Skocz do zawartości

Oblany "szklem" - jak sobie z tym poradzić.


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

To gdzieś w Skandynawii? 
Auto w takich warunkach powinno mieć webasto. Nastawiasz na godzinę przed odjazdem i powinno być ok.
 
Granìca PL/CZ

Mam opcje uruchienia auta zdalnie przez aplikację. Niestety po godz grzania niewiele optycznie się zmieniło. Bez opukiwania nie otworzyłbym drzwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ppmarian napisał:
8 godzin temu, Maxit napisał:
 
Poważnie pytasz?

Tak, pytam. Nie odwarzylem się bo miałem wątpliwości.

 

Ja z 15 lat temu polałem, nie wrzątkiem, ale gorącą wodą z kranu. Pomogło i nic się nie stało :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na YouTube widziałem filmik jak w takiej w
sytuacji gość ostukiwał samochód gumowym młotkiem. Lód od razu pękał i odpadały całe płaty, a karoseria się nie uszkodziła.





Taptaraptap







Problem w tym że ten młotek pewnie miałbym w środku w aucie :)

Na przyszłość chyba będę probowac ciepła woda zamiast czekać na rozgrzanie od środka i opukiwanie.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ppmarian napisał:


Takie atrakcje mnie przywitały dziś na parkingu. Warstrwa ok 1cm.
 
Nie bardzo wiedziałem jak to usunąć więc kuktrotnie włączałem zdlanie auto i rozgrzewałem od środka. Po około 1h delikatnie obstukalem na krawędzi drzwi i udało się dostać do środka.
 
Pytanie czy np oblewanie wrzątkiem byłoby bezpieczne ?

e3e30af8e3cfb7fef39d9b584c0c71d0.jpg

Kiedyś za czasów kiedy miałem matiza też stukałem pięścią. Pomimo, że lekko to wgniotki powstały. Nie polecam stukać  czymkolwiek. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, luccass napisał:

jeśli było lekko poniżej zera, to zwyczajnie ciepła woda powinna dać radę :)

Zimna też. Taka poniżej 10°C w dotyku wydaje się lodowata, a też ładnie topi lód na nadwoziu podczas przymrozków. 

Osobiście zawsze w przypadku lania wody na oblodzone auto miałem opory przed stosowaniem ciepłej, w związku z ewentualnością szoku termicznego (pęknięcia lakieru, szyby czołowej) nie wiem zresztą na ile prawdopodobną w opisywanym przypadku. Wolałem nie ryzykować. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/17/2022 at 6:18 PM, mp79 said:

Zimna też. Taka poniżej 10°C w dotyku wydaje się lodowata, a też ładnie topi lód na nadwoziu podczas przymrozków. 

Osobiście zawsze w przypadku lania wody na oblodzone auto miałem opory przed stosowaniem ciepłej, w związku z ewentualnością szoku termicznego (pęknięcia lakieru, szyby czołowej) nie wiem zresztą na ile prawdopodobną w opisywanym przypadku. Wolałem nie ryzykować. 

 

10*c to zaraz znowu zamarznie... Musiałbyś tego wylać z pół cysterny, a skończysz z lodowiskiem pod kołami.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2022 o 08:03, tomecki napisał:

 

Ja z 15 lat temu polałem, nie wrzątkiem, ale gorącą wodą z kranu. Pomogło i nic się nie stało :oki:

Kiedyś widzialem jak dziadunio polewał gorącą wodą,  ale mróz byl siarczysty, wiec miał co raz grubszą skorupę 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2022 o 15:21, Blues_Brother napisał:

Kiedyś za czasów kiedy miałem matiza też stukałem pięścią. Pomimo, że lekko to wgniotki powstały. Nie polecam stukać  czymkolwiek. 

 

Matiz miał taką blachę, że uderzenie w większą muchę na autostradzie powodowało wgniotkę na masce ;]

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, grogi napisał:

 

10*c to zaraz znowu zamarznie... Musiałbyś tego wylać z pół cysterny, a skończysz z lodowiskiem pod kołami.

Co do ilości, muszę się nie zgodzić, bo mnie kilka litrów zwykle wystarcza. Jeżeli chodzi o lodowisko, masz rację - ale tylko przy niewielkich ilościach, więc i lodowisko raczej niewielkie i niczego nie utrudniające, bo przy większych ilościach wody potrzeba jednak czasu, by to zamarzło.

Cały czas zakładam, że mówimy o warstwie nie grubszej niż w pierwszym poście i w temperaturze min -2°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2022 o 20:33, ppmarian napisał:

Pytanie czy np oblewanie wrzątkiem byłoby bezpieczne ?


Tak jak napisali, wrzątek moze nie, ale ciepła woda nie narobi problemów.

 

Jakis czas temu miałem Nubirę której notorycznie zamarzał zamek, ale całe drzwi tez po całej długości uszczelki tez lubiły złapać betonowo.

Schodzilem pod blok z dwoma butelkami PET zalanymi gorącą wodą (gorąca z kranu to pewnie coś około 45-50 stopni, a zanim zszedłem pewnie już bliżej 35). Polewalem po drzwiach dookoła i na zamek. Oczywiście woda lala się po szybie bocznej. 
Przerabiane wielokrotnie, szyba nie pękła.

 

Na to Twoje „zjawisko” pewnie dwie butelki by nie starczyły ;]

Cale szczęście nigdy nie spotkał mnie taki stan auta ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2022 o 18:18, mp79 napisał:

Osobiście zawsze w przypadku lania wody na oblodzone auto miałem opory przed stosowaniem ciepłej, w związku z ewentualnością szoku termicznego (pęknięcia lakieru, szyby czołowej) nie wiem zresztą na ile prawdopodobną w opisywanym przypadku.

Taka warstwa lodu raczej powinna ochronić przed szokiem termicznym.

Zawsze odmrażam szyby ciepła wodą z kranu pow. 50 st. C i nigdy nie było żadnego problemu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.