Skocz do zawartości

Volvo C40


HelixSv

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, HelixSv napisał:

 

Właśnie zawoziłem córkę na stację i przyspieszyłem. To jest szatan!

A komu to potrzebne? A dlaczego?

 

https://youtu.be/OO3FANjwKHY

 

Po to że kiedys były szybkie auta miejskie teraz są szybkie suvy. Chętnie zamieniłbym cupre na to c40. No ale to jak się przeprowadzę poza pl bo nie mam gdzie ładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, wujek said:

Po to że kiedys były szybkie auta miejskie teraz są szybkie suvy. Chętnie zamieniłbym cupre na to c40. No ale to jak się przeprowadzę poza pl bo nie mam gdzie ładować.

 

Moja skala doznań jest za wąska.

W id4 czy w eniro nigdy nie czuję, że jest za mało dynamicznie.

A ten c40 przy pedale w podłodze mocno podnosi przód, głowa przykleja się do zagłówka i trzeba sie koncentrować na utrzymaniu auta w jezdni.

Do 80 km/h ma 3,7 sek :swieca:

Oczywiście, lepiej mieć niż nie mieć, ale nie wiem, kiedy bym używał całej mocy. Może tylko w PL przy wyprzedzaniu na trzeciego. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, HelixSv napisał:

 

Moja skala doznań jest za wąska.

W id4 czy w eniro nigdy nie czuję, że jest za mało dynamicznie.

A ten c40 przy pedale w podłodze mocno podnosi przód, głowa przykleja się do zagłówka i trzeba sie koncentrować na utrzymaniu auta w jezdni.

Do 80 km/h ma 3,7 sek :swieca:

Oczywiście, lepiej mieć niż nie mieć, ale nie wiem, kiedy bym używał całej mocy. Może tylko w PL przy wyprzedzaniu na trzeciego. ;]

 Normalnie ruszasz na światłach i tyle. Przecież nie jeździsz jak małpy w audi tdi zawsze na 100% No ale czasem fajnie sie przejechać szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem ze 300 km.

Podzielę się spostrzeżeniami. 

 

Plusy:

- wygląd zewnętrzny

- wygląd wewnętrzny

- jakość wykonania i użyte tworzywa

- obsługa infotainmentu, google maps

- normalne przyciski na kierownicy

- komfort przednich siedzeń

- całkiem ok z miejscem na nogi na kanapie z tyłu

- przyspieszenie

- schowki

 

Minusy:

- kiepskie wyciszenie przy pozamiejskich prędkościach (zauważalnie gorzej od id4). może wina opon - pirelli scorpion all season. 

- kiepska widoczność przez lusterko wsteczne, bo opadający dach zasłania

- nerwowy i zbyt silny lane keeping assistant, jazda to trochę walka. zarówno id4, jak i eniro są tu lepsze.

- przy załączonym tempomacie auto czasem nie wyczuwa dłoni i opieprza, żeby trzymać ręce na kierownicy.

- trochę trzęsie, jest na poziomie eniro, gorzej niż id4. 

 

Fenk ju for atenszion 😚

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2022 o 15:19, HelixSv napisał:

 

Moja skala doznań jest za wąska.

W id4 czy w eniro nigdy nie czuję, że jest za mało dynamicznie.

A ten c40 przy pedale w podłodze mocno podnosi przód, głowa przykleja się do zagłówka i trzeba sie koncentrować na utrzymaniu auta w jezdni.

Do 80 km/h ma 3,7 sek :swieca:

Oczywiście, lepiej mieć niż nie mieć, ale nie wiem, kiedy bym używał całej mocy. Może tylko w PL przy wyprzedzaniu na trzeciego. ;]

Będę leniwy. Ile ma do 100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, mrBEAN napisał:

Będę leniwy. Ile ma do 100?

4.7s

 

https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/volvo/c40/silnik-elektryczny-78kwh-408km-od-2021/

 

a ma to jakieś znaczenie dla elektryka , który za założenia ma jeździć ECO , czy to ma 10s czy 5s do 100km/h . Jak będziesz za każdym razem sprawdzał czy ma faktycznie poniżej 5s do 100km/h to bateria będzie miała zasięg 1/2 tego co podaje producent , pomijam fakt , że po pewnie 3.5s możesz uzyskać mandat 800zł w mieście jak przekroczysz 80km/h

 

owszem czasami i ja potrafię "przyłożyć" na światłach i o wiele mocniejsze auta zostają w tyle , ale po co , adrenalina na 8-9s i potem stop by  prawka nie stracić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mmaciejosss napisał:

4.7s

 

https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/volvo/c40/silnik-elektryczny-78kwh-408km-od-2021/

 

a ma to jakieś znaczenie dla elektryka , który za założenia ma jeździć ECO , czy to ma 10s czy 5s do 100km/h . Jak będziesz za każdym razem sprawdzał czy ma faktycznie poniżej 5s do 100km/h to bateria będzie miała zasięg 1/2 tego co podaje producent , pomijam fakt , że po pewnie 3.5s możesz uzyskać mandat 800zł w mieście jak przekroczysz 80km/h

