Skocz do zawartości

Jak myć auto na myjni samoobsługowej


camel00

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie może głupie z pozoru ;] ale byłem dzisiaj pierwszy raz w życiu na takiej myjni; coś tam poklikałem, przeleciałem programami od góry do dołu i efekt jest …taki se ;]

 

Myjnia z dobrymi opiniami, często oblegana, woda ciepła - czyli zakładam, że dobra.

Programy (z pamięci) - turbo piana, mycie pianą, felgi i owady, szczotka, płukanie, woskowanie, nabłyszczanie.

Rozumiem, że jak się wciśnie "play" i czas zacznie lecieć to nie ma pauzy, żeby np. piana aktywna chwilę poleżała? :hmm:

 

Zrobiłem - turbo piana, mycie pianą, felgi i owady (na felgi), płukanie, woskowanie, nabłyszczanie, płukanie.

Nie oczekiwałem cudów, ale w skali od 1 (mycie deszczem) do 10 (auto z fabryki), gdzie mycie z wiadra na podjeździe to 7; tutaj efekt jest na solidne 3-4

 

Jakieś tajniki czy tttm? ;]

Edytowane przez camel00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myje - zwykle w godzinach gdy NIE sa oblegane - w sposob zabraniany na myjniach :lol:

1. aktywna piana albo mikroproszek + przetarcie szmatka z mikrofibry zaczynajac od gory i uwazajac by nie szorowac lakieru zbyt brudna szmatka

2. splukiwanie + przetarcie druga szmatka z mikrofibry zaczynajac od gory j.w.

3. odjezdzam kawalek w spokojnie i zacienione miejsce, w miedzyczasie auto przesycha i na koniec aplikuje QD za pomoca trzeciej szmatki

 

zwykle wykonuje pkt 1 i 2 szybciej niz wiekszosc myje zgodnie z instrukcja. jak dotad raz zostalem przegoniony :lol:

 

w domu wrzucam szmatki do pralki i do nastepnego razu. jesli mi sie spieszy albo nie chce pomijam pkt 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Ja myje tylko na bezdotykowych, raz na pol roku automat i tyle.

Recznie nie mylem auta od dobrych 7-8 lat ;]

 

Myłem kiedyś, ale zostawał film brudu. Przy sprzedaży musiałem użyć pasty, by odświeżyć lakier. Więc ostatnie laty tylko automatyczne. Wysokie programy z myciem wstępnym ciśnieniowym.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, rwIcIk said:

Myłem kiedyś, ale zostawał film brudu. Przy sprzedaży musiałem użyć pasty, by odświeżyć lakier. Więc ostatnie laty tylko automatyczne. Wysokie programy z myciem wstępnym ciśnieniowym.

 

Przed sprzedaza mozna dac na reczna myjnie lub polerke i za pare stow bedzie jak nowy ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, alastair napisał:

ja myje - zwykle w godzinach gdy NIE sa oblegane - w sposob zabraniany na myjniach :lol:

 

W sumie… nie wiem czy o tym piszesz, ale jest to jakiś pomysł, żeby pianę aktywną opłacić osobno, nałożyć i poczekać :hmm: Następnie zapłacić drugi raz, spłukać… i ew. przetrzeć, zapłacić trzeci raz, nałożyć wosk i nabłyszczasz i… tu nie wiem, te ostatnie się spłukuje czy wciera?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, camel00 said:

 

W sumie… nie wiem czy o tym piszesz, ale jest to jakiś pomysł, żeby pianę aktywną opłacić osobno, nałożyć i poczekać :hmm: Następnie zapłacić drugi raz, spłukać… i ew. przetrzeć, zapłacić trzeci raz, nałożyć wosk i nabłyszczasz i… tu nie wiem, te ostatnie się spłukuje czy wciera?

 

Ja tak robie, wrzucam 1-2 PLN, leje piane i czekam :ok:

Dopiero pozniej dorzucam reszte i myje.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raz na pół roku wstawiam na ręczną, bo potrafią tak domyć, że szyb nie widać, a mi zawsze zostają smugi. Między tymi myciami bezdotykowa, ale tylko jeśli jest na niej mycie szczotką.

Ostatnio podjechałem na automat na Circle K to mi lakier z kołpaków zdarło.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, camel00 napisał:

Zrobiłem - turbo piana, mycie pianą, felgi i owady (na felgi), płukanie, woskowanie, nabłyszczanie, płukanie.

Ostatnie płukanie raczej niepotrzebne, bo nabłyszczanie to przeważnie zmiękczona woda, która ma nie zostawiać zacieków, więc idealna jest do płukania.

