Skocz do zawartości

Kącik lutownika. Trzeba dokupić parę klamotów


KotLarry

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Lubię majsterkować jak mam coś zrobić to nawet chętnie samemu pokręcę śrubokrętem czy nawet zlutuję, ale wiem, że sprzętowo trochę mam problem.

Podpowiedzcie proszę towarów kilka:

 

1 Cyna 

2 Obciagarka do druta ;] 

3 Zaciakarka do końcówek

 

Tylko czy nr dwa i trzy to da się zrobić tak aby ogarnął zarówno 2,5 mm2 jak i rastrowe zaciski czy tak to tylko w erze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to są rastrowe zaciski ;)

Cynę najlepiej mieć w trzech średnicach, kup zwykłą z ołowiem, jak nie chcesz trzech naraz to 1mm średnicy jest dość uniwersalny.

Zaciskarka - polecam taką która zarabia w kwadrat, pracowałem taką, bajeczka. 

Ściągacz do izolacji - szczerze nie wiem co polecić.

Jeśli chodzi o zaciskarkę i ściągacz to mogę zrobić dobrą cenę na Neo Tools, jak coś to pisz priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, misiu napisał:

To Ty handlujesz narzędziami?

Dawaj jakąś ofertę co masz w menu, akurat nie potrzebuję nic konkretnego albo jeszcze o tym nie wiem ;]

 

W zasadzie to art. elektryczne, narzędzia to niejako przy okazji i na razie tylko Neo Tools.

...może maczetę? ;] :] ;)

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, misiu napisał:

To Ty handlujesz narzędziami?

Dawaj jakąś ofertę co masz w menu, akurat nie potrzebuję nic konkretnego albo jeszcze o tym nie wiem ;]

 

W poniedziałek, ok? :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kiziuk napisał:

 

Jaki gabaryt prac przewidujesz? 

Mniejsza elektryka, większa elektryka? Bo elektronika chyba nie? ;)

 

Ścieżki na 99% nie.

Ale jakieś drobniejsze elementy to tak...

Obecnie walczę z poprawnym złożeniem wtyczki rastrowej (jst czy jak mu tam) a dokładniej z prawidłowym zarobieniem końcówek.

 

A z drugiej strony raczej jakieś oczko czy pin w aucie czy coś...

W domu może się obciągarka do kabla przydać :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, KotLarry said:

W domu może się obciągarka do kabla przydać :)

 

Nigdy nie używałem ;]

To znaczy, jak kiedyś raz używałem, to zraziłem się do precyzji i wolę nóż i/lub szczypce boczne. Ale może, jakbym miał ściągać izolację masowo :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kiziuk napisał:

 

Nigdy nie używałem ;]

To znaczy, jak kiedyś raz używałem, to zraziłem się do precyzji i wolę nóż i/lub szczypce boczne. Ale może, jakbym miał ściągać izolację masowo :hmm:

Zależy od sprzętu. Dobrej klasy ściągacz do izolacji naprawdę ułatwia i przyspiesza pracę.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cinek napisał:

Zależy od sprzętu. Dobrej klasy ściągacz do izolacji naprawdę ułatwia i przyspiesza pracę.

Mam jakiś ściągacz boczny za 30-40 zł z marketu. Kupiłem jak robiłem instalacje w domu kilkanaście lat temu. Nie wyobrażam obrabiania kabli bez niego, jak mam ściągnąć izolacje nożykiem z 2-3 kabli, to wolę zejść do garażu po ściągacz. Jest w miarę uniwersalny, obrabia od kabli sygnałowych, po płaskie 3x2.5. Niedawno sie kapnalem, że ściąga też białą izolacje z YDYp, zawsze to nożykiem nacinałem.

Edytowane przez Pito
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, KotLarry napisał:

Ale jakieś drobniejsze elementy to tak...

Obecnie walczę z poprawnym złożeniem wtyczki rastrowej (jst czy jak mu tam) a dokładniej z prawidłowym zarobieniem końcówek.

 

Nie bardzo kojarzę o jakie wtyczki rastrowe chodzi, ale JST to raczej nadal jest obróbka i zaciskanie pojedynczych żył metodą "każda osobno" a więc nie wymaga jakiegoś sprzętu specjalistycznego do obróbki np. jakiejś taśmy.

W elektryce nie robię, ale jeśli chodzi o przewody w elektronice, to jak 33 lata pracuję w zawodzie, tak nie miałem w ręku nic wygodniejszego jak proste, regulowane ściągaczki typu "wsadź i pociągnij", najbardziej popularne w wykonaniu firmy C.K.- lekkie, poręczne, kieszonkowe, skuteczne, idealne w terenie. Kluczowa zaleta- możliwość odizolowania króciutkiego przewodu, choćby miał i 2 cm. Zawodowo pracuję tym już pół życia a do domu jak kupiłem jedną w latach 90-tych, tak działa do tej pory. Są takie nieregulowane i regulowane na różne zakresy średnic...