 

owszem czasami i ja potrafię "przyłożyć" na światłach i o wiele mocniejsze auta zostają w tyle , ale po co , adrenalina na 8-9s i potem stop by  prawka nie stracić 

Ma. Jakie ECO? Jakie miasto? O co w ogóle chodzi? 😄

I tak ma połowę tego co podaje producent ;)

Adrenalina to już wyjazd z garażu i codzienne pytanie w głowie, czy wystarczy zasięgu! :( 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mrBEAN napisał:

Ma. Jakie ECO? Jakie miasto? O co w ogóle chodzi? 😄

I tak ma połowę tego co podaje producent ;)

Adrenalina to już wyjazd z garażu i codzienne pytanie w głowie, czy wystarczy zasięgu! :( 

 

to ile "spala" średnio kW na 100km ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mmaciejosss napisał:

czyli rozumiem , że jak masz w doopie ECO  to będzie zawsze 30+

Dla każdego co innego znaczy ECO.

Jak będziesz miał w dOOpie ECO to będzie 20-30 kWh lub 25-30 kWh, jeśli się będziesz starał jak ja 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mrBEAN napisał:

Dla każdego co innego znaczy ECO.

Jak będziesz miał w dOOpie ECO to będzie 20-30 kWh lub 25-30 kWh, jeśli się będziesz starał jak ja 😅

To tak ja u mnie . Eco i normal . Przy czym wynik 4.7 poza miastem a 6.6 w mieście

SAVE_20220401_210532.jpg

IMG_20210316_201557.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2022 o 22:10, HelixSv napisał:

 

- nerwowy i zbyt silny lane keeping assistant, jazda to trochę walka. zarówno id4, jak i eniro są tu lepsze.

- przy załączonym tempomacie auto czasem nie wyczuwa dłoni i opieprza, żeby trzymać ręce na kierownicy.

- trochę trzęsie, jest na poziomie eniro, gorzej niż id4. 

 

Fenk ju for atenszion 😚

Czyli ten caly emejzing bezpiecznego Volvo pryska... Cholery mozna dostac jak te wszystkie wspomagacze jazdy sa z defaultu wlaczone po odpaleniu a zle dzialaja :facepalm: Z moich obserwacji wynika, ze wspomagacze daja rade w VAG ale chyba najlepiej dzialaja w Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten caly emejzing bezpiecznego Volvo pryska... Cholery mozna dostac jak te wszystkie wspomagacze jazdy sa z defaultu wlaczone po odpaleniu a zle dzialaja :facepalm: Z moich obserwacji wynika, ze wspomagacze daja rade w VAG ale chyba najlepiej dzialaja w Subaru.
W subaru też jest Lipton, bo nie dosyć że masz info o trzymaniu rąk na kierownicy to jeszcze wzroku od drogi nie możesz odrywać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, ppmarian napisał:
2 godziny temu, wujek napisał:
Czyli ten caly emejzing bezpiecznego Volvo pryska... Cholery mozna dostac jak te wszystkie wspomagacze jazdy sa z defaultu wlaczone po odpaleniu a zle dzialaja :facepalm: Z moich obserwacji wynika, ze wspomagacze daja rade w VAG ale chyba najlepiej dzialaja w Subaru.

W subaru też jest Lipton, bo nie dosyć że masz info o trzymaniu rąk na kierownicy to jeszcze wzroku od drogi nie możesz odrywać....

 

to jak ogladac filmy i czytac AK podczas jazdy ? 8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ppmarian napisał:
3 godziny temu, wujek napisał:
Czyli ten caly emejzing bezpiecznego Volvo pryska... Cholery mozna dostac jak te wszystkie wspomagacze jazdy sa z defaultu wlaczone po odpaleniu a zle dzialaja :facepalm: Z moich obserwacji wynika, ze wspomagacze daja rade w VAG ale chyba najlepiej dzialaja w Subaru.

W subaru też jest Lipton, bo nie dosyć że masz info o trzymaniu rąk na kierownicy to jeszcze wzroku od drogi nie możesz odrywać....

Tak chyba o pojemnościowej kierownicy nie słyszeli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wujek napisał:

Z moich obserwacji wynika, ze wspomagacze daja rade w VAG ale chyba najlepiej dzialaja w Subaru.

 

Ja mam w Golfie wyłączone trzymanie pasa ruchu. Działał mi na nerwy mocno.

Próbowałem się przyzwyczaić kilka miesięcy, ale w końcu odpuściłem. Wyrywa mocno kierownicę, a szczególnie nieprzyjemne w takich miejscach.

