Skocz do zawartości

Nissan Leaf + karta dużej rodziny i auto prawie za darmo


spad

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, zinger napisał:

Nawet, gdyby nie bylo, to Leaf na trasy taki sredni z uwagi na nieduza baterie. 

Ale jesli ktos raz na rok jedzie na wakacje i to jest dla tej osoby jedyny argument przeciwko Leafowi, to mozna isc w wynajem i caly rok cieszyc sie calkiem fajnym autem.

 

Nie znam nikogo kto by wypożyczał osobówkę na urlop. A pisze o takim pomyśle sporo osób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

Nie znam nikogo kto by wypożyczał osobówkę na urlop. A pisze o takim pomyśle sporo osób...

A ile znasz osob co maja Leafa?:)

 

Ja raz pozyczylem auto na urlop... od szwagra, jak mi cewka w Ravce padla dzien przed wyjazdem, a ze byla to wersja US to byla nie do dostania od reki. Z EV by takiego problemu nie bylo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, ppmarian said:

Osobówkę...

Busa pożycza się najczęściej w 2 rodziny i to się spina finansowo.

 

Wielokrotnie wypozyczalem auto na lotniskach... Dlaczego mialbym w razie potrzey nie wynajac w PL i pojechac na urlop? :nie_wiem:

Czym to sie niby rozni, poza tym ze nie ponosisz dodatkowo kosztu przelotu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, ppmarian said:

Policz ile w PL kosztuje wynajmie auta na 2 tygodnie z pełnym ubezpieczeniem.

 

Z ciekawosci sprawdzilem i kompakt za 2 tyg w moim terminie to 2,5kPLN w Express Car rental. Bez dramatu :ok:

Klasa D juz gorzej bo robi sie 3,7kPLN. Ale jak ktos wyjezdza dajmy na to w Alpy zima i do CRO latem to do ogarniecia.

Caly czas mowimy o alternatywnie do EV, ktore na start kosztuje 130-200kPLN a nie Pandy z LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Z ciekawosci sprawdzilem i kompakt za 2 tyg w moim terminie to 2,5kPLN w Express Car rental. Bez dramatu :ok:
Klasa D juz gorzej bo robi sie 3,7kPLN. Ale jak ktos wyjezdza dajmy na to w Alpy zima i do CRO latem to do ogarniecia.
Caly czas mowimy o alternatywnie do EV, ktore na start kosztuje 130-200kPLN a nie Pandy z LPG.
Tak alternatywa która ma być konkurencyjna cenowo do spalinowego.

Całe te oszczędności na paliwie w EV zostaną zjedzone po takim wypożyczeniu normal ego auta....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

Nie znam nikogo kto by wypożyczał osobówkę na urlop. A pisze o takim pomyśle sporo osób...


Skoro są takie wypożyczalnie to znaczy ze popyt jest ;)

 

Moj znajomy raz prawie pożyczył.

Jechalismy właśnie do Chorwacji a on miał niepewne auto.

Nie pożyczył, bo wszedł w posiadanie innego samochodu na jakieś 2 mies przed planowanym wyjazdem.

 

To się nawet spina mieć jakiegoś sztrucla czy małe auto miejskie, a w razie wakacji wydać ze 3-4tys na wieksze auto.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, ppmarian said:

Tak alternatywa która ma być konkurencyjna cenowo do spalinowego.
Całe te oszczędności na paliwie w EV zostaną zjedzone po takim wypożyczeniu normal ego auta....

 

Mysle, ze podtawowym bledem jest zakladanie, ze auta EV maja byc konkurncyjne cenowo do spalinowych ;]

 

 

 

 

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, ppmarian said:

Jeśli oferują ograniczenia i są droższe na starcie to nie powinny oferować coś w zamian ?

 

Wydaje mi sie, ze oferuja :ok: Ja nie mam EV i predko nie kupie, bo nie mam gdzie ladowac...

Ale z relacji ludzie, ktorzy sie przesiedli to raczej nie widac, zeby ktos zalowal.

Co wiecej kazda z tych osob gdyby tylko chciala to by sie mogla przesiasc ponownie na spalinowe.

Z jakiegos powodu tego nie jednak nie robia?

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Wydaje mi sie, ze oferuja :ok: Ja nie mam EV i predko nie kupie, bo nie mam gdzie ladowac...
Ale z relacji ludzie, ktorzy sie przesiedli to raczej nie widac, zeby ktos zalowal.
Co wiecej kazda z tych osob gdyby tylko chciala to by sie mogla przesiasc ponownie na spalinowe.
Z jakiegos powodu tego nie jednak nie robia?
 
Moda, trend...

Ja miałem EV oraz PHEV i wiem z czym to się je. Jako 2 auto w domu ok ale w tylko w przypadku jak się to spina finansowo.

Ja naprawdę mam w pompie co za piec jest pod maską.

Jak jest 500Nm jak jest zasieg na baku przy "normalnych" predkosciach 500-700km, jak nie trzeba machac patykiem i na trasie stwac tam gdzie i kiedy chce na przerwę a gdzie muszę a to wszystko w podwyzszonym nadwoziu to nawet stado królików może być pod maską.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2022 o 09:53, Maciej__ napisał:

 

Mysle, ze podtawowym bledem jest zakladanie, ze auta EV maja byc konkurncyjne cenowo do spalinowych ;]

 

 

 

 

Ale finalnie i tak wybieramy kierując się kosztami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, HelixSv napisał:

 

Jak by tak było, to by wszyscy jeździli Pandawgazie.

 

Nie do końca tak. Masz określoną kwote do wydania i patrzysz co możesz za nia dostać. Oczywiście istnieje też moda bo o przywiązanie do marki w przypadku elektryków chyba jeszcze za wcześnie. Nie mogę się za to zgodzić że wybierając jakieś rozwiązanie zupełnie nie patrzy się na koszty.

Edytowane przez 1Marek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2022 o 16:22, spad napisał:

Kolega żony z pracy kupił nowego Nissana Leafa za 130 kPLN. Jako posiadacz karty dużej rodziny wziął dotację 30 kPLN.

Leaf to elektryk? 
To zaraz mu się spali i dotację będzie musiał oddać 😁

BTW 27, a nie 30. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2022 o 10:13, ppmarian napisał:

Moda, trend...

Ja miałem EV oraz PHEV i wiem z czym to się je. Jako 2 auto w domu ok ale w tylko w przypadku jak się to spina finansowo.

Ja naprawdę mam w pompie co za piec jest pod maską.

Jak jest 500Nm jak jest zasieg na baku przy "normalnych" predkosciach 500-700km, jak nie trzeba machac patykiem i na trasie stwac tam gdzie i kiedy chce na przerwę a gdzie muszę a to wszystko w podwyzszonym nadwoziu to nawet stado królików może być pod maską.

Ale Ty to nie cały świat, zapamiętaj w końcu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.