris się zestarzeje to się kupi Corollę w hajbrajdzie, zamontuje podtlenek gazolotu i dalej będzie się jeździć za czapkę drobnych ... ale po jakimś czasie wsiadłem do tego auta ... tragedia ;) plastiki gorsze niż w Aurisie, deska rozdzielcza u pasażera wyprofilowana tak, że idealnie uderza się o nią kolanami, a radio i kamera cofania jak w radzieckim okręcie podwodnym (w Aurisach było podobne więc wymieniłem na androidowe) :)  rozumiem natomiast, że ktoś to chce mieć z uwagi na możliwości jezdne ale w środku to nieporozumienie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne fajne auto którego nie kupię / bym nie kupił ;] Tzn. nie znajduję dla niego zastosowania; jako zabawkę (do miasta) wolałbym Yarisa

W moim odbiorze to samochód dla młodego człowieka z środkami na koncie (rodziców?), który ma trochę więcej polotu niż jego koledzy w Audi/BMW/MB.

 

Edytowane przez camel00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, camel00 napisał:

Kolejne fajne auto którego nie kupię / bym nie kupił ;] Tzn. nie znajduję dla niego zastosowania; jako zabawkę (do miasta) wolałbym Yarisa

W moim odbiorze to samochód dla młodego człowieka z środkami na koncie (rodziców?), który ma trochę więcej polotu niż jego koledzy w Audi/BMW/MB.

 

Przecież tu się 3 osobowa rodzina zmieści. Na wakacje pojedzie na zakupy tez ma 5 drzwi wiec praktyczne. Bokami pojedzie lepiej niż AMG i pewnie będzie 100k tańsza. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wujek napisał:

Nie widzę dokładnie ale to chyba zakończyli klepać w 2006 czyli ma conajmniej 16 lat a kto wie jak była użytkowana czy nie złożona z dwóch itd.

Czekaj czekaj 

Wyżej piszesz ze po 2000r nie ma problemu, teraz szukasz argumentu że jednak może bita, a może źle użytkowana 

 

Wejdź sobie na ten profil co udostępniłem 

Dużo tego jest jak na "takie solidne" auto 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, 4thelement napisał:

Czekaj czekaj 

Wyżej piszesz ze po 2000r nie ma problemu, teraz szukasz argumentu że jednak może bita, a może źle użytkowana 

 

Wejdź sobie na ten profil co udostępniłem 

Dużo tego jest jak na "takie solidne" auto 

Solidne jest, mechanicznie trwałe, a z korozją u japońców nic się nie zmieniło od zawsze - warto zakonserwować po zakupie. Warto bo przecież kupiłeś żeby trzymac min. 10 lat.

No bo inaczej się nie opłaca- przecież nie kupiłeś na 3 lata żeby sprzedać po gwarancji (bo tak to sie byle renault kupuje), bo przecież po to dopłaciłeś za toyotę żeby się nie psuła przez długie lata. A starszym panom nie wypada często aut zmieniać. No bo jesteś starszym panem, prawda?

No bo przecież nie kupiłeś tego dla radości z jazdy i adrenaliny... ;]

Edytowane przez Vadero
  • Lubię to 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 4thelement napisał:

Czekaj czekaj 

Wyżej piszesz ze po 2000r nie ma problemu, teraz szukasz argumentu że jednak może bita, a może źle użytkowana 

 

Wejdź sobie na ten profil co udostępniłem 

Dużo tego jest jak na "takie solidne" auto 

Pokazales stary model i korozje... Przez te 16 lat jednak swiat poszedl do przodu i technika zabezpieczen jest inna.

Jak to auto jezdzilo 15kkm rocznie to ma ponad 200kkm i jest bardzo zuzyte ze starosci. Nie wiem po co to konserwowac? Wlasciciel powinien zauwazyc wczesniej i reagowac.

 

A uzylem zwrotu po 2000 dlatego, ze tak sie mowi na ak nie ma znaczenia czy ma 16 czy 20 lat. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, wujek said:

Pokazales stary model i korozje... Przez te 16 lat jednak swiat poszedl do przodu i technika zabezpieczen jest inna.

Jak to auto jezdzilo 15kkm rocznie to ma ponad 200kkm i jest bardzo zuzyte ze starosci. Nie wiem po co to konserwowac? Wlasciciel powinien zauwazyc wczesniej i reagowac.

 

A uzylem zwrotu po 2000 dlatego, ze tak sie mowi na ak nie ma znaczenia czy ma 16 czy 20 lat. 

