Skocz do zawartości

Klima - głośność jednostki zewnętrznej


nikt-znany

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam opinii osób, które mają zamontowaną klimę i mogą wypowiedzieć się nt. głośności jednostki zewnętrznej.

Będę montował prawdopodobnie 2 jednostki zewnętrzne, z czego jedna z różnych względów będzie stała obok okna tarasowego (dość mocna ~5kW). Tu nasuwa się pytanie czy to nie jest klasyczny strzał w oko... czy nie będzie zbyt głośno?

Innej opcji za bardzo nie ma, bo wiązałoby się to z ciągnięciem przewodów 25m (duży koszt, a i z tego co widzę w większości urządzeń max. odległość jednostki zewnętrznej od wewnętrznej to 15m).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pod oknem w sypialni 5kW agregat. Tez się bałem, że bedzie słychać, aleeeeee Jak chodzi to przecież okna zamknięte i nie słychać. Poza tym jakoś nie przypominam sobie większego hałasu z niej, wiadomo, wentylator swoje robi, ale sprężarka jest dość cicha.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, open napisał:

Ja mam jakiegoś TCL 3.5kW na balkonie - totalnie niesłyszalny jest :ok:

I właśnie - wybór producenta. Proponują mi Gree Amber Prestige, ale nie zgłębiałem jeszcze tematu. 

Druga rzecz - ja tego chcę również używać do dogrzewania domu w okresach takich jak np. teraz. Czy na coś powinienem zwrócić szczególną uwagę (tu też podobno kwestia modulacji jest istotna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadbaj o dobrą izolację od drgań sprężarki. Bo od głośności jednostki zewnętrznej gorsze są wibracje, które roznoszą się poprzez mury. U mnie niestety metalowe uchwyty są przykręcone na żywca do cegły, a na uchwytach postawiono klimę na bez żadnych przekładek gumowych. Dzięki temu wibracje klimatyzatora słychać w pokoju na piętrze i jest to upierdliwe.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JacWeg napisał:

Zadbaj o dobrą izolację od drgań sprężarki. Bo od głośności jednostki zewnętrznej gorsze są wibracje, które roznoszą się poprzez mury. U mnie niestety metalowe uchwyty są przykręcone na żywca do cegły, a na uchwytach postawiono klimę na bez żadnych przekładek gumowych. Dzięki temu wibracje klimatyzatora słychać w pokoju na piętrze i jest to upierdliwe.

NIe będę tego wieszał na ścianie, postawię na kostce obok domu.

Co gorsze właśnie się skapowałem, że tu gdzie będzie stała jednostka jest też wlot powietrza do kominka... 😄 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.