I ten program ja wykorzystuję najczęściej do spłukania kurzu, lekkiego brudu na zabezpieczonym aucie powłoką lub dobrym woskiem daje radę.

Samochód z powłoką/woskiem można dość dobrze umyć mikroproszkiem, gdy myjemy dokładnie miejsce po miejscu, nawet w przypadku dość brudnego auta.

Jeśli na myjni będzie dobra piana aktywna, to też powinno dać radę, ale trzeba jej dać chwilkę poleżeć i płukać dokładnie miejsce po miejscu.

 

Pauzy niestety nie ma.  Ja się staram wrzucać monety na raty, żeby sobie zrobić przerwę po pianie/mikroproszku i jakieś mocniej ubrudzone miejsca ruszyć mikrofibrą ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjnia bezdotykowa tylko namacza brud, ewentualnie zmywa błoto. Żeby umyć auto potrzebna jest myjnia na której jednym z elementów programu jest mycie szczotką, czyli piana, potem szczotka, spłukiwanie, wosk i woda zdemineralizowana. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

Ja tak robie, wrzucam 1-2 PLN, leje piane i czekam :ok:

Dopiero pozniej dorzucam reszte i myje.

 

3 minuty temu, rallyrychu napisał:

Ostatnie płukanie raczej niepotrzebne, bo nabłyszczanie to przeważnie zmiękczona woda, która ma nie zostawiać zacieków, więc idealna jest do płukania.

 

No… i właśnie po to jest ten wątek ;] niby proste a jednak nie oczywiste bez podpowiedzi.

Czyli płacimy, piana, czekamy, płacimy, lecimy programami, na końcu spłukujemy nabłyszczaniem, przecieramy karoserię(?) i wnęki mikrofibrą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś czasu stosuję swój system:

- wrzucam 2 zł i psikam wodą lub proszkiem by zmyć luźny piach/brud.

- 2 zł i psikam aktywną pianą, poczekam chwilę i jadę całe auto miękką szczotką.

- 5 zł i płuczę ostatnim programem/nabłyszczaniem.

Nikt mnie jeszcze nie pogonił, robię to dość szybko i sprawnie, potem wyjeżdżam i szmatką wycieram wnęki progi.

Raz ma 5/6mc myjnia ręczna.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, camel00 napisał:

Pytanie może głupie z pozoru ;] ale byłem dzisiaj pierwszy raz w życiu na takiej myjni; coś tam poklikałem, przeleciałem programami od góry do dołu i efekt jest …taki se ;]

 

Myjnia z dobrymi opiniami, często oblegana, woda ciepła - czyli zakładam, że dobra.

Programy (z pamięci) - turbo piana, mycie pianą, felgi i owady, szczotka, płukanie, woskowanie, nabłyszczanie.

Rozumiem, że jak się wciśnie "play" i czas zacznie lecieć to nie ma pauzy, żeby np. piana aktywna chwilę poleżała? :hmm:

 

Zrobiłem - turbo piana, mycie pianą, felgi i owady (na felgi), płukanie, woskowanie, nabłyszczanie, płukanie.

Nie oczekiwałem cudów, ale w skali od 1 (mycie deszczem) do 10 (auto z fabryki), gdzie mycie z wiadra na podjeździe to 7; tutaj efekt jest na solidne 3-4

 

Jakieś tajniki czy tttm? ;]

Ja zaczynam zawsze od spłukania wodą, potem turbo piana i pianę lecę gąbką bo inaczej to właśnie lipa jest, potem porządne spłukanie wodą i lecę woskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, camel00 napisał:

Jakieś tajniki czy tttm? ;]

 

Od wielu lat nie chce mi się bawić w mycie na podjeździe moim karcherem k2 z pianownicą, bo woda z wodociągów jest za twarda i zostają białe plamy. I rozkładanie tego szajsu już dawno mnie nie bawi. Wolę umyć tym beton niż auto 😄

 

Wersja eko:

- piana 1 zł czekasz 1-2 min

- mikroproszek 1-2 zł  jedziesz tym po całym aucie ze szczególnym uwzględnieniem "dołów"

- spłukiwanie 2-3 zł 

 

Efekt 5/10, ale w zimie sól spłukana

 

Wersja optimal:

 

-mikroproszek 1 zł

-piana 1 zł czekasz 2 min

- mikroproszek 1 zł

- spłukiwanie 2-3 zł

 

7/10

 

Premium

 

-proszek

-piana

-proszek

-piana

-rękawica ręczna

-spłukiwanie

 

8-9/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, camel00 napisał:

Pytanie może głupie z pozoru ;] ale byłem dzisiaj pierwszy raz w życiu na takiej myjni; coś tam poklikałem, przeleciałem programami od góry do dołu i efekt jest …taki se ;]

 

Myjnia z dobrymi opiniami, często oblegana, woda ciepła - czyli zakładam, że dobra.

