Skocz do zawartości

Wycieraczki ?


MarcG

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem oximo, ale jednak przy długich piórach (70cm) oryginały lepiej dopasowują się do szyby. 

Poza tym mocowania nie bardzo pasowały do ramion (nie chciały się 'zakliknąć'). 

Zostawiłem sobie stare oryginały i w ramach experymentu ostatnio zmieniłem same gumki (jakieś niby lepsze "włoskie" gumy kupiłem - oczywiście made in china ;]). Zobaczymy jak się spisze to rozwiązanie. 

Edytowane przez iwik
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, MarcG said:

Co teraz się kupuje ?

Tak patriotycznie to powinienem kupić motguma z mojej wsi ;] są zwykłe, jakieś premium i hybrydowe. Czy może jakieś inne, co polecacie ?

 

Denso :ok:

Probowalem polskie Oximo, Motgumy i jakies Visee i wiecej juz nie planuje kombinowac.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcG napisał:

Co teraz się kupuje ?

Tak patriotycznie to powinienem kupić motguma z mojej wsi ;] są zwykłe, jakieś premium i hybrydowe. Czy może jakieś inne, co polecacie ?

Najlepiej mi się płaskie Bosche sprawdziły. Tylko drogie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojego MB tylko Bosch ma mocowania jak ORI MB, także Bosch.

W Pancerwagenie raz założyłem Valeo i mi szybę porysowały.

Każde noname po tygodniu stawały się "upierdliwe" na maxa.

W BMW raz kupiłem Champion i też do końca mocowania nie pasowały.

 

Czyli w moim przypadku Bosch albo ORI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarcG napisał:

Co teraz się kupuje ?

Tak patriotycznie to powinienem kupić motguma z mojej wsi ;] są zwykłe, jakieś premium i hybrydowe. Czy może jakieś inne, co polecacie ?

Motgum :ok:

Choć ostatnio w ASO wymieniam przy okazji :smirk:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co teraz się kupuje ?
Tak patriotycznie to powinienem kupić motguma z mojej wsi default_zlosnik.gif są zwykłe, jakieś premium i hybrydowe. Czy może jakieś inne, co polecacie ?
Kup na Allegro gumki Good Rain. Jednym słowem petarda. Kupiłem raz z ciekawości bo kosztowały grosze. Innych już nie chce. Wymiana banalna, 5 minut i po robocie.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka


  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarcG napisał:

Co teraz się kupuje ?

Tak patriotycznie to powinienem kupić motguma z mojej wsi ;] są zwykłe, jakieś premium i hybrydowe. Czy może jakieś inne, co polecacie ?

 

Valeo uniwersalne stosujemy do naszych wołów roboczych - wytrzymują ze 3/4 miesiące - plus niska cena i uniwersalne mocowanie, auta robią sporo kilometrów miesięcznie ;), minus - szybko się zużywają, ale to pewnie efekt ilości robionych kilometrów i warunków ...

W prywatnym miałem Oximo... coś słabo zbierały i jak pamiętam po założeniu "musiały" się ułożyć, z samego początku była tragedia.... teraz mam Bosch "coś tam" i po 7 miesiącach jest OK.... następne do prywatnego będą BOSCH a do "wołów" roboczych trzymam się Valeo ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientujecie się może, czy któryś z producentów produkuje wycieraczki asymetryczne, takie z przesuniętym mocowaniem?

 

Dedykowana wycieraczka do Uniaka ma 48cm, ale ma mocowanie niecentralne. Standardowa (symetryczna) 45cm pozostawia duże półkole na dole szyby, z kolei standardowa 48cm wjeżdża na uszczelkę. Kiedyś dorwałem jakąś bezprzegubową asymetryczną, ale ma już swoje lata i choć Uno sporadycznie jeździ, a w deszczu to już w ogóle mało kiedy, to jednak czas ją wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Majkiel napisał:

A orientujecie się może, czy któryś z producentów produkuje wycieraczki asymetryczne, takie z przesuniętym mocowaniem?

 

Dedykowana wycieraczka do Uniaka ma 48cm, ale ma mocowanie niecentralne. Standardowa (symetryczna) 45cm pozostawia duże półkole na dole szyby, z kolei standardowa 48cm wjeżdża na uszczelkę. Kiedyś dorwałem jakąś bezprzegubową asymetryczną, ale ma już swoje lata i choć Uno sporadycznie jeździ, a w deszczu to już w ogóle mało kiedy, to jednak czas ją wymienić.