Jedziesz sobie pasem tym lewym do jazdy prosto i kierownica się zachowuje, jakby wspomaganie szwakowało

https://www.google.com/maps/@52.1595547,20.9260623,3a,60y,204.94h,93.9t/data=!3m6!1e1!3m4!1sateQG-OTKJXRCq7hIPofuQ!2e0!7i16384!8i8192

 

I tutaj, przed skrzyżowaniem i za nim

https://www.google.com/maps/@52.2066089,20.9725812,3a,60y,238.15h,84.15t/data=!3m6!1e1!3m4!1s25Di49b_7dtc3XDNR6UWXw!2e0!7i16384!8i8192

 

 

Nieco upierdliwe są też sytuacje wyjącego czujnika z przodu, który uważa że zaraz będzie katastrofa lądowa, a ja zbliżam się do auta, które właśnie zjeżdża na na pas lewy czy prawy do skrętu. Ustawiłem czułość na minimum, ale dalej zbyt czuły. Jeszcze nie wyłączyłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ja mam w Golfie wyłączone trzymanie pasa ruchu. Działał mi na nerwy mocno.
Próbowałem się przyzwyczaić kilka miesięcy, ale w końcu odpuściłem. Wyrywa mocno kierownicę, a szczególnie nieprzyjemne w takich miejscach.
Jedziesz sobie pasem tym lewym do jazdy prosto i kierownica się zachowuje, jakby wspomaganie szwakowało
https://www.google.com/maps/@52.1595547,20.9260623,3a,60y,204.94h,93.9t/data=!3m6!1e1!3m4!1sateQG-OTKJXRCq7hIPofuQ!2e0!7i16384!8i8192
 
I tutaj, przed skrzyżowaniem i za nim
https://www.google.com/maps/@52.2066089,20.9725812,3a,60y,238.15h,84.15t/data=!3m6!1e1!3m4!1s25Di49b_7dtc3XDNR6UWXw!2e0!7i16384!8i8192
 
 
Nieco upierdliwe są też sytuacje wyjącego czujnika z przodu, który uważa że zaraz będzie katastrofa lądowa, a ja zbliżam się do auta, które właśnie zjeżdża na na pas lewy czy prawy do skrętu. Ustawiłem czułość na minimum, ale dalej zbyt czuły. Jeszcze nie wyłączyłem.
 
Ja mam w volvo wszystko włączone. Nie raz mi uratowały du....

Sytuacji że mnie irytują jest na tyle mali że "nie dotykam".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ppmarian napisał:

Ja mam w volvo wszystko włączone. Nie raz mi uratowały du....

Sytuacji że mnie irytują jest na tyle mali że "nie dotykam".


No ja jednak jeżdżę raczej tak, ze bez tych systemów nie miałbym co chwile dzwona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kravitz napisał:

 

Ja mam w Golfie wyłączone trzymanie pasa ruchu. Działał mi na nerwy mocno.

Próbowałem się przyzwyczaić kilka miesięcy, ale w końcu odpuściłem. Wyrywa mocno kierownicę, a szczególnie nieprzyjemne w takich miejscach.

Jedziesz sobie pasem tym lewym do jazdy prosto i kierownica się zachowuje, jakby wspomaganie szwakowało

https://www.google.com/maps/@52.1595547,20.9260623,3a,60y,204.94h,93.9t/data=!3m6!1e1!3m4!1sateQG-OTKJXRCq7hIPofuQ!2e0!7i16384!8i8192

 

I tutaj, przed skrzyżowaniem i za nim

https://www.google.com/maps/@52.2066089,20.9725812,3a,60y,238.15h,84.15t/data=!3m6!1e1!3m4!1s25Di49b_7dtc3XDNR6UWXw!2e0!7i16384!8i8192

 

 

Nieco upierdliwe są też sytuacje wyjącego czujnika z przodu, który uważa że zaraz będzie katastrofa lądowa, a ja zbliżam się do auta, które właśnie zjeżdża na na pas lewy czy prawy do skrętu. Ustawiłem czułość na minimum, ale dalej zbyt czuły. Jeszcze nie wyłączyłem.

 

Z tym czujnikiem to u mnie reaguje jak mam puszczony gaz i nie naciskam hamulca… może w manualu jest inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wujek napisał:

Z tym czujnikiem to u mnie reaguje jak mam puszczony gaz i nie naciskam hamulca… może w manualu jest inaczej. 


W elektryku to mam. Trudno nazwać go manualem ;]
 

Ale taka ciekawostka. W drugim Golfie który jest benzynowym manualem ten efekt jest mniejszy.

Ten benzynowy jest rok starszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kravitz napisał:


W elektryku to mam. Trudno nazwać go manualem ;]
 

Ale taka ciekawostka. W drugim Golfie który jest benzynowym manualem ten efekt jest mniejszy.

Ten benzynowy jest rok starszy.

Mysle, ze mogli to ‚popsuć’ przez to ze zrobili bardziej czule. Ja mam Leona to stary model wiec pewnie działa inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.