Programy (z pamięci) - turbo piana, mycie pianą, felgi i owady, szczotka, płukanie, woskowanie, nabłyszczanie.

Rozumiem, że jak się wciśnie "play" i czas zacznie lecieć to nie ma pauzy, żeby np. piana aktywna chwilę poleżała? :hmm:

 

Zrobiłem - turbo piana, mycie pianą, felgi i owady (na felgi), płukanie, woskowanie, nabłyszczanie, płukanie.

Nie oczekiwałem cudów, ale w skali od 1 (mycie deszczem) do 10 (auto z fabryki), gdzie mycie z wiadra na podjeździe to 7; tutaj efekt jest na solidne 3-4

 

Jakieś tajniki czy tttm? ;]

Z tego co piszesz to myjnia oferuje szczotkę a Ty z niej nie korzystasz. Zapomnij zatem o dokładnym umyciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, rallyrychu napisał:

Akurat nieużywanie szczotki na myjni, gdzie poprzednicy myją nią koła, opony i największy syf, do mycia lakieru, to bardzo rozsądna decyzja :)

 

Dokładnie

Z tego co zaobserwowałem, większość używa szczotek właśnie do kół, czasem progi czy dół zderzaka. Używanie tej szczotki do lakieru może być ryzykowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi gość z obsługi myjni poradził żebym sobie odpuścił część programów, w tym woskowanie, "bo nie ma co brudu konserwować".

Lecę tylko 2 z nich, wrzucam 5-6zł i leję aktywną pianą, potem chwilka przerwy w której wrzucam kolejne 4-5zł i robię spłukiwanie. To wszystko.

Samochód nigdy wcześniej (przy wszystkich programach) tak czysto po samoobsługowej nie wyglądał (za krótko piana mogła se podziałać, tam gdzie jeżdżę szczotek nie ma).

Co prawda obsługa tej myjni za swoje szczotki nie gania, ale nie chce mi się.

Jak chcę dobrze umyć z woskowaniem to jadę na myjnię ręczną z obsługą myjącą.

 

 

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, camel00 napisał:

Pytanie może głupie z pozoru ;] ale byłem dzisiaj pierwszy raz w życiu na takiej myjni; coś tam poklikałem, przeleciałem programami od góry do dołu i efekt jest …taki se ;]

 

Myjnia z dobrymi opiniami, często oblegana, woda ciepła - czyli zakładam, że dobra.

Programy (z pamięci) - turbo piana, mycie pianą, felgi i owady, szczotka, płukanie, woskowanie, nabłyszczanie.

Rozumiem, że jak się wciśnie "play" i czas zacznie lecieć to nie ma pauzy, żeby np. piana aktywna chwilę poleżała? :hmm:

 

Zrobiłem - turbo piana, mycie pianą, felgi i owady (na felgi), płukanie, woskowanie, nabłyszczanie, płukanie.

Nie oczekiwałem cudów, ale w skali od 1 (mycie deszczem) do 10 (auto z fabryki), gdzie mycie z wiadra na podjeździe to 7; tutaj efekt jest na solidne 3-4

 

Jakieś tajniki czy tttm? ;]

 

Czyli nie użyłeś szczotki i dlatego taki efekt. Ja jeżdżę tylko na samoobsługowe gdzie jest szczotka i jej używam. Tam gdzie nie ma szczotki to tak jak by deszcz umył.

 

Taaa, wiem, że szczotka zawiera syf, ale trudno. Samochód to narzędzie a nie ołtarz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, ArekMiz napisał:

 

Czyli nie użyłeś szczotki i dlatego taki efekt. Ja jeżdżę tylko na samoobsługowe gdzie jest szczotka i jej używam. Tam gdzie nie ma szczotki to tak jak by deszcz umył.

 

Taaa, wiem, że szczotka zawiera syf, ale trudno. Samochód to narzędzie a nie ołtarz. :)

Zgadza się , dopóki jedzie to się nic nie robi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, camel00 napisał:

Programy (z pamięci) - turbo piana, mycie pianą, felgi i owady, szczotka, płukanie, woskowanie, nabłyszczanie.

