Skocz do zawartości

Punto 2 brak mocy


mich88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z punto 2 8v a mianowicie jak się troszkę zagrzeje jest podobnie jak na tym filmie.
Obroty spadają na luzie tak jakby chciał zgasnąć i raz mu się to nawet udało. Muszę go potrzymać na obrotach chwilę i wtedy jest ok. Pochodzi chwilę, noga na gaz i spadek obrotów. Do tego stał się mułowaty, pedał w podłodze a on ledwo jedzie. Tak się dzieje na benzynie i na LPG. Bez filtra powietrza tak samo się zachowuje. Parę dni temu wyjąłem czujnik położenia wału i po ponownym montażu jak wyjechałem punto miało kopa, jechał normalnie. Ale po przejechaniu paru kilometrów znowu to samo. To może być przyczyna? Przepustnica czyszczona była w tamtym roku, to co silniczek krokowy, przepływomierz? Byłem u gazownika to po diagnostyce pokazało mu że przepływomierz. Ale czyściłem go i to nic nie dało, chyba jedynie wymiana? Pompa paliwa by to była? Ale na gazie tak samo się dzieje. Alternator mógłby coś takiego powodować? Ładowanie trochę słabe bo 13,70. 
Przewody WN jak i świece wymieniane w tamtym roku. Dzieje się tak od tygodnia, padał deszcz mogło by się coś od tego zrobić?

Teraz podłączyłem skaner i pokazało błąd P0135, sonda?

 

Edytowane przez mich88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2022 o 18:16, HARDTECHNO napisał:

Jeżeli notorycznie zapala się ten sam błąd. Sonda do wymiany. Sonda nr 1

 

No teraz się nie pojawia, ale pojawił się błąd P0170, punto dławi się i mocy brak. Wczoraj wyczyściłem styki czujnika temperatury płynu bo był w oleju, musiało kiedyś go tam wydmuchać z pod pokrywy, a uszczelka hermentyczna rozwalona (będę musiał to wymienić). Możliwe że przez to lub czujnik uszkodzony bo niby 90 stopni a w programie ledwie 60 stopni i powoli się rozgrzewał.  Po wyczyszczeniu wczoraj szybciej złapał temperaturę i zaczął jeździć normalnie, płynnie bez szarpnięć. Dodatkowo też wymieniłem filtry gazu, ale i na benzynie jeździł normalnie. Dzisiaj odpaliłem go i na szybko na zimnym wyjechałem i muł straszny, jakby wypadanie zapłonu, nie miał mocy na benzynie, przełączył się na gaz i to samo. No i ten błąd się pojawił.
Co może tego być przyczyną? Wczoraj jeździł super fajnie a dzisiaj nie jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. Pierwsze co bym zrobił na twoim miejscu to zakręcił gaz na butli. Wyjeździł z instalacji całe LPG aż do momentu kiedy elektrozawór przełączy na benzynę. Jeżeli objawy nasiliły się z czasem może to być problem mieszanki. Zbyt uboga. Kolor świec może ci wskazać czy masz za mało.paliwa ( obadaj w necie sprawdzisz obrazkowo o co chodzi ze świecami) jeżeli po skasowaniu błędy dalej muł tzn. Musisz sprawdzić kablem elm +Mes jakie masz parametry. Możliwe że kończy się pompka w Badu i daje zbyt małe ciśnienie przez co jest zbyt uboga mieszanka lub jest zatkana ( syf na sitku) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, HARDTECHNO napisał:

Kolego. Pierwsze co bym zrobił na twoim miejscu to zakręcił gaz na butli. Wyjeździł z instalacji całe LPG aż do momentu kiedy elektrozawór przełączy na benzynę. Jeżeli objawy nasiliły się z czasem może to być problem mieszanki. Zbyt uboga. Kolor świec może ci wskazać czy masz za mało.paliwa ( obadaj w necie sprawdzisz obrazkowo o co chodzi ze świecami) jeżeli po skasowaniu błędy dalej muł tzn. Musisz sprawdzić kablem elm +Mes jakie masz parametry. Możliwe że kończy się pompka w Badu i daje zbyt małe ciśnienie przez co jest zbyt uboga mieszanka lub jest zatkana ( syf na sitku) ...