 

Prawda jest taka, ze jak ktos planuje jezdzic te 10+ lat japoncem to warto po zakupue zrobic konserwacje podwozia :ok:

Koszt nie jest duzy (ok 1,5-2kPLN) a temat ewentualnej korozji praktycznie rozwiazuje w 100%.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Prawda jest taka, ze jak ktos planuje jezdzic te 10+ lat japoncem to warto po zakupue zrobic konserwacje podwozia :ok:

Koszt nie jest duzy (ok 1,5-2kPLN) a temat ewentualnej korozji praktycznie rozwiazuje w 100%.

 

W sumie nie tylko podwozie koroduje - w dwóch yarisach malowałem tylne klapy, błotniki, dach - wszystko na 12 letniej gwarancji. Nie było problemów z gwarancją.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Vadero napisał:

W sumie nie tylko podwozie koroduje - w dwóch yarisach malowałem tylne klapy, błotniki, dach - wszystko na 12 letniej gwarancji. Nie było problemów z gwarancją.

Ale przeglądy w ASO?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vadero napisał:

W sumie nie tylko podwozie koroduje - w dwóch yarisach malowałem tylne klapy, błotniki, dach - wszystko na 12 letniej gwarancji. Nie było problemów z gwarancją.

 

Moja mama ma Yarisa z 1999 roku, na aucie nie ma grama rdzy. Auto wyprodukowane w Japonii, może tutaj jakiś sekret jest. Jak będę u rodziców to zrobię fotki.

Edytowane przez pejus1982
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pejus1982 napisał:

 

Moja mama ma Yarisa z 1999 roku, na aucie nie ma grama rdzy. Auto wyprodukowane w Japonii, może tutaj jakiś sekret jest. Jak będę u rodziców to zrobię fotki.

Nasz z Japonii zaczął masowo rdzewieć w 10 roku użytkowania.

Może mama nie jeździ po zasolonych drogach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rwIcIk napisał:

Nasz z Japonii zaczął masowo rdzewieć w 10 roku użytkowania.

Może mama nie jeździ po zasolonych drogach?

 

 

Auto było normalnie użytkowane na codzienne dojazdy do pracy, uczciwie przyznam że od 3-4 lat jest zaparkowany w garażu i robi za rezerwowy samochód.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2022 o 13:06, rwIcIk napisał:

Nasz z Japonii zaczął masowo rdzewieć w 10 roku użytkowania.

Może mama nie jeździ po zasolonych drogach?

 

 

Myślę, że jest to słowo klucz. W Polsce jednak większość zimy jeździ się po soli drogowej. U mnie w 10 letnim Priusie podłoga od spodu jest w bardzo dobrym stanie. Tylko u mnie sypią solą parę razy w ciągu zimy a i tak większość z tego szybko zostaje spłukana sztormem :phi:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ralph78 napisał:

 

Myślę, że jest to słowo klucz. W Polsce jednak większość zimy jeździ się po soli drogowej. U mnie w 10 letnim Priusie podłoga od spodu jest w bardzo dobrym stanie. Tylko u mnie sypią solą parę razy w ciągu zimy a i tak większość z tego szybko zostaje spłukana sztormem :phi:

Dobrze ze ten sztorm z słodkiej wody :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mokrii napisał:

mazda 3  - ale oczywiscie  nie w europie  :(

 

Prawda wersja M3 w USA z 2.5T robi robotę :) może nie jest to demon, ale ładnie to się zbiera.

Niestety muszę zadowolić się wersją o 0,5l mniejszą i bez T. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli porównać chcesz wolnossaka do TSI to nie ma sensu, bo mimo podobnej mocy, pewnie dynamika przyspieszania jest lekko inna (w tym i uzyskiwany moment obrotowy, który w maździe będzie wysoko...). Na papierze zdaje się mazda jest wolniejsza od 1.5TSI o tej samej mocy w sprincie 0-100.

 

Natomiast porównując 2.5T do 1.4 TSI - pewnie było by sporo lepiej na korzyść japońca 😄

 

Szczerze golf jest nudny, jeździłem kilka lat niemcami, teraz 2 z kolei auto z Japonii, na chwilę obecną mi odpowiada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/6/2022 at 10:02 AM, PawelWaw said:

 

ktora osiagi ma jak golf TSI 1.4 czy jednak lepsze ?

2.5T chyba okolice 250 i 4x4 

 

no jak mysli kolega  ? ;] 

z tym autem jest tylko 2 problemy ;] 

nie ma go w eu i  

 

 

nie wyglada  :(

Edytowane przez mokrii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.