Rozumiem, że jak się wciśnie "play" i czas zacznie lecieć to nie ma pauzy, żeby np. piana aktywna chwilę poleżała? :hmm:

 

Zrobiłem - turbo piana, mycie pianą, felgi i owady (na felgi), płukanie, woskowanie, nabłyszczanie, płukanie.

Nie oczekiwałem cudów, ale w skali od 1 (mycie deszczem) do 10 (auto z fabryki), gdzie mycie z wiadra na podjeździe to 7; tutaj efekt jest na solidne 3-4

 

Jakieś tajniki czy tttm? ;]

 

Widzę że nie użyłeś szczotki, może rysować lakier ale to właśnie ona zrusza i usuwa bród... na czarnym zawsze ją stosowałem bo inaczej słabo auto wyglądało, lakier trochę się porysował przez kilka lat, obecnie na nowym białym mam swoją gąbeczkę z takimi "włosami", jak widzę że w którymś miejscu karcher nie daje rady to ciach gąbęczką przejadę i lecę dalej. Raz na jakiś czas auto i tak trzeba umyć porządniej, widziałem różnice bo wypucowaniu przez ASO na serwisie ;] 

Edytowane przez bielaPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, camel00 napisał:

Pytanie może głupie z pozoru ;] ale byłem dzisiaj pierwszy raz w życiu na takiej myjni; coś tam poklikałem, przeleciałem programami od góry do dołu i efekt jest …taki se ;]

 

Myjnia z dobrymi opiniami, często oblegana, woda ciepła - czyli zakładam, że dobra.

Programy (z pamięci) - turbo piana, mycie pianą, felgi i owady, szczotka, płukanie, woskowanie, nabłyszczanie.

Rozumiem, że jak się wciśnie "play" i czas zacznie lecieć to nie ma pauzy, żeby np. piana aktywna chwilę poleżała? :hmm:

 

Zrobiłem - turbo piana, mycie pianą, felgi i owady (na felgi), płukanie, woskowanie, nabłyszczanie, płukanie.

Nie oczekiwałem cudów, ale w skali od 1 (mycie deszczem) do 10 (auto z fabryki), gdzie mycie z wiadra na podjeździe to 7; tutaj efekt jest na solidne 3-4

 

Jakieś tajniki czy tttm? ;]

moim zdaniem taka myjnia nigdy nie domyje tak dobrze jak czlowiek z gabka :)

ale pewnie mozna to jakos usprawnic

myc sie powinno od dolu, a plukac normalnie, od gory.

ja zawsze biore mycie, zeby na szybko zmoczyc samochod, potem turbo piana, potem jeszcze raz mycie, tym razem juz dokladniej, a na koncu plukanie 

zazwyczaj efekt jest akceptowalny, chociaz chromy sie w ten sposob nie chca domyc.

Tak z ciekawosci, jaka to myjnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Filipfm napisał:

 

Gabka to sie garnki myje a nie auto :) 

rozne teorie slyszalem, jedni mowia, ze tylko gabka, bo szczotka rysuje, a drudzy wrecz przeciwnie.

ja sie nie znam, wiec nie chce sie wypowiadac

piszac czlowiek z gabka mialem po prostu na mysli taka tradycyjna myjnie gdzie ktos szoruje Ci auto, nie zadne bezdotykowe wynalazki :)

Edytowane przez komandos80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Filipfm napisał:

 

Obecnie chyba wiekszosc ludzi poleca rękawice z mikrofibry i 2 wiadra

A to Microfibra nie rysuje? Wolałbym chyba umyć szczotką z piaskiem niż microfibrą z piaskiem. A np. producenci armatury łazienkowej w instrukcji piszą żeby nie wycierać ich microfibrą

Edytowane przez yack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, rwIcIk napisał:

Od lat myję na automatach i wysokie programy na Orlenie czy BP dają radę :ok:

Tyle, że na koniec trzeba przetrzeć szyby z wosku, oraz wnęki drzwi, bo tam szczoty nie sięgają.

 

Czy tam można nie wysiadać? Dawno temu korzystałem z myjni automatycznych i zostawało się w samochodzie. Ostatnio byłem na shellu i było napisane ze trzeba wysiąść. Można zostać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, yack napisał:

Czy tam można nie wysiadać? Dawno temu korzystałem z myjni automatycznych i zostawało się w samochodzie. Ostatnio byłem na shellu i było napisane ze trzeba wysiąść. Można zostać? 

