Skocz do zawartości

Pralko-suszarka


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Fili_P napisał:
10 godzin temu, rwIcIk napisał:
Suszarka powinna być z pompą ciepła. :ok:
 

Wiem że powinna- nie stać mnie

Policz, bo może jednak opłaca się w dłuższej perspektywie,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel z pracy kiedyś podsumował swoją pralko-suszarkę bez pompy ciepła: 

 

Cytat

Ja mam pralko suszarkę Candy o głębokości 40cm, bez pompy ciepła, z malusieńkim bębnem o małym załadunku, z silnikiem komutatorowym. Dźwięk przeraźliwy, jakby odrzutowiec startował.

Podczas suszenia ciągle pobiera wodę żeby schłodzić skraplacz, więc nie tylko zużywa drogi prąd ale też zużywa drogą wodę.

Podczas prania na grzałce zbiera się twarda woda, a podczas suszenia szybko się osusza i twardnieje, i tak cykl się powtarza, więc albo trzeba bardzo regularnie odkamieniać pralkę albo mniej regulanie wymieniać grzałkę jak się przepali.

Po suszeniu białego prania, przed praniem ciemnego prania, trzeba puścić krótki cykl żeby wypłukać pralko-suszarkę bo inaczej całe ciemne pranie obłazi białymi kłaczkami.

Filtr pralki też trzeba regularnie czyścić bo kłaczki często zapychają filtr albo cienką rurę odpływową brudnej wody.

Jedyna zaleta, że wychodząc do pracy można wrzucić całą pralkę prania a wracając z pracy wyjąć suche czyste ciuchy - bez przekładania z pralki do suszarki. Wszystko inne to raczej wady.

Jak zepsuje mi się ta pralko-suszarka to kupię następną pralko-suszarkę o głębokości 40cm.

 

😅

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie prądu pranie z suszeniem (100 cykli)
265 kWh zwykła (oczywiście tryb eco więc cykl trwa 9-7 godzin- nie przeszkadza mi to)
252 kWh z pompa ciepła
-do tego PV na dachu więc tez jakby mniej się boję potencjalnej wtopy w praktyce
-do tego jest druga klasyczna pralka w domu awaryjnie więc tez patrzę na całośc inaczej
 
https://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml?p1=93132106049&p2=91512825873
 

Ktoś z AK (nie pamiętam kto) polecał LG F4dt408aidd. Ten model nie jest już dostępny, trzeba by było poszukać jaki go zastąpił. Napisz jak coś wybierzesz, bo też przymierzamy się do zakupu (za kilka miesięcy więc mamy czas).
zostały na placu boju Elektrolux jak  powyżej i LG któreś tam (na plus LG info na smartfona i TV) - electrolux wyszło mi, że zużyje mniej wody na suszenie przy kondensacyjnej plus niby ma wyższą klase prania - ale ni huhu nie znalazłem na ten temat detali w liczbach tylko literki A vsC czy jakoś tak
 
Gadałem z serwisantem jak był z diagnoza do pralki która padła (korzystamy z ich usług juz od wielu lat-tacy lokalni magicy)
...z kombajnów 2w1 to mówił, że z popularnych to  mało do LG jeżdżą z awariami  potem w kolejności Samsung i Electrolux i w miarę Bosche podobnie  a wszystkie candy, beko, haiery itp mówi, że regularnie mają różnej maści naprawy i tu w razie czego żeby się zastanawiać (w zależności od kosztu) nad rozszerzaniem gwarancji i ewentualnie brać najtańsze z założeniem, że 2-5 lat i może być kaput