Dzięki kolego za odpowiedź, tak zrobię. 
Przez parę dni jeździł spoko, tylko po odpaleniu jak chwilę pochodził zaczęły jakby obroty spadać i pomagało trzymanie go na obrotach 2500 i wtedy mocno dymił na biało a trawa była okopcona na czarno. Później jak duszenie ustało już nie kopcił i jechał normalnie. Wczoraj go trochę muliło ale później przeszło. Parę dni temu ponownie czyściłem przepustnicę chociaż nie było potrzeby. 
Dzisiaj odpiąłem pierwszą sondę i chodził normalnie bo na odpiętej drugiej nic się nie zmieniło. Podpiąłem pierwszą i po chwili zaczął się dusić. Muszę się jeszcze tak przejechać jeśli nic się nie stanie? A gaz mi się kończy także zrobię jak piszesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, HARDTECHNO napisał:

Kolego. Pierwsze co bym zrobił na twoim miejscu to zakręcił gaz na butli. Wyjeździł z instalacji całe LPG aż do momentu kiedy elektrozawór przełączy na benzynę. Jeżeli objawy nasiliły się z czasem może to być problem mieszanki. Zbyt uboga. Kolor świec może ci wskazać czy masz za mało.paliwa ( obadaj w necie sprawdzisz obrazkowo o co chodzi ze świecami) jeżeli po skasowaniu błędy dalej muł tzn. Musisz sprawdzić kablem elm +Mes jakie masz parametry. Możliwe że kończy się pompka w Badu i daje zbyt małe ciśnienie przez co jest zbyt uboga mieszanka lub jest zatkana ( syf na sitku) ...

Dzięki kolego za odpowiedź, tak zrobię. 
Przez parę dni jeździł spoko, tylko po odpaleniu jak chwilę pochodził zaczęły jakby obroty spadać i pomagało trzymanie go na obrotach 2500 i wtedy mocno dymił na biało a trawa była okopcona na czarno. Później jak duszenie ustało już nie kopcił i jechał normalnie. Wczoraj go trochę muliło ale później przeszło. Parę dni temu ponownie czyściłem przepustnicę chociaż nie było potrzeby. 
Dzisiaj odpiąłem pierwszą sondę i chodził normalnie bo na odpiętej drugiej nic się nie zmieniło. Podpiąłem pierwszą i po chwili zaczął się dusić. Muszę się jeszcze tak przejechać jeśli nic się nie stanie? 

Przejechałem się z odłączoną sondą i jeździ normalnie płynnie tak samo na gazie i benzynie, nie czuć różnicy. Jedyne szarpnięcia jakie się pojawiają to przy dodawaniu gazu i przy zdjęciu nogi z gazu, ale to podejrzewam poduszki.
Na pewno muszę wymienić czujnik temperatury bo inne wskazania pokazuje zegar a inne mam w programie diagnostycznym. Używam Carscanner do interfejsu ELM327 iCar2. Ale muszę ogarnąć ten program o którym wspominałeś bo kable jakieś mam.
Resztę jeszcze zrobię jak już pisałeś, świece też sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki interfejs , myślę że będzie ok. Sprawdziłem tak na szybko to w sumie poza błędem sondy nic mi więcej nie pokazał. Sonda była odłączona i przez to. Póki co nie znam za bardzo tego programu MES.
W parametrach na biegu jałowym zastanawia mnie ciśnienie w dolocie 968 mbar, takie powinno być? do tego trzęsie mocno ale to po podłączeniu sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zagada odsyłaj niech oddaje kasę. Te z all elm. To jest loteria 3 razy miałem i 3 razy odsylelam. Słońcu zamówiłem z China i działa. Nie wiem jakie ma być ciśnienie bo mam dizla musisz poszukać w necie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2022 o 10:00, HARDTECHNO napisał:

Jeżeli nie zagada odsyłaj niech oddaje kasę. Te z all elm. To jest loteria 3 razy miałem i 3 razy odsylelam. Słońcu zamówiłem z China i działa. Nie wiem jakie ma być ciśnienie bo mam dizla musisz poszukać w necie

Raz się łączy raz nie, chyba tak zrobię i oddam to.
A jakie poleciłbyś poduszki amortyzatora bo przy skręcaniu słychać tarcie z lewej strony i jak ręką trzymałem sprężynę i ruszałem kierownicą to wyraźnie czuć. Nie muszą być najlepsze ale takie które wytrzymają. W sklepie gościu mi polecał jakieś Rollax germany. Warte to coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 28.04.2022 o 05:02, HARDTECHNO napisał:

Jak już kupić i mieć spokój lepiej coś markowego. Wszystkie inne pseudo firmy to kasa w błoto...bo nie chodzi o samo jej wykonanie tylko z czego jest wykonana. Febi TRW Delphi Magneto Marelli. Takie poszukaj

Witam, powiedz mi jak mają być prawidłowo osadzone poduszki, tym języczkiem w którą stronę a talerzyk jak ustawić? To ma nachodzić na siebie? Złożyłem je tak jak na zdjęciu w tym temacie, znajomy mi powiedział że tak ma być, ale teraz górny talerzyk z prawej jest wyżej a lewy niżej. Możliwe że się coś przesunęło i dlatego ale chcę to już złożyć poprawnie. 

Tarcie powodowało rozwalone łożysko.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.