Skocz do zawartości

Taras wentylowany


HerrMajki

Rekomendowane odpowiedzi

Czy użytkuje ktoś płyty tarasowe lub chodnikowe ułożone na plastikowych dystansach (stałych bądź regulowanych) i byłby w stanie podzielić się wrażeniami i praktycznością takiego rozwiązania? Głównie chodzi mi o to jak to się zachowuje po kilku latach użytkowania? Czy elementy plastikowe nie pękają lub nie wymagają np corocznej regulacji bo coś się opuściło i klawiszuje? Czy śnieg i zamarzająca woda nie robi czegoś niedobrego? 

Będę wdzięczny za wszelkie wrażenia i uwagi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego na balkonie. 2,5 roku.

+ nie ma brudzących się fug

+ woda schodzi w szpary

+ nic się nie opuściło, poziom bez zmian.

 

- tam gdzie płytki są docinane (nie są całe) i źle rozplanowano podpórki, stanięcie na krawędzi płytki skutkuje jej uniesieniem z drugiej strony. U mnie występuje to w jednym miejscu, akurat przy drzwiach wejściowych :(

- płytki na podpórkach pozycjonowane są na gumki, które mają tendencje do wypadania. Czasem regulacja szpar się rozjeżdża. Może to kwestia konkretnego systemu podpórek. Ale nie jest to jakoś uciążliwe - staje się problemem właśnie w miejscu, gdzie płytka czasem się unosi, jak stanie się na drugiej krawędzi

 

Na początku byłem sceptyczny, ale teraz wg mnie ma to więcej + niż klasyczne płytki. przede wszystkim nie ma problemu z brudnymi fugami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, s_krzychu napisał:

- płytki na podpórkach pozycjonowane są na gumki, które mają tendencje do wypadania. Czasem regulacja szpar się rozjeżdża. Może to kwestia konkretnego systemu podpórek. Ale nie jest to jakoś uciążliwe - staje się problemem właśnie w miejscu, gdzie płytka czasem się unosi, jak stanie się na drugiej krawędzi

 

Na początku byłem sceptyczny, ale teraz wg mnie ma to więcej + niż klasyczne płytki. przede wszystkim nie ma problemu z brudnymi fugami.

 

Mając na myśli pozycjonowanie mówisz o poziomowaniu czy może się mylę? Widziałem podpórki "samopoziomujące" jakkolwiek by to działało. Chcę to ułożyć przed wejściem do domu i chociażby z tego względu będzie dosyć intensywnie użytkowane. Nie chciałbym co roku tego rozbierać i poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.