 

Kup sobie same gumki Good Rain na Allegro i wymień w ramieniu asymetrycznym, które masz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Maciej__ napisał:

Denso :ok: 

 

Na obecną chwilę tylko Denso, ewentualnie Bosch AeroTwin (tak to się nazywa?) lub Valeo Silencio czy inny XTR. 

 

14 godzin temu, Maciej__ napisał:

Probowalem polskie Oximo, Motgumy i jakies Visee i wiecej juz nie planuje kombinowac.

 

Dziękuję, postoję. Motgumy próbowałem na szybko z łapanki ostatni raz w zeszłym roku, nerwy pozwoliły mi wytrzymać dwa dni :facepalm: Pewnie gdyby nie A/S to bym tak szybko nie zauważył ich walorów, ale 130km/h + 70cm pokazało ich jakość w pełnej krasie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, andres napisał:

Może źle trafiłem ale u mnie po miesiącu zaczęły masakrycznie mazać

 

 U mnie już ponad rok w Golfie i działają super. A, że żona użytkuje głównie Golfa, więc wycieraczki nie mają pewnie łatwo, czyli zimą popsikanie odmrażaczem, lekkie skrobanko jak trzeba i już gumy pracują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MarcG napisał:

Co teraz się kupuje ?

Tak patriotycznie to powinienem kupić motguma z mojej wsi ;] są zwykłe, jakieś premium i hybrydowe. Czy może jakieś inne, co polecacie ?

Ja przerabiałem valeo, bosch, i jakieś z droższych i powiem że przez pierwsze 2 miechy były ok a później albo zaczynały skakać, piszczeć, albo nie wycierać wszystkiego. Zaryzykowałem motguma (chyba z tej lepszej linii) na zasadzie testu i teraz już drugi komplet kupiłem. Pozytywnie jestem zaskoczony trwałością jak i wycieraniem. Dziwnych odgłosów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Denso :ok:

Probowalem polskie Oximo, Motgumy i jakies Visee i wiecej juz nie planuje kombinowac.

Dużo zależy od kształtu szyby, dlugości wycieraczek i docisku.

Przykładowo w mojej Insignii twierdzę, że lepiej się spisują Oximo niż Denso.

W takiej Astrze H czy żony Soulu jeden pies, wszystkie dobrze się sprawują.

Boscha nigdy więcej nie kupię, dla zasady, tak jak i opon Nokiana. Nigdy takie gówno mi się nie trafiło, może podróba, nie wiem.

Visee chwalili w motoryzacyjnym, ale też była porażka.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Dużo zależy od kształtu szyby, dlugości wycieraczek i docisku.

Przykładowo w mojej Insignii twierdzę, że lepiej się spisują Oximo niż Denso.

W takiej Astrze H czy żony Soulu jeden pies, wszystkie dobrze się sprawują.

Boscha nigdy więcej nie kupię, dla zasady, tak jak i opon Nokiana. Nigdy takie gówno mi się nie trafiło, może podróba, nie wiem.

Visee chwalili w motoryzacyjnym, ale też była porażka.

 

Widzisz, a w Fieście żony Nokiany na zimę i lato oraz wycieraczki Boscha i wszystko działa już kilka lat ;)

 

A co do wycieraczek, w Insigni pewnie masz dłuższe pióra niż w Kii i sztywność albo elastyczność pióra mogą mieć znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie tylko Bosch Aero Twin. Kosztują trochę ale starczają na długo i przez to są tanie. Przerabiałem inne budżetowe i starczały na kilka miesięcy. Boscha mam na minimum 3 lata. W poprzednim samochodzie miały 3 lata i sprzedałem auto. W obecnym zastąpiły fabryczny shit po roku i mają już 3 lata i zero uwag. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, steyr napisał:

Heyner Hybrid, przerabiałem Oximo, Boscha i HH chyba najlepszy stosunek ceny do jakości i trwałości.

Potwierdzam, dobre były.

To chyba wyrób Alca jest.

Parę lat temu chyba atakowali rynek, ostatnio nie widać ich za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, r1sender napisał:

BMW Bosch Aero, bus motgumy, a Reno oryginalne. I te ostatnie najlepiej się sprawdzają w dłuższym okresie użytkowania i sporych przebiegów 

Ciekawe co producenci dają na pierwszy montaż. W XC70 wytrzymały mi 2 lata od nowego co uznałem za dobry wynik. Obecnie w V90 maja blisko 3lata i dalej super działają 8] a jestem na to wyczulony.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, r1sender napisał:

BMW Bosch Aero, bus motgumy, a Reno oryginalne. I te ostatnie najlepiej się sprawdzają w dłuższym okresie użytkowania i sporych przebiegów 

 

Potwierdzam, że do renaulta najlepsze oryginalne. Mam od 2016 roku, przejechane z nimi jakieś 80 kkm i nawet jak bym chciał to nie mam się do czego przyczepić. Myślę, że garażowanie auta wpłynęło min. na wydłużenie cyklu ich życia. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, sherif napisał:

Ciekawe co producenci dają na pierwszy montaż. W XC70 wytrzymały mi 2 lata od nowego co uznałem za dobry wynik. Obecnie w V90 maja blisko 3lata i dalej super działają 8] a jestem na to wyczulony.