 

CK30009.jpg.2c17f55589a9c89220e7c6fe31ec97bb.jpg

Edytowane przez Wasylek
  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wasylek

Jak to działa?

 

PS JST to faktycznie zaciskanie każdej żyły oddzielnie - ale np teraz coś spieprzyłem i niestety żeby działało musze dociskać piny w obudowie bo inaczej coś gdzieś traci sygnał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KotLarry napisał:

@Wasylek

Jak to działa?

Konstrukcja prosta jak budowa cepa, więc działanie również 😉

Wsadzamy przewód od czoła w otwór w regulowanym pierścieniu na dowolną głębokość (można użyć tej suwanej czarnej kostki ogranicznika), ściskamy części żółte i wyciągamy odizolowany przewód. Zaraz za pierścieniem czołowym są 2 nachodzące na siebie ostrza z wycięciem typu "V". Obracanie pierścieniem nastawia zakres ruchu ostrzy- czyli wymaganą średnicę żyły. A więc można tym zdjąć dowolną długość izolacji, tyle ile wsadzimy- od poniżej milimetra do kilku czy nawet kilkunastu centymetrów, cały czas widząc obrabiany koniec przewodu za ostrzami.

ck-30009-2.jpg.02abb84fc5857fdb652d93c517a34f5a.jpg

Edytowane przez Wasylek
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2022 o 20:54, misiu napisał:

To Ty handlujesz narzędziami?

Dawaj jakąś ofertę co masz w menu, akurat nie potrzebuję nic konkretnego albo jeszcze o tym nie wiem ;]

Może jutro będę znał ceny kilku przydasiów Neo:

1. Podnośnik samochodowy żaba. 

2. Maczeta. 

3. Lutownica transformatorowa. 

4. Multimetr. 

5. Lutlampa gazowa. 

6. Wkrętarki. 

7. Lampa biwakowa ;)

8. Dalmierz laserowy

 

Jeśli ktoś potrzebuje czegoś spoza listy to pisać do mnie na priv :)

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adalbert napisał:

Co chcesz tym lutować ?

Ile to daje stopni ?

Lutowanie twarde mosiądzem, chcę też przetestować lut CuSi

Edytowane przez Cinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Adalbert napisał:

Nie wiem jak duże elementy chcesz lutować. Ja do małych kupiłem palnik wodorowy,

Wodorowy to się kojarzy z lutowaniem biżuterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kysior napisał:

Ale nas trzymasz w napięciu 😄

 

Przepraszam, serio miałem zalatany weekend. Postaram się dzisiaj wrzucić taką ładną ofertę z obrazkami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra skończyłem. Pisane na kolanie ale w końcu miałem chwilę. To nie jest oferta handlowa w rozumieniu przepisów. Wysyłam na maila. Jakby interesowało coś spoza ten krótkiej, przykładowej listy pisać na priv. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2022 o 10:01, Kysior napisał:

ja poproszę

 

W dniu 22.04.2022 o 13:34, nikt-znany napisał:

 

 

i ja i ja 🙂 Pochwal się co masz, może Ty zarobisz, a ja ciut oszczędzę... ale czy się tak da, hmm 😄

 

Poszło! W końcu.... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Cinek napisał:

Dobra skończyłem. Pisane na kolanie ale w końcu miałem chwilę. To nie jest oferta handlowa w rozumieniu przepisów. Wysyłam na maila. Jakby interesowało coś spoza ten krótkiej, przykładowej listy pisać na priv. ;)

A do czego masz dostęp? Neo tools, czy coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kysior napisał:

A do czego masz dostęp? Neo tools, czy coś więcej?

Zasadniczo Neo Tools, ale mogę wysłać zapytanie do innych firm. Wszystko rozchodzi się o ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kiziuk napisał:

 

To oni mają te maczety? :phi: 

Nie, maczety rozeszły się jak świeże bułeczki.

Może uda mi się załatwić trzy ostatnie sztuki po dużych kombinacjach. ;)

 

  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, volf6 napisał:

Wrzuciłbyś tu ofertę i chyba nikt by nie protestował:ok:

Kurczę ale nie jestem w stanie zrobić takiej ładnej że zdjęciami w tej chwili.

Mogę wrzucić plik w formacie doc. Tam są numery katalogowe i ceny na kilka przykładowych produktów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK w załączniku propozycja cenowa na kilka artykułów Neo.  Dziś wieczorem wrzucę cynę - ludzie na grupie FB mówili że cena na ten lut jest naprawdę dobra.

Możecie też pytać o sprzęt Milwaukee.

Nie jestem w stanie zrobić oferty na wszystko bo to zwyczajnie niemożliwe a życie jest za krótkie. ;) Coś Cię interesuje - pisz. Jakieś komplety kluczy, szafki narzędziowe itp itd - co potrzebujesz.

Neo Tools autokacik.odt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.