Skocz do zawartości

Malowanie lampy lakierem UV, co poszło nie tak?


Igorek

Rekomendowane odpowiedzi

Były papiery wodne 600, 800, 1500, 2000, 2500, potem oklejenie lampy i odtłuszczenie klosza. Dziś malowanie i mam taki efekt. 

IMG_20220423_214047.jpg.990c1c5dcf5747409e92aed44e7c1de4.jpg

Co poszło nie tak? Lakier jakiś podobno dobry, ważność 3 lata od daty produkcji ale data niewidoczna. Kupiony chyba w połowie 2020. Mógł złapać temperaturę lekko poniżej zera którejś zimy. 

IMG_20220423_214506.jpg.1ef162a6752d1cf6a9fd64c1d7606254.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fili_P napisał:

Za szybko odparował, albo za mało w nim rozpuszczalnika. Ile trzepales przed? Jaka temp puchu i pomieszczenia?

Mieszany około 5 minut. Lakier stał od dwóch dni na parapecie w kuchni, więc miał 20 stopni minimum. Malowane w garażu, gdzie było około 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem gradacją papieru 600, pajączków całkowicie nie zlikwidowałem, na to położyłem z7-10 warstw;] lakieru bezbarwnego z utwardzaczem w spray, i tez po kilku latach na górze lamp zaczął powoli schodzić lakier

oooo tak

Edytowane przez Waldek40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się kiedyś zrobił taki "marmurek" na lakierze kiedy zrobiłem za długą przerwę między kolejnymi warstwami - tak jakby poprzednia zbyt mocno wyschła i nowa warstwa lakieru ponownie rozpuściła poprzednią  - może to jakaś wskazówka. 

Edytowane przez Azbest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że położyłem za grubo lakieru. Ale... Lampa zeszlifowana ponownie, wzorki się zgubiły a po dojściu do 1500 i powyżej powracają. Zeszlifowałem raz jeszcze i to samo. Ostatecznie pociągnąłem pastą do lamp i jest połysk ale wzorki też są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Igorek napisał:

Wygląda na to, że położyłem za grubo lakieru. Ale... Lampa zeszlifowana ponownie, wzorki się zgubiły a po dojściu do 1500 i powyżej powracają. Zeszlifowałem raz jeszcze i to samo. Ostatecznie pociągnąłem pastą do lamp i jest połysk ale wzorki też są.

Widocznie do konca nie usunales warstwy uv z lampy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, czachabrava napisał:

 

Plastik lamp jest zabezpieczony powłoką UV, jeżeli tarłeś reflektor i nie widziałeś odcięcia w miejscu szlifu to nie usunąłeś fabrycznej powłoki chroniącej przed słońcem.

Lampa, zanim się za nią wziąłem, miała lakier w połowie złuszczony. Nie ma możliwości aby pozostało z niego cokolwiek na jakiejś połowie klosza. Natomiast nie zaobserwowałem jakiegoś odcięcia szlifując pozostałą resztę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.