Edytowane przez Fili_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz drugą pralkę w domu to czemu nie weźmiesz po prostu suszarki ?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Druga pralka jest "awaryjna"/ kotlowniowa, do brudnych zasyfionych szmat.... Teraz też starsza pralka wyląduje jako druga, a nowa zastąpi te glówna
A osobno żona nie chce- nie chce się jej latać na dół do pralni tylko po to żeby przełożyć z pralki do suszarki... zwłaszcza że dzieje się to zazwyczaj wieczorem, ergo pranie trwałoby 2 dni :-)))
Młodzi mają treningi i mecze prawie non stop-nie nadążamy z praniami ciuchów sportowych- taki system nam się sprawdzil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga pralka jest "awaryjna"/ kotlowniowa, do brudnych zasyfionych szmat.... Teraz też starsza pralka wyląduje jako druga, a nowa zastąpi te glówna
A osobno żona nie chce- nie chce się jej latać na dół do pralni tylko po to żeby przełożyć z pralki do suszarki... zwłaszcza że dzieje się to zazwyczaj wieczorem, ergo pranie trwałoby 2 dni :-)))
Młodzi mają treningi i mecze prawie non stop-nie nadążamy z praniami ciuchów sportowych- taki system nam się sprawdzil

Z tego co piszesz idealny setup na dwa osobne urządzenia. Przemyślcie to jeszcze.

Jak nie to powodzenia w szukaniu czegoś odpowiedniego. Ja kiedyś próbowałem i odpuściłem.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bergerac napisał:


Z tego co piszesz idealny setup na dwa osobne urządzenia. Przemyślcie to jeszcze.

Jak nie to powodzenia w szukaniu czegoś odpowiedniego. Ja kiedyś próbowałem i odpuściłem.

Córka wstawiła suszarkę w szafie na przedpokoju. Łazienki nie chciała ruszać, bo pralka pod blatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam LG , działa , jak padnie będą dwa osobne urządzenia. 
 

Zaleta jest jedna nie trzeba przekładać , wkładasz 4h wyciągasz suche. Trzeba tylko pamiętać o mniejszym wkładzie i nie mieszaniu różnych materiałów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Z tego co piszesz idealny setup na dwa osobne urządzenia. Przemyślcie to jeszcze.

Jak nie to powodzenia w szukaniu czegoś odpowiedniego. Ja kiedyś próbowałem i odpuściłem.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ja tam mam myślisz coś do gadania w tej kwestii ;-))))) Happy Wife Happy ( easy ;-)) life ;-)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam LG , działa , jak padnie będą dwa osobne urządzenia. 
 
Zaleta jest jedna nie trzeba przekładać , wkładasz 4h wyciągasz suche. Trzeba tylko pamiętać o mniejszym wkładzie i nie mieszaniu różnych materiałów.
Nie wnikam/ przeczę że u nas przy okazji kolejnej zmiany kiedyś tam będzie podobnie... Mi tam rybka ;-) Kobicie ma pasować;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2022 o 13:52, Fili_P napisał:

Zużycie prądu pranie z suszeniem (100 cykli)
265 kWh zwykła (oczywiście tryb eco więc cykl trwa 9-7 godzin- nie przeszkadza mi to)
252 kWh z pompa ciepła

A min 50l czystej wody wylewanej w kanał na każdy cykl suszenia też liczysz w tej kalkulacji (woda + ścieki darmo nie są)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2022 o 23:51, Fili_P napisał:
W dniu 13.04.2022 o 20:33, rwIcIk napisał:
Suszarka powinna być z pompą ciepła. :ok:
 

Wiem że powinna- nie stać mnie

Kupiłem zestaw pralka plus suszarka whirlpool w jakiejś promocji za mniej niż 4k. I to nie najniższa półka. I póki co jestem bardzo zadowolony. Trzeba przez tydzień śledzić wszelkie sieciówki i na bank się jakąś fajną promocję ustrzeli. 

 

 

image.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A min 50l czystej wody wylewanej w kanał na każdy cykl suszenia też liczysz w tej kalkulacji (woda + ścieki darmo nie są)?
Dobrze że nie 100L.... ;-)

W modelach które mnie interesowały:
+ 20 na suszenie ( o 13 L więcej niż model z pompą ciepła)457959b9f357d9c81ed4787c5c08bfaf.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zestaw pralka plus suszarka whirlpool w jakiejś promocji za mniej niż 4k. I to nie najniższa półka. I póki co jestem bardzo zadowolony. Trzeba przez tydzień śledzić wszelkie sieciówki i na bank się jakąś fajną promocję ustrzeli. 
 