 

Na Orlenie działa to tak, że przed wjazdem jest urządzenie w które wpisujesz kod z paragonu, otwiera się brama wjazdowa, parkujesz, wysiadasz i klikasz start na skrzynce przed wjazdem. Teoretycznie niby regulamin sugeruje opuszczenie pojazdu, technicznie jak się rozdwoisz to nikt cię pewnie w trakcie programu nie wysadzi ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, komandos80 napisał:

Tak z ciekawosci, jaka to myjnia?

 

W Nowosolnej (mapy google), przejeżdżałem, było pusto i postanowiłem się przełamać ;]

ew. kolejna, podobno niezła jest na Zgierskiej (mapy google) - mam po drodze do Nowej Gdyni więc pewnie kiedyś przetestuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, camel00 napisał:

 

W Nowosolnej (mapy google), przejeżdżałem, było pusto i postanowiłem się przełamać ;]

ew. kolejna, podobno niezła jest na Zgierskiej (mapy google) - mam po drodze do Nowej Gdyni więc pewnie kiedyś przetestuję.

To nie moje rejony Łodzi, ja najczęściej myję na Euro-ekol na Familijnej, też podobno polecana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, yack napisał:

Czy tam można nie wysiadać? Dawno temu korzystałem z myjni automatycznych i zostawało się w samochodzie. Ostatnio byłem na shellu i było napisane ze trzeba wysiąść. Można zostać? 

Ludzie zostają. Wciska start i szybko wsiada do auta  zanim myjnia ruszy 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Filipfm napisał:

 

Obecnie chyba wiekszosc ludzi poleca rękawice z mikrofibry i 2 wiadra

zapomniałeś o separatorze na dnie wiadra bo piasek zostaje w wodzie i mogą rysować karoserię podczas mycia po płukaniu. 

 

Mnie jeszcze nikt nie przegonił, nawet z BP. Potrafię wziąć swoją pianownicę ręczną i samemu obskoczyć pianą z neutralnym pH żeby nie naruszyć powłoki woskowej. Ale to musi mi się mocno chcieć i robię to max 2x w roku. Potem wiadro, gąbka i swój szampon samochodowy. Z lancy tylko zmiękczanie i płukanie ;) A może dodam że raz udało mi się nawet glinkowanie zrobić żeby mieć dobry podkład do wosku :phi: Na BP i na Moya mam kran z wodą więc jest spoko. Z lancy nie idzie do wiadra wody nalać. Także ten, można kombinować. Niestety zamknęli mnie 2 myjnie ręczne i nie mam ochoty gdzieś dalej jeździć żeby zostawić auto na kilka godzin do idealnego wypucowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, iwik said:

Na Circle K widziałem w instrukcji, że była opcja zostania w aucie. 

Choć osobiście nie wiem po co miałbym w nim siedzieć podczas mycia. :nie_wiem:

 

A po co stac na zimnie skoro mozna posiedziec w srodku :)

Na Circle K jest wybor w automacie jak placisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, iwik napisał:

Na Circle K widziałem w instrukcji, że była opcja zostania w aucie. 

Choć osobiście nie wiem po co miałbym w nim siedzieć podczas mycia. :nie_wiem:

No tak bez sensu wysiadać i stać jak pajac. Żeby chociaż jakąś ławeczkę obok zrobili. A w samochodzie fajnie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2022 o 19:59, camel00 napisał:

 

W sumie… nie wiem czy o tym piszesz, ale jest to jakiś pomysł, żeby pianę aktywną opłacić osobno, nałożyć i poczekać

 

Ja tak zawsze robię, 2zł zwykle mało, ale za 3-4 to już jest ok. Czekam aż spłynie, potem już inne programy ale bez wosku.

 

Jak auto bardziej brudne, to myję mikroproszkiem, potem (jak nie mam szamponu), to aktywna piana i rękawicą i dalej już normalnie :ok:

Nikt mnie nigdy nie przegonił.

 

Z myjni, z których korzystam to Euro-ekol, drugą mam dalej, ale mają kapitalną pianę - myjnia Perfect wash.

 

Z automatu skorzystałem ze trzy razy w życiu, jak dla mnie - rysuje lakier. W tamtym roku byłem i było widać mikroryski.

Edytowane przez analyzer64
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, analyzer64 napisał:

Z automatu skorzystałem ze trzy razy w życiu, jak dla mnie - rysuje lakier. W tamtym roku byłem i było widać mikroryski.

Serio aż tak jesteś drobiazgowy? Ja korzystam co 2 tygodnie i nic. Zresztą dwa razy w roku leci twardy wosk, także nawet gdyby coś to eliminują się same. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.