 

Większy wpływ na ich zużycie ma przebieg, nie wiek. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, 4thelement napisał:

Mam w swoim 3 sezon oximo 

Dobra jakość w porównaniu do ceny 

Miałem hybrydowe oximo. Nie wytrzymały nawet sezonu. Ale jeszcze gorsze są niejakie Heyner. Ścierają niby dobrze, ale z dodatkowymi efektami dźwiękowymi. Nie polecam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Potwierdzam, dobre były.

To chyba wyrób Alca jest.

Parę lat temu chyba atakowali rynek, ostatnio nie widać ich za bardzo.

 

Tak, Alca, może i Heyner Hybrid jest ok, ale raczej podziękuję po doświadczeniach wcześniejszych. Klasyczne były ok, natomiast płaskie okazały się porażką na trasach szybkiego ruchu, ponieważ mi podrywało końcówki przy większych prędkościach (od 110km/h powiedzmy). Później się doczytałem, że małym drukiem było ograniczenie prędkościowe dla nich :hehe:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sherif napisał:

30k/rok. W poprzednim wymieniłem na przeglądzie 60kkm. Obecne mają 80kkm i są ok.

 

Dobry wynik, mi tyle nie wytrzymały chyba w żadnym (Toyota/Peugeot/Citroen) - być może to kwestia tras i sporadycznego garażowania. Przy podobnych  przebiegach co roku wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, futrzak napisał:

 

Dobry wynik, mi tyle nie wytrzymały chyba w żadnym (Toyota/Peugeot/Citroen) - być może to kwestia tras i sporadycznego garażowania. Przy podobnych  przebiegach co roku wymiana.

Dla mnie podobnie, kiedyś rok to był wyczyn a auto używane normalnie praktycznie codziennie w warunkach mieszanych (miasto/ trasa). 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Miałem 4-letnie Bosch Aerotwin. Kupiłem płaskie Oximo i zbierają dużo gorzej niż stare Bosch. Szkoda, że śmieciarka już zabrała śmieci, bo bym zamontował z powrotem stare Bosche. 

Ogólnie nie polecam Oximo, bo efekt taki, jakbym ręką zbierał wodę z szyby. 

W planie mam spróbować Denso. A Oximo będę reklamować dla zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do prywatnego kupiłem Bosch Aerotwin są ze mną od roku i jakość adekwatna do ceny :skromny:

W służbowych biorę "co popadnie" - najczęściej Valeo uniwersalne (chodzi o zaczep) - one i tak ze 4 miesiące wytrzymają więc nie ma sensu przepłacać (kiedyś kupiłem dedykowanego BOSH i wytrzymał troszkę dłużej a cena x2).

Po wymianie szyby w jednym "żuczku" założyli visee - jeżdżą od 4 miesięcy.... jeszcze chwile wytrzymają ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, norbert123 napisał:

Oximo od pól roku w aucie żony.... Caly czas cicho chodza i dobrze zbieraja.

to są jedyne wycieraczki które tak długo mam na aucie a zakładałem je z 1,5 roku temu, faktem jest że obecne auto ma zupełnie płaską szybę,faktem jest też  że po założeniu ich trochę podskakiwały i wydawały przy powrocie różne dźwięki ale lekkie podgięcie ramion wycieraczek załatwiło sprawę i też muszę dodać że wymieniałem ramiona wycieraczek od przedlifta ponieważ wycieraczki do polifta robi tylko z dwóch producentów i są drogie

testowane kilkukrotnie wycieraczki motgum nie zdały ani razu tak samo jak bosch czy valeo

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od tego, co ostatecznie zostanie zakupione, polecam gumę oraz szybę potraktować silikonem w sprayu. Dzięki temu zabiegowi, w trasie praktycznie w ogóle wycieraczek nie włączam. 


Nie tworzą się dziwne refleksy od światła latarni podczas jazdy nocą?

Ja kupiłem ostatnio Bosch AeroTwin. Stare, prawdopodobnie Valeo skakały po szybie i nie zbierały po calości. Boscha jeszcze nie było okazji dobrze przetestować, jedynie po myjni, po której zebrały pięknie, bez dziwnych, irytujących dźwięków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.