 
image.png.91673faca871cdbb29eac1ade34f8264.png
Dobra cena. Kiedy?
U mnie kobita chce 2w1. Już stoi więc wątek można zamknąć.... No chyba że za jakiś czas coś dopisze o pouzytkowaniu....
Dzięki wszystkim za pomoc i opinie
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena. Kiedy?
U mnie kobita chce 2w1. Już stoi więc wątek można zamknąć.... No chyba że za jakiś czas coś dopisze o pouzytkowaniu....
Dzięki wszystkim za pomoc i opinie
Co kupiłeś? Daj znać jak się sprawuje i czy żona jest zadowolona

Taptaraptap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Fili_P napisał:

+ 20 na suszenie

Ale suszysz cały wsad prania? Bo w pralko suszarkach to pamiętam, że pisali, że 2x mniej. Czyli że cały bęben prania to na 2x (znaczy 40l ;]).

Ale może w tych wypasionych modelach to działa normalnie już :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bercikh napisał:

Co daje pompa ciepła w suszarce?

"Suszarki z pompą ciepła są zdecydowanie bardziej wydajne niż te suszarki starej generacji, które suszyły powietrzem ogrzanym grzałką. Zatrzymują ciepło wewnątrz urządzenia, nie doprowadzjąc do strat energii. Całe wytworzone ciepło jest użyte do wysuszenia naszych ubrań. 

Drugą kluczową zaletą pompy ciepła jest znacznie niższa, delikatna dla naszych ubrań temperatura suszenia. Nowoczesne suszarki suszą dziś w temp. 50-55 stopni C, a modele z grzałką suszyły w temperaturze ok. 80 stopni C."

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych pralkach jest wskaźnik aktualnej wagi wsadu?
Nie wiem co masz na myśli mówiąc tych. W tej którą kupiłem w ciągu pierwszych 30 sek po odpaleniu kreci i waży. Jak przekroczysz max dla danego programu - wywala odpowiedni komunikat i powinieneś coś wyjac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Suszarki z pompą ciepła są zdecydowanie bardziej wydajne niż te suszarki starej generacji, które suszyły powietrzem ogrzanym grzałką. Zatrzymują ciepło wewnątrz urządzenia, nie doprowadzjąc do strat energii. Całe wytworzone ciepło jest użyte do wysuszenia naszych ubrań. 
Drugą kluczową zaletą pompy ciepła jest znacznie niższa, delikatna dla naszych ubrań temperatura suszenia. Nowoczesne suszarki suszą dziś w temp. 50-55 stopni C, a modele z grzałką suszyły w temperaturze ok. 80 stopni C."
Zakupiona suszy niby w 60 Cw trybie którego będę najczęściej używał ;-).

BTW Sprawdzone dwa duże pełne ciężkie komplety pościeli bawełnianej pranie z suszeniem "do szafy". Zużyte 1,8 kWh, z czego na sam cykl prania coś ciut powyżej 0,5 kWh. Poszwy, poszewki wszystkie suche. Prześcieradła na rogach/ na gumkach czuć pod palcami że nie do końca dosuszone
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2022 o 14:13, bercikh napisał:

Co daje pompa ciepła w suszarce?

Przede wszystkim masz 2 żródła ciepła o skrajnie różnych temperaturach w jednej obudowie. Czyli z jednej strony obiegu (skraplacz) grzeje ci pranie do 55 stopni, a na drugim końcu (parownik) chłodzi powietrze w okolice zera i skrapla i usuwa wodę parującą z ciepłego prania i suche powietrze wraca do bębna po kolejną porcję pary wodnej z prania.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jaruga napisał:

Przede wszystkim masz 2 żródła ciepła o skrajnie różnych temperaturach w jednej obudowie. Czyli z jednej strony obiegu (skraplacz) grzeje ci pranie do 55 stopni, a na drugim końcu (parownik) chłodzi powietrze w okolice zera i skrapla i usuwa wodę parującą z ciepłego prania i suche powietrze wraca do bębna po kolejną porcję pary wodnej z prania.. 

W grzałkowej jest ten cykl przesunięty wyżej - grzeje do jakichś 80-90 stopni a chłodzi do 40 w wymienniku krzyżowym.

Dlatego suszarka grzałkowa doskonale działa w zimnych pomieszczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.